Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Półroczne podsumowanie płyt 2008
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Półroczne podsumowanie płyt 2008
Ostatnio dużo różnych podsumowań przewinęło się przez forum, ja również chcę być trendy ;], więc wymyśliłem półroczne podsumowanie płyt bieżącego roku.

Jak wygląda sytuacja z tym u mnie?

Doczekałem się 3 świetnych płyt, 7 bardzo dobrych i 18 dobrych i 2 niezłych - tak wyglądałoby to w języku bardzo technicznym, języku ocen. Taki jest właśnie skład top 30, które postuje, płyt oczywiście jest więcej, ale nie widzę sensu ich pokazywania skoro są to już słabsze pozycje i w dodatku można by taką listę wydłużać i wydłużać bo płyt nie mało już przesłuchałem w tym roku.

Ktoś powie, że słabe te wyniki...a no jestem dość ostry i ciężko mnie w ogóle zadowolić, dlatego te proporcje są takie, a nie inne. Oczywiście wszystkie te płyty lubię (mniej, bardziej), na każdej znajduje wiele/trochę świetnej muzyki, ale ciągle mam wrażenie, że jednak world music kuleje, skoro ostatnio przyznaje tyle pozytywnych ocen muzyce lat 90 czy 80. Coś w tym niestety musi być. W każdym razie zaczynamy....


01 - Elbow - The Seldom Seen Kid
[Obrazek: elbow-seldom-seen-kid.jpg]
Highlights: An Audience Wth The Pope, Weather To Fly, The Fix, The Loneliness Of Tower Crane

Trochę już pisałem o tym albumie. A tak w ogóle to chcę zacząć od tego, że niby taki rockman ze mnie i popędzam niektórych by dawali więcej czadu z płyt, z których przykładowo wybierają balladki na swoje listy...a czołowa 10, którą skomentuje zawiera kilka pozycji bardzo różniących się od tych moich poglądów Icon_wink
Elbow nie znałem do tej pory, choć mieli 3 płyty na koncie. Seldom Seen Kid to brytyjski rock w najlepszym wydaniu. Liryczny, delikatny, nastawiony na bajeczne melodie i ''antyczne'' wręcz brzmienie. Cały album ciągnie się w dość żółwim tempie (nie w negatywnym tego słowa znaczeniu oczywiście). Czadu dodają tylko w singlowym Gounds For Divorce (i tak przy wielu swoich kolegach z branży to też może wypadać jak fast-ballad song Icon_razz2) i...to na dobrą sprawę tyle. Cieszy ucho brzmienie wiolonczelli, tamburyna, waltorni...na gitary tu nie ma za dużo miejsce. Rockowy zespół bez gitar - to kiedyś było nie do pomyślenia, a teraz Elbow łączący w sobie ślady Blur czy R.E.M. jest na liście liderów. 4'5/5....i ten śpiew!


02 - Nick Cave and the Bad Seeds Dig, Lazarus, Dig!!!
[Obrazek: z4982853O.jpg]
Highlights: More News From Nowhere, Lie Down Here (And Be My Girl), Midnight Man, Today's Lesson

Ale powrót! Czekałem na ten album z wielkimi nadziejami. Nick Cave pod koniec 2007 roku opanował na kilka ładnych tyg. moje głośniki. Napięcie rosło. Już pierwszy singiel Dig, Lazarus, Dig!!! zwiastował płytę lepszą od poprzednich kilku. Nie to bym miał coś przeciw Nocturamie czy No More Shal We Part. To udane pozycje z kilkoma szlagierami. Są to jednak głównie dość spokojne pozycje, nie ma tego powera, który Cave ostatnio serwował słuchaczom w 1992, a potem 1994 roku. A na DLD!!! to czego mi brakowało dostaję i to w nadmiarze. Bo z ballad to tak naprawdę jest tylko Jesus Of The Moon, nawet Night Of The Lotus Eaters to jakiś trans-rock i ciężko to określić mianem ballady. Dzieję się bardzo dużo. Są szalone partie organ (Today's Lesson), rytmy połudiowe (singiel) i jazgot jak u Grindermana (Lie Down here and Be My Girl). W dodatku jak zwykle super teksty, nad którymi można godzinę siedzieć i myśleć o co tam chodzi (język jakim operuje Cave to naprawdę...pewnie i angliści mają z nim problem....nawet było tym artykuł....)
Bad Seeds w wielkiej formie. Na koniec roku mogą wciąż walczyć o fotel lidera.

03 - Goldfrapp - Seventh Tree
[Obrazek: ok_goldfrapp_seventh.jpg&vraz=1.5]
Highlights: Happiness, Caravan Girl, Some People, Eat Yourself

Seventh Tree to moje śliczne odkrycie....jeszcze tamtego roku, bo płyta cholernie wcześnie przeciekła do internetu, co niestety odbiło się na jej sprzedaży. I nie mówimy tu o 2 tyg, 3 czy też nawet miesiącu. Nowy Goldfrapp stał się przez to pierwszą płytą z tego rocznika z którą się zapoznałem. Można więc powiedzieć, że zaliczył nawet pierwsze miejsce tej listy w pewnym momencie ;] A dziś? Dziś nadal baaaardzo wysoko. W top 3. Trzecie miejsce z adnotacją, że w ciągu tych 191 dni kilakrotnie wędrował praktycznie po całej 10. A ostatnio znów jest Goldfrapomania u mnie i w ogóle absolutny zachwyt nad postacią Alison Goldfrapp, więc jest top 3. To więc płyta zagadka. Sam nie wiem czy faktycznie TYLKO muzyka zawarta na nim wpływa na pozycje w tym rankingu Icon_biggrin Jakby co wyniki roczne to zweryfikują.
Ale przecież nawet darzony największą sympatią wykonawca ze słabym krążkiem nie znalazłbym się tak wysoko....
Seventh Tree to kolejna rozmarzona pozycja na mojej liście, kolejna po Elbow. Większości Goldfrapp pewnie kojarzy się z rokiem 2005, bo wtedy byli bardzo znani za sprawą piosenek Number One czy Oh La La, a na płycie Supernature zawarli mocno synthpopowy i taneczny materiał. Teraz przeszli metamorfoze (a ja uwielbiam takie zmiany stylów!) i na Seventh Tree łączą się z naturą. Delikatnie, folkowo, popowo i elektronicnie też, ale w bardzo przytłumionej formie. Taka formuła pomaga na należne miejsce wejść głosowi Alison Goldfrapp. A on jest prześliczny. Nie od dziś uważam, że to jedna z najlepszych wokalistek w ogóle, tylko materiał jaki zawarty był na 2 i 3 albumie grupy nie do końca to pokazywał. Teraz natomiast cieszy nas w takich kompozycjach jak Happiness, Clowns czy Caravan Girl. Wszystko wychodzi, czy to są wysokie tony czy też niskie. Po prostu czaruję....Muzyka też czaruję, bo to nie jest powszechne zjawisko - pop-folk elektroniczny. Nawet brzmienie ala-Abba (zespołu którego NIE LUBIĘ!!!) wychodzi im cudownie (w Caravan Girl). Życzę sobie by nagrywali podobne płyty już zawsze...bo muszą odpowiednio zatroszczyć się o tył najlepszego pop-elektronicznego zespołu obecnych czasów, no jednego z najlepszych (szczególnie wśród słabiutkiej female-vocalists części tej sceny)


04 - Portishead - Third
[Obrazek: portishead2.jpg]
Highlights: Hunter, The Rip, We Carry On, Machine Gun

To już jest legedna. I pewnie wielu bało się o ten powrót po 11 latach, czy aby nie rozmienią swojej legendy na marne. Ja w przypadku swoich ulubieńców po prostu czekam i wbijam sobie do głowy, że zawieść nie mogą Icon_biggrin. Teraz cieszę się patrząc na opinie wyrażane o Third, że to 4 miejsce w moim rankingu to nie tylko mój fanowski wymysł.
Portishead dla mnie już Trip-Hopu nie gra, chyba, ze to nowe jego wcielenie, o którym nie słyszałem. To jest bardziej płyta elektroniczno-indusrialna (Machine Gun, We Carry On). Jak zwykle znajdą się też momenty, które można podciągnąć pod pop (The Rip, Nylon Smile). Third to pozycja dużo ciemniejsza brzmieniowo niż poprzednie, momentami mroczna bym powiedział. W dodatku niezwykle ciężki w odbiorze. Żeby dojść na to miejsce gdzie teraz są musieli być jeszcze całkiem niedawno bo 3,4 tyg. temu być poza pierwszą 10 zestawienia. Ale jak widać główne atrybuty Portishead nie wygasły. Muzyka jak zwykle niepokojąca, smutna - czyli ich specjalność. Wokalistka w bardzo dobrej formie. Co z tego, że już ma tą 40 parę lat na karku? Brzmi tak samo jak kiedyś (zresztą identyczna sytuacja jest z Alison Goldfrapp). Jak widać piosenkarki mają lepiej Icon_razz2


05 - dEUS - Vantage Point
[Obrazek: deus-vantage_point.jpg]
Highlights: Slow, Popular Culture, Favourite Game, The Architect

Jeszcze nie dawno liderzy mojej listy. Liderzy z egzotycznej Belgii. Teraz obawiam się, że ich sytuacja stopniowo słabnie. Nie wiem dlaczego. Liczę na to, że jest to tylko zmęczenie materiałem z kręgu rocka inspirowanego brtipopem i rockiem-elektronicznym.
Nadal jednak Slow wywołuje ten dreszczyk emocji i niepewności (świetny duet z wokalistką The Knife). Architect jak sama nazwa wskazuje ciągle buduje wkoło istne dyskotekowe brzmienie, a Popular Colture to 100% ukłon w stronę lat 90 i największych gwiazd tamtej dekady, które inspirują dEUS po dziś dzień (Te dzieci w chórku!). Płyta pełna niepewności. Groźne to jak Third nie jest, ale dEUS zawsze preferował tą ciemną stronę mocy rockowego światka. Wesoła muzyka to nie jest ich specjalność. Zresztą czy głos Toma Barmana mógłby pasować do takich utworów jak ma...

06 - Coldplay - Viva la Vida or Death and All His Friends

[Obrazek: 012.797.544.jpg]
Highlights: Yes, 42, Lost!, Lovers In Japan

...jak ma Coldplay, który na pozycji 6. Co by napisać? Dyskusja o tej płycie trwała od kilku ładnych tygodni, tutaj, na mycharts. Powiedziano chyba wszystko. Błędy i zalety wytknięto.
Rzecz jasna ja zająłem się zaletami. Napisałem już, że choć mało to przebojowe to jednak ciepłe, wzruszające i bardziej głębokie niż wygładzone i trochę smętnawe X&Y. Czuję się życie na tej płycie naprawdę. A chyba nikt nie chciał by Coldplay stało się kolejnym ponurakiem, albo grało tak jak Elbow? bo każdy ma swoją działkę i musi ją dobrze pielęgnować. W dodatku to nie jest taki zwykły super brit-rock. Tym razem mamy zabawe z różnymi regionami świata. Chiny (Strawberry Swing), Hiszpania (Cemeteries Of London), Południowa Europa (Yes). Nie mali obieżyświaci się zrobili z chłopaków z Coldplay co skutkuje jak widać po listach przebojów wynikami kosmicznymi i tytułem najchętniej ściąganej (oficjalnie) płyty wszechczasów....a i jeszcze pojawia się to Radiohead w 42 i już zupełnie opadam Icon_smile

07 - Tindersticks - The Hungry Saw
Highlights: The Other Side Of The World, The Hngry Saw, The Turns We Took, Intro

Tutaj mółgbym się nie męczyć i skopiować połowę opisu z wcześniej prezentowanego Elbow. Tindersticks to podobne klimaty. Nie będę przynudzać już o tym, że podobne bo tak naprawdę gatunkowo jest trochę inaczej (i tu padają dziwne słowa). Powiem tyle: ucieszyłem się, że Yacy podchwycił ten album i już są tego efekty, jak widać Tinderzy nie gryzą Icon_smile Płyta nagrana po długiej przerwie to nowy oddech grupy, która ostatnimi płytami zawodziła i nie zbliżyła się do swoich pierwszych dwóch dzieł z początku lat 90. Mają na myśli porównanie z Elbow mam na myśli równie charyzmatycznego, choć nawet jeszcze nieco spokojniejszego wokalistę, również ''częste'' używanie mocnych brzmień i dużą liryczność kompozycji. Na płycie za to występuje za to niezmiernie dużo dziwnych instrumentów, których nazw po polsku nie potrafiłbym podać. Kolejna spokojna pozycja na mojej liście, kolejna w 10, starzeję się...

08 - R.E.M. - Accelerate

[Obrazek: rem17.jpg]
Highlights: Living Well Is Best Revenge, Sing For The Submarine, Horse The Water, Accelerate

Kogoś zdziwi to 8 miejsce?. W sensie ''To twój ulubiony rockowy band, a ty ich wysyłasz gdzieś na koniec listy''. Trzeba być bardzo obiektwny, będąc subiektywnym, ile razy padało już właśnie takie hasło...
Dając Accelerate w żadnym razie nie czuję się zawiedziony. Według mnie to lepsza płyta niż dwie ostatnie, a i może lepsza nawet od Up. Szacunek za spełnienie obietnic i danie porządnego kopa. Takiej muzyki mi brakowało. Nie jest to wyszukane. Zresztą czas trwania kompozycji i prędkość perkusji w niektórych numerach to potwierdzają. Nie takie jest przesłanie tej płyty. To jednocześnie hołd dla lat 80, a że przy okazji ''chwyciło'' to ludzi i R.E.M. znów zaliczył 1 w UK i 2 w US? Wbrew pozorom takich płyt nie jest wiele w dzisiejszych czasach, więc proszę mi nie wyskakiwać z hasłem, że to jakiś wtórne śmieci.
Tylko życzenie mam jedno, bym nie musiał kolejne 1400 dni czekać na 34 minuty muzyki Icon_smile

09 - Fleet Foxes - Fleet Foxes (2008)
http://cdn.7static.com/static/img/sleeve...780_75.jpg
Highlights: White Winter Hymnal, Ragged Wood, Oliver James, He Doesn't Know Why

To jest taki ALTERNATYWNY zespół. Mało znany, bo właśnie ALTERNATYWNY. Wszędzie w ogóle piszą, że ALTERNATYWNY. Ale to bardzo nieregularne określenie. Fleet Foxes to tak naprawdę następcy Nirvany, bo z Seattle Icon_razz2, następcy jeśli chodzi o jakość bo grają raczej coś na pograniczyu folk rocka, indie i barok popa. To kolejny zespół, z tej listy, który melodie i rozmarzone dźwięki stawia ponad gitarowy dźwięk. Elektryka nie maw ogóle. Akustyk okazjonalnie akompaniuje. Płyta bez hitów. Nie wiem czy jakaś kompozycja poradziła by sobie wprost proporcjonalnie dobrze co do pozycji płyty na liście. W końcu niby ALTERNATYWNA nie ma hitów....ale tu chodzi raczej o to, że tego trzeba słuchać jako jakości. Wiecie....sami znacie takie płyty. Mimo kompletnego braku promocji ze strony singli album dotarł aż do 11 miejsce w UK. Jeśli wam coś to pomoże to porównałbym brzmienie Lisów do takich grup jak Chauchat czy Siberian. Jako dodatkową zachętę mogę napisać, że Fleet Foxes uznawane jest za najbardziej ''jasne'' dziecko wytwórni Sub Pop, kultowej wytwórni artystów tych właśnie kręgów (Sonic Youth, Nirvana...oni tam byli)

10 - Ladytron - Velocifero (2008)
[Obrazek: 0000257115_75.jpg]
Highlights: Black Car, Versus, Ghosts, Burning Up

Box full of electronic. Na ostatnim naprawdę ważnym miejscu (tak się złożyło, że ostatnia płyta, której dałem conajmniej 4/5 to właśnie ten krążek) Ladytron i Velocifero. Ladytron są z anglii i wykonują ze znakomitym skutkiem muzykę, która ostatnia trochę podupa, mianowicie elektronike, synthpop. Dość ekstremalny duet Bułgarsko-Angielski (mowa o wokalistek) swoim charakterystycznym głosem wyśpiewuje 14 dobrych electro piosenek i ja w tym momencie mogę odetchnąć z ulgą bo wreszcie coś dzieję sięna tym poletku. Brzmienie grupy, której pierwszej płyty nie podeszły mi z powody zbyt banalnego zaaranżowania oraz zbyt skąpego składy instrumentów oraz w końcu małej przebojowości teraz zmierza w bardzo dobrym kierunku. Zdawać się by mogło, że to już muzyka na poważnie, nie ma zabawy dla jaj, jest granie. Ladytron to jednak nadal zimna elektronika, z bardzo pierwotnym soundem syntezatora na plamie i idealnie pasującym do tego głosem wokalistek. Zapomnijcie tutaj o słodkiej Britney czy Mariah. Niezmiernie mi miło gościć ten zespół w top 10 najlepszych płyt pierwszycj 191 dni roku. Dzięki za uwagę.

PS - zastanawiam się czy nie zadać jakiś pytań konkursowych na koniec tego tematu, które
zmusiłyby was do przeczytania całego komentarzu, ale liczę na wasze oddanie Icon_biggrin

11 - Guillemots - Red (2008)

12 - The Raconteurs - Consolers of the Lonely

13 - The Music - Strength in Numbers (2008)

14 - Lenny Kravitz - It Is Time for a Love Revolution (2008)

15 - The Dresden Dolls -No, Virginia

16 - The Kills - Midnight Boom

17 - Sparks - Exotic Creatures of the Deep

18 - Sons and Daughters - This Gift

19 - Lao Che - Gospel

20 - The Helio Sequence - Keep Your Eyes Ahead

21 - Waglewski, Fisz, Emade - Męska Muzyka

22 - Eric Avery - Help Wanted

23 - Chauchat - Upon Thousands

24 - British Sea Power - Do You Like Rock Music?

25 - The Gutter Twins - Saturnalia

26 - Supergrass - Diamond Hoo Ha

27 - Steve Lukather - Ever Changing Times

28 - The Black Crowes - Warpaint

29 - Destroyer - Trouble in Dreams

30 - Gavin Rossdale - Wanderlust

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.07.2008 10:04 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
bardzo ciekawe zestawienie.
w domu dokladnie sobie poczytam wszystkie opisy, bo nie chce tego robic po łebkach. teraz tylko obejrzalem kolejnosci. oczywiscie niektore plyty cenie inaczej niz Ty. znalazlyby sie tu takie, ktore znasz, a lubisz mniej, a są tez takie, ktorych ja na pewno bym wysoko nie ocenil, bo mi sie niezbyt podobają.

dlaczego niektore plyty maja napisane "(2008)", a inne nie?
10.07.2008 11:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
A nie, to po prostu ''produkt uboczny'' kopiowania zestawienia z RYM, tam przy każdej płycie jest rocznik, a ja po prostu widocznie zapomniałem w kilku miejscach tego niepotrzebnego napisu 2008 wyciąć, ale zaraz to zrobie dla poprawy wizualnej Icon_biggrin

No, jestem bardzo ciekawy twojej opinii. Sam ciągle zastanawiam się czy to tak ma być właśnie...Liczę, że dojdzie niedługo kilka kolejnych dobrych płyt i może to jakoś pozwoli mi ułożyć pewny i idealny top....ale prawda jest taka że ciągle nawet robie poprawki w topie z tamtego roku Icon_biggrin.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.07.2008 12:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #4
 
bardzo mi się podoba to zestawienie Icon_exclaim
muszę nadrobić zaległości, bo kilku z tych płyt nie słuchałem jeszcze..
10.07.2008 12:35 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #5
 
saferłel napisał(a):płyt nie mało już przesłuchałem w tym roku.
Pewnie RYM umożliwia Ci sprawdzenie dokładnej ilości albumów przesłuchanych z tego roku?
saferłel napisał(a):PS - zastanawiam się czy nie zadać jakiś pytań konkursowych na koniec tego tematu, które
zmusiłyby was do przeczytania całego komentarzu, ale liczę na wasze oddanie Icon_biggrin
Przeczytałem. Icon_mrgreen
Tylko dwie polskie płyty w dwudziestce, ale za to najwyżej Gospel. Icon_mrgreen
Z dwudziestki nie znam 9, 10, 11, 13, 15, 17 i 20.

Pewnie po kilka z nich sięgnę, ale na pewno nie po te które są "taneczne" "dyskotekowe" i "elektroniczne". Icon_razz
10.07.2008 01:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Hehe jednak już po Goldfrapp i dEUSA sięgnąłeś a to elektronika...tak dEUS też elektroniczny...
Nie mam danych na RYM-ie co do tego ile albumów przesłuchałem z danego roku. Jest tylko opcja które pokazuje poszczególne dekady (lata 80, 90...) W każdym razie kiedyś robiłem tak, że wszystko co słuchałem wrzucałem na jedną listę podsumowania i np. w 2007 roku wyszło z 200 płyt. Teraz tak myślę około 90-100 mam (i tak dużo biorąc pod uwagę, że się skupiłem na latach 90 w tym roku głównie), ale już tworze listę tylko do 50 pozycji i jeśli coś wskakuje nowego to pozycja 50 automatycznie zostaje usunięta. Nie widzę po prostu potrzeby tworzenia listy 87 najlepszych płyt tego roku itp...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.07.2008 01:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #7
 
Ja niestety nie znam zdecydowanej większości płyt uwzględnionych w tym zestawieniu. Zresztą patrzyłem już jakiś czas temu na RYM. Dlatego nie mogę się za bardzo wypowiedzieć czy skomentować, ale rzucę okiem na opisy i obiecuję, że sięgnę przynajmniej po Nicka Cave'a, bo i tak miałem to zrobić Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.07.2008 11:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #8
 
zaległości prawie nadrobione, bo dziś posłuchałem tych całych albumów:

Tindersticks - The Hungry Saw
Fleet Foxes - Fleet Foxes
Sparks - Exotic Creatures of the Deep

dzięki za mobilizację Icon_smile2
10.07.2008 11:55 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
O to miło, że takie podsumowane rodzi w kimś chęć powiększania wiedzy :] Miło mi.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.07.2008 11:39 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
saferłel napisał(a):Highlights: An Audience Wth The Pope, Weather To Fly, The Fix, The Loneliness Of Tower Crane
Z tym się zgadzam!
Dla mnie ta płyta na razie nie jest w czołówce tego roku, ale pewnie to ulegnie zmianie.

Goldfrapp -> na tej płycie jest kilka znakomitych momentów, ale to za mało...

Nick Cave -> singiel nie zachęcił mnie do zapoznania się z płytą, dodatkowo zniechęcasz mnie pisząc, że ballad jest mało Icon_wink2

Portishead -> też singiel mnie nie zachęcił, ale może jeszcze spróbuję czegoś z tej płyty, fajnie że piszesz highlights

dEUS -> nie zachęciłeś mnie, ale może spróbuję czegoś...

Tindersticks, Fleet Foxes -> zachęciłeś mnie :->

Ladytron -> raczej nie dla mnie

The Raconteurs, British Sea Power -> za nisko, u mnie jak na razie oba są w pierwszej dziesiątce (może nawet w piątce, w tym jedna w ścisłej czołówce)

Coldplay -> też za nisko Icon_wink2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
12.07.2008 02:49 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Cieszę się, że ktoś jeszcze docenia Elbow ;]

Znakomite momenty powiadasz i to nawet za mało? Ale masz oczekiwania widzę Icon_biggrin, a jakie to są te znakomite momenty na Seventh Tree.

The Rip nie jest zbyt reprezentatywny dla nowego Portishead, już bardziej powinieneś spróbować We Carry On (będzie 3 singlem).

Co do Raconteurs sądzę, że to bardzo dobre miejsce, nie przesadzaj. Są w końcu na 12 miejscu!! A BSP to długo nie słuchałem i podejrzewam że nawet spadną jeszcze o kilka ładnych oczek na koniec roku.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.07.2008 02:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #12
 
Dla mnie wg tego co napisałem na RYM:
"a few highlights" = 2 stars Icon_mrgreen

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.07.2008 02:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Ostry jesteś Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.07.2008 02:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #14
 
No, na 5 gwiazdek oceniłem chyba tylko 2 płyty Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.07.2008 03:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Dokładnie 3, kompletnie mi nieznane, a za ocenę dla Coldplay dałbym ci niezłe lanie....gdybym był starszyIcon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.07.2008 03:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
saferłel napisał(a):Znakomite momenty powiadasz i to nawet za mało? Ale masz oczekiwania widzę Icon_biggrin, a jakie to są te znakomite momenty na Seventh Tree.
Numer jeden to dla mnie zdecydowanie "Cologne Herrone Houdini". Musiałbym jeszcze raz przesłuchać płyty, żeby podać pozostałe tytuły. Oczekiwania może nie były duże, ale już samo to, że miałem tę płytę wgraną na odtwarzacz wraz z całą dyskografią Interpol, The Raconteurs i Editors, a także nowymi płytami Roisin Murphy i Cool Kids Of Death, świadczy o tym, że czegoś po niej oczekiwałem...

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
12.07.2008 03:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #17
 
Hmm... w takim razie muszę poprawić, bo pewnie się zapędziłem Icon_razz
Coldplay jeszcze zweryfikuję, podobnie jak nowych N*E*R*D'ów Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.07.2008 03:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Wszystkim się ten numer Cologne podoba Icon_biggrin i tym co lubią płytę i tym co nie za bardzo...hmm, u mnie niby w top 5 z płyty go nie ma, ale sądzę to samo. Piękny jest. W takim rockowym środowisku to ciężko rywalizować. Polecam posłuchać tej płyty gdzieś tak pomiędzy Feelem, a Anią Dąbrowską Icon_razz2 Powinno być lepiej.

aaktt - zauważyłem, że 1'5 to u ciebie can be - więc teoretycznie to Coldplay nie jest takie tragiczne, ale JAK TY ZANIŻASZ OCENY!? 1'5 to normalnie jest hmm słabizna. U mnie CAN BE to będzie 2'5 lub 3. OK, jesteś oryginalny, ale jak płyty cierpią! Icon_biggrin Pomyśl o tym..

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.07.2008 04:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #19
 
Bo ja zawsze miałem skalę 0-5, czyli taką jakby szkolną, a rym mnie ogranicza o tyle, że nie ma 0 Icon_frown Tak by się to lepiej prezentowało, bo byłoby więcej zer, a tak muszę dać 0.5 Icon_razz

No i 2.5/5 to jakby połowa, więc 2.5 dostaje każdy album, który ani mnie nie rani, ani mnie nie grzeje Icon_wink2 Ale oczywiście pod warunkiem, że jest równy. Jeśli ma tylko momenty, to ocena spada. No chyba, że momenty są genialne Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.07.2008 04:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
saferłel napisał(a):Polecam posłuchać tej płyty gdzieś tak pomiędzy Feelem, a Anią Dąbrowską Icon_razz2
W takim razie musiałbym sobie tę płytę odpuścić Icon_wink2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
12.07.2008 04:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  DLP Podsumowanie roku 2008 saferłel 68 19 950 04.02.2009 05:10 PM
Ostatni post: saferłel
  Notowanie 45 (13.10.07) + Lista płyt...1...nie ostatnia saferłel 33 4 327 20.10.2007 09:31 AM
Ostatni post: saferłel

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości