Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pekin 2008
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #1
Pekin 2008
Dzisiaj turniejem piłkarskim kobiet rozpoczynamy XXVI Letnie Igrzyska Olimpijskie Icon_smile2

.
06.08.2008 10:43 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
przydalby sie jakis oboz kondycyjny, bo inaczej potem ciezko bedzie wytrzymac tyle przed telewizorem Icon_mrgreen
06.08.2008 11:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #3
 
ku3a napisał(a):przydalby sie jakis oboz kondycyjny, bo inaczej potem ciezko bedzie wytrzymac tyle przed telewizorem Icon_mrgreen
40 godzin dziennie Icon_wink2

.
06.08.2008 11:33 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #4
 
ja pracuję po 12, śpię ok. 5, ze 3 godziny na inne "konieczne czynności" - to razem jest 60 godzin na dobę !!! I jak tu wytrzymać te dwadzieścia kilka dni...

Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
06.08.2008 11:36 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Zamierzacie oglądać ceremonię otwarcia? Zaczyna się o 20:08 pekińskiego czasu... ja kończę pracę o 20:00, mam więc całe 8 minut, by znaleźć telewizor. Icon_smile2

Chińczycy mają hopla na punkcie ósemek (bo w wymowie chińskie osiem jest podobne do pieniądzy, ogólnie do szczęścia) - dlatego wszystko się zacznie 8.08.2008 o 8.08 pm...
06.08.2008 11:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #6
 
jeśli chodzi o "8" to nie tylko Chińczycy...
Podobno tego dnia [8.8.08] jest mnóstwo zaplanowanych ślubów, bo "przewrócona 8" to w matematyce sybol nieskończoności. I wzięcie ślubu w tym dniu gwarantuje nieskończone szczęście Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
06.08.2008 12:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
akurat ceremonii otwarcia nie bede ogladac. nie lubie takich imprez Icon_razz. czekam na emocje czysto sportowe Icon_smile2.
06.08.2008 12:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #8
 
Ja podobnie Icon_smile2
A Igrzyska zacznę pewnie od 8:30 w sobotę od meczu Polska - Kuba [siatkówka kobiet], bo w piątek wygra u mnie zapewne jazz [Złota Tarka w Iławie] Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
06.08.2008 12:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
A na co się szykujecie najbardziej. Ja nie wiem szczerze jak będzie z transmisjami, co po ile godzin, ale ja chętnie bym tenisa oglądał, lekkoatletykę tradycyjnie, piłkę nożną (w Eurosport chyba tylko leci :/ i będzie lecieć)....i coś jeszcze. A najbardziej mnie wkurzają wszelkie DŻUDO i TAŃCE Z WSTĄŻKĄ Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.08.2008 04:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Ja najbardziej lubię pływanie i skoki do wody... bo sam to lubię robić. Icon_biggrin3

Tańce ze wstążką też fajne - pozwalają płynąć mojej wyobraźni. Icon_razz
06.08.2008 04:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #11
 
saferłel napisał(a):ale ja chętnie bym tenisa oglądał, lekkoatletykę tradycyjnie, piłkę nożną (w Eurosport chyba tylko leci :/ i będzie lecieć)....i coś jeszcze.
na http://www.itvp.pl jest sporo transmisji z piłki nożnej (jak i innych dyscyplin)
Jutro do wyboru na żywo
o 11:00: Brazylia - Belgia lub Australia - Serbia
o 13:45: WKS - Argentyna lub Chiny - Nowa Zelandia


A jeśli chodzi o dyscypliny, to najbardziej czekam właśnie na te sporty, których próżno było szukać przez 4 ostatnie lata.
PS: oprócz jeździectwa (ujeżdzanie), pływania synchronicznego czy gimnastyki (wyjątek Leszek Blanik)

.
06.08.2008 04:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
1981 napisał(a):Chińczycy mają hopla na punkcie ósemek (bo w wymowie chińskie osiem jest podobne do pieniądzy, ogólnie do szczęścia)
Chińczycy to generalnie mają hopla... (Imiona, liczby, sposób dawania wizytówek, tworzenia nici znajomości etc. etc.).

A słyszeliście o 4 kolesiach spoza Chin, którzy zawiesili co trzeba i gdzie trzeba? Icon_smile2
06.08.2008 11:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
A mi kończy się urlop i przyjdzie mi śledzić igrzyska sposobem "na Sydney". Wprawdzie wtedy transmisje zaczynały się o północy, ale ja chodziłem spać o 21.00 razem z roczną wtedy córką. Nastawiałem sobie budzik na 3.30, a następnie oglądałem sobie transmisje do 6.40. Potem szybciutko do pracy, buch radyjko na program 1 PR i słuchanie. Icon_mrgreen
W tym roku będzie tak samo. Co do sportów, które nie trawię to podzielam typy Stavangera. Icon_wink2 (pamiętam, że w Barcelonie - jedyne igrzyska, które oglądałem od dechy do dechy, strasznie katowali te sporty).

Mimo, że jestem wielkim fanem piłki nożnej, to uważam, że jeśli nie mogą grać wszyscy najlepsi, to igrzyska bez piłki mogą się obejść. Na dowód - ostatni mecz na igrzyskach, który widziałem to finał olimpiady w Barcelonie. Icon_mrgreen


Jeśli chodzi o olimpijskie wspomnienia to wydarzeniem EVER z tych, które widziałem na żywo (przed telewizorem oczywiście Icon_wink2 ) był bieg na 200 metrów w Atlancie z kosmicznym rekordem świata Michaela Johnsona.
Jeśli chodzi o polskie występy, to oczywiście złota niedziela w Atlancie.

Właśnie tak sobie wspominam moje olimpiady i uświadomiłem sobie, że pamiętam co robiłem, w momencie zdobywania przez Polaków złotych medali na wszystkich igrzyskach.

Seul88 - pierwsze letnie igrzyska, które pamiętam.

Andrzej Wroński - akurat byłem w szkole, ale że mieszkałem 1 minutę od szkoły to na każdej przerwie wpadałem do domu. Icon_lol I na średniej przerwie akurat trafiłem na końcówkę walki!
Waldemar Legień - w ogóle gościa wcześniej nie znałem. Chyba dzień wcześniej srebro zdobył inny judoka i to oglądałem razem z kumplem. W półfinale pokonał wtedy jakiegoś legendarnego Japończyka Yamamoto, czy jakoś tam. W finale przegrał przez wskazanie z Koreańczykiem. No ale wtedy jeszcze mało sportowców znałem, więc konkretnie na medale się nie nastawiałem. Wracając do Legienia. Wróciłem ze szkoły, włączyłem TV a tam transmisji nie ma. To więc poszedłem do pokoju i wrzuciłem radio. Po jakimś czasie zaczęła się transmisja i po chwili była walka finałowa Legienia. Nie wiem czemu, ale nie poszedłem sprawdzić do TV i słuchałem w radiu. Ależ na obgryzałem sobie wtedy paznokci. Pamiętam tylko komentatora, że pozostało 13 sekund walki (był w tym momencie remis lub Legień przegrywał) i po chwili krzyk IPPONNNNN!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jest złoto!!!!!!

Barcelona92
Arkadiusz Skrzypaszek - znowu radio! Tym razem na 100 % jestem pewien, że tego nie było na żywca w telewizji. Chyba pokazywali mecz w nogę z USA, a ja słuchałem radia. Prawdę mówiąc to nawet komentator już nie wierzył w złoty medal, tym bardzie w 2! Zwłaszcza, że Skrzypaszek miał dwie zrzutki i teoretycznie jego szanse stopniały do cudu. I cud się zdarzył, ale po kolei. Rosjanin wyjechał i szło mu jak po maśle, że komentator już mówił, że cieszmy się z tych 2 srebrnych medali, aż tu nagle.... jedna zrzutka, druga, potem wyłamanie, kolejna zrzutka, nawet chyba czapka mu spadła. Jednym słowem nałapał tyle punktów karnych, że zdobyliśmy 2 złote medale!!!

Waldemar Legień - tym razem w TV u mnie w domu. Spokojny przebieg, kontrola od początku do końca.

Atlanta96

Renata Mauer - podejrzewam, że byłem jednym z nielicznych, który widział ten medal na żywo. To był dopiero 1 dzień igrzysk, jeszcze nie za bardzo byłem zorientowany, co gdzie i kiedy. Wiedziałem tylko, że studio olimpijskie zaczyna się chyba o 17.00 Byłem wtedy w domu u mojej narzeczonej (obecnej żonie Icon_wink2 ) i była gdzieś tak ok. 16.00. Siedzieliśmy tak sobie i gadaliśmy, a że w jej pokoju był telewizor to zacząłem sobie pykać pilotem po kanałach od TVP1 zaczynając. Aż dojechałem do Eurosportu. Patrzę, a tam sobie kobitki strzelają. Pomyślałem, że sobie wspominki z Barcelony robią, ale nie! Jak byk pisze "live" i na banerach pisze Atlanta96!!!! No więc patrzę. Skończyła się któraś seria, patrzę na wyniki a tam na 2 miejscu Renata Mauer!!! Nie wiedziałem, kto to, ale najważniejsze, że w rubryce dalej pisało "POL" i była biało-czerwona flaga! Więc patrzymy! Było cały czas na styk, ale o złocie nie marzyłem. Zwłaszcza, że w przedostatniej serii Polka strzeliła dobrze, ale Niemka fenomenalnie i miała już chyba 1.5 punktu przewagi, a to w tej dyscyplinie przepaść. Ale znów stał się cud! Niemka zawaliła ostatni strzał, a Mauer strzeliła fenomenalnie!!! Tak się zaczęła polska bonanza w Atlancie.

jest już późno. Ciąg dalszy moich wspomnień (chyba) jutro. Icon_biggrin3
07.08.2008 02:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Gary napisał(a):Mimo, że jestem wielkim fanem piłki nożnej, to uważam, że jeśli nie mogą grać wszyscy najlepsi, to igrzyska bez piłki mogą się obejść. Na dowód - ostatni mecz na igrzyskach, który widziałem to finał olimpiady w Barcelonie.
to u mnie jest identycznie. i tez nie wiem czy widzialem cos po meczu z Hiszpania Icon_mrgreen .
Gary napisał(a):Seul88 - pierwsze letnie igrzyska, które pamiętam.
i tu rowniez tak samo Icon_smile2.

piekne wspomnienia! tez musze poszperac w pamieci i takie perelki znalezc Icon_smile2.
07.08.2008 10:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #15
 
Barcelona 1992
Tu pamiętam tylko srebrny medal Rafała Szukały i oczywiście finał z Hiszpanią polskich piłkarzy (po drodze grali między innymi z Katarem)

Atlanta 1996
Gary napisał(a):Renata Mauer - podejrzewam, że byłem jednym z nielicznych, który widział ten medal na żywo.
Przez kilka godzin byliśmy liderami klasyfikacji medalowej Icon_wink2

Srebro Artura Partyki - to już było koło 1-2 w nocy, wydawało się, że będzie złoto ale Charles Austin przełożył ostatnią próbę na 2,39 i skoczył.

Sidney 2000
Wstawało się ok 4 godziny, a o 8 do szkoły. Icon_cool2

To było w środku tygodnia gdzieś nad ranem, i wywiad po zajęciu drugiego miejsca przez Korzeniowskiego, i nagle informacja: dyskwalifikacja Segury! jest złoto.

O kilku medalach dowiedziałem się w szkolnej bibliotece w której był internet (nie tak powszechny jak dziś) Icon_wink2

.
07.08.2008 11:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Niestety nie za wiele sobie pooglądam igrzyska tym razem. Raz że praca a dwa że po pracy jak wracam to się tam już nie będzie dziać Icon_razz2 zostaną powtórki Icon_smile2

Oczywiście najbardziej będę kibicował siatkarkom/siatkarzom, szczypiornistom. Pooglądałbym sobie chętnie też pływackie finały czy lekkoatletykę.

Pamiętam jak już od Albertville w 92 roku oglądałem wszystkie transmisje z każdej Olimpiady o każdej możliwej porze Icon_biggrin3 W Atlancie jak było to rzecz jasna zasypiałem w fotelu a W Nagano w 98 czy w Sydney w 2000 zrywałem się z rana aby jak najmniej stracić Icon_lol eh to były czasy jak się miało masę czasu wolnego Icon_biggrin3

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
07.08.2008 09:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
chris975 napisał(a):jak wracam to się tam już nie będzie dziać Icon_razz2 zostaną powtórki Icon_smile2
dlatego ja mam zamiar nie włazić w pracy na onet i w ogole starac sie jak najmniej dowiedziec, żeby potem ogladac wszystko wieczorem jakby było na żywo Icon_mrgreen .
07.08.2008 11:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
ku3a napisał(a):dlatego ja mam zamiar nie włazić w pracy na onet i w ogole starac sie jak najmniej dowiedziec, żeby potem ogladac wszystko wieczorem jakby było na żywo Icon_mrgreen .
Polecam relacje radiowe. Jak trafisz na Zimocha to lepiej niż w TV. Icon_lol
08.08.2008 01:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #19
 
saferłel napisał(a):I jak tam, oglądacie ceremonie otwarcie. Jak dla mnie nudy, chociaż jestem pewny, że znów znajdą się mądrzy, którzy nazwą ją najbardziej efektowną i najlepszą w historii.
Ja tylko oglądałem końcówkę prezentacji państw i zapalenie znicza Icon_smile2

.
09.08.2008 12:01 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Ja trochę w radio słuchałem, ale jednak obraz to obraz, nie wygra nawet z najlepszych dziennikarzem, bo ciekawość człowieka....
Ale ok. Dziś Polska dała dupy mówiąc bardzo niegrzecznie i kolokwialnie. Niestety. Pływacy zawiedli na całej linii, brawa tylko dla Kasi Baranowskiej, która pobiła życiówkę, ale tak jak komentatorzy przyznają - poziom pływania się ogromnie podniósł, a Polska chyba nie dostosowała się do niego, obym się mylił. Siatkarki (podobno miały strach w oczach - to z relacji z radia pamiętam Icon_biggrin) też z Kubą sobie nie poradziły i jakoś trochę czarno to widzę szczerze mówiąc :/ Ale kibicuje im, bardziej nawet niż mężczyznom.
Brawa największe należą się dla Przemysława Niemca. Świetny wynik! Top 20 IO. To duży sukces, o którym jak na ironię będzie się mówiło i tak mniej niż o słabych wynikach pływaczki i pływaków. A...i jeszcze ta Pani co pływała dziś na torze wodnym bardzo ładnie wypadała w EL., ale zapomniałem imienia ;]

PS - wygląda na to, że najbardziej cieszącym dziś wynikiem jest brązowy medal Fabiana Cancellary! Ale dojechał do nich! Należało mu się złoto nawet.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.08.2008 03:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości