Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BANGERZ
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 923
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #21
RE: BANGERZ
aaktt napisał(a):Aż chyba coś poprzestawiam ^^ Dzięki!
O! Czyli podeszło. Icon_mrgreen To jak elektro housowa wypaliła mysza i to koniecznie również Wolfgang Gartner: [url-http://www.youtube.com/watch?v=UOuxTQpxawc]klik[/url] I tym razem już piszę całkiem poważnie, bo to zaskakująco klarowna w swoim szaleństwie rzecz. Icon_wink

W tej partii znowu 2 na 4. Ta japońska wiksa rewelacja! Naprawdę dobrze mózgiem trzęsie. Icon_surprised No i Little Boots, ale to oczywistość.
Natomiast remix Beach Boysów straszny, nie do przebrnięcia dla mnie w jakiejkolwiek kategorii. Icon_mrgreen

http://rateyourmusic.com/~meni
05.01.2014 03:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #22
RE: BANGERZ
Daje radę, ale niespecjalnie mnie porwało. Przypomina mi trochę niektóre produkcje Nakaty. Nie mniej jednak dodaję na playlistę, dzięki. Lubię czasem posłuchać jakichś sympatycznych elektro-house'ów, a mam trochę braki Icon_smile W razie czego jestem otwarty na sugestie Icon_biggrin

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.01.2014 04:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #23
RE: BANGERZ

28.

Blondes
"Bora Bora"




Zaskakująco klubowa pozycja z drugiej płyty duetu.

27.
T-ara
"Lovey-Dovey"




Electro-Disco + Michael Jackson + XXI wiek + prześliczne Koreanki = "Lovey-Dovey"

26.
Pet Shop Boys
"Vocal"




PSB znowu na granicy kiczu w niesamowicie uzależniającym numerze.

25.
Deadmau5
"Some Chords"




Akurat była jedna mniej taneczna pozycja, więc dziękuję meniemu, za sugestię :)

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.01.2014 04:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
RE: BANGERZ
Nie uważam, żeby "Vocal" było specjalnie kiczowate, chyba, że uznamy, iż muzyka klubowa jako taka jest kiczowata Icon_wink
05.01.2014 04:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #25
RE: BANGERZ
Prz, Ty nie przyjmujesz do wiadomości, że istnieje taka kategoria estetyczna jak kicz, więc chyba tym bardziej nie jesteś wyrocznią w temacie co można za kicz uznać, a co nie. Zresztą podchodzisz do sprawy arbitralnie i każde użycie słowa "kicz" odbierasz jako atak, co akurat tutaj nie jest ani trochę uzasadnione.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.01.2014 05:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #26
RE: BANGERZ
Vocal, bleh, jaki kicz!

Blondes w wersjach studyjnych mnie śrendio przekonują, ale na żywo to miazga <3

I to chyba tyle na razie, T-arę może sprawdzę, ale najpierw Perfume, których wciąż nie sprawdziłem, bo mam jakiś problem z hasłem do paczki
05.01.2014 05:04 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #27
RE: BANGERZ
adik 303 napisał(a):Blondes w wersjach studyjnych mnie śrendio przekonują, ale na żywo to miazga <3
No właśnie ja płaczę do dzisiaj, że ich opuściłem (nie z własnej winy) na Offie w tym roku :'(

adik 303 napisał(a):najpierw Perfume, których wciąż nie sprawdziłem, bo mam jakiś problem z hasłem do paczki
Do tego "Level3", które gdzieś tam wrzucałem po premierze w okolicy forum? Powinno być takie jak tytuł płyty małymi znakami bez spacji.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.01.2014 05:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #28
RE: BANGERZ

24.

will.i.am & Britney Spears
"Scream & Shout"




Nie taki diabeł straszny. Ważne, że buja. Wypróbowane.

23.
Ami Suzuki
"Can't Stop the Disco"




Tytuł mówi wszystko. Pierwsza wizyta w maksymalistycznej Japonii.

22.
Annie
"Tube Stops and Lonely Hearts"




Annie w hołdzie 90sowym rave'om.

21.
Disclosure & AlunaGeorge
"White Noise"




Dowód, że granica między radiowym przebojem a klubowym bangerem już zupełnie się zatarła.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.01.2014 05:14 PM przez AKT!.)
05.01.2014 05:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 923
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #29
RE: BANGERZ
aaktt napisał(a):Lubię czasem posłuchać jakichś sympatycznych elektro-house'ów, a mam trochę braki Icon_smile
Te regiony też akurat mam akurat niezbyt szczególnie rozpoznane, bo to mimo wszystko nie moja stylistyka. Kojarzę raptem kilka najbardziej znanych projektów, i to tak "na alibi", żeby nikt nie mógł mi zarzucić, że jestem kompletnym laikiem w tym temacie i generalnie wiem czego się spodziewać to tym gatunku muzyki, ale to żadna sztuka. Icon_wink

Co mógłbym zaproponować jeszcze? Może Easy, albo Language od Portera Robinsona. Oba dość znane zresztą, bardzo melodyjne rzeczy, może nawet za bardzo, bo elektro powinno "szarpać" przede wszystkim, a te tego nie czynią. Coś mi świta, że przez ogrom Szymkowej muzyki w nowościach na playliście mogły się nawet przetoczyć. Icon_wink

Duet Dada Life też jest doskonale znany na tej scenie: Happy Hands & Happy Feet, Kick Out The Epic Motherf**ker, czy ostatnie Born To Rage z którym to już związane są nawet fanowskie akcje tworzące filmiki zawierające materiał kojarzący się z danym krajem.

Co tam by jeszcze... może to? Mord Fustang

-------------------------------

Odnośnie tego co się pojawiło:
Blondes zawsze spoko, może widziałbym je w innym wyborze, mniej klaustrofobicznym i surowym, ale jest dobrze.
Koreanki, tak są prześliczne. Przejdźmy dalej. Icon_mrgreen
PSB jasna sprawa. Aczkolwiek początkowo do tego utworu nie pochodziłem tak optymistycznie, dopiero z czasem się przekonałem. Jako rzecz zamykająca ich koncert sprawdza się doskonale. No i z kiczem w tym wypadku się nie zgadzam. Chociażby z tego względu, że jest tyle utworów PSB, które można nazwać kiczowatymi, że tutaj dałbym im już święty spokój. Icon_wink
O Will.I.Amie się wypowiedziałem wcześniej. I żeby nie być gołosłownym - fragment mostka w 3:12 to nic innego jak "Born Slippy" Underworld. Icon_razz2
Ta Japonka całkiem przyzwoita jak na regiony do który przekonania nie mam żadnego, pozostałe dwa utwory - wiadomo, klasa.

http://rateyourmusic.com/~meni
05.01.2014 09:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
RE: BANGERZ
meni napisał(a):fragment mostka w 3:12 to nic innego jak "Born Slippy" Underworld.
No, powiedzmy. Ale myślisz, że ich połączone IQ wpadłyby na na to, żeby nawiązać do tego kawałka? Icon_wink

aaktt napisał(a):Zaskakująco klubowa pozycja z drugiej płyty duetu.
Fakt, jak na siebie to rozbudowali melodykę, chociaż szkielet deepowy i tempo raczej zachowane. Ten numer jest szybko w nieco fake'owy sposób Icon_wink

aaktt napisał(a):"Lovey-Dovey"
Dopiero jak włączyłem klip, to zrozumiałem o co chodzi z tym Jacksonem Icon_smile Numer zaskakująco mocno osadzony w klimatach europejskie disco lat 80., zaskakująco!

aaktt napisał(a):Deadmau5
Lubiłem deadmau5, pewnie bardziej niż większość osób, ale ostatnio mnie nie zachwyca. Zbliża się niebezpiecznie do pewnych rejonów, o których nie chcę dyskutować.

aaktt napisał(a):Dowód, że granica między radiowym przebojem a klubowym bangerem już zupełnie się zatarła.
Ona często się zaciera w ostatnich latach. Co chwila jakaś łupanina trafia na szczyty list przebojów. Ta była pierwszą, która okazała się bardzo udana. Za kilkanaście lat będzie to wizytówka tej epoki, na pewno Icon_smile

meni napisał(a):No i z kiczem w tym wypadku się nie zgadzam.
Jest kiczowate, tzn. jest na tej słynne granicy Icon_smile Ja w sumie nie rozumiem trochę czemu wiele osób tak bardzo zachwyca się tym numerem mimo pewnych genialnych instrumentalnych trików, które są tam zastosowane. Czy nikt nie zdaje sobie sprawy, że to autoplagiat z "It's Alright"? Icon_wink Tamten numer powinien być w tym zestawie, nie "Vocal" Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.01.2014 10:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #31
RE: BANGERZ
saferłel napisał(a):Czy nikt nie zdaje sobie sprawy, że to autoplagiat z "It's Alright"? Icon_wink Tamten numer powinien być w tym zestawie, nie "Vocal"
Jest za stary i za mało łomotliwy Icon_wink Może jak będę robił 80's Bangerz, to wezmę go pod uwagę Icon_smile

saferłel napisał(a):Ona często się zaciera w ostatnich latach. Co chwila jakaś łupanina trafia na szczyty list przebojów.
Prawda w sumie.

saferłel napisał(a):Numer zaskakująco mocno osadzony w klimatach europejskie disco lat 80., zaskakująco!
One w pewnym momencie miały trochę takich kawałków. Ostatnio niestety trochę smęcą, ale jeszcze nie wpadły na szczęście w modną ostatnio mianierę piosenek-śmietników.

saferłel napisał(a):Ale myślisz, że ich połączone IQ wpadłyby na na to, żeby nawiązać do tego kawałka?
Myślę, że will.i.am wcale nie jest taki głupi. Tylko robi z siebie idiotę dla fejmu i hajsu.

meni napisał(a):Te regiony też akurat mam akurat niezbyt szczególnie rozpoznane, bo to mimo wszystko nie moja stylistyka. Kojarzę raptem kilka najbardziej znanych projektów
Dzięki wielkie za sugestie w każdym razie Icon_smile Jutro dam znać jak wrażenia, bo na dziś mam trochę inne muzyczne plany już Icon_smile

meni napisał(a):No i z kiczem w tym wypadku się nie zgadzam. Chociażby z tego względu, że jest tyle utworów PSB, które można nazwać kiczowatymi, że tutaj dałbym im już święty spokój.
A ja nie. Bo owszem mają sporo kawałków, gdzie granica jest przesunięta nawet dalej, ale na niewielu z nich można tak dokładnie wskazać gdzie się kończy a gdzie zaczyna. To jest podręcznikowy przykład ze względu na dość niejednolitą strukturę.

meni napisał(a):Blondes zawsze spoko, może widziałbym je w innym wyborze, mniej klaustrofobicznym i surowym, ale jest dobrze.
Wtedy byłoby trochę bardziej do siedzenia niż do skakania Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.01.2014 11:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #32
RE: BANGERZ

20.

The Black Eyed Peas
"Simple Little Melody"




Drugi i ostatni will.i.am. Dość niekanoniczny wybór z pierwszej szokująco odmóżdżającej płyty B.E.P.

19.
Dick4Dick & Anna Patrini
"Wszystko czego dziś chcę"




Dobrze podrasowany, umiarkowanie połamany, wykorzystujący do cna dyskotekowy potencjał piosenki.

18.
TNGHT
"Higher Ground"




Banger z nieco innej bajki niż pozostałe, ale nie mogłem go odpuścić. Najbardziej miażdżący numer 2012 roku.

17.
Die Antwoord
"I Fink U Freeky"




Elektryzujący motyw z refrenu jest być może najbardziej udanym fragmentem dyskografii Die Antwoord.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.01.2014 11:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 923
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #33
RE: BANGERZ
(05.01.2014 11:10 PM)aaktt napisał(a):  
saferłel napisał(a):Ale myślisz, że ich połączone IQ wpadłyby na na to, żeby nawiązać do tego kawałka?
Myślę, że will.i.am wcale nie jest taki głupi. Tylko robi z siebie idiotę dla fejmu i hajsu.
Zgadzam się z Konradem. On doskonale wie co robi i jak to realizować. Paweł, przecież na tej jego nowej płycie złapałem go za rączkę aż w sześciu przypadkach! (Let's Go, #ThatPower, Bang Bang, Great Times Are Coming, Good Morning oraz wspomniane wyżej Scream & Shout) Czasami sampling, ponoć bez zgody autorów, czasami jakiś dobrze znany motyw. A kto wie czy nie ma więcej, tylko tego nie wychwyciłem. Icon_wink

saferłel napisał(a):Lubiłem deadmau5, pewnie bardziej niż większość osób, ale ostatnio mnie nie zachwyca.
Ej no, The Veldt było przyjemne!
saferłel napisał(a):Czy nikt nie zdaje sobie sprawy, że to autoplagiat z "It's Alright"? Icon_wink
A w sensie dosłownym, czy masz coś głębszego na myśl? Tym razem ja przyznam, że nie wpadłbym na to.

aaktt napisał(a):Jutro dam znać jak wrażenia, bo na dziś mam trochę inne muzyczne plany już Icon_smile
Żaden problem. Icon_smile
aaktt napisał(a):Wtedy byłoby trochę bardziej do siedzenia niż do skakania Icon_smile
Racja, temu absolutnie zaprzeczyć nie mogę. Icon_wink

A z ostatniej partii niestety nic dla mnie. Icon_sad Aczkolwiek zgadzam się, że "I Fink U Freeky" to jeden z bardziej znośnych momentów Die Antwoord. Icon_wink

http://rateyourmusic.com/~meni
06.01.2014 12:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #34
RE: BANGERZ
Die Anterwood są koszmarni <3
06.01.2014 12:34 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #35
RE: BANGERZ
Die Antwoord zajebiste, ale "Rich Bitch" jeszcze lepsze <3

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
06.01.2014 01:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #36
RE: BANGERZ
Jak rich bitch to tylko Nicki!
06.01.2014 01:09 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
RE: BANGERZ
meni napisał(a):Zgadzam się z Konradem. On doskonale wie co robi i jak to realizować.
Wiadomo, że pisałem tak ze względów czysto szyderczych. Jest mądry chociażby dlatego, że wie jak sprzedać big, deep shit Icon_smile Ja bym nie potrafił Icon_wink

meni napisał(a):A w sensie dosłownym, czy masz coś głębszego na myśl? Tym razem ja przyznam, że nie wpadłbym na to.
Porównaj sobie tekst "Vocal" z linijkami pokroju There's one thing for sure/Music is our life's foundation/ And shall succeed all the nations to come/Cause the music plays forever Te piosenki są o tym samym + bazują na podobnych akordach. Można łatwo śpiewać pod melodię, co zresztą robili ostatnio na koncertach - my się niestety nie załapaliśmy jeszcze Icon_wink W kilku wywiadach mówiono o tych podobieństwach. Nic narzucającego się, ale "Vocal" to taka słabsza reinkarnacja "It's Alright", oczywiście tylko wersji singlowej, bo ta albumowa to zupełnie inna bajka, zupełnie inna piosenka.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.01.2014 01:46 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #38
RE: BANGERZ

16.

Icona Pop
"I Love It"




Hymn generacji "I don't care", ale przynajmniej można do niego nieźle poskakać.

15.
Justin Timberlake vs. Paul Jackson
"My Love (Remix)"




Znakomity klubowy wariant jednego z najlepszych przebojów Timberlake'a.

14.
Nicki Minaj
"Starships"




Za dużo. Ja byłem w szoku, przynajmniej na początku.
Ostatecznie to niewątpliwie popowy hajlajt dotychczasowej kariery Minaj zbudowanej głównie na wypełniaczach.

13.
Azealia Banks
"212"




Hipnotyzujący na wielu poziomach.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.01.2014 02:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #39
RE: BANGERZ
Ej, fajna ta część! Remixu Timberlake'e a nie znam, ale lubię oryginał i wierzę na słowo, a reszta to pop-fun, Keshy i Natalii Kills mi brakuje do pełnego zestawu.
06.01.2014 02:19 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kertoip Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 698
Dołączył: Apr 2009
Post: #40
RE: BANGERZ
okurde, tak kapitalny top, że aż postanowiłem powrócić na stare śmiecie Icon_razz2
nie wierzę, że Azealia poza dychą!Icon_eek
ogólnie rzecz biorąc to przyda się ten wątek do układania playlist na kolejne imprezy...
06.01.2014 02:43 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości