Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Coldplay - A Sky Full of Stars
Sajmon Offline
Szymon
****

Liczba postów: 401
Dołączył: Jan 2011
Post: #21
RE: Coldplay - A Sky Full of Stars
ku3a napisał(a):ale porażka...
Ale dlaczego porażka? W jakim kontekście?
Odnośnie muzyki Coldplay istnieją jakieś niesamowite, dla mnie niewytłumaczalne oczekiwania; i to w większości ze strony ludzi, którzy nie są i nie byli ich fanami nawet w czasach Parachutes i AROBTTH czy X&Y. Dla porównania U2, którzy moim zdaniem w ostatnich latach nagrywają dla nagrywania, ciągle w tym samym kanonie i bez jakichkolwiek postępów muzycznych - to jest dopiero porażka, jednak komentarze przy okazji premier ich kolejnych singli są znacznie łagodniejsze.
A Sky Full Of Stars jest świetne pod wieloma względami: choćby koncertowym. Dance'owym również, ale odnoszę wrażenie, że wszystko, co nie będzie w tonie Parachutes itd., padnie ofiarą negatywnych komentarzy.

http://osobistalp.tumblr.com/
08.05.2014 08:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #22
RE: Coldplay - A Sky Full of Stars
ja sie wylamię. ten numer nie jest zly. na koncercie bedzie mega zabawą.zdecydowanie lepszy od niemal calego mylo.

a zeby reszta nie panikowala-taki taneczny nr tylko jest 1 na plycie
13.05.2014 03:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
RE: Coldplay - A Sky Full of Stars
thestranglers napisał(a):już Viva La Vida była dla mnie nie do zniesienia
oczywiście, że tak.
dla mnie już "Speed of Sound" było nie do przełknięcia. zresztą "Talk" też. ale w "Paradise" osiągnęli szczyt. tak mi się wydawało...
Sajmon napisał(a):Ale dlaczego porażka? W jakim kontekście?
w takim kontekście, że po ewidentnym skoku na kasie w przypadku wspomnianych kawałków i w ogóle ostatnich płyt, wydawało mi się, miałem nadzieję, że po dwóch pierwszych nowych utworach sytuacja może ulec zmianie. że po prostu kasy mają już dużo i będą wreszcie znowu grać z potrzeby serca, jak na dwóch pierwszych płytach.
Sajmon napisał(a):Odnośnie muzyki Coldplay istnieją jakieś niesamowite, dla mnie niewytłumaczalne oczekiwania; i to w większości ze strony ludzi, którzy nie są i nie byli ich fanami nawet w czasach Parachutes i AROBTTH czy X&Y.
"X&Y" - a fu! ale mylisz się - dwie pierwsze płyty bardzo mi się podobały i myślę, że nawet można powiedzieć, że wtedy byłem ich fanem.
Sajmon napisał(a):Dla porównania U2, którzy moim zdaniem w ostatnich latach nagrywają dla nagrywania
ostatnia płyta była masakryczna.
14.05.2014 12:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #24
RE: Coldplay - A Sky Full of Stars
ja trochę nie rozumiem dlaczego tak owacyjnie krytykuje się wszelkie próby zrobienia przez Coldplay czegoś, co nadawałoby się do czegokolwiek innego poza spaniem; serio, dlaczego zrobienie przez nich przebojowego numeru jest równoznaczne z ostracyzmem; "Viva La Vida" to ich najlepszy moment w karierze, wreszcie odrobina życia; nie zamierzam gloryfikować kolejnej płyty, ale "Mylo Xyloto", jeśli przymkniemy oko na duet z Rihanną, to był dla nich pewien świeży początek; ten singiel jest słaby, ale z zupełnie innych powodów niż przytaczane tutaj

mianowicie poniższa zależność nie ma nic wspólnego z prawdą:
nudne, bezbarwne, ciągnące się w nieskończoność smęty = granie z potrzeby serca
żywszy, bardziej melodyjny numer = sprzedanie się, skok na kasę

ale wiem, Metallica skończyła się na "Kill 'em All" Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.05.2014 12:31 PM przez AKT!.)
14.05.2014 12:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
RE: Coldplay - A Sky Full of Stars
Nie uważam, że "Paradise" to szajs, podoba mi się ten klimat życiowej nostalgii.
A "A Sky Full Of Stars" jeszcze stanie się ich największym przebojem - póki co jedynka w Walonii.
14.05.2014 12:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: Coldplay - A Sky Full of Stars
AKT! napisał(a):ten singiel jest słaby, ale z zupełnie innych powodów niż przytaczane tutaj
dla Ciebie z innych, a dla mnie właśnie z tych
AKT! napisał(a):mianowicie poniższa zależność nie ma nic wspólnego z prawdą:
nudne, bezbarwne, ciągnące się w nieskończoność smęty = granie z potrzeby serca
żywszy, bardziej melodyjny numer = sprzedanie się, skok na kasę
zgadzam się, że taka zależność nie musi być prawdziwa i nie jest zasadą.
smęty trzeba umieć zrobić i rzeczy taneczne też trzeba umieć zrobić.
ale dla mnie w przypadku Coldplaya robienie tych tanecznych rzeczy to niejako sprzedanie się.
AKT! napisał(a):ale wiem, Metallica skończyła się na "Kill 'em All" Icon_razz
nie ma co tu podciągać ironii, żeby deprecjonować kontrowaną wypowiedź. wiem, że powyższe stało się już niejako powiedzeniem, ale brane dosłownie wcale nie odzwierciedla tego co myślę, wręcz przeciwnie, wręcz przytaczanie tego w tym miejscu... jest nie na miejscu Icon_wink2.
14.05.2014 04:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #27
RE: Coldplay - A Sky Full of Stars
ku3a napisał(a):ale dla mnie w przypadku Coldplaya robienie tych tanecznych rzeczy to niejako sprzedanie się.
ale on do teraz nie robił rzeczy tanecznych; taneczność "Viva la Vida" była efektem ubocznym wlanego w utwór optymizmu; nie będę negował tego, że Coldplay ma zapędy, by podbijać listy przebojów hiciorkami, ale to samo w sobie nie jest niczym negatywnym o ile hiciorek (jak w przypadku "Viva" jest prima sort)

ku3a napisał(a):nie ma co tu podciągać ironii, żeby deprecjonować kontrowaną wypowiedź
to żart przecież był Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.05.2014 10:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #28
RE: Coldplay - A Sky Full of Stars
(08.05.2014 08:14 PM)Sajmon napisał(a):  Dla porównania U2, którzy moim zdaniem w ostatnich latach nagrywają dla nagrywania, ciągle w tym samym kanonie i bez jakichkolwiek postępów muzycznych - to jest dopiero porażka, jednak komentarze przy okazji premier ich kolejnych singli są znacznie łagodniejsze.

Zgadzam się.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
17.05.2014 11:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sajmon Offline
Szymon
****

Liczba postów: 401
Dołączył: Jan 2011
Post: #29
RE: Coldplay - A Sky Full of Stars
Tomekk napisał(a):W Trójce tego na pewno nie będą emitować
Nowość na dwudziestym z pominięciem poczekalni. Pozdro.

http://osobistalp.tumblr.com/
24.05.2014 09:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #30
RE: Coldplay - A Sky Full of Stars
A "Princess of China" to ich bolało...

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
24.05.2014 10:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #31
RE: Coldplay - A Sky Full of Stars
Artur.O napisał(a):A "Princess of China" to ich bolało...
racja

lubię Marka N. ale powiedział ostatnio że Rihanny nigdy nie zagra... wszystko jasne już :/
24.05.2014 11:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #32
RE: Coldplay - A Sky Full of Stars
"Princess of China" było możliwie jeszcze gorsze od tego
a Rihanna miała kilka utworów do rzeczy, ale za nic nie widziałbym ich w Trójce, może poza "Umbrellą", jeśli by wyciąć partie Jaya Z

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.05.2014 12:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #33
RE: Coldplay - A Sky Full of Stars
Artur.O napisał(a):A "Princess of China" to ich bolało...
No właśnie stąd płynęły moje wnioski, że nie będzie Avicii.
szkoda, że tak się bali Rihanny, ale dobrze, że dopuszczają jakieś disco Icon_wink

ale kiedyś "Unfaithful" grali w Trójce Icon_razz
25.05.2014 07:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #34
RE: Coldplay - A Sky Full of Stars
Tomekk napisał(a):ale kiedyś "Unfaithful" grali w Trójce Icon_razz
to źle, bo to jej najgorszy singiel, chyba tylko poza tym, gdzie samplowała Avril Lavigne

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.05.2014 01:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #35
RE: Coldplay - A Sky Full of Stars

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
19.06.2014 02:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  PNAU, Bebe Rexha & Ozuna - Stars Szymek79 1 207 21.05.2023 09:32 AM
Ostatni post: kajman
  Brunettes Shoot Blondes feat. ATLVNTA & Kobzaruk - Stars Are Falling Down kacper130700 0 153 21.04.2023 07:55 PM
Ostatni post: kacper130700
  Killing Joke - Full Spectrum Dominance neo01 2 284 11.03.2023 08:42 PM
Ostatni post: neo01
  Yes - Cut From The Stars kacper130700 1 297 11.03.2023 08:13 PM
Ostatni post: kajman
  Marie - Full-Time kacper130700 0 73 02.03.2023 09:46 PM
Ostatni post: kacper130700
  Weezer - Dark Enough to See the Stars Szymek79 1 231 06.01.2023 07:40 PM
Ostatni post: kajman
  The Veils - No Limit Of Stars Szymek79 1 174 21.12.2022 05:32 PM
Ostatni post: kajman
  The Veils - No Limit Of Stars neo01 2 177 17.12.2022 11:25 PM
Ostatni post: kajman
  Jessie Veronica - Seeing Stars Szymek79 0 116 12.09.2022 11:24 PM
Ostatni post: Szymek79
  Erasure - Time (Hearts Full of Love) Szymek79 1 211 18.10.2021 06:16 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości