Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 83 (05.07.08)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Notowanie 83 (05.07.08)
Mimo, że GBQ na Openerze nie było zachowali pozycje lidera, mimo, że i Verve na Openerze nie było zaskoczyli 17 oczkowym skokiem i są już na 2 miejscu listy, co mam nadzieję pomoże temu świetnemu numerowi w promocji na inne listy Icon_razz2
A Roisin Murphy była i pewnie dlatego jest 3 (w sumie innym powodem skoku było zapoznanie się z fantastycznym video) Tak się złożyło, że praktycznie wszystko co na mojej liście jest związane z Openerem miało lepiej. Mimo, że nie pojechałem na festival śledziłem liczne relacje w 3 i oglądałem krótkie reportaże w TVP 2. Oczywiście, że to nie może się nawet z tym równać, z udziałem w imprezie rzecz jasna, ale w jakiś sposób pozwoliło mi przeżyć Icon_razz2
Można powiedzieć więc, że nie będą na festivalu cały ten tydzień, poprzedni a raczej jego ostatnia część upłynęła mi na przygotowaniach, a potem uczestnictwie w imprezie w taki bardziej medialny sposób Icon_wink Już niedługo biorę się za dyskografię Massive Attack. W Końcu!
Ktoś popatrzy i zobaczy, że spada Raconteurs i Goldfrapp. Fakt. Ale to starsze numery. W zamian za to pojawiają się w tym notowaniu nowe utwory. A Caravn Girl to nawet najwyższa nowość. Już w 20. Skok zanotowało też Editors, a Interpol ostatecznie co prawda zleciał jedno oczko, ale w środku tyg. plasował się w okolicy miejsca 15, więc sami widzicie co zrobił z listą festival Icon_smile Nawet pewna do odstrzału Roisin z single You Know Me Better ostała się jeszcze w 60.
W czołówce listy zmiany spore. Tak mi się zdaję przynajmniej. Bo jest niespodzianka w postaci tego Verve, są też wysokie jak na te rejony spadki Coldplay i Nicka Cave'a. Do 20 wkracza R.E.M., porusza się baardzo powoli, ale ma duże szansę na uzyskanie bardzo dorbego wyniku, który choć 1,2 czy 3 miejscem przypieczętowany nie będzie to zostawi lepsze wrażenie niż wypalony już trochę Hollow Man. Morrissey, który wydawałoby się kilka tyg temu, że utknie w drugiej 30 listy na dobre już na 16! A nowa płyta już we wrześniu prawdopodobnie! dEUS trzyma się obiema kompozycjami na liście, ale ja już myślę nad następcami Slow i Architect.
Nowości w tym tyg. 5. Taka tradycyjna liczba. Oprócz wspomnianego Goldfrapp i Raconteurs pojawił się nowy Primal Scream, który niektórzy uznać mogą za ''krzykankę'', ale refren świetny i o to chodzi. Wakacyjny hit, dość 10 minutowego prog rocka w lipcu i sierpniu Icon_smile Gutter Twins to jakby zaprzeczenie moich słów. Prog Rock to nie jest. 10 minut tym bardziej, ale dość mroczne i ciężkie brzmienie projektu dwóch bardzo znanych muzyków (jeden z Afghan Whigs, drugi ze Screeming Trees).
W końcu zjawia się drugi singiel LSP. Trzeba przyznać, że mają nosa co do wyboru promocyjnych kompozycji, teraz tylko czas na Calm Like You.

Wakacje to niby taki nudny muzyczny okres, w kółko słyszę. A jednak właśnie teraz to moja poczekalnai pęka w szwach, namnożyło się świetnych piosenek, oczekuję naprawdę ważnych płyt, które wyjdą w najbliższych dwóch miesiącach. Żal tylko tych europejskich festivali.....ale za dwa lata będę Panem Świata (18 lat), więc tylko zbierać pieniążki Icon_smile

Wśród płyt znów wraca porządek, czyli 10 pozycji. Jednak i tak ledwie mi się udało osiągnąć ten wynik bo pierwsza połowa tyg. całkowicie należała tylko do Stinga i jego płyty numer 1 dzisiejszego notowania. Niesamowity liryczny album. Niby adult pop/rock, ale mase w tym jazzu, jest nawet odniesienie do country. Świetna płyta poparta super hitami It's Probably Me i If I Ever Lose My Faith In You. Drugi album Pana Gordona jaki poznałem, trochę gorszy, z 1991 roku, zachwycił mnie przede wszystkim skocznym All This Time - takich piosenek słucha się w wakacje i bardzo melancholijnym Mad About You. Nie dziwię się Michałowi, że ma to w Topie Wszechczasów Icon_smile

Lista płyt:

01 - Sting - Ten Summoner's Tales (1993)
02 - The Police - Ghost In The Machine (1981)
03 - Sting - The Soul Cages (1991)
04 - dEUS - The Ideal Crush (1999)
05 - Peter Gabriel - Big Blue Ball (2008)
06 - The Gutter Twins - Saturnalia (2008)
07 - The Fratellis - Here We Stand (2008)
08 - Siouxsie and the Banshees - The Scream (1978)
09 - Foo Fighters - One By One (2002)
10 - Siouxsie and the Banshees - Join Hands (1979)

Notowanie:

01. 01. 05. The Good, The Bad And The Queen - The Good, The Bad And The Queen
02. 18. 02. The Verve - Love Is Noise
03. 07. 05. Roisin Murphy - Movie Star
04. 04. 04. The Dresden Dolls - Lonesome Organist Rapes Page-Turner
05. 05. 05. Elbow - An Audience With The Pope
06. 06. 04. Tindersticks - The Hungry Saw
07. 08. 08. The Cure - The Only One
08. 02. 10. Coldplay - Violet Hill
09. 03. 10. Nick Cave & The Bad Seeds - More News From Nowhere
10. 09. 13. Interpol - Pioneer To The Falls

11. 13. 07. M83 - Graveyard Girl
12. 12. 04. The Cure - Freakshow
13. 11. 05. Ladytron - Ghosts
14. 10. 09. The Jesus And Mary Chain - All Things Must Pass
15. 22. 03. Portishead - The Rip
16. 25. 05. Morrissey - All You Need Is Me
17. 14. 05. Blackfield - Where Is My Love?
18. NE. 01. Goldfrapp - Caravan Girl
19. 20. 03. The Music - Strenght In Numbers
20. 26. 03. R.E.M. - Sing For The Submarine

21. 15. 09. dEUS - Slow
22. 16. 05. Lao Che - Czarne Kowboje
23. 35. 02. The Fratellis - Mistress Mabel
24. 17. 08. The Last Shadow Puppets - The Age Of The Understatement
25. 19. 12. Goldfrapp - Happiness
26. 30. 03. Amy Macdonald - Poison Price
27. 21. 14. Portishead - Machine Gun
28. 24. 06. Renton - Walk Aside
29. 23. 10. R.E.M. - Hollow Man
30. 28. 10. The Subways - Girls & Boys

31. NE. 01. The Raconteurs - Many Shades Of Black
32. 41. 02. The Futureheads - Radio Heart
33. NE. 01. The Last Shadow Puppets - Standing Next To Me
34. 36. 02. Lowe - A 1000 Miles
35. 31. 10. Foo Fighters - Cheer Up Boys (Your Makeup Is Running)
36. 29. 11. Guillemots - Get Over It
37. 32. 11. Nine Inch Nails - Discipline
38. 51. 03. Editors - Bones
39. NE. 01. Primal Scream - Can't Go Back
40. 40. 04. The Dandy Warhols - Wasp In The Lotus

41. 27. 09. Coldplay - Viva La Vida
42. 33. 14. dEUS - The Architect
43. 37. 16. Radiohead - Nude
44. 39. 13. Elbow - Grounds For Divorce
45. 38. 14. Lao Che - Hydropiekłowstąpienie
46. 42. 07. Organizm - Głowa
47. 55. 04. The Hoosiers - Coops And Robbers
48. 49. 03. The Kooks - Shine On
49. 34. 07. Death Cub For The Cutie - I Will Possess Your Heart
50. 44. 11. The Wombats - Backfire In The Disco

51. 46. 18. Carla Bruni - Autumn
52. 45. 12. Steve Lukather - Tell Me What You Want From Me
53. 47. 12. The Racounteurs - Salute Your Solution
54. NE. 01. The Gutter Twins - God's Children
55. 43. 06. Gavin Rossdale - Love Remains The Same
56. 48. 06. Guillemots - Falling Out Of Reach
57. 50. 07. Hercules And Love Affair - Blind
58. 52. 06. Martina Topley Bird - Carnies
59. 56. 17. Roisin Murphy - You Know Me Better
60. 58. 18. Rufus Wainwright - Between My Legs

Z listy wypadły:

z 53 - Big Day - Jedyny Słodki Problem - po 7 tyg.
z 54 - PJ Harvey - The Devil - po 18 tyg.
z 57 - Jarvis Cocker - Heavy Weather - po 12 tyg.
z 59 - Lao Che - Drogi Panie - po 18 tyg.
z 60 - Muzyka Końca Lata - Chłopaki - po 8 tyg.


Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.07.2008 01:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
Re: Notowanie 83 (05.07.08)
Pierwsza trójka we właściwej kolejności. GB&Q u mnie ciągle się zastanawia czy nie wejść na listę i gdyby nie pierwsze 2 minuty, to dawno już by tam był. Verve rozczarowało, ale drugie przesłuchanie spowodowało, że uznałem ten utwór tylko za zły. Roisin wolę nie komentować. Zdecydowanie wolałbym na którymś z niższych stopni podium widzieć Dresden Dolls.
Trzy najwyższe nowości nie wzbudzają mojego entuzjazmu, ale nie jest źle.
No i cieszy awans REMu na 20.
07.07.2008 02:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Pierwsze dwie minuty! Kolego, tych dwóch pierwszych minut brakuje jeszcze gdzieś tam w środku utworu może. Albarn świetnie śpiewa, hipnotyzująco. Kapitalny wstęp do całości. Zresztą...ubolewałem jak poznałem ten utwór, że to tak naprawdę tylko dwie zwrotki i potem już sam ''noise''. Już prędzej ostatnia minuta, taka przyciszona powinna się nie podobać Icon_razz2
Hehe Roisin to faktycznie nie twoja bajka, bo nie tylko ja twierdzę, że to być może najlepsza babka na scenie muzycznej obecnie Icon_razz2
A właśnie to Dresden Dolls podoba się? Bo to, że chciałbyś widzieć ich na podium o niczym nie świadczy skoro są tam Verve czy Rosin Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.07.2008 03:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
saferłel napisał(a):A właśnie to Dresden Dolls podoba się? Bo to, że chciałbyś widzieć ich na podium o niczym nie świadczy skoro są tam Verve czy Rosin Icon_wink
Przez kilka tygodni łapała się na przesłuchania do mojej listy, ale jednak nie dało rady. Oceniając dałbym mocne 7/10.
07.07.2008 03:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Aha, no to dobry wynik. Cieszę się. Może kolejne kawałki spodobają ci się bardziej. Ale musisz być cierpliwy, bo na razie Lonesome porządzi trochę na liście Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.07.2008 03:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #6
 
Wow! Jak Verve do góry! Icon_surprised Chociaż tego akurat można, a nawet trzeba było się spodziewać Icon_wink2
Przesłuchałem ostatnio płytę Organizmu i jestem pozytywnie nastawiony do dalszych odsłuchań. Mimo, że teksty po polsku, rzadko kiedy cokolwiek rozumiałem, a wręcz dośpiewywałem swoje. Ale za to muzycznie bardzo bardzo fajne Icon_cool2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.07.2008 04:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
No proszę. Akurat Organizm? Mi album też się podoba, ale to trudna cholernie płyta do słuchania, nie pamiętam, żebym miał problemy z rozszyfrowaniem tekstu (z tego co wiem to tylko angole mają problemy ze swoimi tekstami Icon_biggrin), ale na pewno muzyka wymaga skupienia i ''dobrej chwili'' do nasłuchu.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.07.2008 04:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #8
 
saferłel napisał(a):31. NE. 01. The Raconteurs - Many Shades Of Black
33. NE. 01. The Last Shadow Puppets - Standing Next To Me
Bardzo fajne dwie nowości Icon_smile2 TLSP już są u mnie a Jack i kompania pewnie pojawi się za tydzień Icon_smile2
saferłel napisał(a):02. 18. 02. The Verve - Love Is Noise
tu mnie zaskoczyłeś jednak tym, ze nie są na 1 !!! Myślałem, że GBQ się nie obronią!!!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
07.07.2008 05:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #9
 
saferłel napisał(a):Żal tylko tych europejskich festivali.....ale za dwa lata będę Panem Świata (18 lat), więc tylko zbierać pieniążki Icon_smile
Powodzenia! Icon_biggrin3
saferłel napisał(a):Wakacyjny hit, dość 10 minutowego prog rocka w lipcu i sierpniu Icon_smile
O kurcze nie wiedziałem. Icon_wink2
07.07.2008 05:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Hehe i po co ja pisałem, że ''niespodziewanie na 2 miejsca wkracza Verve'', skoro wszyscy się dziwią czemu raczej na 1 ich nie ma Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.07.2008 05:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #11
 
saferłel napisał(a):No proszę. Akurat Organizm? Mi album też się podoba, ale to trudna cholernie płyta do słuchania, nie pamiętam, żebym miał problemy z rozszyfrowaniem tekstu (z tego co wiem to tylko angole mają problemy ze swoimi tekstami Icon_biggrin), ale na pewno muzyka wymaga skupienia i ''dobrej chwili'' do nasłuchu.
To pewnie dlatego, że w tym samym czasie śpiewałem swoje własne wymysły Icon_mrgreen

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.07.2008 05:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #12
 
zajrzałem tu, by oblukać dokładniej Twoje zestawienie: mamy 3 wspólne utwory w TOP 20 Icon_smile2
07.07.2008 06:05 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
No tak, bo właśnie TUTAJ się zaglądą by oblukać zestawienie Icon_smile Fakt. Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.07.2008 06:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #14
 
Ja mam 5 wspólnych, ale w 30. Icon_smile2

.
07.07.2008 07:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #15
 
mamy 6 wspólnych w 30tce. Icon_mrgreen
07.07.2008 07:05 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
6 w 30. Kto da więcej? Listoholik po raz pierwszy, po raz drugi.... ;]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.07.2008 08:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #17
 
Świetna lista, aż miło popatrzeć Icon_smile2
07.07.2008 09:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #18
 
Numer 1 całkiem niezły , dwójki natomiast nie znam na razie. Z Twojej pierwszej dziesiątki wciąz dobija się do mnie The Cure, ale na razie bez efektów. Co nie oznacza że skapitulowali. Z nowości poznałem już wcześniej bardzo dobre nr 31 oraz 33 . Primal Scream chyba też poznałem , [zdaje się z najnowszego albumu "Beautiful Future' który ma sie ukazać niebawem ] i poszło w kosz.
Z naszej umowy koalicyjnej dotyczącej REM lepiej wywiązujesz się Ty Icon_wink2 .
Obawiam się o jedno , że u mnie jak wreszcie ruszy w górę ,to u Ciebie juz zostana wspomnienia po REMie. Icon_lol
08.07.2008 12:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Najlepsi potrafią wytrzymać po 20 tyg Icon_razz2 Zobaczymy u kogo szybciej Sing wyleci Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.07.2008 12:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
mocny skok na drugie. u mnie zapewne bedzie w koncu debiut w najblizszym notowaniu. jak na razie żadna piosenka The Verve nie doszla u mnie do dziesiatki. Najblizej bylo "The Drugs Don't Work". "Bittersweer S" niespecjalnie mi sie podobalo w swoich czasach i dopiero w ostatnich latach jakos troche sie przekonalem.
super plytka na pierwszym. juz bardzo dawno nie sluchalem, a mam to na kasecie Icon_smile2. z Taktu oczywiscie Icon_mrgreen .
a Fratellis na tym samym miejscu co u mnie Icon_smile2. tyle, że u mnie byli juz 2 razy na czwartym.
ciesze sie z debiutu Last Shadow Puppets i Raconteurs. "Many Shades Of Black" fajnie zabrzmialo na koncercie, jak zreszta wszystkie kawalki. Ciagle tylko żałuje, że nie bylo mojego ulubionego "Carolina Drama".
"Radio Heart" faktycznie u Ciebie w podobnych okolicach co u mnie. Jedno czy dwa miejsca nie grają aż takiej roli. Pytanie tylko czy uda sie utrzymac dluzej niz "Beginning Of The Twist".
10.07.2008 03:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości