Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 1222 - 10.08.2014
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 1222 - 10.08.2014
Serce kibica.
Piłką nożną interesuję się od zawsze. Odkąd pamiętam. Trzeba było być już wykąpanym i leżeć w łóżku, żeby dostać pozwolenie na oglądanie meczu reprezentacji, meczu w Pucharze Europy, Pucharze UEFA albo Pucharze Zdobywców Pucharów. Było też słuchanie w radio Studia S-13 i emocjonowanie się występami "mojej Legii". Było wypełnianie z tatą kuponów Totalizatora Sportowego z typowaniem wyników pierwszej ligi (i kilku drugiej ligi, bo zestaw zawierał zawsze 13 meczów). Zwykle dla zabawy, ale czasem zanosiliśmy do Totalizatora i graliśmy naprawdę. A kiedyś tata zabrał mnie pierwszy raz na Łazienkowską. Wtedy w Legii był już mój ulubiony ówczesny piłkarz - Dariusz Dziekanowski, a mecz był bardzo prestiżowy, bo przeciwnikiem był zabrzański Górnik. Jaka była moja rozpacz, gdy Górnik wyszedł na prowadzenie po strzale... Jana Urbana. Ale potem były już tylko wyskoki z radości - Legia wygrała ten mecz 4:1! Miałem wtedy 8 lat. Piłka nożna zawsze była i jest do tej pory dla mnie sportem nr 1. W dzieciństwie nie tylko kibicowałem, również mnóstwo czasu grałem, choć tylko amatorsko, na podwórku. Po szkole rzucało się tornister do kąta, brało się gałę i się wychodziło, zawsze jakaś ekipa się znalazła. Z tatą na Legii byłem jeszcze kilka razy, a w czasach liceum chodziłem już z kolegami. To że nasza szkoła mieściła się jakieś 300 metrów od stadionu na pewno tylko pomogło. To były złote czasy, nigdy później tak często nie chodziłem na mecz. W późniejszych latach było to coraz rzadziej, ale jedynie dlatego, że coraz trudniej było z kumplami dogadać termin. Bo Legia w sercu pozostała do dziś, z taką samą mocą. Nie interesuje mnie liga angielska, hiszpańska, niemiecka, włoska. Co mnie to obchodzi! Ja kibicuję sercem, a nie żebym oglądać cudowne zagrania. Boisko to nie galeria sztuki. Interesuje mnie tylko polska liga i polska reprezentacja. Teraz też chodzę na mecze, ale bardzo rzadko. Ciągle jednak z kumplami z liceum. Ale w telewizji oglądam praktycznie wszystkie. Bo nawet jak nie mogę oglądać na żywo, to nastawiam nagrywanie i robię wszystko, by przed powrotem do domu nie dowiedzieć się wyniku, a nieraz jest to bardzo trudne, np. gdy jedzie się metrem razem z kibicami wracającymi ze stadionu. Po wygranym meczu mam bardzo dobry nastrój, po przegranym fatalny, a im ważniejszy mecz, tym nastrój trwa dłużej, w jedną albo drugą stronę. Po prostu jestem kibicem. Nie kibolem, bandytą, o których tak lubią opowiadać media, bo to im nakręca zainteresowanie. Nie, kibicem, który jest całym swoim sercem na ulubioną drużyną. Pamiętam niewyobrażalną radość z pokonania w dwumeczu Sampdorii Genua w ćwierćfinale Pucharu Zdobywców Pucharów. W końcówce meczu Maciej Szczęsny dostał czerwoną kartkę, a limit zmian był wykorzystany i na bramce musiał stanąć ktoś z pola, wybrany został Marek Jóźwiak. Jak te kilka minut się dłużyło! Ale się udało! A w półfinale czekał Manchester United!!! 0:0 i 0:1, niestety. Do tej pory za to Manchester jest moją najbardziej nielubianą drużyną piłkarską. A minęło już tyle lat! Pamiętam emocje związane z eliminacjami do Ligi Mistrzów. Niestety Hajduk Split okazał się wyraźnie mocniejszy. Pamiętam emocje związane z kolejnymi eliminacjami, na drodze stało IFK Göteborg. Udało się! Legia w Lidze Mistrzów! Cóż to była za radość! Oczywiście poszliśmy z kumplami na pierwszy w historii mecz Legii w tych rozgrywkach. Zwycięstwo z Rosenborgiem Trondheim 3:1 i Legia po pierwszej kolejce była liderem grupy! A potem nie było gorzej, Legia wyszła z grupy i grała w ćwierćfinale Ligi Mistrzów! Panathinaikos Ateny okazał się silniejszy, ale cóż to była za przygoda, cóż to były za emocje! A rok później nastąpił cudowny rewanż na Grekach (w barwach których grali wtedy "Gucio" Warzycha i Józej Wandzik) - 2:4 na wyjeździe i gryzienie trawy w rewanżu. Najpierw pierwsza bramka, a potem totalny szał na Łazienkowskiej, druga bramka i Legia w kolejnej rundzie! Nie wspomniałem, że byłem na obydwu tych meczach z Panathinaikosem... Musiałem wspominać? Było też jedno traumatyczne przeżycie, o którym raczej nigdy nie zapomnę - przegranie mistrzostwa z Widzewem w 1997. W 5 ostatnich minut meczu strata trzech bramek i z 2:0 zejście do 2:3. Mistrzem Widzew... Takich rzeczy się nie zapomina. I każdego tego szału radości, i tych traumatycznych rozdzierających serce kibica zdarzeń. Dwumecz z Celtikiem. Rokowania nie były zbyt dobre, bo przecież tydzień wcześniej nie było pewności czy uda się przejść amatorów z Irlandii, po fatalnie zagranym pierwszym meczu. Ale z Celtikiem Legia zagrała jedne z najlepszych meczów w całej mojej kibicowskiej karierze. Zdeterminowana, znakomicie ustawiona, wierząca w siebie, zadziwiająca piłkarsko i skuteczna. Choć gdyby była jeszcze bardziej skuteczna... A szanse były. W pierwszym meczu zaczęło się od straty bramki, ale potem to Legia strzeliła 4. Jak w tym historycznym dla mnie, pierwszym meczu z Górnikiem. Fantastyczne zwycięstwo w pierwszym meczu u siebie, pokazanie klasy w rewanżu i dobicie leżącego przeciwnika. Szał, euforia, niedowierzanie, że "moja" drużyna może tak grać z takim przeciwnikiem! Za te wszystkie upokorzenia reprezentacji, za wszystkie inne porażki, raz na jakiś czas taka radość! A dzień później na koniec dnia straszna wiadomość - może być walkower. I w kolejny dzień przed południem potwierdzenie - walkower, Celtic przechodzi dalej, Legia w najlepszym wypadku będzie grała w Lidze Europy. Jak opisać te emocje?... Traumatyczne wydarzenie, to na pewno. Dołącza do tamtego meczu z Widzewem, będę to pamiętał za kolejne 20 lat i dłużej. Może gdyby stawka nie była taka, może gdyby przeciwnik nie był tak prestiżowy, może gdyby zmiażdżenie go nie było tak wyraźne. W piątek byłem całkowicie apatyczny, bezsilny. Myślałem sobie, że w sobotę jest kolejny mecz Legii. Był Celtic, a teraz trzeba będzie po takim ciosie mierzyć się z... Górnikiem Łęczna. Myślałem sobie ile tygodni będzie musiało minąć, żebym miał siły znowu obejrzeć mecz. Żebym miał siły obejrzeć, a oni tam będą musieli grać! Skąd oni wezmą siły? Ile tygodni będzie musiało minąć? Ale przyszła sobota, godz. 20:30. W głowie ciągle uczucie bezradności, bezsilności. Ale włączyłem telewizor... Obejrzałem mecz... 5:0. Teraz kilkadziesiąt kolejnych meczów, żeby dostąpić szansy walki o to, co już zostało wywalczone, ale zostało odebrane. Znowu Podbeskidzie, Korona, Piast itd. Bo takie jest serce kibica...

Notowanie 1222:

01. 01. 04. 04. Walcz - Totentanz
02. 02. 03. 03. Europa Geht Durch Mich - Manic Street Preachers
03. 03. 10. 10. Pitbull Terrier - Die Antwoord
04. 05. 05. 05. Pusta studnia - Luxtorpeda
05. 04. 22. 22. Mambałaga - Luxtorpeda
06. 06. 03. 03. Take Me to Church - Sinead O'Connor
07. 07. 07. 07. Misery Company - Kaiser Chiefs
08. 08. 09. 09. Come With Me Now - Kongos
09. 09. 06. 06. Wszystko ma swój czas - Perfect
10. 10. 12. 12. Eez-eh - Kasabian

11. 11. 05. Fastrygi - Mela Koteluk
12. 19. 03. Let's Go to War - Manic Street Preachers
13. 20. 02. Nadzieja - Totentanz
14. 21. 02. Buffoon - Dieter Meier
15. 27. 02. Explodes - Kasabian
16. 12. 04. Earth Is the Loneliest Planet - Morrissey
17. 33. 02. Loveblind - Dieter Meier
18. 26. 03. Sex, Power, Love and Money - Manic Street Preachers
19. 16. 27. Paparazzi - 5 Litrów Czerwieni & Ann Wee
20. 15. 10. Nuclear - Mike Oldfield
21. 18. 04. Someday - Paula & Karol
22. 23. 08. Going to a Town - George Michael
23. 13. 13. Lepszy dzień - Support
24. 46. 02. Would You Fight For My Love? - Jack White
25. 14. 10. Eskimosi - Shamboo + Muniek
26. 17. 05. Amsterdam - The Friday Prophets
27. 43. 02. Roses - Kaiser Chiefs
28. 40. 02. Elektryczny - Męskie Granie Orkiestra
29. 31. 05. Sex on the Radio - Kongos
30. NN. 01. Cyniczne córy Zurychu - Westchnienie Haremu
31. 24. 09. I Don't Want to be Here Anymore - Rise Against
32. 22. 13. You Know My Name - Courtney Love
33. 25. 06. The Factory Gates - Kaiser Chiefs
34. 30. 18. Cojones - Support
35. 32. 13. Walk Me to the Bridge - Manic Street Preachers
36. 42. 05. Blame Me - The Pretty Reckless
37. 28. 10. Po prostu kochaj - Shamboo + Muniek
38. 29. 11. Jesteś tu teraz - Zgon
39. 35. 07. Slave to the Rhythm - Michael Jackson
40. 37. 23. Simple Pleasures - Jake Bugg
41. 39. 12. Moving On - James
42. 45. 05. Distorted Angels - Archive
43. 41. 03. Words as Weapons - Seether
44. 44. 04. Ludzie tacy są - ANN
45. 34. 08. Heavy Seas of Love - Damon Albarn
46. 36. 16. Ronnie Rising Medley - Metallica
47. 38. 21. Kiedy w Polsce będą Chiny - Zacier
48. 47. 23. Pine Trees - Jake Bugg
49. 49. 14. Close to the Sun - Guano Apes
50. 50. 68. Banał - Astrid Lindgren

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

48. 18. Lek niewłaściwie stosowany - Zacier & Kuba Sienkiewicz

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce z rzędu.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 1210:

01. 03. 03. 03. Futurology - Manic Street Preachers
02. 04. 03. 03. Donker Mag - Die Antwoord
03. 02. 05. 05. Człowiek - Totentanz
04. 01. 12. 12. Education, Education, Education & War - Kaiser Chiefs
05. 05. 06. 06. Da da dam - Perfect
06. 06. 18. 18. A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki - Luxtorpeda
07. 07. 08. 08. New Southern - Anti-Mortem
08. 08. 13. 13. Tata - Shamboo + Muniek
09. 09. 15. 15. Korporacja - Support
10. 10. 11. 06. Abstrahuj - Sexbomba

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce z rzędu):

-

--------------------------

11. 48:13 - Kasabian
12. Out of Chaos - Dieter Meier
13. Distant Satellites - Anathema
14. Diploid Love - Brody Dalle
15. Going to Hell - The Pretty Reckless
16. Enemy of Man - Kriegsmaschine
17. Lazaretto - Jack White
18. Transgender Dysphoria Blues - Against Me!
19. Posłuchaj jak mam dziś mało do powiedzenia - Astrid Lindgren
20. City of Evil - Avenged Sevenfold
11.08.2014 02:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: notowanie 1222 - 10.08.2014
Ciekawy opis, aż się zdziwiłem, jak zobaczyłem, że tyle jest tekstu. Najpierw pomyślałem, czy to jakieś oświadczenie na temat końca publikowania listy, albo w ogóle Twojego zakończenia pisania jej. A po chwili... no tak.
Mnie również mocno dobiło, ale i wkur...o to co się stało. I nie na Legię, ale na UEFA. Za takie pierdoły nie powinno być żadnej dyskwalifikacji, nie po takim zwycięstwie. Z resztą dyskutuję o tym na facebooku ze zwolennikami zawieszenia.
Oczywiście jeżeli chodzi o kibicowanie w polskiej lidze to jest to tylko Jagiellonia - w najbliższej kolejce mecz z Legią, może uda mi się dostać na mecz Icon_wink2 Kiedyś w Ekstraklasie kibicowałem Amice Wronki, jak jeszcze Jaga była w niższych ligach. I wkurzyłem się jak nagle zespół zostaw wchłonięty przez Lech.
Wracając - ta decyzja to nie tylko cios dla Legii, ale dla całej Polski. Oczywiście, takiego niedopatrzenia nie można nazwać inaczej niż kompromitacja. Nigdy jednak nie pomyślał, że po takiej mało znaczącej administracyjnej sprawie można dać walkower. Bo jednak zawodnik swoje 3 mecze odsiedział. Kwestia wpisu do protokołu...


A co do listy. Cyniczne córy Zurychu - Westchnienie Haremu - niesamowite. Aż tak Ci się spodobał ten kawałek? To z pewnością największe zaskoczenie obecnego notowania.
PS. A myślałem, że to "Banał" wypadnie

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
11.08.2014 02:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: notowanie 1222 - 10.08.2014
tadzio3 napisał(a):pomyślałem, czy to jakieś oświadczenie na temat końca publikowania listy, albo w ogóle Twojego zakończenia pisania jej.
to jest niezagrożone Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):Oczywiście jeżeli chodzi o kibicowanie w polskiej lidze to jest to tylko Jagiellonia - w najbliższej kolejce mecz z Legią, może uda mi się dostać na mecz Icon_wink2
trzymam kciuki, żeby Ci się udało Icon_smile2 . i obydwu nam życzę ciekawego widowiska Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):Cyniczne córy Zurychu - Westchnienie Haremu - niesamowite. Aż tak Ci się spodobał ten kawałek?
"aż tak"? no po prostu mi się podoba Icon_smile2. wprawia mnie w dobry nastrój Icon_smile2. lato, gorąco, wkrótce urlop itp. Icon_wink2.
11.08.2014 02:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: notowanie 1222 - 10.08.2014
Dlatego właśnie lepiej mieć piłkę nożną w d*pie.
Ja tylko mam pytanie: tak było w regulaminie, że ten walkower ma wynosić tyle bramek?
Anyway, mnie wcale nie dziwią tu Córy Zurychu, więc jestem ciekaw, dlaczego tak nisko.
Heh, no i może Ty masz tę wersję Lp3-kową? Icon_lol Bo pytam się, pytam i wychodzi na to, że nikt nie ma... Nikt listy nie nagrywa czy co?
11.08.2014 02:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: notowanie 1222 - 10.08.2014
prz_rulez napisał(a):Dlatego właśnie lepiej mieć piłkę nożną w d*pie.
ale wniosek...
prz_rulez napisał(a):Ja tylko mam pytanie: tak było w regulaminie, że ten walkower ma wynosić tyle bramek?
jak masz piłkę nożną tam, gdzie masz, to ta odpowiedź nic Ci nie da Icon_razz.
a że masz, to już widzę po pytaniu Icon_razz.
prz_rulez napisał(a):Heh, no i może Ty masz tę wersję Lp3-kową?
mam
11.08.2014 04:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: notowanie 1222 - 10.08.2014
Ku3o, prześlesz? Icon_smile
A pytam się, bo chcę wiedzieć, czy UEFA zrobiła na złość, czy nie.
11.08.2014 04:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #7
RE: notowanie 1222 - 10.08.2014
ku3a napisał(a):Bo takie jest serce kibica...
Nie ma się co przejmować. Chociaż znając nasz kraj odpowiedzialność rozmyje się na kilka osób i tak naprawdę nikt nie odpowie za te błędy. Legia ucierpi nie tylko finansowo, ale także piłkarze mogą stracić motywację do gry w LE.
Nie jestem wielkim kibicem, ale staram się dopingować każdy polski klub, który bierze udział w LM. Tym większy jest żal, bo Legia zagrała fenomenalnie, no ale niestety...


ku3a napisał(a):30. NN. 01. Cyniczne córy Zurychu - Westchnienie Haremu
Tylko nie to Icon_razz
To już nawet nie jest śmieszne, szczególnie ten refren nie do wytrzymania...

Na szczęście tylko Top 10 liczy się do podsumowania, a tam Sinead, Kasabian i Maniki Icon_smile
11.08.2014 05:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #8
RE: notowanie 1222 - 10.08.2014
Ładnie to napisałeś.
Niezrozumiałe będzie to dla tych, którzy tego nie czują.
I wypada tylko życzyć odczuć odwrotnych do tych z piątku.

A ten opis uświadomił, że brakuje trochę tych wstępniaków do listy.
11.08.2014 07:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 500
Dołączył: Mar 2008
Post: #9
RE: notowanie 1222 - 10.08.2014
Całkowicie rozumiem twoje rozgoryczenie po werdykcie przy zielonym stoliku. Ja tak samo przeżywam mecze innego zupełnie zespołu i chyba nie jest tajemnicą jakiego. Kiedyś pewien sędzia (Michael Andrew Riley) nie uznał prawidłowo zdobytej brami i pozwolił na nie przepisowe wznowienie gry, po którym padła bramka dla przeciwnika wyrównująca stan dwumeczu, a tak byłoby pozamiatane.

Potem już nic nie było takie samo! Najlepszy wtedy napastnik Reprezentacji Polski rozgoryczony porażką i atmosferą po niej postanowił wyjechać, gdzieś do Hiszpanii, a rok później, po półrocznej przygodzie z angielskim drugoligowcem nie znalazł już uznania w oczach selekcjonera, a przecież wydawało się, że będzie cieszyć nas golami na niemieckim mundialu.

Nie wiadomo, czy Legia w ogóle awansowałaby do tej Ligi Mistrzów, bo Celtic był wyjątkowo cieki i drugiego takiego słabego zespołu już nie ma, ale szkoda, że nie można mieć nawet szansy. Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko pokazanie charakteru w Lidze Europy! Finał w Warszawie!

Dziś UEFA mówi, że przepisy są jasne, a ja się pytam, dlaczego nie przyznała walkowera Wiśle przeciwko Barcelonie w 2008 roku? Tam też zagrał nieuprawniony gracz! Najśmieszniejsze jest to, że tutaj Bereszyński płazował te trzy mecze, a za błąd administracyjny wini się cały klub. No, a klub to nie tylko zawodnicy, trenerzy, itd.. Klub to przede wszystkim kibice i to jest strasznie frustrujące.
11.08.2014 08:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: notowanie 1222 - 10.08.2014
Tomekk napisał(a):Tylko nie to Icon_razz
To już nawet nie jest śmieszne, szczególnie ten refren nie do wytrzymania...
a mi się właśnie podoba Icon_smile2. bo Andrus wytrzymuje te wysokie dźwięki. w przeciwieństwie do niektórych innych wykonawców, którzy gościli na LP3...
mateusz91 napisał(a):Ładnie to napisałeś.
(...)
A ten opis uświadomił, że brakuje trochę tych wstępniaków do listy.
dziękuję.
(...)
dziękuję
Icon_smile2
a na brak wstępniaków wpływ miało kilka rzeczy. na razie raczej ciągle ich nie będzie, ale nigdy nie wiadomo co będzie za jakiś czas...
marsvolta napisał(a):Nie wiadomo, czy Legia w ogóle awansowałaby do tej Ligi Mistrzów, bo Celtic był wyjątkowo cieki i drugiego takiego słabego zespołu już nie ma, ale szkoda, że nie można mieć nawet szansy. Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko pokazanie charakteru w Lidze Europy!
jasne, nie ma pewności co do Ligi Mistrzów. ale było coś potwornie ważnego - nadzieja... I to niebezpodstawna. Bo że Celtic był cienki, to wiemy. Ale też spójrzmy inaczej - wielokrotnie powtarzamy, że gra się tak, jak przeciwnik pozwala. Mówimy tak wtedy, gdy znowu Polska albo polskie drużyny są bezsilne w walce z lepszymi drużynami. A tutaj bezsilny był Celtic. Wierzę, że to w dużej mierze zasługa znakomitego ustawienia i wykonywania założeń taktycznych. Po prosto przyjemnie było na to wszystko patrzeć.
eliminacje do Ligi Europy... Obawiam się tego, o czym napisałeś - rozgoryczania jeśli się nie uda, bo przecież nigdy nic nie wiadomo. Rozgoryczenia, morale drużyny, ale i klubowej kasy, która będzie się musiała dopiąć w pasie. Drużyna na pewno wtedy w całości nie przetrwa...
marsvolta napisał(a):Dziś UEFA mówi, że przepisy są jasne, a ja się pytam, dlaczego nie przyznała walkowera Wiśle przeciwko Barcelonie w 2008 roku? Tam też zagrał nieuprawniony gracz!
no właśnie. Pieprzą, że to nie ten sam przypadek co gdy Debreczyn dostał jedynie karę finansową kilka lat temu. Kuźwa, przecież tam zagrał koleś, który nie miał jeszcze sfinalizowanego kontraktu! Że niby tam był zawodnik nieuprawniony, a tutaj był zawieszony. Ale przecież to tamta sytuacja była gorsza! Bereś jest w klubie, nie grał w trzech meczach pucharowych, ale w międzyczasie zawsze grał w lidze, czyli widać, że jest zdolny do gry, nie że ma kontuzję, a więc to jest powód, dla którego nie zagrał w pucharach. Nie, jest zdrowy, gra w lidze, a w pucharach odsiedział swoje. I co mnie ciekawi - że Legioniści już w samolocie powrotnym dowiedzieli się o możliwości walkowera. A więc od razu po meczu ktoś zgłosił, że wystąpił zawieszony zawodnik. A Celtic twierdzi, że to nie on wskazał błąd. A więc co, sama UEFA? A więc dlaczego delegat UEFA na meczu nie zobaczył od razu przed meczem w protokole, że wpisany jest zawodnik, który nie odsiedział jeszcze swojego wyroku?...
11.08.2014 10:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 500
Dołączył: Mar 2008
Post: #11
RE: notowanie 1222 - 10.08.2014
ku3a napisał(a):A Celtic twierdzi, że to nie on wskazał błąd. A więc co, sama UEFA? A więc dlaczego delegat UEFA na meczu nie zobaczył od razu przed meczem w protokole, że wpisany jest zawodnik, który nie odsiedział jeszcze swojego wyroku?...
Dokładnie wiedzieli od początku i tylko spokojnie czekali.
11.08.2014 11:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #12
RE: notowanie 1222 - 10.08.2014
Nie jestem kibicem Legii, ale mnie też wkurzyła cała ta sytuacja. Gdyby Bereszyński strzelił w tych końcowych minutach, w których grał bramkę, to byłoby logiczne, że miało to wpływ na końcowy wynik i walkower byłby uzasadniony. Ale nie w tym przypadku. Zresztą podejrzewam, nawet jeśli wynik dwumeczu byłby 6:1 czy nawet 7:1 dla Legii to UEFA dałaby taką karę, która i tak wykluczyłaby warszawską drużynę z walki o LM w czwartej rundzie.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
11.08.2014 11:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: notowanie 1222 - 10.08.2014
taa, teraz takie pieprzenie, że zabrakło jednej bramki, ale jakby w pierwszym meczu było 5:1, to już coś by wymyślili, że jednak nie można awansować dostając walkower.
12.08.2014 12:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: notowanie 1222 - 10.08.2014
Ku3o, nie odpowiedziałeś mi Icon_sad
12.08.2014 12:19 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: notowanie 1222 - 10.08.2014
mp3 wysłałem Ci mailem
12.08.2014 10:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
piotreklp3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 466
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #16
RE: notowanie 1222 - 10.08.2014
Zazdroszczę Ci takiego kibicowania, bo jak mogę mocno być związany z klubem, który często gra tak, aby przypadkiem nie awansować do wyższej ligi... Czarni niestety nie mają kasy chociażby na remont stadionu, a bez niego gra w wyższej lidze niż IV nie ma racji bytu. Pozostaje lawirowanie między piątym, a szóstym poziomem rozgrywek.

Może UEFA powinna wzorem FISu prowadzić listy zawodników dopuszczonych do kolejnych meczów i wysyłać je zainteresowanym drużynom? Międzynarodowa Federacja Narciarska na bieżąco publikuje listy zawodników, którzy spełnili kryteria startu w zawodach PŚ, PK czy FisCupu. Oczywiście w przypadku piłki należałoby co roku sprawdzić około 6-10 tysięcy graczy, ale czy UEFA nie jest o wiele większą organizacją od FIS-u? Problemem przy weryfikacji byłaby ogromna ilość transferów, ale może działacze pójdą po rozum do głowy i ukrócą w końcu tę cosezonową wędrówkę ludów.
12.08.2014 11:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #17
RE: notowanie 1222 - 10.08.2014
ku3a napisał(a):bo Andrus wytrzymuje te wysokie dźwięki
Fałszuje niemiłosiernie aż uszy bolą Icon_winkIcon_wink

piotreklp3 napisał(a):Może UEFA powinna wzorem FISu prowadzić listy zawodników dopuszczonych do kolejnych meczów
Podobno taki list Legia otrzymała miesiąc przed meczem...
12.08.2014 12:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
RE: notowanie 1222 - 10.08.2014
piotreklp3 napisał(a):Może UEFA powinna wzorem FISu prowadzić listy zawodników dopuszczonych do kolejnych meczów i wysyłać je zainteresowanym drużynom?
wiele rzeczy powinno być w piłce zmienionych, a nie jest...
12.08.2014 01:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
RE: notowanie 1222 - 10.08.2014
Zamiast pisać to samo zacytuję siebie z facebooka:
W odpowiedzi Miszonowi w kwestii regulaminu:
"Regulamin więc jest absurdalny. Poza tym zawodnik zawieszony tak samo jest nieuprawnionym.
Tutaj jednak była inna sytuacja. Tak naprawę zawodnik już skończył swoje zawieszenie, gdyż trzy mecze w pucharach minęły i swobodnie mógł zagrać. A że w pierwszym meczu z Irlandczykami ktoś przeoczył i nie wpisał do kadry to zwykła pomyłka nie mając żadnych znamion chęci zrobienia przekrętu czy ominięcia przepisów. Więc za taką błahostkę dyskwalifikować cały zespół? To można porównać np do tego że ktoś pomylił w protokole numer zawodnika na koszulce.
W każdym razie zagrywka UEFA jest haniebna. Gdy faktycznie mecz jest wypaczony przez nieuznane poprawnie zdobyte bramki, bezzasadne podyktowane karne, albo ich brak, bądź też wyrzucenie zawodnika bez winy i inne rzeczy to się nic nie dzieje, takie piękno futbolu podobno, żadnej ingerencji w mecz nie będzie. Już o walkowerach nawet mowy nie ma, bo jednak to tylko błędy sedziowskie. Ale jak nastąpiła papierkowa głupia pomyłka nie mająca żadnego wpływu na mecz usuwa się zespół, który zmiażdżył przeciwnika.
Nie ma sprawiedliwości, mecze rozgrywane przy zielonym stoliku. Klika trzyma się dobrze."

"(...)przeczytałem w regulaminie UEFA zapis mówiący o tym, że skład zespołów biorących udział w losowaniu uprawomocnia się na 12 godzin przed losowaniem. W tym przypadku delegaci sami złamali swój regulamin zmieniając zespół na godzinę przed losowaniem. Ale oni to oczywiście mogą."

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
12.08.2014 02:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
RE: notowanie 1222 - 10.08.2014
A jeszcze co do listy. Zapoznałem się z 5 utworami z Twojej listy, których nie znałem. Coś tam mi przypadło do gustu Icon_smile

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
12.08.2014 02:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości