Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 87 (02.08.08)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Notowanie 87 (02.08.08)
Listę w tym tyg. robiłem na wsi, więc w sumie nie miałem dobrego zaplecza, jak zresztą zawsze gdy tam lista powstaje. Może więc powstała trochę na szybko i bez maxymalnego zaangażowania, wiadomo - wakacje. Do tego się przyznaje. Mam nadzieję, że wyniki jednak nie są zbyt szokujące i żaden fan danej piosenki nie rzuci się na mnie, że przez mój brak poczucia-czucia ;P muzyki coś przegapiłem albo podjąłem złe decyzje. Teraz jestem w domu, kolejne notowanie będzie robione na ostro.
Są wreszcie spore zmiany w czołówce, zapomnijcie o sytuacji gdzie 2 razy z rzędu top 7 był identyczny. Verve, ah to Verve, dużo można pewnie zarzucić Love Is Noise, ale to, że nie jest doskonałym popowym utworem już nie. Kto mi został jak nie oni? Kto wyda lepszy od nich album w tym roku? Trzeba więc dbać o czwórkę Brytyjczyków i jak na razie wychodzi mi to znakomicie. Taki ponurak jak R.E.M., przez kilka ładnych tyg. przebijał się i przebił w końcu do super-ścisłej czołówki i pewnie osiągnie więcej niż Hollow Man, który debiutując na 1 miejscu...przeżył tylko 13 tyg. na niej i dziś już wylatuje.
W spektakularnej formie Radiohead na których można byłoby pewnie liczyć (gdybym robił wtedy listę) gdy grali britpopa, gdy wydawali znakomite, złożone z 12 hitów Bends, gdy balansowali na linii przebojowości i sztuki na OK Computer i nawet teraz gdy grają muzykę dla emerytów. Interpol też kapitalnie w tym tyg. Będzie lider wszechczasów drużynowy? Musiałbym policzyć.
Goldfrapp lekko się osunął i...jakoś z dnia na dzień ten Caravan Girl do mnie nie trafił. Może być mało boom w tym tyg. Na szczęście mam w zanadrzu mało co nie co z ich płyty nowej jeszcze. Niezależni rockmani zamykają pięknie 10. Cure trzeci raz w historii w top 10 mojej listy. Czekam na nowy singiel, jeszcze parę dni i będę miał Idealnego Chłopczyka.
Mocno do góry poleciał Duran Duran i pomocą Timbalanda jest już w 15. Taka pora, a kawałek naprawdę dobry, ależ on się wybija na tle pozostałych numerów tego drugiego wspomnianego tu artysty.
Mało kto z tego co zauważyłem interesuje się Marillion. I tu, i na chomiku (2 ściągnięcia!), a to bardzo źle, bo Hogarth i spółka zafundowali świetny, przebojowy singiel, bardziej w nurcie rocka klasycznego, z popową eee...verwą Icon_razz2(?) niż rock progresywny i to dobry materiał na singla. A płyta już niedługo. Furorę robi Tricky. A tak się bałem, że kompletnie sobie nie poradzi - mogę to powtarzać tydzień w tydzień jak będzie sunął w górę.
Spotkał się starszy i nowszy singiel Nicka Cave'a. Midnight Man ma problemy, bo można tak powiedzieć chyba o świetnej piosence, artysty z absolutnej czołówki moich wykonawców wszechczasów, która nawet w 20 nie jest po 3 tyg. Jeśli jednak kryzys przetrwa, dociągnie odpowiednią liczbe tygodni, potem zostanie zastąpiony przez 4 i pewnie NIE OSTATNI numer Nicka na mojej liście, a na koniec jeszcze pojawi się bardzo szybko po tym nowy Grinderman (poboczny projekt Nicka, choć tak naprawdę Grinderman to dosłownie 1/3 składu identycznego jak w Bad Seeds) to będzie cudnie.
Zagalopowało się Happiness. 16 tyg. Ciągle w 30. No no no...nie wróżyłbym nigdy mu takiego sukcesu. Jest w połowie drogi do piekła, ale ta droga jest na pewno drogą ekpresową, wręcz autostradą i wszystko zdarzyć się może, ale nawet jak mam chwile zwątpienia w ten numer, to wystarczy, że odpalę Video do niego i już czuję się lepiej.
Pojawia się Czesław, wspomniany w komentarzu do Kubowej listy. Po za tym kilka nowośći bardzo blisko siebie, jednak w dalszych partiach chartu.
Jest rewelacyjny Deerhunter, którego zakładam nikt nie zna, a to źle, bo wydał właśnie 2 najlepszy album tego roku. Kto by pomyślał, że chwyci mnie taki podręcznikowy wręcz alternatywny zespół gdzieś z Wielkich Stanów Zjednaczonych, grający dość smętnie i oszczędnie. Ale czarują...Wracają po dłuższej przerwie Killsi. Jest też Dirty Pretty Things, który tym singlem będzie bronić honoru cholernie rozczarowującej płyty.
Mocno w tyłek dostały Panie z Ladytron w ciągu ostatnich 2 tyg. Na szczeście 2 nowe potencjalne hity już w poczekalni czekają. O ostatniej nowości już trochę pisałem w temacie o płytach tego roku. Bardziej melodyjna, pogodna i związana z naturą wersja Deerhunter.

Lista płyt:

01 - Deerhunter - Microcastle (2008)
02 - Bjork - Homogenic (1997)
03 - Hooverphonic - A New Stereophonic Sound Spectacular (1997)
04 - Tricky - Blowback (2001)
05 - Hooverphonic - Blue Wonder Power Milk (1998)
06 - UNKLE - End Titles...Stories for Film (2008)
07 - Hooverphonic - No More Sweet Music (2005)
08 - Björk - Vespertine (2001)
09 - Goldfrapp - Black Cherry (2003)
10 - Roisin Murphy - Ruby Blue (2005)

Notowanie:

01. 01. 06. The Verve - Love Is Noise
02. 03. 09. Roisin Murphy - Movie Star
03. 05. 07. R.E.M. - Sing For The Submarine
04. 02. 05. Goldfrapp - Caravan Girl
05. 15. 02. Radiohead - House Of Cards
06. 13. 03. Interpol - Rest Of My Chemistry
07. 04. 08. The Dresden Dolls - Lonesome Organist Rapes Page-Turner
08. 10. 05. The Raconteurs - Many Shades Of Black
09. 09. 06. The Fratellis - Mistress Mabel
10. 11. 04. The Cure - Sleep When I'm Dead

11. 06. 09. Elbow - An Audience With The Pope
12. 07. 07. Portishead - The Rip
13. 08. 09. The Good, The Bad And The Queen - The Good, The Bad And The Queen
14. 12. 05. The Last Shadow Puppets - Standing Next To Me
15. 31. 03. Duran Duran - Skin Divers
16. 17. 08. The Cure - Freakshow
17. 14. 08. Tindersticks - The Hungry Saw
18. 21. 02. Marillion - Whatever Is Wrong With You
19. 22. 04. Tricky - Slow
20. 16. 17. Interpol - Pioneer To The Falls

21. 40. 02. Beck - Chemtrails
22. 23. 07. Amy Macdonald - Poison Prince
23. 19. 09. Morrissey - All You Need Is Me
24. 18. 14. Nick Cave & The Bad Seeds - More News From Nowhere
25. 30. 03. Nick Cave & The Bad Seeds - Midnight Man
26. 32. 04. Gabriella Cilmi - Sweet About Me
27. 20. 06. Lowe - A 1000 Miles
28. 24. 11. M83 - Graveyard Girl
29. 26. 07. The Music - Strenght In Numbers
30. 29. 16. Goldfrapp - Happiness

31. 33. 04. Duffy - Warvick Avenue
32. 38. 02. Bloc Party - Mercury
33. NE. 01. Czesław Śpiewa - Mieszko I Dobrawa Jako Początek Państwa Polskiego
34. 39. 04. Sigur Ros - Inní Mér Syngur Vitleysingur
35. 46. 02. Stolen Babies - A Year Of Judges
36. 25. 14. Coldplay - Violet Hill
37. 27. 12. The Cure - The Only One
38. 28. 07. Editors - Bones
39. NE. 01. The Kills - Last Day Of Magic
40. NE. 01. Dirty Pretty Things - Tired Of England

41. NE. 01. Deerhunter - Agoraphobia

42. 42. 04. Primal Scream - Can't Go Back
43. 35. 13. dEUS - Slow
44. 34. 13. The Jesus And Mary Chain - All Things Must Pass
45. 37. 09. Ladytron - Ghosts
46. 36. 06 The Futureheads - Radio Heart
47. 44. 09. The Subways - Girls & Boys
48. 48. 03. Ladyhawke - Paris Is Burning
49. 47. 08. The Hoosiers - Coops And Robbers
50. 41. 12. The Last Shadow Puppets - The Age Of The Understatement

51. 43. 09. Blackfield - Where Is My Love?
52. 45. 18. Portishead - Machine Gun
53. NE. 01. Fleet Foxes - White Winter Hymnal
54. 49. 08. The Dandy Warhols - Wasp In The Lotus
55. 53. 18. dEUS - The Architect
56. 56. 11. Death Cab For The Cutie - I Will Possess Your Heart
57. 52. 13. Coldplay - Viva La Vida
58. 57. 05. The Gutter Twins - God's Children
59. 50. 14. Foo Fighters - Cheer Up Boys (Your Makeup Is Running)
60. 58. 11. Organizm - Głowa

Z listy wypadły:

z 51 - Peter Gabriel & Friends - Everything Comes From You - po 13 tyg.
z 54 - R.E.M. - Hollow Man - po 13 tyg.
z 55 - Guillemots - Get Over It - po 14 tyg.
z 59 - Lao Che - Czarne Kowboje - po 7 tyg.
z 60 - Renton - Walk Aside - po 9 tyg.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.08.2008 09:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #2
 
Aż 30 wspólnych utworów w naszych zestawieniach -
saferłel napisał(a):01. 01. 06. The Verve - Love Is Noise
bardzo mnie to cieszy Icon_biggrin3 , choć liczyłem na Goldfrapp na szczycie
saferłel napisał(a):07. 04. 08. The Dresden Dolls - Lonesome Organist Rapes Page-Turner
Tego nie znam, czy jest szansa, że pojawi się na Twoim chomiku?
saferłel napisał(a):18. 21. 02. Marillion - Whatever Is Wrong With You
Piękny skok, ale utwór też piękny.
saferłel napisał(a):27. 20. 06. Lowe - A 1000 Miles
Szkoda, że w dół Icon_frown
saferłel napisał(a):53. NE. 01. Fleet Foxes - White Winter Hymnal
I tego też nie znam.
05.08.2008 10:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Wszystko co chcesz z nowości i starszych numerów jest na chomiku, wystarczy poszukać, czasem stronę cofnąć się nawet trzeba ale sie znajdzie Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.08.2008 11:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #4
 
Z nowości nic nie znam jak zwykle ale poznam. Ostatnia nowość po przesłuchaniu taka spokojna ale fajnie się zapowiadająca.. dlatego szkoda , że... ostatnia.
Cieszy lider zwłaszcza że być może u mnie w piątek też... eh. nic nie zdradzam... Icon_razz
saferłel napisał(a):20. 16. 17. Interpol - Pioneer To The Falls
O... długo się trzyma. Icon_smile2

A Czesława znam... prawie... Icon_razz
06.08.2008 06:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
saferłel napisał(a):W spektakularnej formie Radiohead na których można byłoby pewnie liczyć (gdybym robił wtedy listę) gdy grali britpopa, gdy wydawali znakomite, złożone z 12 hitów Bends, gdy balansowali na linii przebojowości i sztuki na OK Computer i nawet teraz gdy grają muzykę dla emerytów.
Chyba się naczytałeś pseudopismaków rodem z NME. Co to za określenia? Muzyka dla emerytów? Puść im "Bodysnatchers" i obserwuj reakcje. Icon_biggrin3
Wydaje mi się, że jesteś mocno zafascynowany brytjskim dziennikarstwem muzycznym - coś jak kiedyś Anna Gacek w "Teraz Rocku".
06.08.2008 07:41 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Nie myślałem szczerze mówiąc o tym pisząc te słowa. Sam wymyśliłem i nadałem nowej płycie Radiohead taki tytuł ''muzyka dla emerytów'', na początku jeszcze gdy emeryci nie są tacy starzy to faktycznie trafia się 15 Step i Body...ale i tak wszystko na Videotape się zamyka.
A portale pism NME i Q przeglądam, owszem ;]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.08.2008 03:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #7
 
Nie ma to jak fascynacja do tego co jest modne... Icon_razz
07.08.2008 07:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Online
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #8
 
Nie wiem czy pisałem, ale polubiłem "Movie Star" ostatnio Icon_biggrin3
"Mercury" dość leniwie do góry, ale dobrze, że w ogóle Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.08.2008 03:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości