Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The Verve - Four
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
The Verve - Four
Nie dawno informowałem o singlu Love Is Noise, a dziś mam okazję napisać ciut o płycie Four, bo tak brzmi tytuł nadchodzącej jak się łatwo można domyślić zresztą, czwartej płycie The Verve. Została ujawniona tracklista:

1. "Sit and Wonder"
2. "Love is Noise"
3. "Rather Be"
4. "Judas"
5. "Numbness"
6. "I See Houses"
7. "Noise Epic"
8. "Valium Skies"
9. "Columbo"
10. "Appalachian Springs"

Już czuję, że taki Judas czy Columbo będą hitami Icon_biggrin Utworów tylko 10, ale czy nie najlepsze pozycje w historii tyle nie mają? Dobrze, że jest ciasno, zwarcie, w dodatku na pewno muzyki mało nie będzie, bo Verve lubią dłuuugo grać. Jest szansa na krążek roku, czuję to. Mocniej nawet niż w przypadku Coldplay Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.06.2008 07:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #2
 
właśnie słucham singla po raz drugi... i muszę powiedzieć, że jest nieźle... nie wiem jak to będzie za kilka dni po wysłuchaniu tego kawałka jeszcze kilka razy, ale teraz jest nieźle... Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
25.06.2008 07:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #3
 
saferłel napisał(a):dziś mam okazję napisać ciut o płycie Four, bo tak brzmi tytuł nadchodzącej jak się łatwo można domyślić zresztą, czwartej płycie The Verve.
Ze stwierdzeniem "łatwo się można domyślić" bym uważał. Np. Bjork. Icon_wink2
saferłel napisał(a):Utworów tylko 10, ale czy nie najlepsze pozycje w historii tyle nie mają?
Zdecydowanie tak. Powstanie Warszawskie tyle ma. Icon_wink2

Średnio misie singiel podoba, więc nie wiem czy sięgnę po płytę.
25.06.2008 08:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Chodzi ci o Debiut czy jak z tą Bjork?

Sięgnij! A na początek zapoznaj się się z poprzednimi trzema płytami. Dziś skończyłem przygodę z albumem numer 1. Super psychodeliczny rock made in 90's. To jest coś!
Nowy singiel bardzo mało reprezentatywnie brzmi dla tego zespołu, powiedziałbym, że to w ogóle zupełnie inne The Verve niż nawet to z ery britpopowej.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.06.2008 08:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #5
 
saferłel napisał(a):Chodzi ci o Debiut czy jak z tą Bjork?
Tak o Debut. Icon_smile2
saferłel napisał(a):Sięgnij!
Pomyślę. Icon_wink2
25.06.2008 08:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Bjork akurat nie znam, ale faktycznie jako dziecko miała tam jakieś nagrania....ale czy to powinno się liczyć? Nie znam tej płyty, ale może chciała się od niej tak bardzo odciąć, że wolała jakby od nowa zacząć Icon_smile Jeśli to miało brzmieć jak jakieś Fasolki itp to może dobrze zrobiła Icon_razz2

PS - a ty znasz dyskografię Bjork? Jak tak to jaki album najbardziej polecasz.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.06.2008 09:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #7
 
saferłel napisał(a):PS - a ty znasz dyskografię Bjork? Jak tak to jaki album najbardziej polecasz.
Niestety nie znam. Ale planuję. Icon_wink2 Wydaje misie, że kajman zna jeśli nie całość to dużą część dyskografii Bjork.
25.06.2008 09:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Ja właśnie zastanawiam sobie jakiego wykonawcę sobie zapuścić w te wakacje. Nie liczę na tak cudowne doświadczenie jak garbage rok temu, ale fakt jest faktem, że od tego momentu wakacje kojarzą mi się z genialną muzyką i potrzebuje czegoś na ten okres. I tak myślę nad Bjork, ale nie wiem czy to dobra artystka, czy się nadaję...ciągle myślę, szukam....
Może byście mi pomogli Icon_razz2?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.06.2008 09:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #9
Re: The Verve - Four
saferłel napisał(a):Jest szansa na krążek roku, czuję to. Mocniej nawet niż w przypadku Coldplay Icon_smile
Myślę, że tego akurat nie będzie ciężko przebić Icon_mrgreen

Ja się cieszę, że utworów 10, to bardzo dobra liczba. Zresztą uważam, że optymalnie jest 9-14. A najbardziej lubię takie po 10, bo zwykle są bardziej spójne, dopracowane i nie ma możliwości zgubić się pod koniec albumu, a to bardzo często mi się zdarza przy takich z 18 czy 20 kawałkami Icon_razz (shame on moi)

saferłel napisał(a):Bjork akurat nie znam, ale faktycznie jako dziecko miała tam jakieś nagrania....ale czy to powinno się liczyć?
Jeszcze Gling-Glo było wcześniej przecież, ale Debut to akurat tak faktycznie był - pierwszy jej solowy dojrzały album Icon_wink2

saferłel napisał(a):PS - a ty znasz dyskografię Bjork? Jak tak to jaki album najbardziej polecasz.
Ja znam, ja znam Icon_biggrin3 Polecam "Medullę" i "Homogenic" przede wszystkim Icon_wink2 No i "Debut" też był dobry. Najmniej lubię "Vespertine", chociaż znam osoby, które uważają, że to jej najlepszy album.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.06.2008 09:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #10
 
A Lao Che już znasz? :roll:
Ja właśnie kończę Crimsonów, potem chyba Muse, Lady Pank [ :roll: ] i Queen. W międzyczasie postaram się przeprowadzić sobie Dżem, może zrobię sobie top Republiki albo Grechuty [to byłoby dość proste, bo kilka razy mam przesłuchaną ich dyskografię]. I szukam jeszcze jednego artysty. Icon_wink2 Chyba, że zrobię poprawkę jednego z topów, do których się nie przykładałem.
25.06.2008 09:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #11
 
abd3mz napisał(a):I szukam jeszcze jednego artysty.
Depeche Mode ?
Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
25.06.2008 10:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Lao mi jakoś nie pasuje na wakacje Icon_razz2
Z tych artystów co wymieniłeś największe emocje budzi Muse...które już znam Icon_razz2 i Queen.
A King Crimson też nie pasuje na wakacje, trzeba mieć cierpliwość do tego....eh ale ja narzekam Icon_biggrin Coś z lat 90 wolałbym, jakiś rock/electronica, mieszanie brzmienia. Viva la 90's Icon_smile

PS - linki Lao mi kurrcze nie działają. Nie mam skąd wziać :/

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.06.2008 10:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #13
 
Icon_lol Icon_lol Icon_lol [Widzę, że Yacy już jesteś stracony. Przeszedłeś na Ciemną Stronę Mocy. Icon_wink2 Icon_mrgreen ]
25.06.2008 10:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #14
 
saferłel napisał(a):PS - linki Lao mi kurrcze nie działają. Nie mam skąd wziać :/
Coś kręcisz. Icon_wink2
Kod:
http://rapidshare.com/files/83749319/Lao_Che_-_Powstanie_Warszawskie_by_SinlessMan.rar
http://rapidshare.com/files/83759816/Lao_Che_-_Gusla_by_SinlessMan.rar
25.06.2008 10:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #15
 
e tam - stracony... Może nawrócony Icon_smile2
Nie poprostu jakoś DM omijałem ostatnio i to zupelnie nie słusznie... Jest pewnie wielu takich wykonawców - pierwszy jaki mi przychodzi do głowy to PLACEBO - ale predzej czy później do nich dotrę. Tylko potrzebyny jest jakiś impuls Icon_smile2 A jak wiemy dobrze, nie każdy wykonawca ma na tym lub sąsiednim forum takiego rzecznika jakim jest Martyr lub Lilian Icon_mrgreen Przecież jak One we dwie sie dogadają to nie ma wyjścia Icon_mrgreen Ja nie miałem i grzecznie przesłuchałem całą dyskografię Icon_wink2 I słucham dalej. Im dalej tym mam większą przyjemność. Co jest zupełnie odwrotne z odczuciami w przypadku słuchania King Crimson Icon_confused /ale chyba odbiegamy od Tematu /

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
25.06.2008 10:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #16
 
Ej, coś innego byście przesłuchali, a nie ciągle to samo Icon_mrgreen
Jakieś country czy soul dla odmiany, ja mogę sypnąć z rękawa jakimiś nazwiskami Icon_razz

A jak słyszę Queen i Lady Pank, to mi się nóż w kieszeni otwiera. Szczególnie Ci drudzy są wysoko na mojej liście zakazanych wykonawców. Nie chce pisać, kto jest nad nimi, bo się Paweł obrazi Icon_redface2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.06.2008 10:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #17
 
Yacy napisał(a):Nie poprostu jakoś DM omijałem ostatnio i to zupelnie nie słusznie...
Ja może nie omijam, ale specjalnie nie garnę się do nich, bo ich stylistyka jest mi dość odległa.
Yacy napisał(a):Tylko potrzebyny jest jakiś impuls Icon_smile2
Dla mnie najlepsze są topy w sąsiedztwie.
Yacy napisał(a):A jak wiemy dobrze, nie każdy wykonawca ma na tym lub sąsiednim forum takiego rzecznika jakim jest Martyr lub Lilian Icon_mrgreen Przecież jak One we dwie sie dogadają to nie ma wyjścia Icon_mrgreen Ja nie miałem i grzecznie przesłuchałem całą dyskografię Icon_wink2
Mam nadzieję, że Martyrka nie zajrzy do tego tematy. Icon_wink2 Icon_biggrin3
Yacy napisał(a):Co jest zupełnie odwrotne z odczuciami w przypadku słuchania King Crimson Icon_confused
Coś misie wydaje, że niewielu jest zadowolonych z muzyki Crimsonów...
Yacy napisał(a):/ale chyba odbiegamy od Tematu /
Przecież nie będziemy zakładać drugiego. Icon_smile2
25.06.2008 10:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Dokładnie nie zmieniajmy tematu, z doświadczenia wiem, że najlepsza taka spontaniczna, niekontrolowana dyskusja Icon_razz2
Cieszę się, że jesteś tak zainteresowany DM, powtórzę się enty raz, że czekam na twój top. Zazdroszczę Ci, że odkrywasz ten zespół Icon_biggrin

aaktt - Z tym ''bo się Paweł obrazi'' do mnie było mam rozumieć. Napisz, przynajmniej znów wybuchnie dyskusja i fala krytyki zaleję cię od stóp do głowy Icon_razz2.....nie no napisz. Przecież to nie powód do obrazy, że ktoś czegoś nie lubi....acz podejrzewam o kogo ci chodzi Icon_razz2

Propo tych impulsów - najlepsze są zupełne, totalne, niczym nie kierowane przypadki Icon_razz2
Taka jest moja opinia w tej sprawy. Przypadki i jeszcze raz przypadki. Tu, gdzieś, coś, jakoś i już nowy super band masz Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.06.2008 10:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #19
 
saferłel napisał(a):aaktt - Z tym ''bo się Paweł obrazi'' do mnie było mam rozumieć. Napisz, przynajmniej znów wybuchnie dyskusja i fala krytyki zaleję cię od stóp do głowy Icon_razz2.....nie no napisz. Przecież to nie powód do obrazy, że ktoś czegoś nie lubi....acz podejrzewam o kogo ci chodzi Icon_razz2
No nie wiem czy podejrzewasz... Icon_mrgreen

W ogóle jakbym zaczął tak myśleć, to by się tego trochę uzbierało. Na wstępie powiem, że jestem otwarty na jakikolwiek rodzaj muzyki, mimo, że może tego nie widać na pierwszy rzut oka Icon_razz I na swoje usprawiedliwienie powiem, że najgorszą rzeczą jaka kiedykolwiek przytrafiła się muzyce rozrywkowej były lat 80. Syntezatory zabijają wszystko niestety. Nawet Beach Boysi z lat 80 są jacyś tacy ciężkostrawni (Icon_eek2 ciężko mi przyszło to napisać; o Beach Boysach znaczy Icon_razz). No, ale do rzeczy: Pet Shop Boys i R.E.M. (i Simply Red, ale to chyba nikogo nie dotknie Icon_biggrin3)

Icon_mrgreen

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.06.2008 10:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Taaa. Trafiłeś w dwa zespoły z czołowej 10 moich artystó all of time, to zawsze pozostawia głębokie ślady w psychice. Z PSB trafiłem dobrze....zawsze bym ich obstawiał, jakby taki post jak twój został napisany przez kogoś innego...takie mam już nieodparte wrażenie, że nikt ich nie lubi, niestety w 90% bazując na tych pieprzonych w kółko granych singlach z lat 80 ;] (to propo tematy radiowego, który nieco wyżej na forum poruszony). Specjalnie dlatego zacząłem serie recenzji ich płyt, żeby może kogoś przekonać, że Polska do dzisiaj wie bardzo mało o tym zespole i nie dotarło do niej conajmniej 75% innego ważnego i lepszego materiału od nich...dobra to dyskusja na inny temat, może jakąś pracę magisterską bym o tym napisał nawet Icon_biggrin?
z R.E.M. mnie lekko zdziwiłeś. W sumie tutaj nie za bardzo się orientuje jaka jest twoja wiedza na ich temat. Co tam możesz znać, też single, czy coś więcej, czy może tylko Accelarate powoduje taką opinię....

A..zapomniałeś o...INTERPOL Icon_biggrin

PS - i SIMPLY RED też bardzo lubię Icon_sad ;D:Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.06.2008 11:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości