Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 89 z 25.07.08
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 778
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Notowanie 89 z 25.07.08
I tak się musiało stać. W zeszłym tygodniu niewiele brakowało, żeby Down to earth zadebiutowało od razu na miejscu pierwszym, ale tym razem zrobiło kroczek w górę i znalazło się na szczycie.
Nie odpuszcza Anna Maria Jopek. Wprawdzie dwie piosenki nieco straciły, ale To co nienazwane awansowało z trzeciego na drugie miejsce, a jedną z dwóch nowości (i to najwyższą) od razu na 17 miejscu okazało się Samej cię nie zostawię.
W zeszłym tygodniu wiele piosenek z czołówki przeżywało spory kryzys, ale w tym tygodniu dwie z nich efektownie go przełamały. 10000 days (wings part 2) wleciałły nawet na podium, poprawiając o jedno miejsce swoje najlepsze osiągnięcie. Pięknym skokiem popisało się też Jeszcze w zielone gramy, które powróciło do Top10, tym razem sadowiąc się na miejscu 7.
Jak zwykle moja własna lista potrafi mnie zaskoczyć. Przyznam się, że ciężko mi byłoby wpaść, że Mark Knopfler będzie dobijać się do dziesiątki. A tutaj The fish and the bird jest już na 11 miejscu.
Przyznam się, że zaskoczyła mnie także druga nowość. I to właśnie dlatego, że jest druga. Kiedy wrzucałem utwór do zestawu, to byłem pewien, że bez problemu załapie się do pierwszej 10. A tutaj Po drugiej stronie Przemszy zadebiutowało dopiero na 23 miejscu. No cóż, na NL6 utwór okazał się wystarczająco silny (bo nie będę ukrywał, że był u mnie bardzo wysoko), a tutaj musiał uznać wyższość 22 innych utworów.
Przyznam się, że nie jestem wielbicielem U2, a Mysterious ways nie należy do ich ulubionych utworów. I pewnie to słabość materiału wyjściowego spowodowała, ża Angelique zadebiutowała dopiero na 45 miejscu.
Jak brakuje nowości to pojawiają się powroty do zestawienia. Tym razem jest ich 3 - jeden z leżakowni, a dwa wyższe z poczekalni. Po raz kolejny okazuje się, że czasami świetne piosenki skryją się w kącie, ale tak jak teraz Saw something i Laudanum od czasu do czasu pokazują pazury.
zwykle nie piszę o spadkach, ale tym razem wspomnę, że był to fatalny tydzień dla Melody Gardot, której trzy piosenki spadły (w tym jedna z miejsca 1 na 6), a czwarta powędrowała do leżakowni.
1. 2. 2 DOWN TO EARTH - Peter Gabriel
2. 3. 47 TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
3. 23. 15 10000 DAYS (WINGS PT 2) - Tool
4. 4. 43 ZRÓB CO MOŻESZ - Anna Maria Jopek
5. 5. 27 DYBUK - Żywiołak
6. 1. 7 LOVE ME LIKE A RIVER DOES - Melody Gardot
7. 22. 28 JESZCZE W ZIELONE GRAMY - Raz Dwa Trzy
8. 8. 14 SUMMERS LOST - Hurt
9. 11. 22 GOLIATH - The Mars Volta
10. 9. 49 M.I.A. - Avenged Sevenfold
11. 25. 5 THE FISH AND THE BIRD - Mark Knopfler
12. 7. 10 WORRISOME HEART - Melody Gardot
13. 6. 3 MED SUD I EYRUM - Sigur Ros
14. 17. 16 SING FOR THE SUBMARINE - REM
15. 13. 2 PIERWSZY DZIEŃ RESZTY NASZEGO ŻYCIA - Anna Maria Jopek
16. 10. 25 THE ICE HOTEL - Stacey Kent
17. N 1 SAMEJ CIĘ NIE ZOSTAWIĘ - Anna Maria Jopek
18. 12. 8 THE LOTUS EATER - Opeth
19. 26. 48 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec
20. 18. 23 A LITTLE PIECE OF HEAVEN - Avenged Sevenfold
21. 14. 9 BREAKFAST ON THE MORNING TRAM - Stacey Kent
22. 32. 22 CZAS - Katarzyna Groniec
23. N 1 PO DRUGIEJ STRONIE PRZEMSZY - Muariolanza
24. 16. 4 GOODNITE - Melody Gardot
25. 24. 7 PORCELAIN HEART - Opeth
26. 19. 16 NIEPOJĘTE I ULOTNE - Anna Maria Jopek
27. P 6 SAW SOMETHING - Dave Gahan
28. 15. 68 THE FUNERAL - Band Of Horses
29. 36. 4 J SMITH - Travis
30. 20. 2 ALL ALRIGHT - Sigur Ros
31. 27. 31 ENCORE JESZCZE RAZ - Strachy na Lachy
32. 35. 40 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
33. 30. 12 CHROMOLĘ - Waglewski Fisz Emade
34. P 21 LAUDANUM - The Chronicles of Israfel
35. 21. 6 ONE DAY YOU WILL TEACH ME TO LET GO OF MY FEARS - Sleepmakeswaves
36. 46. 4 JULY - Katatonia
37. 28. 3 ARA BATUR - Sigur Ros
38. 39. 24 WITCH'S BREW - Peter Cincotti
39. 41. 9 UNTIL THE DAY IS DONE - REM
40. 31. 2 IT'S A BEAUTIFUL DAY - Club des Belugas
41. 48. 16 SPRÓBUJ MÓWIĆ KOCHAM - Anna Maria Jopek
42. 43. 10 SCORPION FLOWER - Moonspell
43. 33. 4 CEMETERIES IN LONDON - Coldplay
44. 42. 2 FUNKY BAHIA - Sergio Mendes & Will.I.Am & Sideah Garrett
45. N 1 MYSTERIOUS WAYS - Angelique Kidjo
46. 37. 15 NUDE - Radiohead
47. 34. 8 FEELING GOOD - Muse
48. 50. 15 WIERSZ O PŁACZU - Stare Dobre Małżeństwo
49. P 20 MATULU - Digitalllove
50. 38. 6 PRETTY AMAZING GRACE - Neil Diamond


poczekalnia:
STAIRWAY TO HEAVEN - Rodrigo y Gabriela
40. I'M NOT IN LOVE - Queen Latifah
44. SHOCK & AVE - Tribe after Tribe
45. ARC OF THE CURVE - Fish
UNFURL - Katatonia
I IDOLIZE YOU - Lizz Wright
47. LYRA - Kate Bush
49. CHODŹMY - Grzegorz Turnau
FIGHTING FOR A LOST CAUSE - Antimatter
GDZIEKOLWIEK - Grzegorz Turnau
CITIZEN / SOLDIERS - 3 Doors Down
ABOUT LOVE AND INDIFFERENCE - The Niro
ALL KIND OFF STUFF - The Cure
AKT MIŁOSNY ALBO ŻYCIE - Stare Dobre Małżeństwo
ZBAWICIEL DIESEL - Lao Che
LONESOME TRAVELLER - Anita Lipnicka & John Porter
OUROBOROUS - The Mars Volta
CHINA BLUE - Julia Fordham
WISH YOU WERE HERE - David Gilmour
I'VE GOT THE WORLD ON A STRING - Michael Buble
JEST CUDNIE - Maryla Rodowicz
CZARNE KOWBOJE - Lao Che
NOTHING IN RETURN (WALK AWAY) - Down
WANDERLUST - Bjork
13TH STAR - Fish
SHINE A LIGHT - The Rolling Stones
COPS AND ROBBERS - The Hoosiers
LIGHTS IN THE SKY - Nine Inch Nails
SIEDMIU NIE ZAWSZE WSPANIAŁYCH - Lao Che
ALICE MUSISZ PRZESTAĆ PALIĆ - Czarno-Czarni
LOOKED WITHIN THE CRYSTAL BALL - Blackmore's Night
MIESZKO I DOBRAWA JAKO POCZĄTĘK PAŃSTWA POLSKIEGO - Czesław Śpiewa
DEVOUR - Shinedown
I DON'T WANNA HURT - Anouk
BOYS & GIRLS - The Subways
HAUSI - Stafraenn Hakon
PUSH YOUR HEAD TOWARDS THE AIR - Editors
FIRE - Zbigniew Hołdys
NIC NIE PACHNIE JAK TY - Plateau & Renata Przemyk
NO MEAN CITY - Maggie Bell
LIFE IN TECHNICOLOR - Coldplay

leżakownia:
29. ALL THAT I NEED IS LOVE - Melody Gardot
GOLDWRAP - Esbjorn Svensson Trio
AFTERLIFE - Avenged Sevenfold

nieszczęśliwa 666:
GOBBLEDIGOOK - Sigur Ros
ACTIONS & MOTIVES - 10 Years
24.07.2008 05:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #2
 
kajman napisał(a):1. 2. 2 DOWN TO EARTH - Peter Gabriel

świetny nowy numer 1. odjęło mi na chwilę mowę. wreszcie jakieś zmiany. wreszcie coś co też lubię.

na Twojej liście zawsze tak mało się działo, nudy totalne i zastoje, a tu teraz taka niesodzianka. aż pozdrowię Cię przy tej okazji Icon_wink2 Icon_lol
24.07.2008 07:09 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #3
 
kajman napisał(a):1. 2. 2 DOWN TO EARTH - Peter Gabriel
Cieszy mnie Twój nr 1!!!
24.07.2008 07:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
No wreszcie solidny numer 1 Icon_wink
Szkoda by trochę jedynego przedstawiciela Islandii w top 10..top 10 z tamtego tygodnia. R.E.M. wciąż znakomicie ;D
Wiedziałem, że ktoś z kolacji kajman-Japokolog załapię się na ten utwór od Sebastiana, 18 minut Icon_razz2 Czołowa czwórka z mojej listy tyle nie ma Icon_razz2...Muszę posłuchać. Eh ale ty naprawdę mieszasz z tymi powrotami - zastanawiałeś się kiedyś czy może dokonałeś już więcej powrotowych zmian na liście niż wszyscy inni userzy razem wzięci Icon_razz2? Przynajmniej Gahan to dobry wybór na powrót, i to do 30 od razu. U mnie się pojawi z nowym utworem. Niedługo. Dziwi mnie trochę fakt jak potraktowałeś nową wersję Mysterious Ways, tylko ze względu na pierwotną wersje jest tak nisko, no dziwne to. W każdym razie nie sądzę by mogła oryginał pobić, bo akurat dla mnie ten utwór z 1991 roku jest jednym z najlepszych U2. Ale z pewnością posłucham. Ciekawe w jakim to klimacie. Londyńskie Cmentarze tak jak przypuszczałem, po spektakularnym pojawieniu się na liście mało co teraz potrafią zdziałać.

Nieszczęśliwa 666? Zdradzasz nam swoje ideały w ten sposób Icon_razz2?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.07.2008 07:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 778
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):1. 2. 2 DOWN TO EARTH - Peter Gabriel
1. świetny nowy numer 1. odjęło mi na chwilę mowę. wreszcie jakieś zmiany. wreszcie coś co też lubię.
2. na Twojej liście zawsze tak mało się działo, nudy totalne i zastoje, a tu teraz taka niesodzianka.
3. aż pozdrowię Cię przy tej okazji Icon_wink2 Icon_lol
1. Też uważam, że świetny. A u Ciebie się nie ma zamiaru pojawić?
2. Może na szczycie. Bo na niższym miejscach to zarzucano mi nawet, że są za duże ruchy.
3. Za pozdrowienia dziękuję.
24.07.2008 10:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 778
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
koszMAREK napisał(a):
kajman napisał(a):1. 2. 2 DOWN TO EARTH - Peter Gabriel
Cieszy mnie Twój nr 1!!!
Szkoda, że nie ma na Twojej liście wsparcia.
24.07.2008 10:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #7
 
kajman napisał(a):1. Też uważam, że świetny. A u Ciebie się nie ma zamiaru pojawić?

zadebiutuje w najnowszym notowaniu, na bank!

w ogóle mam słabość do Petera G.
takie Red Rain, Don't Give Up, Steam, Blood Of Eden, Digging In The Dirt, In Your Eyes wymiatają do dnia dzisiejszego i powodują ciary na plecach!
24.07.2008 10:43 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 778
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
saferłel napisał(a):1. No wreszcie solidny numer 1 Icon_wink
2. Szkoda by trochę jedynego przedstawiciela Islandii w top 10..top 10 z tamtego tygodnia. 3. R.E.M. wciąż znakomicie ;D
4. Wiedziałem, że ktoś z kolacji kajman-Japokolog załapię się na ten utwór od Sebastiana, 18 minut Icon_razz2 Czołowa czwórka z mojej listy tyle nie ma Icon_razz2...Muszę posłuchać.
5. Eh ale ty naprawdę mieszasz z tymi powrotami - zastanawiałeś się kiedyś czy może dokonałeś już więcej powrotowych zmian na liście niż wszyscy inni userzy razem wzięci Icon_razz2? 6. Przynajmniej Gahan to dobry wybór na powrót, i to do 30 od razu.
7. U mnie się pojawi z nowym utworem. Niedługo.
8. Dziwi mnie trochę fakt jak potraktowałeś nową wersję Mysterious Ways, tylko ze względu na pierwotną wersje jest tak nisko, no dziwne to.
9. W każdym razie nie sądzę by mogła oryginał pobić, bo akurat dla mnie ten utwór z 1991 roku jest jednym z najlepszych U2. Ale z pewnością posłucham.
10. Ciekawe w jakim to klimacie.
11. Londyńskie Cmentarze tak jak przypuszczałem, po spektakularnym pojawieniu się na liście mało co teraz potrafią zdziałać.
12. Nieszczęśliwa 666? Zdradzasz nam swoje ideały w ten sposób Icon_razz2?
1. Wszystkim się podoba, a jakoś nie chce się nigdzie pojawić.
2. Świetne nagranie, ale 12 innych podobało mi się bardziej. Ale nadal jest w grze.
3. Czasami sam się dziwię, że tak to się trzyma. Icon_wink2
4. U mnie już wcześniej gdzie indziej zamieszało.
5. Pewnie tak, ale skoro utwór chwyta i nie puszcza to nie może nie wrócić.
6. Zgodzę się z tym. Skoro wraca, to znaczy, że jest dobry.
7. To bardzo nierówna płyta i możesz wrzucić coś, co mnie odrzuci.
8. Nie ze względu, tylko we fragmencie, gdzie jest bliska oryginałowi nie za bardzo mi się podoba.
9. U Ciebie pewnie nie, u mnie nie ma z tym problemu.
10. W afrykańskim oczywiście i wtedy kiedy Afryka dominuje nad U2, to mnie zachwyca.
11. Jeszcze ich nie skreślaj, ale furory to faktycznie zrobić nie powinny.
12. Nie. Przedtem była nieszczęśliwa siódemka, ale lista mi się rozrastała, więc zaostrzyłem kryteria (teraz wypada po 6 tygodniach poza 66, a poprzednio po 7 poza 70).
24.07.2008 10:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 778
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Listoholik napisał(a):w ogóle mam słabość do Petera G.
takie Red Rain, Don't Give Up, Steam, Blood Of Eden, Digging In The Dirt, In Your Eyes wymiatają do dnia dzisiejszego i powodują ciary na plecach!
Ja także. Dwa pierwsze wymienione przez Ciebie utwory to mój top wszechczasów. Pozostałe świetne, a jeszcze bym sporo mógł dorzucić. No i nie mogę zapomnieć, że śpiewał we wczesnym Genesis.
24.07.2008 10:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #10
 
kajman napisał(a):Dwa pierwsze wymienione przez Ciebie utwory to mój top wszechczasów.


u mnie też dużo Petera G. w TOP 100 Topu Wszechczasów.

apropos TOPU, to patrz tu: http://top-wszechczasow.blog.pl/archiwum...d=13710232
24.07.2008 10:56 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #11
 
Byłem jednak niedowiarkiem. Jak w ubiegłym tygodniu zadebiutowało na drugim , w pierwszej chwili pomyslałem że to wszystko na co stac Petera Gabriela i na szczyt jednak nie da rady wejsć. Tym bardziej sie ciesze że mnie zaskoczyłeś Icon_biggrin3 . Przyznam sie że upadek Melody Gardot jest dość dotliwy. Nie pamiętam jak było wczesniej z innymi liderami u Ciebie i jak mocno spadali z TOPU . Ale na ogół lider był zawsze silny i gdy miał słabsze tygodnie spadał dwie góra trzy pozycje.
Bardzo ciesza mnie awanse Raz Dwa Trzy - No ale to zrozumiałe. [przy okazji, jest to także jak na razie mój polski utwór biezącego roku] oraz Lipca Icon_biggrin3 .
Mój lider wciąz sie swietnie trzyma mimo 40 tygodni na Twojej liście, choc nie tak jak Pogrzeb czy MIA. Tak, to juz klasyka i niesamowita historia kilku naszych list na forum Icon_smile2 , Z nowosci w tym tygodniu ciesza mnie najwyzsza i najniższa. Icon_smile2
A w poczekalni dojrzałem rewelacyjny The Niro. Mam nadzieje, że niebawem przebije się do pięćdziesiatki. Myslałem że pojawi sie także Merz z Malcolmem a jednak nie . Chyba Cię nie wzieło a szkoda.
A na koniec leżakuje "Afterlife" kolejna perełka. To tak na pożegnanie ,chyba ....
25.07.2008 08:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 778
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Aro napisał(a):1. Byłem jednak niedowiarkiem. Jak w ubiegłym tygodniu zadebiutowało na drugim , w pierwszej chwili pomyslałem że to wszystko na co stac Petera Gabriela i na szczyt jednak nie da rady wejsć. Tym bardziej sie ciesze że mnie zaskoczyłeś Icon_biggrin3 .
2. Przyznam sie że upadek Melody Gardot jest dość dotliwy. Nie pamiętam jak było wczesniej z innymi liderami u Ciebie i jak mocno spadali z TOPU . Ale na ogół lider był zawsze silny i gdy miał słabsze tygodnie spadał dwie góra trzy pozycje.
3. Bardzo ciesza mnie awanse Raz Dwa Trzy - No ale to zrozumiałe. [przy okazji, jest to także jak na razie mój polski utwór biezącego roku]
4. oraz Lipca Icon_biggrin3 .
5. Mój lider wciąz sie swietnie trzyma mimo 40 tygodni na Twojej liście, choc nie tak jak Pogrzeb czy MIA. Tak, to juz klasyka i niesamowita historia kilku naszych list na forum Icon_smile2 ,
6. Z nowosci w tym tygodniu ciesza mnie najwyzsza i najniższa. Icon_smile2
7. A w poczekalni dojrzałem rewelacyjny The Niro. Mam nadzieje, że niebawem przebije się do pięćdziesiatki.
8. Myslałem że pojawi sie także Merz z Malcolmem a jednak nie . Chyba Cię nie wzieło a szkoda.
9. A na koniec leżakuje "Afterlife" kolejna perełka. To tak na pożegnanie ,chyba ....
1. Naprawdę niewiele brakowało tydzień temu do wejścia na pierwsze i to że w tym tygodniu będzie pierwsze już wtedy byłem prawie pewien.
2. Do tej pory rekordowy spadek ze szczytu to na 5 Niepojętego i ulotnego. Ale teraz czołówka jest tak piekielnie silna, że naprawdę trudno było się obronić.
3. Z kolei u mnie to na pewno pierwsza trójka. A najbardziej mnie rozwala fragment z Ikarem.
4. A niewiele brakowało, żeby w ogóle u mnie na liście nie był.
5. Fakt. Pierwszy raz na szczycie którejś listy był chyba z rok temu, a teraz jest u Ciebie. Szmat czasu. Niestety na Forumowej nigdy nie zaszalał.
6. Cieszy mnie bardzo, że podoba Ci sie Angelique. Niesamowita we wszystkim co robi.
7. Zobaczymy. Na pewno istnieje szansa, że Niro dotrze do 50, ale na ile procent to nie mam pojęcia.
8. Słyszałem może z pół minuty. Z powodu The endu nadal jestem ostrożny z listą Listoholika, a na Twoje było jeszcze poza 30. Ale te pół minuty daje nadzieję.
9. Na dwóch listach spadło poza 30 i nie sądzę, żeby w tym tygodniu wróciło, więc jest to chyba pożegnanie. A akurat nim się dowiedziałem o spadku z drugiej z list to atakowało Top50.
25.07.2008 11:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Niezłe przemeblowanie w czołówce Icon_smile2 Zmiana lidera cieszy, ale szokująca zmiana na trzecim jeszcze bardziej Icon_biggrin3
A na liście sytuacja w normie: 10 moich reprezentantów i większość z nich awansuje lub prezentuje stabilną formę i jedynie spadek na poz. 35 może budzić pewne zaniepokojenie Icon_wink2 Pod względem spadków i powrotów remis: szkoda że Tribe wytrzymali tylko jeden tydzień, ale powrót Laudanum rekompensuje tą stratę Icon_wink2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
29.07.2008 05:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 071
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Na tej liście jest zawsze sporo starych grzybków, tym niemniej z radością witam nowy numer 1 i to nie tylko z racji sympatii do Petera G ale także ze względu na piękno owego utworu

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
02.08.2008 01:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości