Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajman30 nr 93 z 22.08.08
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
kajman30 nr 93 z 22.08.08
Przez pewien czas myślałem, że zarówno pierwsza jak i druga czwórka będzie nie do ruszenia i nawet zamierzałem podtytułować wątek: Jak z Westerplatte (kto wie dlaczego?). Ale potem okazało się, że granice zostały przerwane i zrobiło się trochę zamieszania w czołówce. Tym razem pierwsza 11 zyskała znaczną przewagę nad resztą stawki, a wewnątrz niej ścisk był ogromy.
Tak jak mogłem przypuścić tym razem na pierwsze miejsce powróci Summers lost. To naprawdę rewelacyjny utwór i myślę, że jeszcze nieraz na szczycie będzie.
Ostatnio zabrakło Anny Marii na podium, ale teraz niedopatrzenie zostało naprawione i to z nadwyżką. Na drugim jest wielokrotny lider To co nienazwane, a zaraz za nią debiutuje na podium Samej Cię nie zostawię.
Zaskakująco dobrze radzi sobie Za pierwszą chmurą. Tydzień temu zaszokowało mnie skokiem na 7 miejsce, tym razem kontynuowało marsz w górę, czego też raczej nie przewidywałem. Podejrzewam, że jednak trafić wyżej niż to piąte miejsce będzie już trudno.
Niespodziewanie ubudziło się Breakfast on the morning tram. Ostatnio obniżało loty, żeby tym razem urzec mnie pięknymi klimatami i wystrzelić w górę powracając do 10. Tuż za nią debiutant w Top10, który został przeze mnie w pewnym momencie przeoczony. Ale kiedy już odnalazłem We all fall down, to zaskoczyli mnie awansując z miejsca 19 na 9.
Tygodniowy odpoczynek w leżakowni bardzo dobrze zrobił A little piece of heaven, które powróciło do zestawienia na miejsce 13.
W zestawieniu nastąpiła jedna nieoczekiwana zamiana miejsc. A. Kidjo była z dwoma piosenkami, które różniło sporo miejsc i zupełnie nie przypuszczałem, że tym razem to Mysterious ways zgubi wyżej poprzednio notowaną koleżankę. Zresztą taka sama sytuacja była z Opethami, ale tutaj skok The lotus eater i znaczne wyprzedzenie kolegi nie było dla mnie zaskoczeniem. Oprócz tych skoków w 2 dziesiątce był jeszcze jeden, największy z nich w wykonaniu Encore jeszcze raz. Już boję się myśleć, co się stanie, kiedy...
Zresztą w ogóle 2 dziesiątka jest moim zdaniem bardzo ciekawa, bo tam oprócz 3 wielkich skoków i efektownego powrotu jest też najwyższy debiut. Judas Priest raczej do moich idoli nigdy nie należał. Pierwszy poznany utwór z ostatniej płyty z długim jednowyrazowym tytułem odebrałem średnio, Drugi, z krótszym, już lepiej. No i zadziałało prawo serii, bo War po tygodniu w poczekalni zadebiutował na 16. Świetna kompozycja, znakomicie zbudowany nastrój może doprowadzić ten utwór jeszcze wyżej, o ile...
Druga z trzech nowości pojawiła się na miejscu 32. Wprawdzie płyta Raz Dwa Trzy mnie nie zachwyciła, ale jest na niej kilka perełek. Jedna z nich właśnie opuściła Top10, a Polska miłość zadebiutowała pomijając poczekalnię. Skoro mowa o miejscu 32, to właśnie na nim miało zadebiutować Life expentancy tydzień temu, ale nie udało się. W tym tygodniu utwór spodobał mi się mniej niż poprzednio i ostatecznie wylądował na 42.
1. 2. 18 SUMMERS LOST - Hurt
2. 5. 51 TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
3. 4. 5 SAMEJ CIĘ NIE ZOSTAWIĘ - Anna Maria Jopek
4. 1. 11 LOVE ME LIKE A RIVER DOES - Melody Gardot
5. 7. 4 ZA PIERWSZĄ CHMURĄ - Maryla Rodowicz
6. 3. 6 DOWN TO EARTH - Peter Gabriel
7. 8. 47 ZRÓB CO MOŻESZ - Anna Maria Jopek
8. 27. 13 BREAKFAST ON THE MORNING TRAM - Stacey Kent
9. 19. 3 WE ALL FALL DOWN - iLiKETRAiNS

10. 10. 29 THE ICE HOTEL - Stacey Kent
11. 6. 32 JESZCZE W ZIELONE GRAMY - Raz Dwa Trzy
12. 9. 19 10000 DAYS (WINGS PT 2) - Tool
13. P 26 A LITTLE PIECE OF HEAVEN - Avenged Sevenfold
14. 29. 5 MYSTERIOUS WAYS - Angelique Kidjo
15. 13. 53 M.I.A. - Avenged Sevenfold
16. N 1 WAR - Judas Priest
17. 34. 35 ENCORE JESZCZE RAZ - Strachy na Lachy
18. 28. 12 THE LOTUS EATER - Opeth

19. 11. 8 GOODNITE - Melody Gardot
20. 15. 9 THE FISH AND THE BIRD - Mark Knopfler
21. 12. 20 SING FOR THE SUBMARINE - REM
22. 18. 31 DYBUK - Żywiołak
23. 14. 28 WITCH'S BREW - Peter Cincotti
24. 17. 3 SENAMOU - Angelique Kidjo & Amadou & Mariam
25. 16. 26 GOLIATH - The Mars Volta
26. 21. 72 THE FUNERAL - Band Of Horses
27. 24. 4 I IDOLIZE YOU - Lizz Wright
28. 23. 6 PIERWSZY DZIEŃ RESZTY NASZEGO ŻYCIA - Anna Maria Jopek
29. 33. 44 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
30. 26. 8 J SMITH - Travis
31. 47. 4 JEST CUDNIE - Maryla Rodowicz
32. N 1 POLSKA MIŁOŚĆ - Raz Dwa Trzy
33. 20. 5 PO DRUGIEJ STRONIE PRZEMSZY - Muariolanza
34. 30. 16 CHROMOLĘ - Waglewski Fisz Emade
35. P 7 JULY - Katatonia
36. 40. 2 CITIZEN OF THE PLANET - Alanis Morissette
37. 35. 6 ALL ALRIGHT - Sigur Ros
38. 25. 11 PORCELAIN HEART - Opeth
39. 22. 5 SHOCK & AWE - Tribe after Tribe
40. 38. 18 WIERSZ O PŁACZU - Stare Dobre Małżeństwo
41. 31. 52 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec
42. N 1 LIFE EXPENTANCY - Klone
43. 46. 2 ABOUT LOVE AND INDIFFERENCE - The Niro
44. 43. 20 SPRÓBUJ MÓWIĆ KOCHAM - Anna Maria Jopek
45. 45. 6 ARA BATUR - Sigur Ros
46. P 20 LYRA - Kate Bush
47. P 8 AKT MIŁOSNY ALBO ŻYCIE - Stare Dobre Małżeństwo

48. 36. 10 ONE DAY YOU WILL TEACH ME TO LET GO OF MY FEARS - Sleepmakeswaves
49. 42. 13 UNTIL THE DAY IS DONE - REM
50. 48. 18 NUDE - Radiohead


poczekalnia:
STAIRWAY TO HEAVEN - Rodrigo y Gabriela
FEELING GOOD - Muse
UNFURL - Katatonia
41. CEMETERIES IN LONDON - Coldplay
37. LAUDANUM - The Chronicles of Israfel
49. SCORPION FLOWER - Moonspell
FUNKY BAHIA - Sergio Mendes & Will.I.Am & Sideah Garrett
ZBAWICIEL DIESEL - Lao Che
MATULU - Digitalllove
NOTHING IN RETURN (WALK AWAY) - Down
50. ALL KIND OFF STUFF - The Cure
I'VE GOT THE WORLD ON A STRING - Michael Buble
PRETTY AMAZING GRACE - Neil Diamond
NOW - Mates of State
DEVOUR - Shinedown
WANDERLUST - Bjork
SIEDMIU NIE ZAWSZE WSPANIAŁYCH - Lao Che
PIGEON DRUMMER - No-Man
WISH YOU WERE HERE - David Gilmour
FIRST LIGHT - Moonspell
IT'S A BEAUTIFUL DAY - Club des Belugas
REACTION - Dead Letter Circus
CHODŹMY - Grzegorz Turnau
LOOKED WITHIN THE CRYSTAL BALL - Blackmore's Night
BLESSED - Fady Maalouf
CZARNE KOWBOJE - Lao Che
STILL NOT OVER YOU (GETTING OVER ME) - Michael McDonald
COPS AND ROBBERS - The Hoosiers
BOYS & GIRLS - The Subways
MIESZKO I DOBRAWA JAKO POCZĄTĘK PAŃSTWA POLSKIEGO - Czesław Śpiewa

leżakownia:
32. MED SUD I EYRUM - Sigur Ros
39. COME ALIVE - Foo Fighters
44. CITIZEN / SOLDIERS - 3 Doors Down
GDZIEKOLWIEK - Grzegorz Turnau
HAUSI - Stafraenn Hakon
CHINA BLUE - Julia Fordham
13TH STAR - Fish
FIGHTING FOR A LOST CAUSE - Antimatter
LIGHTS IN THE SKY - Nine Inch Nails
CONSPIRE - Antimatter
HOME - Immanu El

nieszczęśliwa 666:
OUROBOROUS - The Mars Volta
NIC NIE PACHNIE JAK TY - Plateau & Renata Przemyk
I DON'T WANNA HURT - Anouk
22.08.2008 07:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #2
 
kajman napisał(a):mowa o miejscu 32, to właśnie na nim miało zadebiutować Life expentancy tydzień temu, ale nie udało się. W tym tygodniu utwór spodobał mi się mniej niż poprzednio i ostatecznie wylądował na 42

teoria schizofrenika. ale już nic więcej nie piszę, każdemu wolno byc sobą, jeśli tylko dobrze się z tym czuje Icon_mrgreen
22.08.2008 08:51 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):mowa o miejscu 32, to właśnie na nim miało zadebiutować Life expentancy tydzień temu, ale nie udało się. W tym tygodniu utwór spodobał mi się mniej niż poprzednio i ostatecznie wylądował na 42
teoria schizofrenika. ale już nic więcej nie piszę, każdemu wolno byc sobą, jeśli tylko dobrze się z tym czuje Icon_mrgreen
A co konkretnie uważasz za schizofrenię w tym konkretnym przypadku?
22.08.2008 10:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #4
 
nooo, Twoją teorię Icon_smile2
(sam wiesz, jak ona jest zdefiniowana)
22.08.2008 10:29 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #5
 
kajman napisał(a):No i zadziałało prawo serii, bo War po tygodniu w poczekalni zadebiutował na 16. Świetna kompozycja, znakomicie zbudowany nastrój może doprowadzić ten utwór jeszcze wyżej, o ile...
Spokojnie, na razie nie wypadnie Icon_wink2

.
23.08.2008 12:02 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
jakos bez zmian - wciaz kibicuje "Summers Lost" i "M.I.A."...
23.08.2008 12:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Listoholik napisał(a):nooo, Twoją teorię Icon_smile2
(sam wiesz, jak ona jest zdefiniowana)
Ja mam wiele teorii. Mam jednak wrażenie, że nie chodzi Ci o teorię tylko o zasady tworzenia listy, które są czystą praktyką. I tutaj uważam, że większą schizofrenią byłoby trzymanie utworów po kilkaset tygodni (co pewnie nastąpiłoby) albo wyrzucanie ich bez żadnych zasad, kiedy mi się jeszcze podobają.
23.08.2008 09:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
stavanger napisał(a):
kajman napisał(a):No i zadziałało prawo serii, bo War po tygodniu w poczekalni zadebiutował na 16. Świetna kompozycja, znakomicie zbudowany nastrój może doprowadzić ten utwór jeszcze wyżej, o ile...
Spokojnie, na razie nie wypadnie Icon_wink2
No to kamień mi spadł z żołądka, bo w ostatnim notowaniu utwór był na krawędzi.
23.08.2008 09:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
ku3a napisał(a):jakos bez zmian - wciaz kibicuje "Summers Lost" i "M.I.A."...
A ja wciąż żałuję, że Summers lost jakoś na Twojej liście nie może się przebić. Swoją drogą ciekawostka, że kibicujesz utworowi, którego u Ciebie nigdy nie było, a nie kibicujesz Jest cudnie, które u Ciebie całkiem wysoko zaszło. Icon_wink2
23.08.2008 09:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #10
 
kajman napisał(a):6. 3. 6 DOWN TO EARTH - Peter Gabriel
Icon_smile2
23.08.2008 01:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Paweł napisał(a):
kajman napisał(a):6. 3. 6 DOWN TO EARTH - Peter Gabriel
Icon_smile2
Czyżbyś nie lubił Piotrusia?
23.08.2008 02:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #12
 
Na początek poprawa komentarza do poprzedniej listy. Icon_wink2 Ściągnąłem kilka płyt artystów, których wymieniłem.
Przypomniało misie też, że powiedziałem że wróci jeden utwór Lao Che do mojej 30-tki, a wróciły trzy...
kajman napisał(a):16. N 1 WAR - Judas Priest
Album właściwie misie podoba i pewnoe gdyby nie fakt, że 2 godziny takiej muzyki mnie męczą to wybrałbym coś na swoją listę. Może spróbuję przesłuchać tylko tego utworu.
kajman napisał(a):32. N 1 POLSKA MIŁOŚĆ - Raz Dwa Trzy
U mnie też miała się pojawić na liście, ale chyba wolała poza.
kajman napisał(a):42. N 1 LIFE EXPENTANCY - Klone
Jeszcze nie znam.
kajman napisał(a):poczekalnia:
Prośba: mógłbyś wyróżniać nowe utwory w poczekalni? Kolorem, podkreśleniem czy czymkolwiek? Ułatwiłoby mi to zapoznawanie się z nowościami. Icon_smile2
kajman napisał(a):NOW - Mates of State
Patrz 42. Chyba widziałem go w zestawie.
kajman napisał(a):BLESSED - Fady Maalouf
Patrz wyżej. Icon_wink2
23.08.2008 03:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
kajman napisał(a):Swoją drogą ciekawostka, że kibicujesz utworowi, którego u Ciebie nigdy nie było, a nie kibicujesz Jest cudnie, które u Ciebie całkiem wysoko zaszło. Icon_wink2
Icon_smile2
no tak, powinienem był napisać, że kibicuje w scislej czolowce.
bo jesli chodzi o całą listę to Maryli jak najbardziej kibicuje Icon_smile2.
23.08.2008 03:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #14
 
kajman napisał(a):6. 3. 6 DOWN TO EARTH - Peter Gabriel
WALL.E jest lepszy niż ten singiel; ot takie porównanie Icon_wink2 Icon_neutral2

[Obrazek: kleschko.png]
23.08.2008 08:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Cieszy powrót lidera Icon_smile2 Niektóre inne powroty też Icon_wink2 Najwyższą nowość średnio kojarzę, bo album wynudził mnie śmiertelnie, ale może w oderwaniu od albumu zabrzmi to lepiej... Natomiast najniższą kojarzę jak najbardziej... Icon_smile2 Zaskakują ruchy Opethów, przy czym ja akurat mam teraz większy apetyt na porcelanę niż lotusy. Icon_wink2 Oprócz tego sporo smacznych kąsków w poczekalni, ale kilka z nich już chyba na dobre tam utknęło a jeden się niestety omsknął... Icon_confused Chętnie bym też skomentował efektowny awans na 9. ale jakoś nigdzie go znaleźć nie mogę Icon_smile2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
23.08.2008 09:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
zbyszu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 302
Dołączył: Sep 2007
Post: #16
 
Ahoj!

* 4 Anny to nie 7 Lao, prawda?
* Ciagle wysoko Stacy Kent (rozumem)...
* ...ciagle długo Band Of Horses (nie rozumem - wyscig z Yacym?) Icon_wink2
* 2/30 - w ostatniej chwili (bo na 30-tym) załapał się Travis. No swietny!

Do nasłuchnia
26.08.2008 01:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #17
 
zbyszu napisał(a):...ciagle długo Band Of Horses (nie rozumem - wyscig z Yacym?)
Zbyszu-Kibicu Igrzyska się skończyły... Icon_smile2 tu nie ma wyścigów, konkurowania ze sobą. Po prostu to co dobre trwa Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
26.08.2008 01:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
abd3mz napisał(a):
kajman napisał(a):16. N 1 WAR - Judas Priest
Album właściwie misie podoba i pewnoe gdyby nie fakt, że 2 godziny takiej muzyki mnie męczą to wybrałbym coś na swoją listę. Może spróbuję przesłuchać tylko tego utworu.
kajman napisał(a):32. N 1 POLSKA MIŁOŚĆ - Raz Dwa Trzy
U mnie też miała się pojawić na liście, ale chyba wolała poza.
kajman napisał(a):1. poczekalnia:
Prośba: mógłbyś wyróżniać nowe utwory w poczekalni? Kolorem, podkreśleniem czy czymkolwiek? Ułatwiłoby mi to zapoznawanie się z nowościami. Icon_smile2
kajman napisał(a):NOW - Mates of State
2. Patrz 42. Chyba widziałem go w zestawie.
kajman napisał(a):BLESSED - Fady Maalouf
2a. Patrz wyżej. Icon_wink2
16. Ja nie mam takiego problemu, bo rzadko słucham całych albumów. A ten utwór ma coś takiego w sobie, że mnie porywa.
32. U mnie wolała na i to od razu bardzo ładnie. Ale nie sądzę, żeby zrobił karierę porównywaną z Zielonym.
1. Postaram się coś z tym zrobić, chociaż wydaje mi się, że może lepiej będzie wymienić te utwory w kommątażó.
2. Fakt, obydwa muszą być w jakiś zestawach, bo skądś je mam, a na mychartsie u nikogo ich nie ma.
26.08.2008 06:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
kleschko napisał(a):
kajman napisał(a):6. 3. 6 DOWN TO EARTH - Peter Gabriel
WALL.E jest lepszy niż ten singiel; ot takie porównanie Icon_wink2 Icon_neutral2
Jeżeli film jest lepszy, to musi być jeden z najlepszych filmów tysiąclecia.
26.08.2008 06:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
p.u.r.h. napisał(a):1. Cieszy powrót lidera Icon_smile2
2. Niektóre inne powroty też Icon_wink2
3. Najwyższą nowość średnio kojarzę, bo album wynudził mnie śmiertelnie, ale może w oderwaniu od albumu zabrzmi to lepiej...
4. Natomiast najniższą kojarzę jak najbardziej... Icon_smile2
5. Zaskakują ruchy Opethów, przy czym ja akurat mam teraz większy apetyt na porcelanę niż lotusy. Icon_wink2
6. Oprócz tego sporo smacznych kąsków w poczekalni, ale kilka z nich już chyba na dobre tam utknęło a jeden się niestety omsknął... Icon_confused
7. Chętnie bym też skomentował efektowny awans na 9. ale jakoś nigdzie go znaleźć nie mogę Icon_smile2
1. I jeszcze będzie sporo Cię cieszył, może nie zawsze na szczycie, ale w czołowce na pewno.
2. Chyba mogę się domyślać, które.
3. Te trzy utwory, które znam, mnie nie wynudziły, ale ten brzmi mi zdecydowanie najlepiej.
4. Chyba wiem skąd.
5. U mnie tak na zmianę ostatnio.
6. Na mojej liście pojawienie się utworu w poczekalni jest raczej nienajlepszą wróżbą i jak już coś jest tam powyżej tygodnia to raczej jest mała szansa na Top50.
7. Może być (nie jestem pewien) na chomiku u kscha, bo tam go znalazłem. A ja muszę poważnie porozmawiać z moim gryzoniem, bo strasznie się rozbisurmanił i nie chce nic chomikować.
26.08.2008 06:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości