Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Talk Talk
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 092
Dołączył: Dec 2009
Post: #141
RE: Mychartsowy Top Talk Talk
No właśnie - i tu wracamy do dyskusji nt. alternatywnego popu, bo zdaje się, że ta grupa mniej więcej coś takiego prezentuje. Na rocka jest tu stanowczo za mało wyrazistych gitar i rytmicznych kompozycji. No a post-rock to pojawił się chyba dopiero w latach 2000., więc mówienie o nim w czasach, kiedy właściwie rock nabierał swoich różnych kształtów, to jakaś bzdura Icon_smile
Chociaż paczę teraz, że akurat ta płyta jest z 1991 r. i jest tam 1 numer, który oscyluje gdzieś w okolicach alt czy prog rocka, ale generalnie to są takie, pewnie całkiem przyjemne, snuje z dużymi wpływami jazzowymi, bym powiedział.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.09.2019 04:39 PM przez neo01.)
24.09.2019 04:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #142
RE: Mychartsowy Top Talk Talk
neo01 napisał(a):No a post-rock to pojawił się chyba dopiero w latach 2000
No nie, wiki twierdzi, że lata 80 i 90, a prekursorami Talk Talk i Slint, od drugiej połowy lat 90. rozkwit gatunku: https://en.wikipedia.org/wiki/Post-rock Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.09.2019 04:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 092
Dołączył: Dec 2009
Post: #143
RE: Mychartsowy Top Talk Talk
Jeśli Talk Talk było prekursorem post-rocka, to chyba w dwóch utworach (jednak dwóch Icon_smile), bo reszta na tej płycie jest zdecydowanie bardziej jazzowa czy jazzująca, no ale nie będę się kłócił - niech będą prekursorami (człowiek całe życie się uczy Icon_smile).

WOLNE MEDIA!!!
24.09.2019 05:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #144
RE: Mychartsowy Top Talk Talk
(24.09.2019 04:32 PM)neo01 napisał(a):  i tu wracamy do dyskusji nt. alternatywnego popu, bo zdaje się, że ta grupa mniej więcej coś takiego prezentuje. Na rocka jest tu stanowczo za mało wyrazistych gitar i rytmicznych kompozycji.
Naprawdę "Laughing Stock" zaliczyłbyś do jakiegokolwiek popu? Skoro na rocka "za mało gitar", to tym bardziej jest to za mało piosenkowe na pop. Icon_wink

Cytat:No a post-rock to pojawił się chyba dopiero w latach 2000., więc mówienie o nim w czasach, kiedy właściwie rock nabierał swoich różnych kształtów
No teraz to pojechałeś. Icon_razz2 Po pierwsze, Talk Talk, wraz ze Slint, szybko - jeszcze w połowie lat 90. - zostało uznane za prekursorów post-rocka, kiedy zaczęto używać tego terminu dla takich zespołów jak Tortoise, Mogwai, czy Godspeed You! Black Emperor (obecnie uznawanych za drugą falę gatunku; nie jestem teraz pewien, czy Sigur Rós jest zaliczany do drugiej, czy już trzeciej fali, choć "Ágætis byrjun" to wciąż jeszcze rok 1999). A po drugie, pod koniec lat 80. rock już dawno temu był "ukształtowany" we wszystkich możliwych kierunkach przez zespoły prog-rockowe, avant-progowe, krautrockowe, jazz-rockowe i post-punkowe; nie wiem, ile z tego byś zaliczył do rocka.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.09.2019 05:05 PM przez Dobromiera.)
24.09.2019 05:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #145
RE: Mychartsowy Top Talk Talk
Lubię zespół i zagłosuję.
24.09.2019 07:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #146
RE: Mychartsowy Top Talk Talk
Dla mnie od zawsze grali new romantic ew. new wave, które jest pojęciem nieco szerszy Icon_smile2
Dopiero w czasach internetowych dowiedziałem się, że grają post-rock Icon_razz zupełnie mnie to nie przekonuje...
Ale na szczęście gatunki nie grają Icon_lol

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
24.09.2019 07:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #147
RE: Mychartsowy Top Talk Talk
Artur.O napisał(a):za mało piosenkowe na pop
A pop w ogóle musi być piosenkowy? No to chyba kompletnie inaczej rozumiemy to pojęcia.
Yacy napisał(a):new romantic
Dla mnie to synonim synthpopu. I tak grali przez sporą część swej kariery.
Yacy napisał(a):new wave
No tak, na dwóch ostatnich płytach można coś takiego znaleźć.
24.09.2019 08:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #148
RE: Mychartsowy Top Talk Talk
Nie wiem, mi tam kwintesencja popu wydaje sie, ze piosenki powinny byc chwytliwe. Ale wiecie... Sa rzeczy na niebie i ziemi...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.09.2019 08:37 PM przez prz_rulez.)
24.09.2019 08:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 092
Dołączył: Dec 2009
Post: #149
RE: Mychartsowy Top Talk Talk
Artur.O napisał(a):Naprawdę "Laughing Stock" zaliczyłbyś do jakiegokolwiek popu? Skoro na rocka "za mało gitar", to tym bardziej jest to za mało piosenkowe na pop.
Jakoś tak wyszło, że wtedy chyba pisałem ogólnie o muzyce zespołu, a później przesłuchałem płytę i o niej napisałem swoje wrażenia. Oczywiście że ta płyta nie jest popowa, ale też nie jest rockowa. JAk pisałem, większość utworów na niej kojarzy mi się chyba najbardziej z jazzem, ewentualnie z jakąś muzyką relaksacyjną Icon_razz2

A co do post-rocka, to faktycznie wykazałem się ignorancją, ale jak dla mnie - i widzę że chyba nie tylko - to trochę nałożenie współczesnej kalki do tego co nagrano prawie 30 lat temu i nie było wtedy z pewnością takiego terminu - zresztą co to za rock prawie bez gitar, a przynajmniej jakoś wyraźniej zaznaczonych... A tak swoją drogą, czy wszystko trzeba tak dokładnie klasyfikować?

kajman napisał(a):A pop w ogóle musi być piosenkowy? No to chyba kompletnie inaczej rozumiemy to pojęcia.
Pewnie nie musi, chociaż większość jest. I faktem jest, że są przynajmniej dwa dość różne rozumienia tego terminu (jako gatunek albo po prostu - muzyka popularna, muzyka dla mas, z mainstreamowych stacji itd.).

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.09.2019 08:43 PM przez neo01.)
24.09.2019 08:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #150
RE: Mychartsowy Top Talk Talk
24.09.2019 08:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 092
Dołączył: Dec 2009
Post: #151
RE: Mychartsowy Top Talk Talk
Dzięki!

WOLNE MEDIA!!!
24.09.2019 09:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 092
Dołączył: Dec 2009
Post: #152
RE: Mychartsowy Top Talk Talk
Ciekawe czy uda nam się pobić w ilości głosów podstawowy top Icon_lol

WOLNE MEDIA!!!
24.09.2019 09:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #153
RE: Mychartsowy Top Talk Talk
Troche smutny jest fakt, ze 4 z 10 osob nie udzielaja sie juz na forum Icon_sad
24.09.2019 10:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #154
RE: Mychartsowy Top Talk Talk
Przy Małpach byliśmy daleko, tutaj jednak trzeba by mniejszej ilości głosujących, ale i tak o pięć większej niż poprzednio. Swoją drogą bardzo mnie zaskoczyła niska frekwencja.
24.09.2019 10:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #155
RE: Mychartsowy Top Talk Talk
Bedzie male urozmaicenie, bo wrzucilem glosy z komentarzami.
Ogolnie mam wrazenie, ze zespol trochę nie mial jaj.
24.09.2019 11:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #156
RE: Mychartsowy Top Talk Talk
Na pierwszych płytach zdecydowanie, ale potem było znacznie lepiej. A trzeba mieć jaja, żeby przejść od komercyjnej partaniny do ambitnej muzyki wysokiej jakości. Niewielu wykonawcom się to zdarza - najczęściej jest na odwrót.
25.09.2019 06:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #157
RE: Mychartsowy Top Talk Talk
A, chyba ze tak. Tylko to troche na zasadzie, ze trzeba miec jaja, by nie miec jaj Icon_lol
25.09.2019 09:02 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #158
RE: Mychartsowy Top Talk Talk
w moim odczuciu ich najlepszy okres to był moment przejścia i płyta "the colour of spring"; nigdy nie brała mnie poetyka dwóch ostatnich płyt ze względu na formę i środki, dwie pierwsze miały z kolei dobre popowe momenty, ale nie wychodziły za bardzo poza schemat noworomantycznego synthpopu, co samo w sobie nie jest niczym złym

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.09.2019 10:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 092
Dołączył: Dec 2009
Post: #159
RE: Mychartsowy Top Talk Talk
(25.09.2019 06:08 AM)kajman napisał(a):  Na pierwszych płytach zdecydowanie, ale potem było znacznie lepiej. A trzeba mieć jaja, żeby przejść od komercyjnej partaniny do ambitnej muzyki wysokiej jakości. Niewielu wykonawcom się to zdarza - najczęściej jest na odwrót.
Zdecydowanie tak, tylko szkoda że nie pociągnęli tego dalej, w sensie wydawania płyt i zapewne istnienia.

WOLNE MEDIA!!!
25.09.2019 03:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #160
RE: Mychartsowy Top Talk Talk
Kajman ma własną opinię, ale z tego co wiem, to zespół jest ceniony za właściwie wszystkie płyty. Niezależnie od stylistyki. To bardzo rzadki przypadek, żeby utrzymać formę w tak różnorodnym wydaniu. Ja też cenię ich za pierwsze płyty. W każdej skórze byli dobrzy.
25.09.2019 04:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości