Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
29 notowanie z 20.07.2008
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #1
29 notowanie z 20.07.2008
Tylko o liście.
Kolejne nudne notowanie, więc skoncentruję się na historii jedynej nowości. Icon_wink2
Pierwszy raz usłyszałem Muariolanzę w Teraz polskim Owczarku. Pomyślałem, że to niezłe świry. Chyba tydzień później odwiedzili Owczarka i zaintrygowało mnie to co mówili o sobie. Ich najnowsza płyta jest wydana w oryginalny sposób. Jeśli dobrze pamiętam to okładkę można rozłożyć i wykorzystać jako grę planszową. [Kostka i pionki chyba też są.] Sam tytuł też zasługuję na uwagę. Zespół mieszka Po drugiej stronie Przemszy. Icon_smile2
Muzyka Muariolanzy [spróbujcie wymówić tę nazwę godzinę po północy Icon_wink2] przy pierwszym przesłuchaniu wydała misie nie z mojej bajki, ale ponieważ to polski zespół ściągnąłem całą płytę. Wielkiego wrażenia na mnie nie zrobiła, ale była na tyle dobra że jej nie usunąłem. Później chyba wróciłem do niej tylko raz. Odłożyłem ją na półkę. [Raczej chciałbym tak zrobić...] Czekała na swój czas, a nadszedł on wraz z Naszą Listą. Miałem już ułożoną trójkę, którą chciałem zaproponować ale nie było w niej żadnego polskiego utworu... Zacząłem szukać. Pomyślałem, że najlepiej by było żeby to był taki utwór który nie ma szans na żadne głosy. Coś długiego i alternatywnego. Zakręconego. Coś co pokazuje polską muzykę z niepopularnej strony. Muariolanza. Icon_smile2
Postanowiłem, że chyba dobrze by było żeby ten utwór chociaż misie podobał, więc zaczął słuchać, słuchać, słuchać... Po kilku przesłuchaniach wypracowała sobie odpowiedni poziom.
Mam w zwyczaju słuchać swoich propozycji, więc załapała się na kilka przesłuchań więcej. Po czwartym pomyślałem o debiucie na mojej liście. Nie bardzo wiedziałem na jakim miejscu... Przesłuchałem jeszcze 3 razy i choć wokal nie powala [a dokładnie to powala w drugą stronę Icon_wink2] to utwór z każdą minutą jest coraz lepszy. Sporo w nim geniuszu. No i jest na szesnastym... A pomyśleć, że gdyby to nie był polski zespół to kolejnej szansy pewnie by nie dostał... Zakręcone teksty robią swoje.
Ostrzeżenie!
To najdłuższy utwór w historii mojej listy, więc zdecydowanie nie polecam. Chyba 18:14. Jeśli miałbym go zaklasyfikować to określiłbym go jako alternatywny jazz.

W tym tygodniu tak jak w poprzednim będę miał mniej czasu dla forum, więc oprócz wytykania błędów dużo nie napiszę. Icon_wink2

pozycja|pozycja przed tygodniem|liczba tygodni w 50|liczba tygodni w 30 (liczba tygodni na pierwszym)

01 01 25 25 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec (25)
02 05 12 02 PIERWSZY DZIEŃ RESZTY NASZEGO ŻYCIA - Anna Maria Jopek
03 02 26 26 TO, CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
04 03 28 28 ZRÓB CO MOŻESZ - Anna Maria Jopek
05 10 08 08 LOVE ME LIKE A RIVER DOES - Melody Gardot
06 22 03 02 ALL ALRIGHT - Sigur Rós

07 04 23 22 CZAS - Katarzyna Groniec
08 06 17 17 NIEPOJĘTE I ULOTNE - Anna Maria Jopek
09 08 04 04 ÁRA BÁTUR - Sigur Rós
10 09 16 15 CHODŹMY - Grzegorz Turnau
11 17 06 06 SUMMERS LOST - Hurt
12 12 24 23 GDZIEKOLWIEK - Grzegorz Turnau
13 18 11 11 CZARNE KOWBOJE - Lao Che
14 11 26 26 JESZCZE W ZIELONE GRAMY - Raz, Dwa, Trzy
15 16 15 13 RIGHT IN TWO - Tool
16 NN 01 01 PO DRUGIEJ STRONIE PRZEMSZY - Muariolanza
17 07 02 02 SAMEJ CIĘ NIE ZOSTAWIĘ - Anna Maria Jopek
18 20 17 17 SIEDMIU NIE ZAWSZE WSPANIAŁYCH - Lao Che
19 19 15 15 10.000 DAYS (WINGS PART 2) - Tool
20 15 12 04 ONE DAY YOU WILL TEACH ME TO LET GO OF MY FEARS - Sleepmakeswaves
21 13 21 20 13TH STAR - Fish
22 14 15 12 WIERSZ O PŁACZU - Stare Dobre Małżeństwo

23 25 13 12 THE FRAGRANT TASTE OF RAIN - Jason Reeves
24 23 11 11 CHŁOPACY - Lao Che
25 28 05 05 ZBAWICIEL DIESEL - Lao Che
26 29 18 13 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
27 21 08 07 THE FISH AND THE BIRD - Mark Knopfler
28 24 16 16 TY CZŁOWIEK JESTEŚ? - Lao Che
29 33 06 04 BREAKFAST ON THE MORNING TRAM - Stacey Kent
30 26 05 05 ALTUS SILVA - Peter Gabriel feat. Joseph Arthur, Ronan Browne, Deep Forest, James McNally, Iarla Ó Lionáird, Vernon Reid

31 35 10 07 DO SYNA JÓZEFA CIEŚLAKA - Lao Che
32 32 11 07 mpaKOmpaBIEmpaTA - Lao Che
33 34 19 15 BÓG ZAPŁAĆ - Lao Che
34 42 15 11 ROSETTA STONED - Tool
35 36 07 01 AKT MIŁOSNY ALBO ŻYCIE - Stare Dobre Małżeństwo
36 38 24 13 DYBUK - Żywiołak
37 37 19 17 HYDROPIEKŁOWSTĄPIENIE - Lao Che
38 41 19 14 DROGI PANIE - Lao Che
39 27 03 02 PIERRE RIVIRE - Kovlo
40 30 03 01 I DON'T WANNA HURT - Anouk
41 31 07 02 CHROMOLĘ - Waglewski Fisz Emade
42 46 04 00 SENAMOU (C'EST L'AMOUR) - Angélique Kidjo feat. Amadou & Mariam
43 40 07 01 (YOUR LOVE KEEPS LIFTING ME) HIGHER AND HIGHER - Michael McDonald
44 39 02 00 LIGHTS IN THE SKY - Nine Inch Nails
45 43 06 00 STAIRWAY TO HEAVEN - Rodrigo y Gabriela
46 44 02 00 PUSH YOUR HEAD TOWARDS THE AIR - Editors
47 47 04 00 DEVOUR - Shinedown
48 45 18 04 WITCH'S BREW - Peter Cincotti
49 50 09 00 FIRE - Zbigniew Hołdys
50 49 14 01 WIOŚNIE NIE! - Basia Stępniak-Wilk i Wojciech Mann

wypadł:
48 42 05 00 PORCELAIN HEART - Opeth

premiery - 1 [+1 powrót], bez zmian - 3, w dół - 15, do góry - 10

Podkreślone nowości, pogrubione premiery, zazielenione 4 największe awanse i zaczerwienione 4 największe spadki.

Premiera na chomiku.
20.07.2008 05:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Alternatywny Jazz i jeszcze 18 minut? Hehe, nie wiem nawet kiedy mógłby na to czzas znaleźć. Toszto w 18 minut wchodzi około 5 piosenek Sheryl Crow, a jej płyty teraz słucham Icon_razz2
Wcale nie jest tak nudno jak piszesz. Lao został wygnany z 10. Tak samo ja tydzień, choć w trochę innym składzie 4 kobiety na czele ;], a konkretnie dwie. Czarne Kowboje, które i u mnie są najwyżej notowaną piosenką Lao jeszcze widzę pragną powrócić na szczyt, ale jest ta Muriolanza, która coś czuję może już za tydzień wpaść do czołówki.
Żal mi One Day Will...jedna z kilku moich ulubionych piosenek na końcu 20 już. Osuwa się także Peter Gabriel. Czekam na listę płyt. Ciekawe czy ujrzę na niej Big Blue Ball Icon_smile

PS - rzeka Przemsza, a przynajmniej ta Czarna jej część płynie przez miasto gdzie się uczę Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.07.2008 05:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Online
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #3
 
Isaac Hayes ma na swoich płytach średnio po cztery piosenki trwające między 5 a 20 minut Icon_razz Ale go uwielbiam <3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.07.2008 06:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #4
 
saferłel napisał(a):Lao został wygnany z 10.
Kurcze, a ja myślałem że to już tydzień temu. Icon_wink2
saferłel napisał(a):Czarne Kowboje, które i u mnie są najwyżej notowaną piosenką Lao jeszcze widzę pragną powrócić na szczyt,
Powrócić? Icon_cool2
saferłel napisał(a):ale jest ta Muriolanza, która coś czuję może już za tydzień wpaść do czołówki.
Chyba dobrze czujesz.
saferłel napisał(a):Żal mi One Day Will...jedna z kilku moich ulubionych piosenek na końcu 20 już.
Nie "już", a "na razie". Icon_wink2
saferłel napisał(a):Osuwa się także Peter Gabriel.
Chyba już tak będzie. Teraz zastanwiam się nad nowym utworem. W grę wchodzą trzy, a tylko jeden z nich już u kogoś jest.
saferłel napisał(a):Czekam na listę płyt. Ciekawe czy ujrzę na niej Big Blue Ball Icon_smile
Z tego co pamiętam to chyba nie. Icon_wink2 Postaram się dość szybko ją ułożyć.
saferłel napisał(a):PS - rzeka Przemsza, a przynajmniej ta Czarna jej część płynie przez miasto gdzie się uczę Icon_smile
Icon_smile2 To chyba nie wypada Ci nie przesłuchać. Icon_wink2
21.07.2008 03:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Tydzień temu to też, ale zdawało mi się, że jakiś utwór tam miał, choć teraz faktycznie nie widzę po danych na liście by był w tamtym rejonie 7 dni temu...ale chyba skoro tak długo tam siedział to mogę sobie i za tydzień pozwolić na taki komentarz Icon_biggrin

Tak, w tym wypadku szczyt oznacza raczej tę 10 Icon_razz2 Wiesz, udało mi się jakoś zauważyć, że masz ostatnio coś tego samego lidera ;P

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.07.2008 03:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
Re: 29 notowanie z 20.07.2008
Mogę Ci powiedzieć tylko, że w swoim opisie walnąłeś się w jednym miejscu niesamowicie. Nie napiszę w jakim, bo może sam do tego dojdziesz. A poza tym:
abd3mz napisał(a):Przesłuchałem jeszcze 3 razy i choć wokal nie powala [a dokładnie to powala w drugą stronę Icon_wink2] to utwór z każdą minutą jest coraz lepszy.
Pod tym stwierdzeniem o tym wokalu to muszę się podpisać obieba rękami i nogami. Jak usłyszałem to mnie totalnie odrzuciło. Do tego text mnie dodatkowo dobił. Na szczęście później wokal już nie był tak wkurzający jak na początku, ale i tak był zdecydowanie najsłabszym elementem tego utworu. Później jest taki moment, kiedy perkusista grał chyba z przyzwyczajenia, ale potem szło mu znowu lepiej.
No a o liście to nieodmiennie cieszą Jopki, chociaż trochę osłabły jako drużyna. No i oczywiście cieszą ruchy Hurtu i Melody.
Kilka spadków mnie nie cieszy, ale coś musi spaść, żeby co innego dobrego awansowało, a poza kilkoma Lao to większość jest bardzo dobra.
23.07.2008 01:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
saferłel napisał(a):1. Alternatywny Jazz i jeszcze 18 minut?
2. Hehe, nie wiem nawet kiedy mógłby na to czzas znaleźć.
3. Toszto w 18 minut wchodzi około 5 piosenek Sheryl Crow, a jej płyty teraz słucham Icon_razz2
1. Nie napisałem wyżej, ale dla mnie to zwykły, solidny jazzik, a nie żaden tam alternatywny.
2. Czas się znajdzie, ale pozostaje kwestia wyboru.
3. Ja tam wolę prawie każdy 18-minutowy utworek jazzowy niż nawet 5 najlepszych piosenek Sheryl Crow. Ale ta pani nigdy niczym mnie nie zaskoczyła. Ot przykemne (czasami) śpiewanie w głównym nurcie muzyki.
23.07.2008 01:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #8
 
ostatnio trudno jest mi znaleźć u Ciebie coś co by mi się jakoś szczególnie podobało Icon_confused2

[Obrazek: kleschko.png]
23.07.2008 09:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #9
 
notowanie 25 z 20 lipca 2008 r.

01. Lao Che - Powstanie Warszawskie
02. Lao Che - Gusła
03. Anna Maria Jopek - ID

04. Tommy Emmanuel - The Mystery
05. Lao Che - Gospel
06. happysad - Wszystko jedno
07. Peter Gabriel & Friends - Big Blue Ball
08. Rishloo - Eidolon
09. Katarzyna Groniec - Przypadki

10. Radiohead - In Rainbows
11. Coldplay - Viva La Vida Or Death And All His Friends
24.07.2008 11:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #10
 
kajman napisał(a):Mogę Ci powiedzieć tylko, że w swoim opisie walnąłeś się w jednym miejscu niesamowicie. Nie napiszę w jakim, bo może sam do tego dojdziesz.
Nie dojdę. Jak napiszesz to będę wdzięczny.
kajman napisał(a):1. Nie napisałem wyżej, ale dla mnie to zwykły, solidny jazzik, a nie żaden tam alternatywny.
Być może na moją oceną wpływ miał zakręcony tekst.
25.07.2008 12:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
abd3mz napisał(a):
kajman napisał(a):Mogę Ci powiedzieć tylko, że w swoim opisie walnąłeś się w jednym miejscu niesamowicie. Nie napiszę w jakim, bo może sam do tego dojdziesz.
Nie dojdę. Jak napiszesz to będę wdzięczny.
Napisałeś:
abd3mz napisał(a):Czekała na swój czas, a nadszedł on wraz z Naszą Listą. Pomyślałem, że najlepiej by było żeby to był taki utwór który nie ma szans na żadne głosy.
Przypuszczenie, że tak znakomity utwór nie ma szans na żadne głosy jest moim zdaniem po prostu absurdalne. U mnie dostało to trochę punktów i myślę, że nie będę jedynym, u którego zapunktuje. Jestem pewien, że bez trudu przejdzie do rundy pucharowej.
25.07.2008 10:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #12
 
kajman napisał(a):Przypuszczenie, że tak znakomity utwór nie ma szans na żadne głosy jest moim zdaniem po prostu absurdalne
Ja jestem absurdalny, więc właściwie nie powinienem się z tego tłumaczyć, ale że lubię dyskusje. Icon_wink2 1. Jeżeli ja nie uważałem go za znakomity to nie mogłem przypuszczać, żeby ktoś inny tak uważał. 2. Nie chce misie szukać przykładu, ale pewnie był taki utwór czy to na Naszej Liście czy to w zestawie na LP3, na który tylko Ty [mówię tylko o forum] oddałeś głos.
kajman napisał(a):U mnie dostało to trochę punktów i myślę, że nie będę jedynym, u którego zapunktuje. Jestem pewien, że bez trudu przejdzie do rundy pucharowej.
Pewnie tak, ale odpadnie w pierwszej rundzie bo zagłosują na niego najwyżej trzy osoby. Icon_wink2
25.07.2008 10:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #13
 
abd3mz napisał(a):24 23 11 11 CHŁOPACY - Lao Che
u mnie debiutują w tym tygodniu Icon_wink2
abd3mz napisał(a):20 15 12 04 ONE DAY YOU WILL TEACH ME TO LET GO OF MY FEARS - Sleepmakeswaves
Icon_frown
Chociaz u mnie tez sie lepiej zapowiadało a wyszło tak jak wyszło Icon_wink2

Ależ koalicja Ań się przycziła za Kasią Icon_wink2 może któraś da radę Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
26.07.2008 12:14 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #14
 
lista płyt bardziej w moim guście pozycje 10 i 11 to płyty "legendy" , że tak się wyrażę :->

[Obrazek: kleschko.png]
26.07.2008 01:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #15
 
kleschko napisał(a):lista płyt bardziej w moim guście pozycje 10 i 11 to płyty "legendy" , że tak się wyrażę :->
Ja bym tak nowych płyt, legendami nie nazywał Icon_wink2

.
26.07.2008 02:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #16
 
stavanger napisał(a):Ja bym tak nowych płyt, legendami nie nazywał Icon_wink2
wybiegłem myślami w przyszłość Icon_lol ale to co się dzieje z płytą Coldplay, piszę tu o sprzedaży i innych wszelakich rekordach na pewno przejdzie do historii muzyki...

[Obrazek: kleschko.png]
26.07.2008 02:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości