Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top wszech czasów — edycja pierwsza
2008
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #61
 
Widzę, że na forum jest więcej zwolenników Dragów Icon_razz2 niż Symfonii. Dziwne ;]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.07.2008 02:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #62
 
Ja tam wolę "Sonnet" i "Szczęściarza"... :roll:
16.07.2008 02:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #63
 
A ja wolę A Northern Soul i Butterfly, zna ktoś Icon_razz2?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.07.2008 02:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #64
 
A ja wolę miejsce #38, które już za chwilę Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.07.2008 09:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #65
 
#38. Lenny Kravitz, Believe In Me
Album: Lenny | Gatunek: Soul, Rock | Rok wydania: 2001 | 4:40

[Obrazek: 38lennykravitz.png]
Cóż mogę napisać? Lenny'ego przedstawiać nikomu nie trzeba. To chyba dlatego, szczególnie ostatnio jego muzyka jest mi bardzo bliska, że łączy w sobie rock'n'roll z funkiem czy soulem. Believe In Me to właśnie przykład takiego soulowego kawałka, w dodatku nagrany już w XXI wieku, a brzmiący co najmniej jak sprzed półwiecza. Stara dobra soulowa szkoła. Ktoś kiedyś powiedział, że gdyby Bóg zszedł na ziemię, to tylko jako Lenny Kravitz. Może to trochę przesadzone, ale coś w tym jest. Wystarczy posłuchać Believe In Me, a z pewnością się to uchwyci. Przed państwem Lenny, po raz drugi i niestety już ostatni.

[zachomikuj] | [divshare] | [tekst] | [youtube] | [myspace]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.07.2008 09:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #66
 
Kurczę, jak to brzmi dziwnie...jak na niego. Nowy album to w ogóle inna bajka i przyznam, że taki rockowy Lenny mi się bardziej podoba od tego funk/soulowego. Jak dla mnie to tutaj nic się nie dzieje i teledysk w dodatku taki dość przeciętniacki Zapuść kolego Are You Gonna Go My Way i po kłopocie z niskimi ocenami Icon_razz2
Ale to jednak nie łapie mnie - 2'5/5

PS - fajnie, że widząc twój avatar można poznać, że już kolejna część topu gotowa Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.07.2008 09:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #67
 
To taki wabik, żebyście nie przegapiali kolejnych odsłon Icon_mrgreen
"Are You Gonna Go My Way" wymiata, to oczywista oczywistość Icon_cool2
Ale ja w utworach poza dawaniem czadu, szukam jakiegoś takiego metafizycznego przesłania, które gdzieś trafia do mojej podświadomości, trudno mi to opisać Icon_wink2

I dodam jeszcze, że "Believe In Me" to był pierwszy utwór Kravitza, który wszedł na moją listę (dokładnie 15 maja 2002 zadebiutował na #30 i to było jednocześnie jego peak position) i zarazem pierwszy jego kawałek, który poznałem w trakcie, kiedy szalał na listach przebojów Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.07.2008 09:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #68
 
Aha czyli tutaj nie tylko znakomity utwór, ale i sentyment składa się na ocenę Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.07.2008 10:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #69
 
Tak, chyba nawet przede wszystkim sentyment (ale to będzie widać bardziej przy wyższych pozycjach) i jakieś takie osobiste pobudki (oczywiście zastrzegając, że wszystkie utwory są znakomite). Końcówka zestawienia była natomiast taka bardziej reprezentatywna bez wielkich emocji z mojej strony Icon_wink2 Gdybym miał wybierać genialne utwory i tylko na tej podstawie sprawdzać, który jest bardziej, a który mniej genialny, to bym nad tym siedział z 10 lat i nie wiem czy bym coś wymyślił, a już na pewno nie ułożył bym tylko pięćdziesiątki, bo staram się nie oceniać muzyki tylko tak hmm... mechanicznie tzn. na początku pewnie owszem, ale jeśli już coś dobrze znam, to szukam dalej. Czasami te kawałki nawet nie mają takiego znaczenia, że np. umarł mi pies i wtedy puścili w telewizji ten klip, dlatego jest na tej czy tamtej pozycji, ale raczej przywołują stany uczuć, za pomocą tekstów i melodii, które są mi bliskie, o! Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.07.2008 10:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #70
 
Hahaha już sobie to wyobraziłem:
''Na pierwszym miejscu utwór Hound Dog, Elvisa Presleya, bo właśnie wtedy gdy mi pies umarł puścili go w TV'' Icon_biggrinIcon_biggrin

Masz rację w tym co piszesz. Jestem tylko ciekaw czy na liście pojawi się 1 piosenka, która pokochałeś w swoim życiu ;], a przynajmniej tak polubiłeś, że był to impuls do poznawania całej tej teczki z napisem MUZYKA.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.07.2008 10:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #71
 
Ja nie wiem czy była taka piosenka w ogóle, bo muzyki słucham odkąd pamiętam i to było jakieś takie naturalne Icon_wink2 To może trochę dziwne, bo u mnie w rodzinie raczej nikt nie jest jakiś umuzykalniony, moi rodzice nie są maniakami, mama trochę słucha różnych rzeczy, ale nie tak, żeby sama szukać czegoś nowego. W każdym razie już w przedszkolu furorę robiły takie hity jak "Ogórek, ogórek" czy "Na marchewki urodziny" i znałem je wszystkie, naprawdę Icon_wink2 No, ale ich raczej nie będzie. Pamiętam, że uwielbiałem wtedy "Cichosza" Turnau'a i "Orła cień" Various Manx, ale później poszedłem trochę w inną stronę i ich też nie będzie. Poza tym wątpię czy to były te pierwsze. Nie, na pewno nie. Musiałbym chyba spytać rodziców, chociaż wątpię, żeby pamiętali konkretnie czym się zachwycałem we wczesnych latach mej młodości Icon_wink2 Było wielu artystów, których uwielbiałem w podstawówce, mimo, że nie znałem całych płyt, bo z dostępem do muzyki było wtedy raczej ciężko, jako że płyty kosztowały średnio 50-60 złotych, a ja no cóż byłem dzieckiem i kupowałem raczej klocki lego Icon_wink2 Ale muzyka była od dawien dawna i nawet często wracam do wykonawców, których wtedy słuchałem jak np. w zeszłym roku The Corrs, bo to całkiem porządny zespół, a zapomniałem o nim w zasadzie na jakieś 6 lat Icon_wink2

P.S. A psa nigdy nie miałem, to był tylko przykład Icon_wink2 Miałem, i zresztą nadal mam, muzykę, ale ona nie zamierza umierać Icon_smile2

A "Hound Dog" lubię, ale tylko lubię. Elvisa nie będzie wcale, bo nie jest mi aż tak bliski, chociaż słucham od czasu do czasu, szczególnie na święta, bo kolędy w jego wykonaniu są fenomenalne Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.07.2008 10:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #72
 
Dzięki za wyczerpującą wypowiedź - w tym jesteśmy do siebie podobni, zawsze starami się wyczerpać temat do sedna ;P i wszystko dokładnie opisać Icon_smile
....aaa nie wolno zapomnieć też o wspólnym podobieństwie związanym z klockami lego Icon_biggrin. Miałeś stadion piłkarski Icon_biggrinIcon_biggrin?

Faktycznie nie chodzi mi o jakieś przedszkolne piosenki....hmm ja może dobrze pamiętam taki impuls, bo chyba wcześniej muzyką po prostu się nie interesowałem, była ona dla mnie tym czym jest obecnie dla większości ludzi słuchających RMF FM ;]
W sumie więc pamiętam dość dobrze swoją przygodę z muzyką, a pierwszym utworem jaki usłyszałem i pamiętam dobrze to kawałek, który chętnie bym dziś posłucham, ale znam niestety tylko melodię i wiem, że śpiewał go czarny wykonawca, muzyka z pogranicza soulu, gospelu (damski chórek w refrenie), rapowane (ale przyjemne bardzo) zwrotki i rok 1997, 30 Ton lista lista przebojów....i co to jest? Nie mam pojęcia Icon_cry2 Chyba muszę przeszukać archiwum tej listy o ile takie jest.....I see you with....coś jakby tak szedł refren Icon_sad
A i jeszcze było Rolling Stones w bardzo podobnym czasie - ale o nich już pisałem na łamach tego forum w zbliżonym temacie, bo tutaj już na offtop schodzę. Tylko dodam, że nie mają nic lepszego niż Anybody Seen My Baby Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.07.2008 10:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #73
 
A to nie był Dr. Alban czasem? Icon_mrgreen
A może Puff Daddy "I'll Be Missing You", bo to by się zgadzało jeśli chodzi o rok Icon_wink2 ?

Albo "Gangsta's Paradise" Coolio?

Stadionu piłkarskiego nie miałem, bo to już był raczej schyłek mojego zbierania lego, kiedy ta seria wyszła, ale bardzo lubiłem różne podróżnicze serie z jakimiś mumiami i szamanami Icon_biggrin3 + oczywiście piraci, kosmici i rycerze Icon_biggrin3

No i też oglądałem 30 ton i też ten program w jakimś stopniu mnie w tych latach kształtował, chyba najbardziej Icon_wink2 Radio odkryłem znacznie później, chyba dopiero gdzieś w 2001 roku, wcześniej jakoś tam nie szukałem muzyki Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.07.2008 10:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #74
 
Hmm, chyba żaden z nich <przegląda gorączkowo youtube>, ale liczę po trochu na twoją pomoc, bo ty się znasz na takiej muzie i skoro znasz co nie co z tamtego okresu....hmm z tego co jeszcze udało mi się przypomnieć gość miał dredy...albo przynajmniej długie włosy ułożone podobnie do dredów.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.07.2008 10:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #75
 
hip hop i gospel mówisz? Icon_razz
muszę się nad tym zastanowić, teraz już idę spać, jutro poszukam Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.07.2008 11:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #76
 
Będę wdzięczny, rok 97...ewentualnie lata graniczne 96 i 98....w sumie to na 100% nigdy pewny nie moge być, szczególnie ze to tak dawno było. W każdym razie chyb razem z Rolling Stones bylo na liście, a oni to na bank 97....
Archiwum kiedyś 30 ton miało chyba, a teraz klapa :/ Będzie cieżko...ale damy radę i hope Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.07.2008 11:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #77
 
Lenny Kravitz... wow, świetnie wygląda! Icon_razz
Z piosenek bardziej lubię "Stand By My Woman", "I Belong To You" albo "Are You Gonna..."

Pamiętam, że u mnie "Believe In Me" nigdy nie mogło się przebić.

Saferłel, może ten gospel i hip hop to Nana "Lonely"? Chociaż gdzie tam hip hop.... Icon_biggrin3
17.07.2008 03:42 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #78
 
a nie Warren G & Sissel - Prince Igor? rok 97 Icon_smile2
17.07.2008 10:10 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #79
 
saferłel napisał(a):I see you with....coś jakby tak szedł refren Icon_sad
A moze: Coolio - C U When U Get There.

.
17.07.2008 11:27 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #80
 
MICHAŁ!!!!!!!! To jest to!! I nadal mi się cholernie podoba, chociaż teraz teledysk trochę inaczej wygląda jakby, głos jest bardziej ''mocny''...ale tak to jest to na pewno. WIELkiE DZIĘKI Icon_biggrin Super wrócić do 1 piosenki w swoim życiu Icon_razz2
Haha a co to jest? To ten PASKUDNY Hip Hop Icon_razz2..

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.07.2008 11:40 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
serce PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/1 AKT! 231 4 160 22.01.2023 04:30 PM
Ostatni post: kajman
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja piąta AKT! 24 23 218 02.09.2012 09:01 PM
Ostatni post: AKT!
Zdjęcie Polski top wszech czasów — edycja pierwsza AKT! 102 76 224 29.07.2012 12:55 PM
Ostatni post: thestranglers
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja trzecia AKT! 288 135 074 23.12.2010 11:19 AM
Ostatni post: ku3a
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja druga AKT! 382 139 323 19.10.2009 10:49 PM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości