Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wspomnienie o listach przebojów na telegazecie
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #1
Wspomnienie o listach przebojów na telegazecie
Odpowiadając w Swacie Yacy'emu wspomniało mi się o telegazecie. Wiem, jej szczyt popularności to zamierzchłe lata 90. Ale jednak może ktoś pokusi się o rozwinięcie tematu. Ciekawi mnie czy kiedyś natrafiliście w niej na "Kącik Melomana" czy jak to się tam zwało Icon_smile Zawierał on w każdym razie poza pytaniami od widzów, adresami fanklubów także i to co kochamy czyli listy przebojów. Były "normalne" listy, choć zawierające zarówno nowe jak i stare przeboje ale i listy ulubionych utworów konkretnych wykonawców czyli po naszemu Topy of...
Osobiście nic nigdy tam nie umieściłem, ale może ktoś z Was, dajcie proszę znać, powspominamy sobie wtedy Icon_wink
10.02.2014 05:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Wspomnienie o listach przebojów na telegazecie
Telegazeta Dwójki zawierała listę telewidzów, którzy przysyłali swoje propozycje. Podobno kiedyś była tam lista 30 ton, ale nigdy nie natrafiłem.
Natomiast telegazeta Polsatu prezentowała Hop-Bęc i właśnie to było dla mnie impulsem do pierwszego przesłuchania tej listy. Pierwszy "ciąg" trwał bodajże tylko dwa dni, ale pod koniec 1999 wróciłem do RMF-u na ładnych kilka lat (licząc z nowym wcieleniem Hop-Bęc, czyli Poplistą).
10.02.2014 06:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #3
RE: Wspomnienie o listach przebojów na telegazecie
Ja pamiętam tylko Łączkę Telezajączka i Kącik Melomana.
Nie kojarzę jednak żadnej listy przebojów stamtąd. Były listy od fanów, jakieś opisy płyt bodajże (?)
Lista 30 Ton chyba była, ale czy coś więcej?
10.02.2014 10:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 611
Dołączył: May 2008
Post: #4
RE: Wspomnienie o listach przebojów na telegazecie
Pamiętam, ja to przeglądałem czasami! Ale nie lubiłem za bardzo tych list. Wolałem notowania na telegazecie Viva Zwei (potem Viva+Text), gdzie były notowania amerykańskie, angielskie i rzecz jasna niemieckie.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.02.2014 02:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Wspomnienie o listach przebojów na telegazecie
O tak, Viva Zwei!
U mnie jak na złość było tylko MTV Germany, które miewało zawiechy w postowaniu tych list.
11.02.2014 03:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #6
RE: Wspomnienie o listach przebojów na telegazecie
Bardziej chodziło mi o prywatne listy przebojów, takie jak my prowadzimy. Były umieszczane tam w tym kąciku, były to zestawienia sporządzone przez konkretnych widzów. Lata 90., jakiś początek ich jak dobrze pamiętam Icon_smile
11.02.2014 04:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Wspomnienie o listach przebojów na telegazecie
To był taki kącik na telegazecie Dwójki, jeszcze bodajże w 2001 roku. Aczkolwiek to był straszny misz-masz.
11.02.2014 04:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 611
Dołączył: May 2008
Post: #8
RE: Wspomnienie o listach przebojów na telegazecie
Tak, właśnie to pamiętam i właśnie to było dosyć nędzne moim zdaniem, choć zaglądałem Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.02.2014 06:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #9
RE: Wspomnienie o listach przebojów na telegazecie
z telegazety korzystałem, bo to było najświeższe okno na świat Icon_razz , ale list nie pamiętam... być może dlatego, że przede wszystkim korzystałem z TVP1 i stron sportowych Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.02.2014 10:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #10
RE: Wspomnienie o listach przebojów na telegazecie
faktycznie, te listy były na TVP2
11.02.2014 10:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
albarn92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 458
Dołączył: Jun 2012
Post: #11
RE: Wspomnienie o listach przebojów na telegazecie
Na TVP2 pamiętam serwis "Rock Fan". Była tam jakaś lista, ale chyba nie były to listy prywatne... A może? To było sto lat temu, więc nie za bardzo pamiętam Icon_wink
12.02.2014 05:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #12
RE: Wspomnienie o listach przebojów na telegazecie
wreszcie! oczywiście że Rock Fan! Była kompilacyjna lista list wszystkich widzów ale i każdy mógł podesłać dowolną, swoją Icon_wink

dzięki Albarn! siedziała mi ta nazwa w głowie i nie mogła wyjść

ps. Dokładnie 103 lata temu Icon_lol
12.02.2014 07:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości