Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top seriali 2013
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #1
Top seriali 2013
Trzeci top seriali podobnie jak poprzedni składa się z dwadziestu miejsc, jednak aby nie popaść znowu w jedenastomiesięczny tryb prezentacji niższą dziesiątkę zamierzam wrzucić tu w dwóch rzutach - po pięć miejsc. Wyższa dziesiątka pewnie pojedynczo.

Wśród całej dwudziestki:
4 seriale są trzeci rok z rzędu w topie
5 seriali załapało się po raz drugi
jest 11 nowości, na które składa się 6 tegoroczych debiutantów i 5 starszych tytułów, którym dopiero teraz udało się wejść do topu lub które nadrobiłem w tym roku.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
29.12.2013 03:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #2
RE: Top seriali 2013
Czekam, czekam, jak wiesz dużo biorę z twoich podsumowań Icon_smile Choć nie wirm kiedy coś zapożyczę, Lost, Mad Men i Masters of Sex zajmą mi pewnie kilka dobrych miesięcy
29.12.2013 05:35 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #3
RE: Top seriali 2013
[Obrazek: Community_title.jpg]
20. Community

"Community" w swojej czwartej serii to bardzo dziwne zjawisko. Po zakończeniu produkcji trzeciej twórca serialu, Dan Harmon, został zwolniony, a sam serial dostał zamówienie nowego, krótszego sezonu pod wodzą nowej ekipy. O ile takie manewry zdarzały się niejednokrotnie, to jestem przekonany, że w produkcji żadnego serialu po takiej sytuacji nie nastąpiło ponowne zatrudnienie showrunnera, co zdarzyło się tutaj - przy tworzeniu piątej serii.
Serial przejęli ludzie, którzy twierdzili, że są jego wielkimi fanami i nie mają zamiaru niczego zmieniać. I faktycznie, oni czuli o co chodzi i wiedzieli czego chcą widzowie. Problem w tym, że nie do końca potrafili im to dać. "Community" nie zmieniło się znacząco. Nadal to był przedziwny i bardzo ciepły serial. Jednak zabrałko pewnego pierwiastka geniuszu Harmona, który jak nikt inny potrafi przeżuwać popkulturę i wypluwać w postaci kolejnych odcinków coś bardzo świeżego. Pomysły na odcinki w zeszłym roku zdawały się spłycone, dość banalne, pez polotu. Zabrakło odwagi, szaleństwa dawnego prowadzącego produkcją (chociaż kto wie - może to dobrze, bo mogłoby to wypaść znacznie gorzej). Sprawy nie ułatwiło odejście z serialu Chevy'ego Chase'a, który nie pojawił się w dwóch odcinkach, a w trzecim użyczył jedynie głosu.
Mimo tych wszystkich niedopatrzeń "Community" nadal było jedną z najzabawniejszych produkcji w zeszłym roku w morzu słabych, wtórnych i nieciekawych sitcomów. W czwartej serii urządzono "Igrzyska Śmierci", stworzono kolejny film dokumentalny, był odcinek z kukiełkami, przerobiono format filmów z zamianą ciał oraz przedstawiono historię grupy w formie genezy superbohaterów rodem z marvelowskiego komiksu.
Piąta seria rusza już w najbliższy czwartek i mam nadzieję, że jej nie zbrittują*.

Zwiastun #1
Zwiastun #2

[Obrazek: Veep_intertitle.png]
19. Veep
Figurantka

W drugiej serii ta polityczna satyra jest chyba jeszcze lepsza i bardzij zabawna niż rok wcześniej (niższa pozycja kwestią silnej konkurencji). Wiceprezydent USA, Selina Meyer jak dotąd zajmowała się przeważnie witaniem się z mało znaczącymi ludźmi, uśmiechaniem do zdjęć, wywoływaniem miniskandali dyplomatycznych, które jej załoga musi naprawiać oraz ciagłym dopytywaniem się czy prezydent dzwonił.
Prezydent w końcu zadzwonił i dał Selinie to, czego chciała - większe znaczenie. Przydzielił jej większą rolę w stosunkach międzynarodowych, co oczywiście przysparza jej problemów na jeszcze większą skalę. Wszystkie są jednak przezabawne (na przykład zostaje memem i zdarza jej się "seksualny 11. września"). Julia Louis-Dreyfus jest nadal piekielnie dobra w swojej roli, a serial jest szybki, cięty i bardzo zabawny. Dodatkowo kwieciste przekleństwa w najróżniejszych formach stanowią wisienkę na torcie. Jeden z najświeższych i najśmieszniejszych seriali w telewizji. Trzecia seria wiosną, a w niej Selina rozpoczyna swoją kampanię prezydencką, co będzie stanowić znakomity materiał dla scenarzystów.

Zwiastun

[Obrazek: zy65.png]
18. Hannibal

"Milczenie owiec" już dawno przeszło do kanonu filmowego. Czy da się coś jeszcze wycisnąć z tego tematu? I czy próby w ogóle mają sens skoro ciągle będą w cieniu? Trudnego zadania podjął się Bryan Fuller, który tym serialem próbuje raz jeszcze dokładnie przedstawić historię słynnego kanibala.
Hannibal Lecter, jako psychistra, zostaje zaangażowany w postaci konsultanta FBI przy wyjątkowo brutalnych zabójstwach. Pierwsza seria "Hannibala" opowiada o początku znajomości Lectera i agenta Willa Grahama i stanowi autorski prequel wydarzeń znanych z książek.
Serial jest bardzo wyważony, niespieszny. Imponuje pieczołowitą realizacją techniczną bardziej kojarzącą się z produkcjami kablówkowymi. Sceny zbrodni, może trochę przesadzone, są naprawdę odważne biorąc pod uwagę, że serial emituje stacja ogólnodostępna. Odtwórcy głównych ról: Hugh Dancy (Graham) i Mads Mikkelsen (Lecter) tworzą świetny duet aktorski. Serial dostał zamówienie na drugi sezon, który startuje ostatniego dnia lutego.

Zwiastun #1
Zwiastun #2

[Obrazek: Boardwalk_Empire_2010_Intertitle.png]
17. Boardwalk Empire
Zakazane imperium

W zeszłym roku uważałem, że ten serial swoje najwybitniejsze chwile ma już za sobą. W tym roku nie zmieniłem zdania. Ciągle jednak utożsamiam go z najwyższą półką pomimo tego, że nie pasjonuję mnie tak gorączkowo jak za czasów pojedynku Jimmy'ego z Nucky'm w drugiej serii.
Czwarta seria z pewnością była udana. Przemyślana historia, której kolejne cegiełki układają się w swoim ślamazarnym tempie (na którym polega urok tego serialu) przez większość sezonu, by w ostatnich odcinkach wybuchnąć i wywrócić cały układ sił. Nowy czarny charakter, dr Narcisse, wydaje mi się lepszą postacią niż zeszłoroczny Rosetti (chociaż ciągłe cytowanie Pisma Świętego średnio mi się podobało). Przyczepiłbym się jedynie do braku kobiet. Margaret pojawiła się może w trzech odcinkach i nie odegrała żadnej roli w rozgrywce. Gillian miała wątek na cały sezon, ale były to głównie skutki jej dawnych poczynań. Do tego słabo się ją ogląda, gdy jest słaba i bezsilna. Nie lubiłem też problemów na studiach najstarszego z dzieci Eliego do momentu, gdy okazało się czemu miało to służyć. Bo umieszczenie go w szeregach Nucky'ego może być w przyszłości ekscytującą perspektywą.
W tym sezonie jakoś bardziej niż kiedykolwiek wcześniej zdałem sobie sprawę z tego, jak bardzo lubię sposób prowadzenia dialogów w "Zakazanym imperium" - jest bardzo charakterystyczny, bardzo dobry do śledzenia.
A klub Onyx jest świetny.

Zwiastun #1
Zwiastun #2

[Obrazek: Parks_and_recreation_title.jpg]
16. Parks and Recreation

Chociaż Parki są już szósty rok na antenie, to nadal przy każdym odcinku to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy do oglądania. Serial to administracja samorządowa bardzo niskiego szczebla w malutkiej mieścinie z nadpobudliwą i patologicznie rozentuzjazmowaną Leslie Knope oraz całą gamą barwnych postaci. Obecna, szósta seria zaczęła się w bardzo dobry moim zdaniem sposób - powiedziałbym, że to jeden ze szczytowych okresów serialu. Twórcom mimo stu odcinków na karku nadal nie wyczerpał się zestaw pomysłów. Głowna oś fabularna skupia się teraz na Leslie, która po roku pracy w Radzie Miejskiej stoi na skraju odwołania ze stanowiska głównie przez ciemną masę bardzo podatną na każdą manipulację. Aby poprawić swoje notowania organizuje połączenie swojego miasta z sąsiednim, by je ocalić przez bankructwem mimo tego, że go nienawidzi, a tam każdy pracownik Departamentu ds. Parków i Rekreacji trafia na swojego odpowiednika, niemal sobowtóra. "Sobowtórem" Amy Poehler jest Kristen Bell <3

Zwiastun #1

*żart wewnętrzny

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.12.2013 11:59 PM przez furbul.)
29.12.2013 11:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #4
RE: Top seriali 2013
Hannibal przede wszystkim! To trochę bajeczka, ale takie bajeczki bardzo mi odpowiadają. Community swoją drogą, niezły sezon choć ten odcinek z Igrzyskami Śmierci miał raczej przerost treści nad formą.
31.12.2013 12:10 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #5
RE: Top seriali 2013
Już za parę godzin Icon_mrgreen na ekrany powraca z piątą serią "Community". Z tej okazji 10 najlepszych parodii w wykonaniu tego serialu:
http://www.serialowa.pl/66769/10-najleps...ity-wideo/

Polecam. Bardzo. Icon_smile

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
02.01.2014 11:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: Top seriali 2013
szkoda, że nie skończyłeś wątku.
akurat szukam jakichś seriali do oglądania. pierwsze serie kilku z nich już mam na dysku, ale od razu chciałbym sobie zrobić większą kolejkę.
a że wcześniej kilka razy to, co pisałeś o filmach i serialach trafiło w moje gusta i po prostu mi się podobało, to od razu pomyślałem, żeby poszukać kolejnych takich wątków Twojego autorstwa.
może np. masz gdzieś treść opisów do serialu z kolejnych miejsc i wystarczyłoby je tu tylko przekleić?...
28.09.2014 10:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #7
RE: Top seriali 2013
Najgorsze jest to, że bez przerwy mam z tyłu głowy plany, żeby to dokończyć Icon_smile Postaram się niebawem spiąć i tym zająć w końcu.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
29.09.2014 10:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #8
RE: Top seriali 2013
1. Breakind Bad (sezon 5B)
2. House of Cards (sezon 1)
3. 30 Rock (sezon 7B)
4. Fringe (sezon 5B)
5. Mad Men (sezon 6)
6. Arrested Development (sezon 4)
7. Broadchurch (sezon 1)
8. Orange Is the New Black (sezon 1)
9. Game of Thrones (sezon 3)
10. The Killing (sezon 3)
11. Happy Endings (sezon 3B)
12. Masters of Sex (sezon 1)
13. Top of the Lake (sezon 1)
14. A Young Doctor's Notebook and Other Stories (sezon 2)
15. The Big C: hereafter (sezon 4)
16. Parks and Recreation (sezon 5B i 6A)
17. Boardwalk Empire (sezon 4)
18. Hannibal (sezon 1)
19. Veep (sezon 2)
20. Community (sezon 4)

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
13.01.2015 12:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Top seriali 2012 furbul 56 9 719 27.12.2013 04:25 PM
Ostatni post: furbul
  Top 10 seriali 2011 furbul 52 6 864 25.04.2012 11:49 PM
Ostatni post: dziobaseczek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości