Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The Verve - Four
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #21
 
abd3mz napisał(a):Coś misie wydaje, że niewielu jest zadowolonych z muzyki Crimsonów...
nie, to nie tak! Chodzi mi że im nowsze płyty DM to ogólnie lepiej. A z KC jest odwrotnie. Z płyt nowszych jedynie Thrak się broni... Zostały mi dwie płyty, ale z tego co kojarzę to raczej nie za wiele sobie po nich obiecuję... Ale pierwsze 8-9 płyt... na razie ciiiiiiiii Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
25.06.2008 11:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 613
Dołączył: May 2008
Post: #22
 
Ja bazuję głównie na tym co słyszę wokół siebie przez te wszystkie lata tzn. na muzyce, nie opiniach innych. Po całe płyty nie sięgałem z oczywistych względów, ale naprawdę boli mnie bardzo, szczególnie PSB i te ich teledyski w czerwonych grzybkowych czapeczkach Icon_frown Nie wiem, jakoś tak. Natomiast R.E.M. zawsze działał na mnie odpychająco. Jakieś te kawałki bez ikry i wszystkie brzmią podobnie.

A jeśli chodzi o Interpol, to nie tyle ich nie lubię, co nie trafia do mnie ich twórczość zwyczajnie, więc ich nie słucham, ale jestem jak najbardziej otwarty i będę próbował Icon_wink2

Jeszcze na czarnej liście mam Lady Pank, Modern Talking, Reamonn, Queen (ze względu na głos Mercurego, bo muzycznie nie są najgorsi) z zespołów i pewnie coś jeszcze by się znalazło, ale nie pamiętam w tej chwili Icon_redface2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.06.2008 11:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #23
 
Yacy - No w tym się zgadzamy. Icon_smile2 Myślałem, że umrę z nudów jak słuchałem nowych płyt. To jest tak mało interesujące, że dwóch ostatnich albumów nie znam, bo po prostu nie byłem w stanie ich przesłuchać. [Przeskakiwałem po połowie utworu.] Wielka szkoda, że Fripp nie założył nowego zespołu dla takiej muzyki. Wtedy sytuacja byłaby jasna...
Yacy napisał(a):Ale pierwsze 8-9 płyt
To i tak dużo. Ja tylko pierwszych 7 przesłuchałem więcej niż raz.
25.06.2008 11:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
Hmm R.E.M. to na pewno nie jest czadowy zespół. Racja, sam kocham ich za spokojniejsze piosenki w sumie, bo taki numery składają się na najlepsze międzygalaktyczny album w historii....no wyjątkiem Grzechotnik Icon_smile
Czerwone czapeczki...nie było nigdy takich ale pewnie ci chodzi o Go West czy CYFH, gdzie prezentowali się w takim zabawnym stylu. Ja mogę tylko napisać w tym wypadku, że mnie się ten styl wariacki podoba, to przyciąga uwagę i jest naprawdę ciekawe, mówię już o klipach jako całości. Dziwna symbolika do kapitalnych utworów (czyżby teledysk potrafił popsuć taki utwór jak CYFH, aż nie chcę mi się wierzyć!)

Queen to trochę dziwna ekipa, balansują na granicy rocka i popu i takie połączenia często są zabójcze, a oni i tak są uznawani za wielki zespół. Dla mnie mają jedną płytę na 5, co już w jakiś sposób ustawia ich w moje hierarchii, ale mają również kilka słabszych płyt i kilka prawie nienawidzonych przeze mnie numerów (Jesteśmy masters czy We will Rock You) - to naprawde mnie odciągało bardzo od poznania tej ekipy, ale Innuendo to inna bajka...na szczęście Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.06.2008 11:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
Yacy napisał(a):Chodzi mi że im nowsze płyty DM to ogólnie lepiej. )
Coś w tym jest Icon_wink Tylko zależy, kiedy zaczynają się te ''nowsze, lepsze płyty''. Jak dla mnie jest to 1987 rok i w górę...

Kurcze, czasami się dziwię jak to możliwe, że ciągle ni potrafię o nich powiedzieć: Najlepszy zespół świata.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.06.2008 11:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 613
Dołączył: May 2008
Post: #26
 
W sumie zarówno jeśli chodzi o R.E.M., jak i o Pet Shop Boys to przede wszystkim wadzą mi wokale i brak ikry (chociaż w drugim przypadku też to syntezatorowe brzmienie z lat 80). Na pocieszenie powiem, że z czarnej listy da się zniknąć, tak np. było ze Stingiem, którego kiedyś nawet lubiłem, później po milionie marnych kolaboracji i strasznych ostatnich singlach, zaczął mnie bardzo denerwować i tam trafił, a ostatnio głównie ze względu na duet z Sheryl (który w końcu znalazłem w dobrej jakości) + na nowo odkryte kilka starych przebojów, z tej listy został wypisany Icon_mrgreen

Z tym, że akurat wątpię, żeby Pet Shop Boys się to udało Icon_frown

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.06.2008 11:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
Widzę, że dużą uwagę do wokalu przykładasz, ja za bardzo do męskich wokalów nie przykładam uwagi, przynajmniej nie tak jak do damskich. W Stipie i Tennancie najlepsze jest to, że to są cholernie charakterystyczne głosy nie do podrobienia praktycznie.

Z tymi syntezatorami też mnie zaskoczyłeś. Rozumiem, że można mieć złe skojarzenia z MOdern Talking czy Limahlem, ale jednak to taki ważny instrument, który może być wspaniale używany...Kurcze bez syntezatora w muzyce to ja bym się załamał chyba Icon_biggrin
W ich brzmienie z lat 80 nie zawsze jest takie ''dziecinne''.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.06.2008 11:25 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 613
Dołączył: May 2008
Post: #28
 
Ok, syntezatory nie są takie złe, ale w latach 80 były używane w porażkowy sposób, o to mi chodzi głównie Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.06.2008 12:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
50 na 50 powiedziałbym Icon_smile Mimo, to lata 80 są bardzo udane jakby tak szczegółowo przeanalizować kilka pozycji z tamtych czasów.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.06.2008 01:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 613
Dołączył: May 2008
Post: #30
 
aaktt wyżej w tym temacie napisał(a):najgorszą rzeczą jaka kiedykolwiek przytrafiła się muzyce rozrywkowej były lat 80.
oczywiście są wyjątki od tej reguły, nie przeczę Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.06.2008 01:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 881
Dołączył: Aug 2007
Post: #31
 
abd3mz napisał(a):[Widzę, że Yacy już jesteś stracony. Przeszedłeś na Ciemną Stronę Mocy. Icon_wink2 Icon_mrgreen ]
nie uważam tego za pozycje starconą Icon_mrgreen Icon_mrgreen
Yacy napisał(a):Jest pewnie wielu takich wykonawców - pierwszy jaki mi przychodzi do głowy to PLACEBO - ale predzej czy później do nich dotrę.
Placebo polecam Icon_wink2 Icon_biggrin3
Yacy napisał(a):A jak wiemy dobrze, nie każdy wykonawca ma na tym lub sąsiednim forum takiego rzecznika jakim jest Martyr lub Lilian Icon_mrgreen Przecież jak One we dwie sie dogadają to nie ma wyjścia Icon_mrgreen
Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen
Yacy napisał(a):Ja nie miałem i grzecznie przesłuchałem całą dyskografię Icon_wink2 I słucham dalej. Im dalej tym mam większą przyjemność.
bardzo sie z tego ciesze Icon_biggrin3
abd3mz napisał(a):Mam nadzieję, że Martyrka nie zajrzy do tego tematy.
Sebastianie, jestem!!! Wedlug Twojego życzenia! Icon_mrgreen Icon_biggrin3
saferłel napisał(a):Cieszę się, że jesteś tak zainteresowany DM, powtórzę się enty raz, że czekam na twój top.
ja też Icon_wink2 Icon_biggrin3

aaktt, syntezatory to tez DM. Ciesze sie ze nie wymieniles tej nazwy Icon_razz Icon_smile2

saferłel napisał(a):Coś w tym jest Icon_wink Tylko zależy, kiedy zaczynają się te ''nowsze, lepsze płyty''. Jak dla mnie jest to 1987 rok i w górę...
masz pewnie na myśli Music For The Masses ... a dla mnie to chyba jeszcze od 1986 czyli Black Celebration!!! Icon_biggrin3
saferłel napisał(a):Kurcze, czasami się dziwię jak to możliwe, że ciągle ni potrafię o nich powiedzieć: Najlepszy zespół świata.
Moze nastepna płyta sprawi ze bedziesz tak o nich mówić? Icon_wink2 Ja czekam z niecierpliwością Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
28.06.2008 06:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #32
 
Lilian napisał(a):Sebastianie, jestem!!! Wedlug Twojego życzenia! Icon_mrgreen Icon_biggrin3
W takim razie rozumiem, że nie mam wyjścia? Icon_mrgreen Icon_biggrin3
28.06.2008 07:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 881
Dołączył: Aug 2007
Post: #33
 
abd3mz napisał(a):W takim razie rozumiem, że nie mam wyjścia? Icon_mrgreen Icon_biggrin3
nie masz! Icon_mrgreen
28.06.2008 07:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #34
 
Icon_lol
Yacy poczekasz na mnie? Bo ja dopiero zacznę od poniedziałku. Icon_mrgreen
28.06.2008 07:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #35
 
Lilian napisał(a):bardzo sie z tego ciesze
ale niestety nagrali tylko 11 płyt i ... skończyła się układanka Icon_frown Ale pewnie nie jest ostateczna bo zostało mi kilka b-side'ów Icon_smile2
abd3mz napisał(a):Yacy poczekasz na mnie? Bo ja dopiero zacznę od poniedziałku.
Nie da rady... myślę, że ok. 23.00 pojawi się na sąsiednim forum mój TopDM... Właściwie mógłbym już wkleić, ale ... wkleję dopiero później Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
28.06.2008 08:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
Może tak i napiszę Martyrko, jeśli będzie chociażby na takim samym fantastycznym poziomie jak PTA-k Icon_smile Black Celebration też w sumię do tego worka świetnych płyt zaliczam, one ma po prostu tylko o pół gwiazdki mniej dlatego...ale z drugiej strony tam jest Stripped, Black Celebration i Fly On The Windscreen!!!....i czasami But Not Tonight Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.07.2008 01:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
 
A żeby kompletnie nie offtopować, to tu jest nowa okładka płyty Verve.....zalatuje mi to mocno okładką do pewnego singla grupy Blur, notabene jednych z rywali Verve na scenie w połowie lat 90...W każdym razie jest piękna.
A na wikipedii, an profilu płyty, można już co nie co o numerach poczytać.
[Obrazek: Forth.jpg]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.07.2008 01:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 613
Dołączył: May 2008
Post: #38
 
niezła, jestem na tak Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.07.2008 04:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
 
Aha jak widać tytuł płyty w ostatnich dniach został zmieniony. Najpierw było Four, teraz przemianowali na Forth (nie jestem pewny czy w międzyczasie niektóre źródła nie podawały też tytułu Fourth Icon_biggrin)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.07.2008 04:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
 
The Verve mają świetne logo. Podobnie jak Kent. Icon_smile2
07.07.2008 06:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości