Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Archiwum
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #21
RE: Archiwum
A w ogóle skoro jesteśmy w temacie starych notowań, to liczba moich notowań jest myląca - zaczynałem od notowania 250 któregoś, a te wcześniejsze - datowane co tydzień (czyli notowanie nr 1 to 23.11.2000!) miałem później dorobić. Do dzisiaj tego nie zrobiłem. Icon_lol Chociaż może teraz w końcu do tego usiądę prowadzony nostalgią. Oczywiście kierując się gustem swoim w wieku 12-14 lat a nie obecnym. I wtedy w końcu będę mógł bez bólu wkleić na forum WSZYSTKIE swoje notowania. Icon_biggrin

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
13.12.2014 09:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #22
RE: Archiwum
Jak można zaczynać notowanie od nr 250 Icon_question

I teraz będziesz wymyślał skład notowań od 1 do 249 Icon_eek
ja bym chyba nie wiedział jak bardzo podobała mi się dana piosenka 12 lat. Nie ułożyłbym tego po tylu latach...
14.12.2014 05:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Geephard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 117
Dołączył: Mar 2013
Post: #23
RE: Archiwum
To jak się podobała 12 lat temu to jeszcze można stwierdzić i zrobić jakieś podsumowania roczne, półroczne, no w najlepszym przypadku miesięczne.
Ale nie mam pojęcia jak ogarnąć takie zwyczajne, cotygodniowe ruchy piosenek w górę i w dół.
Jedyna opcja to taka, żeby ułożyć notowanie 1, a potem tylko dorzucać nowości i spychać pozostałe piosenki w dół. Czyli przez 249 notowań zero awansów. Icon_razz
14.12.2014 09:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
RE: Archiwum
Dla mnie byłoby to o tyle trudne, że za czasów dzieciństwa (tak poniżej 10 roku życia) moja przestrzeń czasowa była dość płynna. Dość powiedzieć, że bardzo długo nie wiedziałem, czy "Orła cień" i "Makumba" są z roku 1996 czy 1995.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.12.2014 09:36 PM przez prz_rulez.)
14.12.2014 09:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #25
RE: Archiwum
No właśnie, ja bym nie pamiętał, czy poznałem jakąś piosenkę w styczniu czy w marcu i czy spodobała mi się wtedy od razu, czy dopiero chwyciła po pewnym czasie.
Moje zapiski przynajmniej nie kłamią Icon_wink
14.12.2014 09:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Geephard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 117
Dołączył: Mar 2013
Post: #26
RE: Archiwum
Artur.O napisał(a):(czyli notowanie nr 1 to 23.11.2000!)
A tak po za tym to dlaczego akurat ta data?
14.12.2014 10:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #27
RE: Archiwum
Na pewno nie ogarnąłbym ile mi się podobały 12 lat temu bo wtedy większości nie znałem (wtedy słuchałem niemalże tylko Myslovitz, Bartosiewicz i Stachurskiego z płyt), ale wiem jak mi się podobały jak miałem od 12 do 15 lat (czyli kiedy słuchałem radia pół dnia i już prowadziłem listę). A co do ruchów na liście to jakoś mi się przez lata zakodował pokrętny algorytm który działa również przy "nowych" notowaniach (ja nadal jestem tak z 5-6 notowań do tyłu z notowaniami ^^).
Z datami wejść na listę nie ma większego problemu - są archiwa Hop Bęca (tego "starego", z Maxxxowym trochę gorzej), POPlisty, tracklisty radiowych składanek, z różnych 'starych' gazet z reklam dzwonków też jakoś dało się coś ustalić. ^^ Trochę gorzej jakby miało być wg. "obecnego" gustu - tu wszystko trzebaby zacząć od nowa, słuchać RYMowego kanonu przez 10 lat (inna sprawa że już to zacząłem) i zrebootować notowania z lat 2006-2010, dlatego lecę z pierwotnym pomysłem. Icon_razz2
A po co zaczynać od notowania 250? Żeby docenić na liście te wszystkie świetne hity z 2002-2005 roku które zasłyszałem w radiu. ;P

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.12.2014 10:05 PM przez Dobromiera.)
14.12.2014 10:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #28
RE: Archiwum
(14.12.2014 10:01 PM)Geephard napisał(a):  
Artur.O napisał(a):(czyli notowanie nr 1 to 23.11.2000!)
A tak po za tym to dlaczego akurat ta data?

Aby zacząć jeszcze w poprzednim tysiącleciu. ;d

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
14.12.2014 10:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #29
RE: Archiwum
Pokrętne to i trochę dziwne, ale na pewno będę zerkać z ciekawością na te "nowe" notowania z poprzednich lat Icon_smile
15.12.2014 10:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #30
RE: Archiwum
Notowanie nr 34, 26.10.2002 r.

P - powrót, kiedyś niestety były dopuszczalne Icon_wink

1.(1) THE KETCHUP SONG (ASEREJE) - Las Ketchup
2.(2) COMPLICATED - Avril Lavigne
3.(12) JUST LIKE A PILL - Pink
4.(8) THE TIDE IS HIGH - Atomic Kitten
5.(7) ROUND,ROUND - Sugababes
6.(4) JA SOSZŁA S UMA - Tatu
7.(3) URKE - Wilki
8.(11) UNDERNEATH YOUR CLOTHES - Shakira
9.(6) PERDONO - Tiziano Ferro
10.(5) WHEN YOU LOOK AT ME - Christina Milian
11.(9) OBJECTION (TANGO) - Shakira
12.(17) GET OVER YOU - Sophie Ellis-Bextor
13.(10) I'M ALIVE - Celine Dion
14.(20) NAS NIE DOGONIAT - Tatu
15.(16) A THOUSAND MILES - Vanessa Carlton
16.(18) WITHOUT ME - Eminem
17.(P) HERE I AM - Bryan Adams
18.(24) LIFELINES - a-ha
19.(P) LEPSZY MODEL - Kasia Klich
20.(P) SOAK UP THE SUN - Sheryl Crow
21.(P) HERO - Chad Kroeger feat. Josey Scott
22.(25) GITAN - Garou
23.(P) MOŻE SIĘ WYDAWAĆ - Alicja Janosz i Przyjaciele
24.(13) MURDER ON THE DANCEFLOOR - Sophie Ellis-Bextor
25.(15) OTHERWISE - Morcheeba


44 notowanie - to wydanie specjalne mojej listy - podsumowanie 2002 roku.
Absolutny Top 30 Icon_smile

Na marginesie w zeszycie mam zapisane, że do notowania nr 34 włącznie, były następujące numery jeden (kolejno):

18 - LOVE AT FIRST SIGHT - Kylie Minogue Icon_eek (18 razy z rzędu, jak Gotye na LP3 Icon_lol )
9 - A THOUSAND MILES - Vanessa Carlton
2 - URKE - Wilki
5 - THE KETCHUP SONG (ASEREJE) - Las Ketchup
15.12.2014 10:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #31
RE: Archiwum
Tomekk napisał(a):P - powrót, kiedyś niestety były dopuszczalne Icon_wink
czemu niestety? powroty mówią, że dajesz sobie prawo do błędu, a piosence do drugiej szansy, czy któreś z tych zawiera się w słowie "niestety"? Icon_wink

ja kilka lat temu w któreś wakacje wszystkie swoje papierowe notowania zdigitalizowałem w formie excelowej z jednym rocznkiem per arkusz tak, że jeśli tylko chcę, to mogę posortować po wybranym notowaniu i niejako je wygenerować

pamiętam, że szalałem wtedy za "Get Over You" (bardziej niż za "Murder") i za "Round Round"; "Over" nadal uważam za dobre, ale tego Sugababes już nie umiem słuchać z przyjemnością

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.02.2018 06:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #32
RE: Archiwum
AKT! napisał(a):czy któreś z tych zawiera się w słowie "niestety"?
Icon_razz
Szczerze, to już nie pamiętam, co miałem na myśli pisząc "niestety", obecnie powroty się po prostu już nie zdarzają Icon_smile

AKT! napisał(a):wszystkie swoje papierowe notowania zdigitalizowałem w formie excelowej z jednym rocznkiem per arkusz tak, że jeśli tylko chcę, to mogę posortować po wybranym notowaniu i niejako je wygenerować
Ja niestety nie jestem biegły w takich rzeczach.
21.02.2018 06:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #33
RE: Archiwum
Tomekk napisał(a):Szczerze, to już nie pamiętam, co miałem na myśli pisząc "niestety", obecnie powroty się po prostu już nie zdarzają
o, dlaczego?

Tomekk napisał(a):Ja niestety nie jestem biegły w takich rzeczach.
ja też nie, ale to nic trudnego

[Obrazek: Capture.jpg]

w kolumnie B są wszystkie utwory, jakie w ciągu roku pojawiły się na liście, a każda od G począwszy zawiera pozycję danego utworu w kolejnych notowaniach; tu akurat jest posortowane to punktach końcoworocznych, ale można posortować np. po notowaniu nr 1 Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.02.2018 07:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #34
RE: Archiwum
AKT! napisał(a):o, dlaczego?
Nie wiem, od 2008 r. nie było ani jednego, jak coś szybko wypada, to znaczy, że za mało dany utwór mi się podobał i raczej nie zdarza się, aby ta ocena zmieniła się o 180 stopni.

AKT! napisał(a):ale można posortować np. po notowaniu nr 1
Bardzo ładnie to wygląda, nawet pod względem kolorystycznym Icon_smile
21.02.2018 07:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #35
RE: Archiwum
Łał, jak ładnie. Icon_wink U mnie jest nie aż tak ładnie:
[Obrazek: hiperprzeboje2006.png]


(15.12.2014 10:39 PM)Tomekk napisał(a):  Notowanie nr 34, 26.10.2002 r.

W sumie nie mam tu dużo do dodania, bo prawie wszystko było też u mnie (bo bazuję na POPliście i Hop Bęcu), do pierwszej 8 też mam spory sentyment. Icon_wink

Powroty w pewnym momencie całkowicie u siebie wyeliminowałem (tak w 2009 roku, wraz z eliminacją zupełnie przypadkowych wylotów z notowania), ale do dzisiaj zdarza się po parę na rok - ot, czasem trzeba, bo niektóre rzeczy mogłyby przepaść przy tym przemiale.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
21.02.2018 07:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #36
RE: Archiwum
Artur - u Ciebie też jest ładnie, ale to trzeba sporo czasu i cierpliwości, aby osiągnąć taki efekt.

PS> Mandaryna 5 razy na pierwszym? Icon_lol

Artur.O napisał(a):bo niektóre rzeczy mogłyby przepaść przy tym przemiale.
U mnie jak na razie przemiał nie jest na tyle nieprzemyślany, żeby była konieczność powrotów.
21.02.2018 07:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #37
RE: Archiwum
(21.02.2018 07:31 PM)Tomekk napisał(a):  Artur - u Ciebie też jest ładnie, ale to trzeba sporo czasu i cierpliwości, aby osiągnąć taki efekt.

Sporo czasu i cierpliwości było potrzebne tylko aby przepisać notowania do arkusza. Ale za to od tego momentu prowadzenie listy stało się 10 razy mniej czasochłonne. Icon_wink

(21.02.2018 07:31 PM)Tomekk napisał(a):  PS> Mandaryna 5 razy na pierwszym? Icon_lol

A czemu nie?

(21.02.2018 07:31 PM)Tomekk napisał(a):  
Artur.O napisał(a):bo niektóre rzeczy mogłyby przepaść przy tym przemiale.
U mnie jak na razie przemiał nie jest na tyle nieprzemyślany, żeby była konieczność powrotów.

Jak może być przemiał "nieprzemyślany". Albo jest duży, albo nie ma.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
21.02.2018 08:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #38
RE: Archiwum
Artur.O napisał(a):A czemu nie?
Bo to było straszne. Ten cover to zupełne nieporozumienie. Oczywiście według mnie Icon_smile

Artur.O napisał(a):Jak może być przemiał "nieprzemyślany". Albo jest duży, albo nie ma.
Jest duży, ale to nie znaczy, że niestaranny Icon_lol
21.02.2018 08:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #39
RE: Archiwum
Całkiem fajne wspominki, masz może więcej?
Ja całkiem sporo swoich starych notowań mam dalej na papierze i muszę je przenosić do Excela, czym się zajmuję od ładnych paru miesięcy. Tak więc nawet te wrzucane do mojego archiwum mogą mieć małe błędy. Kiedyś muszę coś napisać o historii powstawania moich podsumowań Icon_razz2
I szkoda, że pozbawiłeś swoją listę powrotów. To bardzo przydatna opcja Icon_lol

Ps: Masz bardzo ładny charakter pisma Icon_wink
21.02.2018 09:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #40
RE: Archiwum
Gaspard napisał(a):Całkiem fajne wspominki, masz może więcej?
Gdzieś tam pewnie są na dnie szafy Icon_cool

Gaspard napisał(a):Kiedyś muszę coś napisać o historii powstawania moich podsumowań
Czekam na te wspomnienia Icon_smile

Gaspard napisał(a):I szkoda, że pozbawiłeś swoją listę powrotów. To bardzo przydatna opcja
Nie pozbawiłem formalnie nigdy, po prostu teraz się nie zdarzają. No i lista liczy więcej pozycji - było 25, a jest 30 Icon_razz

Gaspard napisał(a):Ps: Masz bardzo ładny charakter pisma
Dzięki. Teraz mi się trochę popsuł, ale w szkole starałem się pisać wyraźnie.
21.02.2018 09:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości