Ankieta: Co powinni
Ankieta jest zamknięta.
zmieni 17.65% 3 17.65%
82.35% 14 82.35%
Razem 17 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Awaria serwera
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Awaria serwera
Witam

Zapraszam was do dyskusji na temat tego zdarzenia

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
04.07.2008 08:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #2
 
A może najpierw opisałbyś to "zdarzenie", żeby było o czym dyskutować?
04.07.2008 08:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #3
 
"Awaria to stan niesprawności obiektu uniemożliwiający jego funkcjonowanie, powodujący jego unieruchomienie. Stwierdzenie tego stanu na ogół nie wymaga użycia aparatury badawczej. Moment wystąpienia awarii nie jest możliwy do określenia z góry, przeważnie nie sposób przewidzieć również jej zasięgu. Niekiedy można jednak stwierdzić oznaki zapowiadające awarię..."
Icon_wink2

źródło: wikipedia

.
04.07.2008 08:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Listoholik
Unregistered

 
Post: #4
 
tzn. że te 6 dni zniknęło już bezpowrotnie z serwera? Icon_confused
04.07.2008 10:12 PM
Cytowanie selektywne
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
no dobra... zmienimy serwer... za rok, jak się namnoży postów, to będzie to samo. a przy zwiekszającej się liczbie użytkowników to pod tym kątem nie wygląda to zbyt różowo...
05.07.2008 12:48 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #6
 
A z jakiego powodu ta awaria i co się dokładnie stało, że przepadła nam baza danych z tych kilku dni? Icon_neutral2
Nie ukrywam, że słaaabo...

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.07.2008 01:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #7
 
pierwsze pytanie: Konrad, czy jest szansa na odzyskanie jeszcze tych dni czy trzeba uzupełnić "suche" dane ? Jeśli jest szansa to nie warto teraz uzupełniac, a jeśli nie to czemu nie ma jasnej odpowiedzi?
Ja wiem, ze to "tylko" forum, ale jak juz sie bawimy to ja chciałbym wiedziec - dlaczego tak się stało, czy to sie może powtarzać, czy to jest ostateczny stan danych, czy jest szansa na odzyskanie jeszcze czegoś, ew. kiedy, czy uzupełniac, czy nie itp. i Konrad to powinieneś napisac w pierwszym poście!
Jesli przesadziłem z żadaniami to bardzo przepraszam, ale jakby nie było to kilka ważnych postów i to nie koniecznie w moich tematach poszło ... na spacer... I prostu ja wole np. zapłacic jesli taka jest konieczność, aby dane były codzień archiwizowane, niż tracic co jakiś czas dane. Powtarzam: ja wiem, że to tylko forum, ale jednak, przynajmniej dla mnie to ważne miejsce!
Dziekuje za uwagę!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
05.07.2008 01:18 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Jak już zmieniać serwer to proponuję http://www.mojeforum.net - moje forum jest tam już ponad 2 lata i jak do tej pory nie było żadnych poważniejszych awarii, które niestety temu forum się co raz przydarzają na coraz to innych serwerach...Poza tym można tam zrobić kopię zapasową bazy danych samodzielnie i w razie awarii da się odzyskać dane.

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
05.07.2008 09:31 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
chris975, ja nie wykonuję kopii bazy postów codziennie bo na przykład jak mam to zrobić jak wyjeżdżam. Może po prostu forum potrzebuje już drugiego admina

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
05.07.2008 12:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Konrad napisał(a):chris975, ja nie wykonuję kopii bazy postów codziennie bo na przykład jak mam to zrobić jak wyjeżdżam. Może po prostu forum potrzebuje już drugiego admina

Ale masz taką możliwość aby to na tym serwerze robić?
Bo to z reguły zajmuje kilkanaście sekund, no góra kilka minut. A drugi admin mógłby się przydać aby zawsze któryś z was mógł to robić.

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
05.07.2008 01:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #11
 
No trudno. Ja uważam, że jak zmieniać serwer, to już na coś porządnego. Ja też mogę zapłacić te kilka złotych, nie ma problemu Icon_wink2 Byle wszystko działało należycie Icon_smile2

I nie polecam serwisów oferujących założenie forum bez możliwości dostępu do bazy danych Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.07.2008 03:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #12
 
Cytat: Ogłoszenie
Drodzy użytkownicy Provider, który dostarcza nam miejsce na serwerze dla forum miał ostatnio awarię sprzętu. Niestety awaria ta dotknęła również nasz serwer. W związku z powyższym posty napisane od dnia 30 czerwca zostały utracone. Na razie nie posiadam wiedzy na temat możliwości odzyskania tych postów. Serwer, na którym znajduje się nasze forum oczywiście umożliwia wykonywanie kopii zapasowej danych zawartych na serwerze, w tym również postów, jednakże jako admin forum nie podejmowałem dotychczas działań mających na celu tworzenie kopii zapasowych napisanych postów w każdym dniu działania forum. Taka kopia zapasowa jest tworzona co tydzień w niedzielę i ostatnia miała miejsce właśnie w dniu 29 czerwca 2008. W związku z zaistniałą sytuacją i stratami jakie poniosło forum w wyniku utraty postów, na których napisanie poświęcacie jako użytkownicy forum sporo czasu, energii wiedzy i pasji, ja jako administrator zobowiązuje się do tworzenia takiej kopii zapasowej codziennie o godzinie 20:00. Na temat odzyskania postów będę jeszcze rozmawiać z providerem, niestety obawiam się, że będzie to niemożliwe.
No to teraz jest trochę jaśniej.

Ode mnie dwie sprawy, bo czegoś tu nie rozumiem.
1. Nie bardzo rozumiem sens ankiety. Jakby forum było na innym serwerze to to by się nie zdarzyło?
2. Backup. Jestem laikiem i nie bardzo się orientuje jak to wygląda, więc poprosiłbym o szczegóły.
05.07.2008 03:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
abd3mz napisał(a):1. Nie bardzo rozumiem sens ankiety. Jakby forum było na innym serwerze to to by się nie zdarzyło?

gdyby na innym serwerze była awaria to też by się coś takiego zdarzyło bo nie robiłem kopii zapasowych dotychczas częściej niż co tydzień

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
05.07.2008 03:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #14
 
Jeszcze punkt drugi.

I przy okazji jeszcze jedno pytanie. Czy są ten serwer jest zły? Takie proste, bo ja w niewielu miejscach bywam.
Dodane później, bo widzę że za często tu nie zaglądasz:
zły tzn. mniej stabilny od innych.
05.07.2008 07:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #15
 
Ja bym się jednak chciał dowiedzieć na czym ten backup polega...

A może ktoś inny wie?
08.07.2008 08:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Nie zmieniajmy serwera. To nie jest potrzebne w żadnym wypadku. Po co znów przechodzić przez to damo. Awarię się zdarzają. Czemu miałoby to nie spotkać na na nowym gruncie. Teraz już kontrola i czujność jest wzmożona, więc nawet w przypadku jakiegoś wypadku nie powinno być strat...z

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.07.2008 03:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #17
 
Konrad, czy to jest normalne to co od czasu do czasu u któregoś użytkownika pojawi się coś takiego jak teraz u koszMARKA, a wczoraj u Ku3y, a kilka tygodni temu u abd3mz?

[Obrazek: ChomikImage.aspx?k=1320566&amp;t=633...d=28677272]

wszelkie tego typu zmiany mnie troszkę niepokoją...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
28.10.2008 12:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
ha, sam miałem o tym napisać...
no i spytam się tu, bo w shoutboxie jakoś uciekło... czy backupy są robione tak jak to było w planach?
28.10.2008 03:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #19
 
Ale w sensie, że co się dzieje?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.10.2008 08:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
backupy są robione tak jak mówiłem Icon_smile2

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
31.10.2008 08:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Wątek zamknięty 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przedłużenie ważności domeny i serwera na kolejny rok Konrad 40 8 645 07.04.2010 12:50 AM
Ostatni post: rado

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości