Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top wszech czasów — edycja pierwsza
2008
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #201
 
Miszon napisał(a):ale kajman, a nie ja?

Akurat ja oburzyłem się na złe słowo o tekstach w muzyce pop :/ czy też raczej braku ich ''przydatności'' tam.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.05.2009 10:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #202
 
Może nzdrobię. Jak wiele innych rzeczy - w wakacje. Icon_razz
Cytat:Akurat ja oburzyłem się na złe słowo o tekstach w muzyce pop :/
No wiesz - sądzę, że 80% mogłoby być śpiewane w suahili albo po marsjańsku. I nikomu by to nie przeszkadzało.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
13.05.2009 10:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #203
 
Ja też uważam, że muzyka taneczna to jednak nie jest gatunek, gdzie należy szukać głębi w tej materii.
Co do popu to jest to zbyt szerokie pojęcie, żeby definiowało cokolwiek, ale fakt słuchacze Lady Gagi, chyba nie dbają za bardzo o czym ona śpiewa.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.05.2009 11:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #204
 
Ok, ale nie można całe życie jechać na stereotypie, że pop i muzyka taneczna to Lady Gaga i jej przyjaciółki, a mam wrażenie, że czasami tak się na tym forum pisze w odniesieniu do tych gatunków.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.05.2009 11:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #205
 
No ja akurat Lady Gagi nie znam, ale jak ktośwrzuca temat tekstów w popie, to zawsze słyszę Leonę Lewis "Always forever", czyli coś co mnie zabiło swego czasu swoim textem Icon_biggrin3.
I niestety większość popu ma takie texty na poziomie przedszkola...

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
13.05.2009 11:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #206
 
saferłel napisał(a):Ok, ale nie można całe życie jechać na stereotypie, że pop i muzyka taneczna to Lady Gaga i jej przyjaciółki, a mam wrażenie, że czasami tak się na tym forum pisze w odniesieniu do tych gatunków.
Czytaj proszę ze zrozumieniem, to był tylko przykład mający na celu przyznanie racji, że owszem, w części mainstreamowego popu wszystko jedno co się śpiewa, ale:
aaktt kilka postów wyżej napisał(a):Co do popu to jest to zbyt szerokie pojęcie, żeby definiowało cokolwiek

Ja osobiście mogę wymienić mnóstwo popowych utworów, które mają dobre teksty. Przykładów nie trzeba szukać daleko, wystarczy spojrzeć na #2 mojego topu - to jest pure pop, a tekst jest jednym z lepszych jakie słyszałem.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.05.2009 11:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 394
Dołączył: Jun 2007
Post: #207
 
Miszon napisał(a):
kajman napisał(a):Text jest najmniej istotnym elementem utworu.
Zależy jakiego. Dance'owego, czy popowego - tak. W pozostałych przypadkach może być nawet ważniejszy od muzyki (punk, poezja śpiewana, pieśni polityczne, itp.)
Może i tak, ale jeżeli nie patrzymy na niego pod względem muzycznym. Muzycznie jest ważne jak się śpiewa, a nie co się śpiewa. To co się śpiewa wychodzi poza względy muzyczne. Pewne przekazy mogłyby być mówione lub nawwet krzyczane, a muzyka służy tylko do uprzystępniania ich.
15.05.2009 02:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 394
Dołączył: Jun 2007
Post: #208
 
saferłel napisał(a):Dlaczego ? Ale głupoty piszesz, no wybacz kolego :/
Dlatego że text zmienia ze strony muzycznej tylko tyle, że pewne dźwięki lepiej brzmią i bardziej współgrają z muzyką niż inne.
aaktt napisał(a):Chociaż Ty też z tymi Beach Boysami żeś wyskoczył, dlatego mam nadzieję, że nadrobisz braki
Podejrzewam, że każdy z nas ma mnóstwo braków i nie wiem, jak Miszon, ale ja na pewno nie będę nawet na 8 planie stawiał uzupełnianie ich w zakresie BB.
saferłel napisał(a):rat ja oburzyłem się na złe słowo o tekstach w muzyce pop :/ czy też raczej braku ich ''przydatności'' tam.
Ja się akurat cieszę, że nie rozumiem zagranicznych textów popowych (zresztą większości rockowych także), bo text raczej nie ma szans poprawić mi odbioru utworu, a pogorszyć może.
aaktt napisał(a):Ja osobiście mogę wymienić mnóstwo popowych utworów, które mają dobre teksty. Przykładów nie trzeba szukać daleko, wystarczy spojrzeć na #2 mojego topu - to jest pure pop, a tekst jest jednym z lepszych jakie słyszałem.
Ja znam też sporo utworów (popowych i nie tylko), których texty uwielbiam, ale nie wpływają one na ocenę utworu i na to, czy mi się podoba. Natomiat wpływa na to czy dany utwór lubię.
15.05.2009 02:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #209
 
No ale kajmanie nie można mówić, że
Cytat:To co się śpiewa wychodzi poza względy muzyczne.
. Bo tak się składa, że piosenka/pieśń jest forma muzyczną, w której tekst JEST. Bez niego nie byłaby piosenką/pieśnią. A to czyni sporą różnice.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
15.05.2009 02:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 394
Dołączył: Jun 2007
Post: #210
 
Miszon napisał(a):No ale kajmanie nie można mówić, że
Cytat:To co się śpiewa wychodzi poza względy muzyczne.
. Bo tak się składa, że piosenka/pieśń jest forma muzyczną, w której tekst JEST. Bez niego nie byłaby piosenką/pieśnią. A to czyni sporą różnice.
Niezaprzeczalnie jest w tym jakaś logika. Ja raczej bym określił piosenkę jako formę muzyczną, w której wokalista używa słów, ale faktycznie określenie, którego ty używasz jest zdecydowanie powszechniej używane. Chociaż chyba spotkałem się z piosenkami, które do tego określenia średnio pasują.
15.05.2009 02:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #211
 
Rozdzielanie tego w taki sposób to dla mnie głupota, ale każdy robi tak jak uważa za stosowne. Tekst jest integralną częścią utworu i dla mnie jedno słowo potrafi zmienić wszystko.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.05.2009 02:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #212
 
No dla mnie też jest ważny. Bo jak piszę - bez tekstu nie ma piosenki. Radykalne podejście kajmana do jego roli nieco mnie dziwi. Szczególnie, jesli ktoś spiewa w języku na m zrozumiałym.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
16.05.2009 01:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 394
Dołączył: Jun 2007
Post: #213
 
Miszon napisał(a):No dla mnie też jest ważny. Bo jak piszę - bez tekstu nie ma piosenki. Radykalne podejście kajmana do jego roli nieco mnie dziwi. Szczególnie, jesli ktoś spiewa w języku na m zrozumiałym.
Może to kwestia wieku, bo kiedyś jednak przywiązywałem większe znaczenie do textu. A teraz przeciętnej piosenki nie jest w stanie dla mnie uratować genialny text, ale może się niestety zdarzyć, że beznadziejny text może przeszkadzać w odbiorze genialnego utworu.
16.05.2009 01:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
serce PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/1 AKT! 231 4 162 22.01.2023 04:30 PM
Ostatni post: kajman
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja piąta AKT! 24 23 229 02.09.2012 09:01 PM
Ostatni post: AKT!
Zdjęcie Polski top wszech czasów — edycja pierwsza AKT! 102 76 258 29.07.2012 12:55 PM
Ostatni post: thestranglers
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja trzecia AKT! 288 135 116 23.12.2010 11:19 AM
Ostatni post: ku3a
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja druga AKT! 382 139 362 19.10.2009 10:49 PM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości