Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pekin 2008
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
 
ku3a napisał(a):to są najkoszmarniejsze Igrzyska jakie pamietam.
Na pocieszenie to w Sydney o tej porze też tak było. Icon_wink2 (0 medali)

Póki co to zdaje mi się, że tylko 1 wydawałoby się pewna szansa medalowa prysła (Socha w szabli) i 3 bardzo, bardzo mgliste (Krawczyk w judo, Radwańska w tenisie i Motylia na 400 kraulem). Póki co się wstrzymam.
Liczyłem, że jutro woreczek Icon_wink2 z medalami rozwiążą szablistki, ale widzę, że bedą w ćwierćfinale walczyć z Chinkami, więc chyba kicha. Otylia to max 3 miejsce będzie, ale bardziej realnie wydaje się, że będzie ok 5 miejsca. Icon_frown

No ale za to niedziela będzie dla nas - liczę na 2 złota (wioślarze i Szymek Kołecki).

Przed igrzyskami szczególnie zależało mi na 3 medalach Polaków:
Krzysztofa Wiłkomirskiego w judo, ale niestety się nie udało.

Pozostało jeszcze dwóch moich pupili:
Szymon Kołecki - za charakter jaki życzyłbym sobie u wszystkich naszych reprezentantów.
Leszek Blanik - jeden z najlepszych skoczków przez konia (nienawidziłem tego na WF-ie Icon_lol ) w ciągu ostatnich 10 lat. Zabrakło go na igrzyskach 4 lata temu tylko dlatego, że kwalifikacje premiowały wieloboistów, a jak wiadomo Blanik jest słabszy na reszcie przyrządów. Ale nie zmienia to faktu, że kwalifikacje były debilne. To tak jakby świetny sprinter pływacki na 100 metrów kraulem musiałby uzyskać kwalifikacje na dystansie 400 metrów zmiennym. A panu Leszkowi życzę złota, bo poza tym, że jest świetnym sportowcem jest też świetnym człowiekiem. Icon_smile2


PS. Mam nadzieję, że Polacy zdobędą w przyszłym tygodniu tyle medali, ze nie trzeba będzie się chwytać prawie zawsze zawodzących na olimpiadzie kajakarzy. Icon_confused
13.08.2008 09:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #42
 
Brawo dla siatkarzy, piękne zwycięstwo Icon_smile2 Icon_smile2
Jest też szansa na medal w Judo Przemysława Matyjaszka.

.
14.08.2008 11:11 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
 
Nikt jeszcze nie komentował dwóch medali? Icon_eek2

No to będę pierwszy!

Brawa chłopaki za złoto i srebro! Icon_biggrin3

Worek medali rozwiązany i oby się ich teraz posypało więcej Icon_biggrin3

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
15.08.2008 11:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #44
 
Dzisiaj florecistki się nie popisały Icon_confused

.
16.08.2008 08:16 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #45
 
3 medale w ciągu godziny Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
Brawo Icon_exclaim

.
17.08.2008 11:49 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #46
 
stavanger napisał(a):3 medale w ciągu godziny
i w dodatku cały komplet Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
17.08.2008 12:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #47
 
Szymon Kołecki wicemistrzem olimpijskim!!! Icon_lol
jak dla mnie bohater dzisiejszego dnia [sorry złoci chłopacy, ale tak jest Icon_wink2]

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
17.08.2008 02:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
 
no i proszę, wystarczy wyjechac na 4 dni i worek z medalami sie rozwiązuje Icon_razz
18.08.2008 11:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #49
 
chyba na 8 się skończy, czyli mniej niż w Atenach Icon_confused2
23.08.2008 12:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #50
 
ku3a napisał(a):no i proszę, wystarczy wyjechac na 4 dni i worek z medalami sie rozwiązuje Icon_razz
Ktoś go znowu zawiązał Icon_confused
Gary w 5 dniu Igrzysk napisał(a):PS. Mam nadzieję, że Polacy zdobędą w przyszłym tygodniu tyle medali, ze nie trzeba będzie się chwytać prawie zawsze zawodzących na olimpiadzie kajakarzy. Icon_confused
:roll:

.
23.08.2008 12:55 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #51
 
stavanger napisał(a):Ktoś go znowu zawiązał Icon_confused
moze nie trzeba sie bylo ruszac z tego Mucznego...
23.08.2008 01:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kuba_m Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 38
Dołączył: Aug 2008
Post: #52
 
A jednak, 10 medali!
Lepiej niż w Atenach, bo 6 srebrnych i 1 brązowy, w Atenach ten stosunek wynosił 2-5, przy 3 złotach na obu Olimpiadach.
Świat idzie do przodu, ale mam nadzieję, iż w Londynie będzie znacznie lepiej!
25.08.2008 04:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
 
Niby lepiej...ale hmmm nie chcę mi się teraz wdawać w dyskusję, ale i tak uważam, że w Polskim sporcie jest gorzej, co zresztą zostało zauważone nie tylko przeze mnie.
Osobiście to dla mnie małe zaskoczenie, że ostatecznie udało się wyrównać wynik z Aten. Sport bez niespodzianek sportem by nie był, ale pewna ilość z tych polskich medali trochę szczęściem zdobyliśmy (np. nasza zapaśniczka), za 4 lata powinniśmy mieć więcej tzw. pewniaków bo kto wie jak to może być.....z drugiej strony jednak mieliśmy kilka 4 miejsc, tych najbardziej pechowych...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.08.2008 04:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
 
saferłel napisał(a):pewna ilość z tych polskich medali trochę szczęściem zdobyliśmy (np. nasza zapaśniczka)
dlaczego szczesciem?

saferłel napisał(a):z drugiej strony jednak mieliśmy kilka 4 miejsc, tych najbardziej pechowych...
no wlasnie, a co z tymi nieszczesliwymi czwartmi miejscami? Otylia, 2*kajakarze, Dołęga, Kusznierewicz+Życki (te 2 ostatnie może mniej nieszczesliwe, tylko raczej na wlasne zyczenie). rownie dobrze medali moglo byc ze 12.
25.08.2008 04:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
 
Tzn. może źle się wyraziłem. Chodzi mi o to, że na nią nikt nie liczył, rywalki były silniejsze (doświadczone bardziej oraz wyżej notowanie w rankingu) i to się łączy z tą kolejną moją wypowiedzią, że na Londyn dobrze byłoby mieć takich pewniaków bo teraz możemy mieć szczęście, ale jutro już nie. Ja oczywiście bardzo cieszę się z takich właśnie niespodziewanych medali, nawet bardziej mnie zadowolił ten krążek niż ''pewnie'' złoto naszej 4 wioślarzy. W sumie ich to bez emocji obejrzałem. Serio. Ale to może dlatego, że to mnie też nie interesuje.

Najlepszy był i tak Majewski Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.08.2008 04:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
 
saferłel napisał(a):na Londyn dobrze byłoby mieć takich pewniaków bo teraz możemy mieć szczęście, ale jutro już nie
moim zdaniem wiecej mielismy pecha niz szczescia.

ja niestety z naszych zlotych medali na żywo ogladalem tylko Blanika.
25.08.2008 06:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
 
Ze mną nie było tak źle, w sensie, że przed wyjazdem zakładałem, że mało co zobaczę, a na szczęście wszystkie złote medale widziałem na żywo, jedyny brązowy też i....w sumie to chyba tylko nie widziałem tych zdobytych na samym końcu tzn ostatniej 2 srebrnych ;]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.08.2008 06:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #58
 
ku3a napisał(a):ja niestety z naszych zlotych medali na żywo ogladalem tylko Blanika
W końcu sytuacja, że Polak ma tyle samo punktów co rywal i nasze jest na wierzchu! Icon_biggrin3

Ja uważam te igrzyska za ciut lepsze niż w Atenach, bo:
a/ więcej srebrnych medali
b/ wtedy medale osiągnęli/ły 8 zawodników/czek/ zespołów itp. a teraz 10. Wtedy Otylia zdobyła 1 złoty i jedyne 2 srebrne dla ekipy, czyli poza Otylią, Korzeniowskim oraz Syczem i Kucharskim reszta zdobywała brązowe medale.
Z drugiej strony tych pechowych 4 miejsc było więcej w Atenach, bo teraz w pierwszym tygodniu to marzyłem chociaż o takich wynikach. Icon_wink2
W Atenach "zawiódł" 2 szereg, który nie dorzucił nic do medalowego worka. W Pekinie z kolei połowa medali była dziełem osób, na które nikt nie stawiał. Za to zawiodło kilku pewniaków.
Ale i tak uważam, że uważalibyśmy te igrzyska za bardzo udane, jeśli w niedzielę dwukrotnie zagrano nam Mazurka Dąbrowskiego w co do środy bardzo wierzyłem i ten wstrząs jakiego doznałem w środowy poranek odczuwam do dziś. Icon_frown

Inny fakt jest taki, ze powinniśmy co igrzyska zgarniać minimum 20 medali, ale do tego trzeba mieć profesjonalny sport, a nie dziadostwo jak w niektórych dyscyplinach.
26.08.2008 07:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #59
 
Mi się udało obejrzeć nasze wszystkie medale poza Blanikiem i Małachowskim Icon_biggrin3

Ja uważam te igrzyska za niewypał w wykonaniu naszej reprezentacji. Śmiać mi się chciało jak prezes PKOL twierdził że było lepiej niż w Atenach bo niby więcej srebrnych... :roll:

Ale po pierwsze mieliśmy kilkadziesiąt osób więcej w kadrze, po drugie nakłady finansowe na przygotowania były dwukrotnie większe.

Cytat:moim zdaniem wiecej mielismy pecha niz szczescia.


Nie zwalał bym tu winy na pecha...co prawda taki Dołęga może mówić o pechu przegrywając o 70 gramów, czy kajakarze o kilka centymetrów ale popatrzmy też w drugą stronę, Blanik fartownie dość zajął 1 miejsce...szermierze ledwo ledwo do tego finału doszli po dramatycznym boju w półfinale...Także sale szczęścia i pecha myślę że były mniej więcej równe.

Ja nie wiem po co my wysyłamy taką wielką kadrę, po co tam jadą osoby, które nawet jak biją rekord życiowy to zajmują 36 miejsce...

Zawiedli pływacy i to na całej linii (takie durne tłumaczenia że pierwszy start był kiepski bo chciał się rozeznać z pływalnią są naprawdę żenujące), żeglarze fatalnie występ, nasza tenisowa gwiazdeczka zawiodła...
Kajakarze jak zwykle winę zwalają na pecha...

Słabe przygotowanie to jedno, inna sprawa to nasze zaplecze sportowe, które jest po prostu żałosne ale może w takim razie lepiej zebrać grupę kilkudziesięciu osób (znaleźć takich kilku Kołeckich czy taką grupkę jak wioślarze) i je szlifować a nie wysyłać na darmowe wakacje prawie 300 osób wliczając działaczy, którzy pijani przewalają się po pekińskich trawnikach...

Lepiej posłać 50 osób świetnie przygotowanych z realnymi szansami na medal niż kompromitować się i sprawiać zawód sobie i kibicom Icon_frown... Naprawdę było mi przykro oglądając bezradną Otylię...

Dobrze że choć te 10 medali wyłuskaliśmy, oby się udało nam jakoś odbić od tego sportowego dna...

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
26.08.2008 07:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
 
chris975 napisał(a):Blanik fartownie dość zajął 1 miejsce...szermierze ledwo ledwo do tego finału doszli po dramatycznym boju w półfinale..
Moim zdaniem to niesprawiedliwa ocena. Fartownie to mogłoby być, gdyby Blanik 2 razy się przewrócił po skoku, a i tak zdobyłby złoto. Co do drużyny szermierzy to na czym polegał ten fart? Chińczyk wbił sobie samobójcze pchnięcie? Icon_lol
26.08.2008 08:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości