Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Dead Can Dance
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #81
RE: Mychartsowy Top Dead Can Dance
Artur.O napisał(a):U The Stranglers szału nie było, ale chociaż "Golden Brown" i "Always the Sun" były zgłoszone. O naszym topie DCD nawet tego się nie da powiedzieć.
To co w takim razie uważasz za największe przeboje DCD?

Artur.O napisał(a):"song" ma dużo szersze znaczenie nawet niż "piosenka"
no właśnie, ja bym nazwał 'przeżyciami' Icon_wink

Artur.O napisał(a):Co to ma wspólnego z tym co powiedziałem?
że można by było tam porównać wrażenia z odsłuchów całych płyt
06.01.2020 06:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #82
RE: Mychartsowy Top Dead Can Dance
Choćby "The Ubiquitous Mr. Lovegrove", czyli przebój amerykańskich alternatywno-rockowych rozgłośni w 1993 roku.

A w Topłycie przecież się porównuje piosenki z poszczególnych płyt, czyli to samo co tutaj tylko w obrębie jednej płyty. Może chodziło ci o "Przetrwają Najsilniejsi"?

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.01.2020 06:22 PM przez Dobromiera.)
06.01.2020 06:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #83
RE: Mychartsowy Top Dead Can Dance
Artur.O napisał(a):A w Topłycie przecież się porównuje piosenki z poszczególnych płyt, czyli to samo co tutaj tylko w obrębie jednej płyty.
i tu masz rację, raczej mi chodziło o dyskurs na temat konceptu albumu etc. Icon_twisted

Artur.O napisał(a):Może chodziło ci o "Przetrwają Najsilniejsi"?
oj cudownie byłoby tam zobaczyć ich... czemu ja ich nie zgłosiłem? Icon_rolleyes

Artur.O napisał(a):Choćby "The Ubiquitous Mr. Lovegrove", czyli przebój amerykańskich alternatywno-rockowych rozgłośni w 1993 roku.
muszę przypomnieć sobie ulubioną płytę Pawła Icon_lol
06.01.2020 07:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #84
RE: Mychartsowy Top Dead Can Dance
(06.01.2020 07:26 PM)thestranglers napisał(a):  i tu masz rację, raczej mi chodziło o dyskurs na temat konceptu albumu etc. Icon_twisted
Kompletnie się nie rozumiemy, bo pisałem to w kontekście szeregowania twórczości DCD.

Cytat:
Artur.O napisał(a):Może chodziło ci o "Przetrwają Najsilniejsi"?
oj cudownie byłoby tam zobaczyć ich... czemu ja ich nie zgłosiłem? Icon_rolleyes
Jeszcze będzie na nich czas. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
14.01.2020 03:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #85
RE: Mychartsowy Top Dead Can Dance
Artur.O napisał(a):Kompletnie się nie rozumiemy, bo pisałem to w kontekście szeregowania twórczości DCD.
Hierarchizowanie sprzyja też dyskusjom, nie uważasz? Icon_wink

Artur.O napisał(a):Jeszcze będzie na nich czas.
Oj ale to by musiała ta zabawa długo trwać... czego oczywiście życzę nam.
14.01.2020 03:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #86
RE: Mychartsowy Top Dead Can Dance
Ta zabawa przetrwała już prawie 6 lat. Ja się nie boję. Icon_cool

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
14.01.2020 06:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #87
RE: Mychartsowy Top Dead Can Dance
EVENo napisał(a):Host of Seraphim
Nie ma takiego utworu. Proszę o poprawienie przez dodanie The na początku.
22.01.2020 05:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 016
Dołączył: Sep 2017
Post: #88
RE: Mychartsowy Top Dead Can Dance
kajman napisał(a):Nie ma takiego utworu. Proszę o poprawienie przez dodanie The na początku.
Dzięki. Dopiero teraz się zorientowałem, że nie podałem zestawu w alfabetycznej kolejności, tak jak robiłem to poprzednio Icon_rolleyes

Radio Epsilon
22.01.2020 07:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #89
RE: Mychartsowy Top Dead Can Dance
No to może jeszcze dojdzie druga połowa głosów.
23.01.2020 04:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 016
Dołączył: Sep 2017
Post: #90
RE: Mychartsowy Top Dead Can Dance
Ja muszę przyznać, że gdy zacząłem odsłuch pomyślałem sobie "O nie, nie mówcie, że to będzie muzyka instrumentalna", ale po wysłuchaniu kilku utworów zacząłem żałować, że to nie jest muzyka instrumentalna. Wokal tylko w jednej piosence wydawał mi się być na plus (ostatecznie utwór uplasował się u mnie na wysokiej pozycji). Niestety, choć bardzo spodobały mi się piosenki z mojej ścisłej czołówki, to dobrych utworów nie było na tyle dużo, abym nie musiał zapchać dziesiątki tytułami, które raczej nie przypadły mi do gustu. Jedna z największych wad to z pewnością fakt, że w wielu piosenkach jeden motyw powtarza się w kółko przez cały czas i jest to trochę męczące. To, co treściwe potrafi jednak brzmieć świetnie, choć tak jak wspomniałem, rzadko kiedy trafiało w moje gusta. Gdyby wszystkie utwory brzmiały jak te, które otrzymały ode mnie najwyższe oceny, to pewnie zainteresowałbym się kilkoma płytami, ale niestety, tylko kilka kompozycji pochłonęły mnie bez reszty, pozostałe raczej nudziły lub nawet irytowały.

Radio Epsilon
23.01.2020 04:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #91
RE: Mychartsowy Top Dead Can Dance
dla mnie za dużo jest w tym new age'owych funkcji niezbornie mieszających rejestry i style w sposób czasem niezbyt finezyjny; był jeden numer, który zaczął się obiecująco, ale w połowie włączył się najntisowy bit, chwilę posłuchałem i przełączyłem na kolejny - brrr! ale są też momenty ładne, bez przeszarżowanych aranży i przedłużanych pasaży -- pewnie bym coś świetnego znalazł w ich dyskografii, ale chyba szkoda mi szukać; ta próbka na jakiś czas mi starczy; lidera dodałem do innej plejlisty, więc będzie jeszcze do mnie wracał!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.01.2020 05:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #92
RE: Mychartsowy Top Dead Can Dance
Oni mieli dość różnorodne stylowo płyty, niewykluczone że znajdziecie sobie jakąś jedną, która wam się bardzo spodoba.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
23.01.2020 06:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #93
RE: Mychartsowy Top Dead Can Dance
Kapitalne muzycznie, kapitalne wykonawczo (w tym wokalnie). Najlepszy top od dawien dawna.
23.01.2020 11:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #94
RE: Mychartsowy Top Dead Can Dance
Odkrycie. Icon_smile
23.01.2020 11:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #95
RE: Mychartsowy Top Dead Can Dance
(23.01.2020 11:11 PM)thestranglers napisał(a):  Odkrycie. Icon_smile
Że Ty i ja mamy podobne odczucia w tej sprawie to niespodzianka.
24.01.2020 11:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #96
RE: Mychartsowy Top Dead Can Dance
A co do wokalu to odgrywa w muzyce DCD niebagatelną rolę. Przesłuchałem sobie właśnie w aucie składaka Passage in Time i tak na szybko to nie wyobrażam sobie Cantary, The Host of Seraphim czy chociażby Severance bez tego 'instrumentu'. Icon_smile
24.01.2020 03:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #97
RE: Mychartsowy Top Dead Can Dance
Największym plusem tego topu jest to że jest mało zgłoszonych utworów Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.01.2020 06:15 PM przez tomas585.)
25.01.2020 06:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 016
Dołączył: Sep 2017
Post: #98
RE: Mychartsowy Top Dead Can Dance
Zestaw do głosowania:

Cantara
Ullyses
Amnesia
Opium
Xavier
Anywhere Out Of The World
Persephone (The Gathering Of Flowers)
Children of the Sun
In Power We Entrust the Love Advocated
Song Of The Nile
Saltarello
Black Sun
Song Of The Stars
How Fortunate The Man With None
The Host of Seraphim
Severance

---

Głosujecie na swoje Top 10 systemem eurowizyjnym 12-10-08-07-06-05-04-03-02-01 do mnie na PW do soboty 25 stycznia do godziny 19:00. Za swoje głosy otrzymacie po dwa punkty w programie lojalnościowym. Wyniki zostaną zaprezentowane w niedzielę 26 stycznia.

---

Zagłosowali: thestranglers, Listoholik, Furbul, Szymek79, Piotreklp3, Miszon, Rincewind, Yacy

Zagłosowali:
Kalypson
meni
barb42
Artur.O
EVENo
miszony
AKT!
kajman
wwas
tomas585
Sundrajta

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.01.2020 07:09 PM przez EVENo.)
25.01.2020 06:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 016
Dołączył: Sep 2017
Post: #99
RE: Mychartsowy Top Dead Can Dance
Zakładam, że głos jednego z użytkowników na utwór "The Nile Song" to głos na utwór "Song Of The Nile" i tak będę go liczył. Jeśli ktoś chce oprotestować tę decyzję to proszę pisać Icon_razz2

Radio Epsilon
25.01.2020 07:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 016
Dołączył: Sep 2017
Post: #100
RE: Mychartsowy Top Dead Can Dance
ZAMYKAM PRZYJMOWANIE GŁOSÓW

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.01.2020 08:12 PM przez EVENo.)
25.01.2020 08:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mychartsowy Top Papa Dance i Ex-Dance thestranglers 259 3 652 13.02.2024 10:27 PM
Ostatni post: gioconda2

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości