Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A.40: podsumowanie 2013
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 20,624
Dołączył: May 2008
Reputacja: 8
Post: #21
RE: A.40: podsumowanie 2013
Pardon, niby wiem obie te rzeczy, więc nie mam pojęcia czemu tak mi się napisało Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.12.2013 08:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 20,624
Dołączył: May 2008
Reputacja: 8
Post: #22
RE: A.40: podsumowanie 2013

[Obrazek: 10.png]
[Obrazek: a10.png]
Bill Callahan
Dream River

Bill Callahan od lat tworzy i kształtuje swój unikalny muzyczny styl, który z powodzeniem można usytuować na peryferiach amerykańskiego country i niezależnego folku. Ale poza tym, że absolutnie nikt nie brzmi tak jak on (najbliżej jest chyba Bonnie "Prince" Billy, ale to wciąż coś innego), Callahan nie spoczywa na laurach i na każdej kolejnej płycie ewoluuje artystycznie. Dream River jest z jednej strony mroczne i ascetyczne, oparte na pewnej płaszczyźnie na trip hopowym fundamencie (zresztą dubowe remiksy pierwszego singla wypuszczone przed premierą płyty w jakiś sposób okazały się prorocze), a z drugiej harmonijnie inkorporuje elementy porzuconego gdzieś w biegu historii progresywnego folku. Nieśpieszny, przemyślany, wysmakowany album.

[Obrazek: 9.png]
[Obrazek: a9.png]
Pet Shop Boys
Electric

Electric to dynamiczny krążek spajający tradycję muzyki elektronicznej w duchu klasycznych nagrań Kraftwerk czy New Order z nowoczesnymi formami. Po raz kolejny Pet Shop Boys traktują kicz jako cenną wartość artystyczną i w tej specyficznej konwencji potrafią wyczarować z niego prawdziwy pop art. Bo komu innemu jak nie brytyjskiemu duetowi wpisanie swojego muzycznego dziedzictwa we współczesne brzmienie przyszłoby równie naturalnie?

[Obrazek: 8.png]
[Obrazek: a8.png]
Steve Earle & The Dukes (& Duchesses)
The Low Highway

Steve Earle nie nagrywa słabych płyt. Od połowy lat 80. regularnie i konsekwentnie wydaje kolejne znakomite krążki. Nie inaczej, a powiedziałbym, że nawet lepiej niż poprzednio, jest i tym razem — Earle wyciąga wnioski i nową płytę nagrywa ze swoim rockowym zespołem, trochę w stylu Bruce'a Springsteena, ale bardziej organicznie i twórczo. Niespełna 60-letni Earle nadal jest zbuntowany duchem i takimi płytami jak The Low Highway skutecznie umacnia się na pozycji czołowej postaci współczesnego alternatywnego country.

[Obrazek: 7.png]
[Obrazek: a7.png]
Matana Roberts
Coin Coin Chapter Two: Mississippi Moonchile

Tradycja przełamana awangardą. W drugiej części jazzowej sagi, Matana Roberts muzycznie i tematycznie sięga ponad pół wieku wstecz do opasłej szuflady pełnej wspomnień swojej babci. Wzloty i upadki, święta i dni powszednie na tle walki o równość rasową i polityczno-społecznych zawiłości ilustruje niesamowicie uduchowiona muzyczna kreacja. To swoisty seans spirytystyczny — osadzony głęboko w tradycji rytuał o znaczeniu niemal religijnym, uroczyście odprawiany przez Matanę i jej znamienitą nowojorską świtę. To niezwykle pełne i działające na wyobraźnię doświadczenie wypełniają serie na wpół improwizowanych tematów, mieszające się z recytacją fragmentów rodzinnej historii i hipnotycznymi partiami tenora — wszystko zgodnie ze ściśle ustalonym obrządkiem.

[Obrazek: 6.png]
[Obrazek: a6.png]
Perfume
「LEVEL3」

「LEVEL3」 jak zwykle w całości wyprodukował, napisał i skomponował Yasutaka Nakata, ale nowy album, choć naturalnie nosi wyraźne znamiona charakterystycznego stylu producenta, jest na pewnej płaszczyźnie zupełnie inny niż poprzednie wydawnictwa tria — przede wszystkim nie jest to album stricte j-popowy. Nakata odważnie wplata w struktury popowych piosenek wyraźnie EDM-owe i house'owe elementy rozdzierające doskonale znane fanom single "Spending All My Time" czy "Spring of Life". 「LEVEL3」 to kolejne fascynujące oblicze przeuroczych dziewcząt z Perfume i ich utalentowanego producenta.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.12.2013 04:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,450
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 4
Post: #23
RE: A.40: podsumowanie 2013
Kiedy finał?

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.12.2013 12:24 AM przez furbul.)
27.12.2013 12:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 20,624
Dołączył: May 2008
Reputacja: 8
Post: #24
RE: A.40: podsumowanie 2013
Jutro. Dzisiaj nie miałem czasu usiąść do opisów, a to one są główną przyczyną drobnej obsuwy w harmonogramie (która jednak wyszła mi na zdrowie). Jutro też pozostałych 80 pozycji z top 100 dla ciekawych Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.12.2013 12:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 20,624
Dołączył: May 2008
Reputacja: 8
Post: #25
RE: A.40: podsumowanie 2013

[Obrazek: 5.png]
[Obrazek: a5.png]
Michael Pisaro, Oswald Egger & Julia Holter
The Middle of Life (Die ganze Zeit)

Już w styczniu amerykański awangardzista (ale to tak naprawdę niezbyt fortunne słowo) Michael Pisaro zaprezentował światu swoje dwie nowe kompozycje -- oba nakładem Gravity Wave. Jedna z nich "The Middle of Life (Die ganze Zeit)" był rzeczą dość wyjątkową, nawet jak na szeroki katalog kompozytora. W jej nagraniu wzięli udział niemiecki pisarz Oswald Egger i doskonale znana w świecie indie piosenkarka Julia Holter. Przeniesienie tekstu Eggera w przestrzeń kompozycji szeroko wykorzystującej odgłosy natury dało wrażenie pełnego, wielopoziomowego doznania. Pisaro jak zwykle skrupulatnie i wytrwale zamienił tu obcą materię w koncepcyjnie uformowany muzyczny pejzaż.

[Obrazek: 4.png]
[Obrazek: a4.png]
My Bloody Valentine
m b v

Po 22 latach oczekiwania, legenda shoegaze'u My Bloody Valentine nareszcie wydała swój trzeci studyjny album. Dziewięć nowych kompozycji, rozpoczyna się dokładnie tam, gdzie grupa skończyła w 1991 roku. Album jednak stopniowo ewoluuje w kierunku, jaki niewielu sobie wyobrażało, przekształcając do tej pory senne brzmienie w elektroniczne, upbeatowe szaleństwo. To zupełnie nowy wymiar muzyki My Bloody Valentine i definitywne tchnienie życia przywracające statycznej scenie dawną dynamikę.

[Obrazek: 3.png]
[Obrazek: a3.png]
Albin de La Simone
Un homme

To nie jest płyta na 2013 rok, ale taka moja słabość do wynajdywania rzeczy kompletnie nieprzystających do rzeczywistości. Albin de la Simone napisał 10 tak nieprawdopodobnie ładnych popowych piosenek, że w istocie trudno dojść do tego jak i dlaczego to zrobił. Wydaje się, że spłynęła na nie istota całego tradycyjnego francuskiego popu. Kameralne aranżacje, subtelne inspiracje miejską teraźniejszością i baśniowym słońcem, które kiedyś świeciło jakby jaśniej i mitycznym deszczem, który wydawał się jakiś bardziej mokry. Po tym jak Benjamin Biolay dramatycznie zleciał z pantałyku łamiąc sobie przy tym zmysły, de la Simone wydaje się adekwatnym, mniej progresywnym, ale równie ujmującym zastępstwem.

[Obrazek: 2.png]
[Obrazek: a2.png]
Deafheaven
Sunbather

My Bloody Valentine zrzucili kamień, ale lawina spadła dopiero wraz z tym krążkiem. Deafheaven eksplorują gitarowe ekstrema łącząc dwie głośne stylistyki -- black metal i shoegaze, a jednocześnie jest w tej hałaśliwej, mocnej mieszance, pewna niekłamana subtelność. Sunbather jest ekstatyczny i wzniosły, ale nie popada przy tym w banał. Przez całą godzinę trwania, gdzieś pomiędzy wierszami mieni się muzyczną doskonałością. To złożone i prawdziwie piękne muzyczne doznanie.

[Obrazek: 1.png]
[Obrazek: a1.png]
ホンタテドリ
「ホンタテドリ」

Ostatnio bez reszty zatopiłem się w niezwykłą kolaborację tria Taku Unami, Moe Kamura i Tetuzi Akiyama i nie potrafię znaleźć wyjścia. Państwo, na co dzień związani z japońską sceną onkyo-kei, grają ze sobą już od kilku dobrych lat i wreszcie postanowili zwieńczyć tę współpracę krążkiem. Cały projekt nazwali Hontatedori (czy jak kto woli ホンタテドリ, co w wolnym tłumaczeniu na polski znaczy tyle, co podpórki do książek, ale to nieważne). Ważna jest muzyka, która wynosi onkyo kei na zupełnie nowy poziom, a w zasadzie trochę mu daje, a trochę zabiera. Ciche, eksperymentalne, zazwyczaj improwizowane kompozycje tracą tu swój charakter i strukturę jedynie połowicznie, w drugiej części zamieniając się w regularne piosenki. Śpiewa, a w zasadzie szepcze, oczywiście Kamura, która odpowiedzialna jest też za teksty. Rzecz nie jest zupełnie losowa, co czasem bywa przy onkyo problematyczne, ale przemyślana i pieczołowicie zamknięta w sensownej formie. Ale przede wszystkim jest niesamowicie bajkowa i ujmująca.

cała lista

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.12.2013 03:41 PM przez AKT!.)
27.12.2013 03:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 20,624
Dołączył: May 2008
Reputacja: 8
Post: #26
RE: A.40: podsumowanie 2013
[Obrazek: a40.png]
Statystycznie:
[+] w ciągu roku w top 100 pojawiło się 659 utworów, czyli więcej niż kiedykolwiek wcześniej (dla porównania: w 2012 - 635, 2011 - 623, 2010 - 583, 2009 - 621, 2008 - 522)
[+] aby trafić do top 100 podsumowania należało osiągnąć próg 819 pkt; próg systematycznie się obniża - w 2012 było to 834 pkt, w 2011 - 860 pkt, w 2010 - 873 pkt, a w 2009 - 903 pkt.
[+] w tym roku aż 28 różnych utworów trafiło na szczyt; najdłuższy staż na pierwszym miejscu dla jednej piosenki to 4 tygodnie (dla porównania: w 2012 było 24 liderów, w 2011 - 22, w 2010 - 19)
[+] po drodze przy liczeniu zgubiłem 0,0023% wszystkich punktów
[+] w ciągu roku w zestawieniu znalazły się 23 polskie utwory, o jeden więcej niż w roku poprzednim
[+] z roku na rok rośnie liczba debiutów w top 40 — w tym roku było ich aż 68 (dla porównania: w 2012 - 54, 2011 - 50, 2010 - 35, 2009 - 33)

Debiuty w top 10:
1 — Perfume, "Daijobanai"
1 — Daft Punk featuring Pharrell Williams & Nile Rodgers, "Get Lucky"
1 — Vashti Bunyan, "Which Will"
1 — Annie, "Invisible"
1 — Arcade Fire, "Reflektor"
1 — Billie Joe Armstrong & Norah Jones, "Long Time Gone"
2 — Justin Timberlake, "Let the Groove Get In"
2 — She & Him, "I Could've Been Your Girl"
2 — Ariana Grande, "Piano"
3 — Caetano Veloso & David Byrne, "Dreamworld: Marco de Canavezes"
4 — Kyary Pamyu Pamyu, "Mi"
5 — Girls' Generation, "Love & Girls"
5 — Kanye West, "Black Skinhead"
7 — My Bloody Valentine, "New You"
7 — T-ara, "Bunny Style!"
9 — Uncle Acid & the Deadbeats, "Poison Apple"
9 — She & Him, "Never Wanted Your Love"
10 — My Bloody Valentine, "In Another Way"
10 — Franz Ferdinand, "Right Action"/"Love Illumination"

Najwięcej tygodni na liście:
52 — ohashiTrio featuring Ken Hirai, "Tokyo Pierrot"
39 — Perfume, "Spending All My Time (album-mix)"
36 — She & Him, "I Could've Been Your Girl"
31 — David Bowie, "The Next Day"

Najwięcej razy na szczycie.:
4 — She & Him, "I Could've Been Your Girl"
4 — Annie, "Invisible"
4 — Arcade Fire, "Reflektor"
4 — Caetano Veloso & David Byrne, "Dreamworld: Marco de Canaveses"
3 — Perfume, "Daijobanai"
3 — Daft Punk featuring Pharrell Williams, "Get Lucky"
3 — Arcade Fire, "Afterlife"

Najwięcej utworów w top 100 w ciągu roku:
13 — Perfume
11 — She & Him
9 — Kyary Pamyu Pamyu
9 — Kendrick Lamar
8 — David Bowie
8 — Justin Timberlake
7 — ohashiTrio

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.12.2013 12:21 AM przez AKT!.)
30.12.2013 12:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 20,624
Dołączył: May 2008
Reputacja: 8
Post: #27
RE: A.40: podsumowanie 2013
Podobnie jak rok temu nie będę Was zwodził. Zresztą kto mniej więcej zaglądał do mnie przez cały rok, ten raczej wie czego się spodziewać. Jestem w sumie zadowolony z tego podsumowania (może nie końca z kolejności, co możecie sobie skonfrontować z moim wcześniejszym podsumowaniem najlepszych utworów roku), bo jest zdecydowanie miarodajne dla tego, czego słuchałem i co działo się na liście w ciągu minionych 12 miesięcy.

Zasygnalizuję krótko kilka istotnych spraw: "Spending All My Time" drugi rok z rzędu w podsumowaniu roku trafia do top 10, tym razem na miejsce drugie, co w sumie daje utworowi ponad cztery tysiące punktów w ogólnym rozrachunku; resztę dopowiedzcie sobie sami (ewentualnie pomogę Wam jutro aktualizacją podsumowania -- teraz już -- 14 lat listy).

Druga sprawa dotyczy kolejnego długodystansowca, który w zeszłym roku zmieścił się w setce roku po zaledwie 13 tygodniach na liście, a teraz spędził na niej okrągły rok - 52. tygodnie. W kolejnym notowaniu stanie się piątym utworem w historii listy, który nieprzerwanie był w zestawie w trzech kolejnych latach.


[Obrazek: a40.png]
2013 top.100
[Obrazek: shehim5.png]
pozycja | punkty | tygodnie | wykonawca, tytuł | peak

01 2836 36 She & Him, "I Could've Been Your Girl" #1
02 2376 39 Perfume, "Spending All My Time (album-mix)" #1
03 1987 24 My Bloody Valentine, "New You" #1
04 1977 31 David Bowie, "The Next Day" #2
05 1965 52 ohashiTrio featuring Ken Hirai, "Tokyo Pierrot" #3
06 1792 21 Perfume, "Daijobanai" #1
07 1762 24 Robin Thicke featuring T.I. & Pharrell, "Blurred Lines" #5
08 1730 22 Mayer Hawthorne, "The Stars Are Ours" #2
09 1694 21 Vanessa Paradis, "Love Song"/"Les espaces et les sentiments" #2
10 1675 22 Mikal Cronin, "Shout It Out" #1

11 1624 23 Ashley Monroe duet with Blake Shelton, "You Ain't Dolly (And You Ain't Porter)" #2
12 1620 22 The Little Willies, "Wide Open Road" #8
13 1598 18 Paul McCartney, "New" #1
14 1582 19 My Bloody Valentine, "In Another Way" #1
15 1551 16 Arcade Fire, "Reflektor" #1
16 1540 21 Miranda Lambert, "Mama's Broken Heart" #1
17 1534 19 Caetano Veloso, "O Império da Lei" #2
18 1522 20 Perfume, "Magic of Love" #1
19 1518 22 The-Dream, "Loving You"/"Crazy" #10
20 1507 21 Ciara, "Body Party" #7

21 1504 20 Fiona Apple, "Hot Knife" #4
22 1492 20 She & Him, "I've Got Your Number, Son" #2
23 1473 19 Frank Ocean, "Lost" #3
24 1471 19 Daft Punk featuring Pharrell Williams, "Get Lucky" #1
25 1463 18 Joanna Newsom, "In California" #1
26 1444 20 The Strokes, "One Way Trigger" #4
27 1429 18 She & Him, "Never Wanted Your Love" #2
28 1398 19 Ariana Grande, "Baby I" #3
29 1395 18 She & Him, "Together" #6
30 1391 16 Annie, "Invisible" #1

31 1372 18 Wavves, "Demon to Lean On" #2
32 1351 19 Kanye West, "Black Skinhead" #2
33 1329 21 Bruno Mars, "Locked Out of Heaven" #12
34 1321 20 Little Boots, "Shake" #8
35 1319 19 Perfume, "1mm" #11
36 1319 17 Annie, "Tube Stops and Lonely Hearts" #10
37 1312 18 Vampire Weekend, "Diane Young"/"Step" #2
38 1309 15 Albin de la Simone, "Tu vas rire" #3
39 1283 16 Albin de la Simone, "La fuite" #2
40 1262 18 ohashiTrio, "Matilda" #1

41 1213 16 James Blake, "Retrograde" #5
42 1207 15 Vashti Bunyan, "Which Will" #1
43 1199 16 Franz Ferdinand, "Evil Eye" #4
44 1187 18 Dawes, "From a Window Seat" #5
45 1176 19 Crystal Castles, "Sad Eyes" #18
46 1153 18 Bill Callahan, "Javelin Unlanding" #7
47 1148 18 Ice Choir, "Two Rings" #20
48 1126 18 Wavves, "Sail to the Sun" #12
49 1122 16 Mariah Carey featuring Miguel, "#Beautiful" #8
50 1114 15 Franz Ferdinand, "Right Action"/"Love Illumination" #1

51 1113 15 Tomasz Stańko & New York Quartet, "Assasins" #12
52 1098 15 Jake Bugg, "Lightning Bolt" #9
53 1095 19 Miley Cyrus, "We Can't Stop" #4
54 1089 18 Meg, "Trap" #2
55 1086 15 Justin Timberlake, "Let the Groove Get In" #2
56 1085 15 Annie, "Back Together" #1
57 1067 15 David Bowie, "Valentine's Day" #1
58 1053 19 Fidlar, "No Waves" #23
59 1053 15 Hello Venus, "Venus" #1
60 1052 17 Daft Punk featuring Pharrell Williams, "Lose Yourself to Dance" #9

61 1049 16 Justin Timberlake, "Tunnel Vision" #9
62 1039 13 Arctic Monkeys, "No. 1 Party Anthem" #10
63 1032 17 Peace, "California Daze" #19
64 1028 15 My Bloody Valentine, "Only Tomorrow" #6
65 1006 13 Disclosure featuring AlunaGeorge, "White Noise" #3
66 1004 14 Janelle Monáe, "Electric Lady" #7
67 1003 13 Christina Aguilera, "Red Hot Kinda Love" #5
68 1002 15 Girls' Generation, "Love & Girls" #5
69 1001 18 Deerhunter, "Dream Captain" #30
70 1000 15 Ke$ha, "Only Wanna Dance With You" #6

71 0989 13 Julia Holter, "World" #10
72 0988 15 Bob Dylan, "Long and Wasted Years" #11
73 0987 13 Ariana Grande featuring Mac Miller, "The Way" #7
74 0977 13 Savages, "Husbands" #1
75 0973 15 Pulp, "After You" #12
76 0970 13 Uncle Acid & the Deadbeats, "Poison Apple" #9
77 0969 14 Father John Misty, "Now I'm Learning to Love the War" #7
78 0962 19 Gen Hoshino, "Shiranai" #11
79 0960 11 Arcade Fire, "Afterlife" #1
80 0949 20 Easton Corbin, "All Over the Road" #23

81 0948 16 Kyary Pamyu Pamyu, "Kimi ni 100%"/"Furisodeshon" #5
82 0946 15 Deerhunter, "Monomania" #10
83 0944 17 Beck, "I Won't Be Long" #19
84 0928 12 Suede, "Barriers" #1
85 0923 12 Ariana Grande, "Piano" #2
86 0921 14 Parquet Courts, "Borrowed Time" #13
87 0889 17 Django Django, "Life's a Beach" #22
88 0880 12 Paul McCartney, "Queenie Eye" #3
89 0878 12 David Bowie, "Love Is Lost" #11
90 0874 16 Fleetwood Mac, "Miss Fantasy" #17

91 0856 14 Perfume, "Handy Man" #14
92 0855 14 Vampire Weekend, "Finger Back" #24
93 0846 11 Justin Timberlake, "Pusher Love Girl" #1
94 0842 14 Steve Earle, "Invisible" #10
95 0832 13 Pet Shop Boys, "Vocal" #21
96 0830 13 Queens of the Stone Age, "I Sat by the Ocean" #9
97 0826 13 Solange, "Don't Let Me Down" #11
98 0823 15 Janelle Monáe, "Dance Apocalyptic" #25
99 0821 14 Janelle Monáe featuring Miguel, "PrimeTime" #1
00 0819 13 Sébastien Tellier, "L'amour naissant" #13

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
30.12.2013 12:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 20,624
Dołączył: May 2008
Reputacja: 8
Post: #28
RE: A.40: podsumowanie 2013
Na dokładkę cztery numery jeden, które nie zmieściły się do top 100 ze względu na zbyt krótki staż -- dwa z początku roku, dwa z końca:
124 730 09 Grizzly Bear, "A Simple Answer" #1
131 702 09 Solange, "Lovers in the Parking Lot" #1
136 694 07 Billie Joe Armstrong & Norah Jones, "Long Time Gone" #1
159 597 06 Caetano Veloso & David Byrne, "Dreamworld: Marco de Canaveses" #1

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.12.2013 04:18 PM przez AKT!.)
30.12.2013 04:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 28,939
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 18
Last.fm
Post: #29
RE: A.40: podsumowanie 2013
aaktt napisał(a):07 1762 24 Robin Thicke featuring T.I. & Pharrell, "Blurred Lines" #5
24 1471 19 Daft Punk featuring Pharrell Williams, "Get Lucky" #1
49 1122 16 Mariah Carey featuring Miguel, "#Beautiful" #8
60 1052 17 Daft Punk featuring Pharrell Williams, "Lose Yourself to Dance" #9
61 1049 16 Justin Timberlake, "Tunnel Vision" #9
te mamy wspólne w naszych Top100

aaktt napisał(a):33 1329 21 Bruno Mars, "Locked Out of Heaven" #12
bardzo mnie cieszy wysoka pozycja Bronka u mnie był 37 ale w podsumowaniu za 2012 roku

aaktt napisał(a):32 1351 19 Kanye West, "Black Skinhead" #2
niestety Kanye wypadł u mnie z Top100 po ostatnich 2 notowaniach roku.Icon_rolleyes

aaktt napisał(a):65 1006 13 Disclosure featuring AlunaGeorge, "White Noise" #3
5 0832 13 Pet Shop Boys, "Vocal" #21
98 0823 15 Janelle Monáe, "Dance Apocalyptic" #25
ta trojka gościła i u mnie ale nie z takim powodzeniem jak u ciebie

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
30.12.2013 04:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,833
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 11
Facebook Last.fm
Post: #30
RE: A.40: podsumowanie 2013
jak zwykle szata graficzna bez zarzutu, najładniejsza na forum.
aaktt napisał(a):03 1987 24 My Bloody Valentine, "New You" #1
cieszę się, że są na pudle.
aaktt napisał(a):10 1675 22 Mikal Cronin, "Shout It Out" #1
tego faceta też lubię i cieszę się że się załapał na top 10.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
31.12.2013 12:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 20,624
Dołączył: May 2008
Reputacja: 8
Post: #31
RE: A.40: podsumowanie 2013
dziobaseczek napisał(a):jak zwykle szata graficzna bez zarzutu, najładniejsza na forum.
a dziękuję Icon_biggrin

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.01.2014 12:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 20,624
Dołączył: May 2008
Reputacja: 8
Post: #32
RE: A.40: podsumowanie 2013
[Obrazek: a40.png]
last.fm: piosenki 2013
[Obrazek: nyan.gif]
pozycja | l. odsłuchów | lista roku a.40 | wykonawca, tytuł

01 83 560 Nyan Cat – Nyan Cat
02 44 015 Arcade Fire – Reflektor
03 43 001 She & Him – I Could've Been Your Girl
04 38 042 Vashti Bunyan – Which Will
05 36 024 Daft Punk – Get Lucky (feat. Pharrell)
06 32 018 Perfume – Magic of Love
07 30 006 Perfume – だいじょばない
08 28 032 Kanye West – Black Skinhead
09 26 136 Billie Joe + Norah – Long Time Gone
10 25 004 David Bowie – The Next Day
11 25 005 大橋トリオ – 東京ピエロ (feat. 平井堅)
12 24 027 She & Him – Never Wanted Your Love
13 24 035 Perfume – 1mm
14 23 020 Ciara – Body Party
15 23 064 My Bloody Valentine – Only Tomorrow
16 23 091 Perfume – Handy Man
17 21 014 My Bloody Valentine – In Another Way
18 20 007 Robin Thicke – Blurred Lines (feat. T.I. & Pharrell)
19 20 037 Vampire Weekend – Diane Young
20 20 066 Janelle Monáe – Electric Lady
21 20 079 Arcade Fire – Afterlife
22 19 003 My Bloody Valentine – New You
23 19 016 Miranda Lambert – Mama's Broken Heart
24 19 019 The-Dream – Loving You/Crazy
25 19 290 Taku Unami, Moe Kamura & Tetuzi Akiyama – Sail and Step
26 18 058 Fidlar – No Waves
27 18 076 Uncle Acid and the Deadbeats – Poison Apple
28 17 008 Mayer Hawthorne – The Stars Are Ours
29 17 036 Annie – Tube Stops and Lonely Hearts
30 17 054 Meg – TRAP
31 17 059 Hello Venus – Venus
32 17 159 Caetano Veloso & David Byrne – Dreamworld: Marco de Canavezes
33 16 022 She & Him – I've Got Your Number, Son
34 16 040 大橋トリオ – マチルダ
35 16 043 Franz Ferdinand – Evil Eye
36 16 050 Franz Ferdinand – Right Action
37 16 070 Ke$ha – Only Wanna Dance With You
38 16 074 Savages – Husbands
39 16 081 きゃりーぱみゅぱみゅ – キミに100パーセント
40 16 093 Justin Timberlake – Pusher Love Girl
41 16 098 Janelle Monáe – Dance Apocalyptic
42 15 002 Perfume – Spending all my time (Album-mix)
43 15 044 Dawes – From a Window Seat
44 15 046 Bill Callahan – Javelin Unlanding
45 15 061 Justin Timberlake – Tunnel Vision
46 15 068 소녀시대 – LOVE&GIRLS
47 15 082 Deerhunter – Monomania
48 15 099 Janelle Monáe – PrimeTime (feat. Miguel)
49 15 139 星野源 – 化物
50 15 305 Ashley Monroe – Two Weeks Late


* podsumowanie dotyczy tylko utworów, które były na a.40 w minionym roku

[Obrazek: a40.png]
last.fm: albumy 2013
[Obrazek: madein.png]
pozycja | l. odsłuchów | lista roku | wykonawca, tytuł

01 347 -- The Beach Boys – Made in California
02 176 52 She & Him – Volume 3
03 173 26 Arcade Fire – Reflektor
04 172 41 Janelle Monáe – The Electric Lady
05 125 01 Taku Unami, Moe Kamura & Tetuzi Akiyama – Hontatedori
06 122 04 My Bloody Valentine – m b v
07 118 -- Daft Punk – Random Access Memories
08 116 15 David Bowie – The Next Day
09 115 22 Mayer Hawthorne – Where Does This Door Go
10 105 07 Matana Roberts – Coin Coin Chapter Two: Mississippi Moonchile
11 104 06 Perfume – LEVEL 3
12 095 75 James Blake – Overgrown
13 090 03 Albin de la Simone – Un homme
14 087 -- The-Dream – IV Play
15 083 25 Danny Brown – Old
16 079 24 Justin Timberlake – The 20/20 Experience
17 076 12 Ashley Monroe – Like a Rose
18 068 73 Vampire Weekend – Modern Vampires of the City
19 067 10 Bill Callahan – Dream River
20 067 57 Kanye West – Yeezus
21 066 11 Tomasz Stańko – Wisława
22 063 45 The Heliocentrics – 13 Degrees Of Reality
23 060 20 Billie Joe Armstrong and Norah Jones – Foreverly
24 059 96 星野源 – Stranger
25 059 -- Ariana Grande – Yours Truly
26 057 14 Forest Swords – Engravings
27 056 -- Neko Case – The Worse Things Get, the Harder I Fight, the Harder I Fight, the More I Love You
28 055 -- Mavis Staples – One True Vine
29 053 02 Deafheaven – Sunbather
30 052 38 Deerhunter – Monomania
31 052 76 Paul McCartney – New
32 052 -- Uncle Acid and the Deadbeats – Mind Control
33 052 -- Franz Ferdinand – Right Thoughts, Right Words, Right Action
34 050 56 きゃりーぱみゅぱみゅ – なんだこれくしょん
35 050 -- Wavves – Afraid Of Heights
36 049 55 Enno Poppe – Schrank
37 048 53 Beyoncé – Beyoncé
38 048 -- Rhye – Woman
39 047 -- Dawes – Stories Don't End
40 046 -- Arctic Monkeys – AM
41 045 17 Annie – The A&R EP
42 045 -- 大橋トリオ – plugged
43 044 31 Stara Rzeka – Cień chmury nad ukrytym polem
44 044 79 Savages – Silence Yourself
45 044 81 Vanessa Paradis – Love Songs
46 044 -- Laura Marling – Once I Was An Eagle
47 043 21 Salvatore Sciarrino – String Quartets (Quartetto Prometeo)
48 042 18 Julianna Barwick – Nepenthe
49 042 49 Little Boots – Nocturnes
50 042 -- Quasimoto – Yessir Whatever


* podsumowanie dotyczy tylko płyt, które ukazały się w minionym roku

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2014 04:59 PM przez AKT!.)
02.01.2014 04:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,450
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 4
Post: #33
RE: A.40: podsumowanie 2013
W drugiej liście zmień tytuł.

Nyan Cat x 83 = lobotomia.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
02.01.2014 04:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 20,624
Dołączył: May 2008
Reputacja: 8
Post: #34
RE: A.40: podsumowanie 2013
furbul napisał(a):W drugiej liście zmień tytuł.
O dzięki, faktycznie.

furbul napisał(a):Nyan Cat x 83 = lobotomia.
Icon_mrgreen Ja dużo słucham na co dzień ^^

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.01.2014 04:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości