Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kazik - Silny Kazik pod wezwaniem
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Kazik - Silny Kazik pod wezwaniem
Za stroną


SILNY KAZIK POD WEZWANIEM to tytuł najnowszej płyty Kazika Staszewskiego . Znamy już okładkę i datę premiery.

Płyta zawiera 15 utworów - popularnej w latach '60 i '70 Silnej Grupy pod Wezwaniem, a także solowych dokonań Kazimierza Grześkowiaka i Tadeusza Chyły. Płyta została wyprodukowana i zagrana przez Iziego (Andrzeja Izdebskiego) znanego m.in. z poprzedniej płyty Kazika 41, a także ze współpracy z formacją El-Dupa. Kazik natomiast w bardzo ciekawy sposób interpretuje utwory, które były 30 i 40 lat temu wielkimi przebojami. Album "Silny Kazik Pod Wezwaniem" ukaże się 1 grudnia. Tak wygląda okładka:



[Obrazek: z5895590O.jpg]


Tracklista:

1. Moja dzieweczka - anonim, opr. A. Izdebski
2. Anusia - muz. K. Grześkowiak; sł. J. Szamanowski
3. Mariola - muz. T. Chyła; sł. R. Sadowski
4. Odmieniec - muz. K. Grześkowiak, K. Gaertner; sł. K. Grześkowiak
5. Wiedźmy - muz. i sł. K. Grześkowiak
6. Pochód świętych - muz. T. Chyła; sł. K. Dzikowski
7. Piwko - muz. i sł. K. Grześkowiak
8. W Południe - muz. i sł. K. Grześkowiak
9. Chłop żywemu nie przepuści - muz. K. Grześkowiak; sł. K. Łojan, K. Grześkowiak
10. Ballada o cysorzu - muz. T. Chyła; sł. A. Waligórski
11. Powódź - muz. J. Bogacki, A. Zakrzewski; sł. M. Zembaty
12. To je moje - muz. K. Grześkowiak, sł. K. Łojan
13. Być dziewczyną - muz. T. Chyła; sł. K. Grześkowiak
14. Jak się uprę - muz. K. Grześkowiak; sł. K. Łojan
15. Rozprawa o robokach - muz. K. Grześkowiak; sł. W. Przybylski, K. Grześkowiak


Można zobaczyć teledysk "Mariolli" , który niespecjalnie mi się spodobał.

Cosik mi się wydaje, że Kazik nie będzie miał klawego życia jak ten cysorz. Icon_wink2
17.11.2008 12:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #2
 
Gary napisał(a):8. W Południe - muz. i sł. K. Grześkowiak
To wykonywał już razem z zespołem Kazik Na Żywo

.
17.11.2008 01:13 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Fajnie. Chętnie poznam, chociaż bardziej czekam na Kult, bo Kazika twórczość znam bardzo słabo, ledwie z kilku singli z 21 wieku.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.11.2008 09:26 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
bardziej mi to pasuje, żeby było sygnowane jako "Kazik Staszewski", a nie "Kazik".
tak czy inaczej, płytę sobie zamówię jak tylko się pojawi u pana czarodzieja Icon_smile2.
17.11.2008 11:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
ku3a napisał(a):bardziej mi to pasuje, żeby było sygnowane jako "Kazik Staszewski", a nie "Kazik".
tak czy inaczej, płytę sobie zamówię jak tylko się pojawi u pana czarodzieja Icon_smile2.
No tak, bo ta subtelna róznica w nazwie dużo znaczy, gdyz jest to projekt z innym składem, a po za tym pod nazwą Kazik Staszewski ma takie niebanalene płyty.

Ja też czekam na KNŻ w oryginalnym składzie Icon_biggrin3
http://muzyka.onet.pl/0,1863839,newsy.html

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
17.11.2008 04:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #6
 
Dla tych co sie nie moga doczekać znalazlem otóż tą miłą wiadomość Icon_wink2 http://peb.pl/showthread.php?p=1669193#post1669193.
Ja natomiast, jak juz wspomniałem wczesniej, tym razem uzbroję sie w cierpliwość i poczekam na milutki prezent od mojej Małzonki Icon_wink2 Icon_biggrin3
29.11.2008 11:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
I bardzo pięknie. Dzięki Aro Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.11.2008 12:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #8
 
Dzisiaj niejako "z musu" słuchalem tej płyty przez ponad 2 godziny i pomyślałem sobie, że makabra - jakieś totalnie knajpiane klimaty, ogólnie ciężkostrawna rzecz. Trochę poprawiła mi nastrój informacja którą tu przeczytałem, tj. że to płyta z coverami w stylu "Taty Kazika". No ale z kolei "Tata" był świetny, a to...
Sam nie wiem, jak w Kulcie nie ma Banana, a Kazik przejawia ostatnio dziwnie nieciekawą wenę, to boję się tej płyty co ma być :roll: .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
10.12.2008 10:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #9
 
"Południca" przypomina mi momentami piosenkę Nosowskiej "Jeśli wiesz co chcę powiedzieć".

.
11.12.2008 07:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Mi najbardziej podoba się "Pochód świętych".
11.12.2008 08:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Ja po dwukrotnym, przesłuchaniu jestem raczej na nie.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
12.12.2008 01:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości