Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajman30 nr 94 z 29.08.08
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 765
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
kajman30 nr 94 z 29.08.08
U mnie rewolucja która jak zwykle nie dotyczy ścisłej czołowki, chociaż i tam może być kilka zaskoczeń.
Będzie natomiast sporo nowości jak na ostatnie czasy u mnie, bo 4 na pewno, a może i 5, jeżeli dwie piosenki z wyższych miejsc trafią do leżakowni. Trzy najwyższe z nich to dla mnie absolutne świeżynki, bo znam je niecały tydzień. I przypuszczam, że najwyższa z nich, która zadebiutuje zaskakująco wysoko, będzie niespodzianką dla osób jako tako orientujących się w moich gustach. Myślę, że może zaskoczyć także druga z kolei. Trzecia chyba może być do przewidzenia, a czwarta pokaże, że w pewnym miejscu pisałem prawdę.
No i będzie sporo powrotów, bo ostatnio przetrzebiono mi zestaw. No i jeden powrót extra, który okazał się powrotem na styk, a zadecydowała o nim lista mrsapa.
EDIT: Nowości jednak 6, bo zgubiłem jedną, która wesdzła z poczekalni.
Wyniki będą, jak tylko spłodzę kommątasz.
28.08.2008 02:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 765
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Jak zwykle u mnie najmniej dzieje się na górze, bo na pierwszym bez zmian Summers lost, na trzecie obsunęło się lekko To co nienazwane, a na drugie powrócił z 4 lider sprzed dwóch tygodni czyli Love me like a river does.
No ale już na 4 zaczyna się coś dziać, bo tuż spoza pierwszej 10 pojawia się tam Jeszcze w zielone gramy. Na piąte awansuje Zrób co możesz i w ten sposób w piątce są tylko piosenki, które były już na szczycie. Czyli można rzec, że same starocie dominują...
Ale na szczęście już na 8 odrobina świeżej krwi, bo tam pojawia się Senamou. To już czwarta piosenka Angelique Kidjo w Top10 mojego zestawienia.
Za nią pojawia się w 10 stara nowa twarz, bo A little piece of heaven już nieraz tutaj gościło.
Na 11 totalne zaskoczenie. Wprawdzie Vampire Weekend raczej do tej pory mi się podobał, nawet jeden utwór pojawił się na mojej liście, ale nie byłem w stanie przewidzieć, że Cape cod kwassa kwassa będzie w stanie zadebiutować u mnie od razu na miejscu 11, chociaż już pierwsze przesłuchanie dało mi pewność, że zadebiutuje. Jak dla mnie to totalny odlot i nawet mimo słabej znajomości angielskiego próbowałem zmagać się z textem, ale albo jest on dla mnie za trudny albo jest po prostu surrealistyczny. Ciekawostką niewątpliwie jest, że w moim topie jest tuż za artystą wymienionym w utworze.
Po zeszłotygodniowym debiucie nie próżnowała War, ale udało jej się zyskać tylko 4 miejsca. Znacznie lepiej powiodło się kolejnemu debiutantowi, bo Polska Miłość po wielkim skoku znalazła się na miejscu 14.
W drugiej dziesiątce godne odnotowania są jeszcze 2 wydarzenia. Pierwsze z nich to powrót po bardzo długiej Przerwie A my nie chcemy uciekać stąd. Sprawił to powrót nagrania na Forumową, chociaż gdyby nie 4 punkty od mrsapa...
Drugie to awans weterana mojego zestawienia The funeral, który w 73 tygodniu pozwolił sobie na 7-oczkowy skok.
Pisząc nieco wyżej o nowościach zapomniałem, że First light tydzień temu było jeszcze w poczekalni. Tym razem jest już na 24 miejscu.
Przrd pobytem w leżakowni Citizen/soldiers było w poczekalni. Widać odpoczynek dodał mu sił, bo teraz bez problemu wszedł do głownego zestawienia.
Kolejną niespodzianką dla mnie okazało się Powiedz mi ogniu, bo jakoś do tej pory Homo Twist mnie nie zachwycał, a to (wydaje mi się) dosyć proste nagranie przebojem wskoczyło na moją listę.
Z kolei pierwsza płyta Raconteurs podobała mi się, więc drugą przyjąłem z życzliwym zainteresowaniem szukając czegoś dla siebie. No i nie od razu znalazłem, lecz w końcu poznałem Rich kid blues i to było właśnie to.
W moim komentarzu do swojej listy Aro wychwycił pewną nieścisłość. Jednak ja już wtedy wiedziałem, że To tame a land w tym tygodniu u mnie zadebiutuje.
Szósta nowość pojawiła się dosyć szczęśliwie, bo na 50 miejscu korzystając z przejścia 2 utworów do leżakowni. Nocny sufit spowodował, że Maryla Rodowicz ma już 3 utwory w Top50.
6 utworów dostało szansę w tym tygodniu pojawienia się w zestawieniu i 5 w pełni ją wykorzystało i tylko Przyjdź do mnie dwa zatrzymało się w poczekalni.
No i jeszcze wspomnę, że po wielu tygodniach w poczekalni powraca Wanderlust.
1. 1. 19 SUMMERS LOST - Hurt
2. 4. 12 LOVE ME LIKE A RIVER DOES - Melody Gardot
3. 2. 52 TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
4. 11. 33 JESZCZE W ZIELONE GRAMY - Raz Dwa Trzy
5. 7. 48 ZRÓB CO MOŻESZ - Anna Maria Jopek
6. 5. 5 ZA PIERWSZĄ CHMURĄ - Maryla Rodowicz
7. 3. 6 SAMEJ CIĘ NIE ZOSTAWIĘ - Anna Maria Jopek
8. 24. 4 SENAMOU - Angelique Kidjo & Amadou & Mariam
9. 13. 27 A LITTLE PIECE OF HEAVEN - Avenged Sevenfold
10. 6. 7 DOWN TO EARTH - Peter Gabriel
11. N 1 CAPE COD KWASSA KWASSA - Vampire Weekend
12. 16. 2 WAR - Judas Priest
13. 8. 14 BREAKFAST ON THE MORNING TRAM - Stacey Kent
14. 32. 2 POLSKA MIŁOŚĆ - Raz Dwa Trzy
15. 9. 4 WE ALL FALL DOWN - iLiKETRAiNS
16. 12. 20 10000 DAYS (WINGS PT 2) - Tool
17. P 15 A MY NIE CHCEMY UCIEKAĆ STĄD - Strachy na Lachy
18. 15. 54 M.I.A. - Avenged Sevenfold
19. 26. 73 THE FUNERAL - Band Of Horses
20. 14. 6 MYSTERIOUS WAYS - Angelique Kidjo
21. 20. 10 THE FISH AND THE BIRD - Mark Knopfler
22. 28. 7 PIERWSZY DZIEŃ RESZTY NASZEGO ŻYCIA - Anna Maria Jopek
23. 18. 13 THE LOTUS EATER - Opeth
24. N 1 FIRST LIGHT - Moonspell
25. 19. 9 GOODNITE - Melody Gardot
26. 22. 32 DYBUK - Żywiołak
27. 29. 45 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
28. 30. 9 J SMITH - Travis
29. 34. 17 CHROMOLĘ - Waglewski Fisz Emade
30. 35. 8 JULY - Katatonia
31. P 19 CITIZEN / SOLDIERS - 3 Doors Down
32. 27. 5 I IDOLIZE YOU - Lizz Wright
33. 21. 21 SING FOR THE SUBMARINE - REM
34. N 1 POWIEDZ MI OGNIU - Homo Twist
35. 23. 29 WITCH'S BREW - Peter Cincotti
36. 31. 5 JEST CUDNIE - Maryla Rodowicz
37. P 2 COME ALIVE - Foo Fighters
38. P 7 MED SUD I EYRUM - Sigur Ros

39. N 1 RICH KID BLUES - The Raconteurs
40. 25. 27 GOLIATH - The Mars Volta
41. 33. 6 PO DRUGIEJ STRONIE PRZEMSZY - Muariolanza
42. 37. 7 ALL ALRIGHT - Sigur Ros
43. 36. 3 CITIZEN OF THE PLANET - Alanis Morissette
44. P 14 WANDERLUST - Bjork
45. 39. 6 SHOCK & AWE - Tribe after Tribe
46. N 1 TO TAME A LAND - Dream Theater
47. 41. 53 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec
48. 43. 3 ABOUT LOVE AND INDIFFERENCE - The Niro
49. 46. 21 LYRA - Kate Bush
50. N 1 NOCNY SUFIT - Maryla Rodowicz


poczekalnia:
FIGHTING FOR A LOST CAUSE - Antimatter
38. PORCELAIN HEART - Opeth
42. LIFE EXPENTANCY - Klone
40. WIERSZ O PŁACZU - Stare Dobre Małżeństwo
ZBAWICIEL DIESEL - Lao Che
CEMETERIES IN LONDON - Coldplay
49. UNTIL THE DAY IS DONE - REM
48. ONE DAY YOU WILL TEACH ME TO LET GO OF MY FEARS - Sleepmakeswaves
HAUSI - Stafraenn Hakon
44. SPRÓBUJ MÓWIĆ KOCHAM - Anna Maria Jopek
MATULU - Digitalllove
I'VE GOT THE WORLD ON A STRING - Michael Buble
45. ARA BATUR - Sigur Ros
GDZIEKOLWIEK - Grzegorz Turnau
50. NUDE - Radiohead
SCORPION FLOWER - Moonspell
PIGEON DRUMMER - No-Man
47. AKT MIŁOSNY ALBO ŻYCIE - Stare Dobre Małżeństwo
STAIRWAY TO HEAVEN - Rodrigo y Gabriela
COPS AND ROBBERS - The Hoosiers
PRZYJDŹ DO MNIE DWA - Elżbieta Adamiak
UNFURL - Katatonia
NOTHING IN RETURN (WALK AWAY) - Down
CHODŹMY - Grzegorz Turnau
LAUDANUM - The Chronicles of Israfel
PRETTY AMAZING GRACE - Neil Diamond
NOW - Mates of State
SIEDMIU NIE ZAWSZE WSPANIAŁYCH - Lao Che
WISH YOU WERE HERE - David Gilmour
FUNKY BAHIA - Sergio Mendes & Will.I.Am & Sideah Garrett
MIESZKO I DOBRAWA JAKO POCZĄTĘK PAŃSTWA POLSKIEGO - Czesław Śpiewa
BLESSED - Fady Maalouf
CONSPIRE - Antimatter
REACTION - Dead Letter Circus
DEVOUR - Shinedown
HOME - Immanu El
STILL NOT OVER YOU (GETTING OVER ME) - Michael McDonald
IT'S A BEAUTIFUL DAY - Club des Belugas
CZARNE KOWBOJE - Lao Che

leżakownia:
10. THE ICE HOTEL - Stacey Kent
17. ENCORE JESZCZE RAZ - Strachy na Lachy
FEELING GOOD - Muse
ALL KIND OFF STUFF - The Cure
LOOKED WITHIN THE CRYSTAL BALL - Blackmore's Night
BOYS & GIRLS - The Subways
28.08.2008 04:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #3
 
Kajman możeszmi wyjasnic zaiłości Twoich zasad?
Czemu Strachy musiały czekac na powrót na Forumową aby się u Ciebie ponownie pojawic? Przecież są u 3 osób? Funeral'a nie ma na forumowej a nie jest u Ciebie zagrożoiny [i dobrze] Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
28.08.2008 06:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 765
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Yacy napisał(a):1. Kajman możeszmi wyjasnic zaiłości Twoich zasad?
2. Czemu Strachy musiały czekac na powrót na Forumową aby się u Ciebie ponownie pojawic? Przecież są u 3 osób?
3. Funeral'a nie ma na forumowej a nie jest u Ciebie zagrożoiny [i dobrze] Icon_smile2
1. W zasadzie to moje zasady zapisane są w wątku Moje zasady, ale OK...
2. Piosenka w przypadku braku wsparcia (30 forumowiczów lub zestawy do głosowania) wędruje do leżakowni, a jeżeli wsparcia po tygodniu nie odzyska, wypada z zestawienia (jest wyjątek, ale nie dotyczy tematu). Powrócić może tylko w przypadku pojawienia się na Forumowej lub którymś z zestawów do głosowania.
3. Funeral nigdy nie wypadł z 30, więc ciągle jest u mnie.
28.08.2008 06:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Ten dorsz to Vampire Weekend? Czy może coś w komentarzu przeoczyłem? W każdym razie podwójną dawkę energii i takie...życia wprowadza do twojej czołówki. Mysteriousa Waysa nie znalazłem na żadnym chomiku Icon_cry2 Z nowości podobają mi się te środkowe, a szczególnie Raconteurs co jasne Icon_wink Powracam Bjork....niedługo może pojawi się u kogoś, a co za tym idzie u ciebie (być może) nowy jej singiel Dull Flame Of Desire, nagrany z Anthonym. Ta kompozycja pamiętam oprócz 1 singla najbardziej utkwiła mi w pamięci z Volty. Jedna z lepszych w ogóle w jej ostatnich lichych latach. Wcale się nie przejmuje postawą R.E.M., naprawdę ;] Wiadomo czemu. Alanis mnie tu zaskakuje i to w takiej mocno electronicznej postaci.

....Mysteriousa do tej pory nie znalazłem, ale ochota na posłuchanie U2 mnie naszła...chyba wybiorę POP.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.08.2008 10:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 765
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
saferłel napisał(a):1. Ten dorsz to Vampire Weekend? Czy może coś w komentarzu przeoczyłem?
2. W każdym razie podwójną dawkę energii i takie...życia wprowadza do twojej czołówki.
3. Mysteriousa Waysa nie znalazłem na żadnym chomiku Icon_cry2
4. Z nowości podobają mi się te środkowe, a szczególnie Raconteurs co jasne Icon_wink
5. Powracam Bjork....niedługo może pojawi się u kogoś, a co za tym idzie u ciebie (być może) nowy jej singiel Dull Flame Of Desire, nagrany z Anthonym. Ta kompozycja pamiętam oprócz 1 singla najbardziej utkwiła mi w pamięci z Volty. Jedna z lepszych w ogóle w jej ostatnich lichych latach.
6. Wcale się nie przejmuje postawą R.E.M., naprawdę ;] Wiadomo czemu.
7. Alanis mnie tu zaskakuje i to w takiej mocno electronicznej postaci.
1. Ewidentnie i to jeszcze przylądkowy.
2. No na pewno energii w nim sporo, ale przede wszystkim to pasują mi odlotowe klimaty.
3. Być może gdzieś u Jopkologa się ukrywa, ale ja mam problemy w rozeznaniu się w jego chomiku. Ale na jego liście to znalazłem.
4. Czyli jeszcze Homo Twist? A Raconteurs może dla Ciebie jasne, ale ja w bardzu niewielu przypadkach myślę wykonawcami.
5. Dull Flame Of Desire jest u mnie poza pierwszą trójką na tej płycie, a na mojej liście już była i o powrót będzie bardzo trudno (p.post odpowiadzialny na Yacy'ego).
6. Wiadomo. Ale nie wróżę już specjalnie dużo, bo czołowka coraz mocniejsza.
7. Nawet nie zwróciłem uwagi, że elektroniczna. Decyduje tutaj jakość kompozycji i inteligentne zagranie.
29.08.2008 01:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 966
Dołączył: Nov 2007
Post: #7
 
W pierwszej dzisiatce niezmiennie cieszy lider i wicelider Icon_biggrin3 , . oraz awans do niej "ALPOH" A7F-dów. Zwyzka ich formy powoduje niestety spadek Petera Gabriela .
Przyznam także że ciekawi mnie Wampir ,ale niestety nigdzie nie mogę go dorwać.
Ucieszyły mnie za to inne nowości , a zwłaszcza z pozycji 24 oraz 46. Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Tak..tak.... drugiej z nich nie mogłem wczesniej zauwazyć Icon_lol Bardzo miła niespodzianka. Nizszej zieleni także kibicuję, ale czy zrobi taką karierę na Twojej liscie jak "Jeszcze w zielone....", chyba nie . Taki awans może szokowac nawet samą świetną "Polską miłość" Icon_wink2
W tym tygodniu szkoda mi tylko Klona , który po premierze w ubiegłym tygodniu zaliczył wypadek z zestawienia .
29.08.2008 06:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #8
 
kajman napisał(a):Cape cod kwassa kwassa Jak dla mnie to totalny odlot
Dla mnie też Icon_smile2 Bardzo się cieszę z tego debiutu.To mój ulubiony utwór "wampirów" Icon_biggrin3

[Obrazek: kleschko.png]
29.08.2008 08:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 765
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Aro napisał(a):1. W pierwszej dzisiatce niezmiennie cieszy lider i wicelider Icon_biggrin3 ,
2. oraz awans do niej "ALPOH" A7F-dów.
3. Zwyzka ich formy powoduje niestety spadek Petera Gabriela .
4. Przyznam także że ciekawi mnie Wampir ,ale niestety nigdzie nie mogę go dorwać.
5. Ucieszyły mnie za to inne nowości , a zwłaszcza z pozycji 24 oraz 46. Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
6. Tak..tak.... drugiej z nich nie mogłem wczesniej zauwazyć Icon_lol Bardzo miła niespodzianka.
7. Nizszej zieleni także kibicuję, ale czy zrobi taką karierę na Twojej liscie jak "Jeszcze w zielone....", chyba nie . Taki awans może szokowac nawet samą świetną "Polską miłość" Icon_wink2
8. W tym tygodniu szkoda mi tylko Klona , który po premierze w ubiegłym tygodniu zaliczył wypadek z zestawienia .
1. Właściwie mnie to nie dziwi. Mam nadzieję, że przynajmniej wicelider będzie u Ciebie szybko awansował.
2. To bardzo specyficznie brzmiący utwór i jak na rzadko co, muszę mieć na to nastrój.
3. Tam jest taki potworny tłok i akurat Piotrusiowi nie posłużył.
4. Może u kleshki (skoro jest na jego liście).
5. Ciekawe, skąd się u mnie wzięły? Icon_wink2
6. A ja już widziałem, stąd akurat taki pewien kommątaż.
7. Pewnie na szczyt nie wejdzie, ale na pewno długo jeszcze posiedzi.
8. Myślę, że stać go na powrót.
30.08.2008 03:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 765
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
kleschko napisał(a):
kajman napisał(a):Cape cod kwassa kwassa Jak dla mnie to totalny odlot
Dla mnie też Icon_smile2 Bardzo się cieszę z tego debiutu.To mój ulubiony utwór "wampirów" Icon_biggrin3
To dobrze mu u mnie wróży.
30.08.2008 03:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #11
 
kajman napisał(a):To dobrze mu u mnie wróży.
może tym razem będzie inaczej Icon_wink2

[Obrazek: kleschko.png]
30.08.2008 04:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #12
 
kajman napisał(a):11. N 1 CAPE COD KWASSA KWASSA - Vampire Weekend
Przyznam, że nie kojarzę żadnego ich utworu, ale coś misie kojarzy że dwa były w zestawie, więc pewnie je przesłuchałem. Ściągam płytę.
kajman napisał(a):46. N 1 TO TAME A LAND - Dream Theater
Skąd to?
02.09.2008 06:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 765
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
abd3mz napisał(a):
kajman napisał(a):11. N 1 CAPE COD KWASSA KWASSA - Vampire Weekend
Przyznam, że nie kojarzę żadnego ich utworu, ale coś misie kojarzy że dwa były w zestawie, więc pewnie je przesłuchałem. Ściągam płytę.
kajman napisał(a):46. N 1 TO TAME A LAND - Dream Theater
Skąd to?
11. Ciekawym reakcji.
46. Od Aro, a jeżeli chodzi o płytę, to Maiden Heaven: A Tribute To Iron Maiden
02.09.2008 08:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości