Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top wszech czasów — edycja pierwsza
2008
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
 
Nie uważam by było tych punktów aż tak dramatycznie mało Icon_wink

Gdzie dalsza część topu?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.07.2008 01:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
 
Ta daj chłopakowi odetchnąć Icon_mrgreen
10.07.2008 07:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #43
 
Ja jestem przerażony, bo ostatnio co przychodzę do domu to jestem sflaczały i nie mam czasu na jakiś błyskotliwy opis. Dzisiaj byłem we Wrocławiu z dokumentami na studia i wracając koło 16 do domu, położyłem się i tak mi zleciało do 21 Icon_eek2
Jutro znowu zapowiada się dzień poza domem. Sobota także, a od poniedziałku zaczynam pracę, więc już w ogóle nie będę chyba dosypiał, żeby publikować kolejne miejsca.

Pozycja #40, która uprzedzam, że będzie mało ambitna i w ogóle wstyd na całą wieś Icon_mrgreen już za jakieś pół godziny, a kolejna #39 powinna się ogólnie spodobać i w sumie ani jedna ani druga nie pojawiły się w pierwszej wersji topu tzn. w momencie rozpoczęcia tutaj tego tematu Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.07.2008 12:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
 
Mnie tam wieś bardzo pociąga....szczególnie Załęcze Wielkie w Łódzkim Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.07.2008 12:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
 
aaktt napisał(a):Pozycja #40, która uprzedzam, że będzie mało ambitna i w ogóle wstyd na całą wieś Icon_mrgreen
Dragostea din tei?
11.07.2008 12:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #46
 
Nie, ja myślę, że to będzie to - http://pl.youtube.com/watch?v=dTiMV1Vv1Tw Icon_biggrinIcon_biggrin

Hurry, hurry, hurry aaktt, czekamy Icon_biggrinIcon_biggrinIcon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.07.2008 01:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #47
 
Buehehe, nie, nie aż tak Icon_mrgreen

Już daję, tylko póki co słucham Mieczysława Fogga <3 i to jest trochę inny klimat Icon_wink2
Ja w ogóle nie potrafię pisać o muzyce, w momencie, kiedy jej nie słucham, o! Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.07.2008 02:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
 
aaktt napisał(a):Ja w ogóle nie potrafię pisać o muzyce, w momencie, kiedy jej nie słucham, o! Icon_biggrin3

To zupełnie inaczej niż ja Icon_wink Jak piszę recenzje to właśnie lubię mieć kontakt z tym co opisuje. To z jednej strony pomaga w pisaniu, a z drugiej i weryfikuje samo moje słowa ; )

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.07.2008 02:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
 
Paweł... to jest fajne Icon_lol Z 10 lat temu to by na pewno była pierwsza dziesiątka mojej listy
11.07.2008 02:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #50
 
saferłel napisał(a):
aaktt napisał(a):Ja w ogóle nie potrafię pisać o muzyce, w momencie, kiedy jej nie słucham, o! Icon_biggrin3

To zupełnie inaczej niż ja Icon_wink Jak piszę recenzje to właśnie lubię mieć kontakt z tym co opisuje. To z jednej strony pomaga w pisaniu, a z drugiej i weryfikuje samo moje słowa ; )
Lol, no to tak jak ja Icon_mrgreen Tam było podwójne "nie" Icon_biggrin3

Ach te problemy z tymi zaprzeczeniami... Icon_mrgreen

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.07.2008 02:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #51
 
Haha Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.07.2008 02:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #52
 
#40. Rascal Flatts, Mayberry
Album: Melt | Gatunek: Country | Rok wydania: 2002 | 4:32

[Obrazek: 40rascalflatts.png]
Tak, to ten niepozorny utwór zaczął moją przygodę z muzyką country. Był maj 2004, a na Billboard Hot 100 kawałek nieznanego mi wówczas zespołu awansował właśnie na pozycję #21. W sumie tylko z czystej ciekawości sprawdziłem co to takiego i okazało się, że to jest to. To pierwszy kawałek country, nie licząc Shanii Twain w 2000, który wszedł do mojego top #40 i to w jakim stylu! W drugim tygodniu pobytu na liście awansując z #56 na #1, gdzie spędził w sumie cztery tygodnie. Ten utwór chyba już na zawsze kojarzył mi się będzie z wakacjami i gorącymi słonecznymi majowymi popołudniami. A dlaczego mi się spodobał? Przede wszystkim uderzył mnie tekst, opowiadający o pędzie dzisiejszego świata, wyścigu za pieniędzmi i życiu wielkich miast, gdzie nie ma czasu na nic poza pracą. Ten utwór to taka moja prywatna ucieczka od otaczającego świata. Zawsze słuchając go, wyobrażam sobie oblane słońcem bezkresne złociste pola pszenicy. Niestety ostatecznie nie zrealizowano teledysku, do tego utworu, ale może i lepiej, bo od czego jest wyobraźnia, prawda? Mimo, że od czasu tego utworu, w zasadzie zapomniałem o Rascal Flatts, a w pełnej okazałości poznałem ich dopiero w 2006 roku przy okazji kolejnego świetnego utworu My Wish, to jednak podejrzewam, że gdyby nie Mayberry to nigdy by po nich nie sięgnął, podobnie zresztą jak po wielu innych wykonawców country...

[zachomikuj] | [divshare] | [tekst] | [youtube] | [myspace]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.07.2008 02:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
 
Lecisz więc znów na country i co ja mam biedny napisać. Tak, to na pewno pogodna, słoneczna i miła muzyka, ale mi nadal przypomina ten znany numer z radia..(w cudzysłowiu), nadal mam wrażenie, że country to muzyka, która w pewnym sensie ma ograniczone pole do popisu i wiele numerów się kopiuje po kilka razy - może się mylę, pewnie według ciebie NA PEWNO się mylę, ale nic na to nie poradzę.

+ za dość interesujący wokal, na pierwszy raz wydaję się dość zwykły i nijaki, ale ma tą chrypeczkę Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.07.2008 03:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #54
 
Może Cię to bardzo zdziwi, ale masz rację Icon_wink2
Utwory Country faktycznie bardzo często są dość wtórne i nawet w obrębie jednego wykonawcy często zdarzają się kawałki, które bardzo się nawzajem przypominają. I to faktycznie jest chyba największy minus country, przynajmniej jak dla mnie. Ale mimo wszystko jest wiele utworów, które się wybijają, może nie przy pierwszym przesłuchaniu, bo to zdecydowanie nie jest typ muzyki, który chwyta od razu. Trzeba mu poświęcić trochę czasu, ale wtedy podoba się bardzo długo i nie może przestać Icon_wink2 To zdecydowanie plus. Zresztą to widać po listach country (czy także mojej własnej) - utwory typowo country potrafią na niej spędzić 20-30 tygodni zanim trafią na wysokie pozycje! Natomiast te, które są bardziej popowe czy pop-rockowe, szybko awansują, ale równie szybko wypadają Icon_wink2

"Mayberry" było raczej z tych bardziej popowych, bo także na Hot 100 odniosło duży sukces, o czym zresztą pisałem. U mnie na liście spędziło 26 tygodni, więc także nie podbija żadnych rekordów na tym poletku Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.07.2008 03:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #55
 
#39. The White Stripes duet with Holly Golightly,
It Is True That We Love One Another

Album: Elephant | Gatunek: Alternative Rock | Rok wydania: 2003 | 2:40

[Obrazek: 39whitestripes.png]
Muszę powiedzieć, że nie wiem dlaczego akurat uwielbiam White Stripes, a nie przepadam w zasadzie za całą resztą alternatywnego rocka. Nie chodzi nawet o to, że to amerykański zespół, bo początkowo byłem pewien, że są z Wysp, zwłaszcza, że tam swego czasu ich sukces był zdecydowanie większy niż w USA. Poza tym ich muzyka to na moje ucho, bardzo brytyjski rock wykonany w amerykańskim stylu i z wieloma amerykańskimi naleciałościami. I chyba właśnie takie połączenie sprawia, że nagrywają naprawdę wspaniałą muzykę. Poza tym to chyba moje upodobanie do prostych kawałków, sprawia, że w ich muzyce znalazłem dla siebie bardzo dużo, bo oni właśnie takie proste kawałki, grają. It Is True That We Love One Another to bardzo Beatelsowo-nacechowany kawałek. Radosny i prawdziwy w swojej prostocie, z bardzo prozaicznym, ale trafnym i śpiewnym tekstem. Elephant to zdecydowanie mój ulubiony krążek duetu i praktycznie nie ma na nim kawałka, który by mi się nie podobał. Mimo to zamykający track ma w sobie coś takiego, że brzmi inaczej i wyróżnia się ze świetnej całości. Przy moich wyborach rozważałem także The Nurse i Little Ghost, z Get Behind Me Satan, które także uwielbiam. Pewnie gdyby podsumowanie liczyło chociaż 100 pozycji, to znalazłyby się tam wszystkie trzy i nawet nie jestem pewien w jakiej kolejności. Cudowności.

[zachomikuj] | [divshare] | [tekst] | [youtube] | [myspace]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.07.2008 04:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
 
Ja również White Stripes bardzo lubię, chociaż nie znam całej dyskografii, a żadna z innych płyt niż Icky Thump nie dostała super wysokich ocen, chyba miałem zły okres na ich słuchanie....na pewno wrócę do całej dyskografii.
To jet bardzo sympatyczna piosenka z zabawnym jak dla mnie tekścikiem, daję 4'5/5 mimo, że wokal Pani Meg jest dość niskich lotów Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.07.2008 09:20 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #57
 
A ja lubię jej wokal, właśnie dlatego, że jest taki zupełnie nieprofesjonalny Icon_biggrin3
To daje takie uczucie... hmmm... "harmonii"... (w cudzysłowie oczywiście Icon_razz) między rozstrojonymi instrumentami, wokalami, a tym całym ogólnym bałaganem Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.07.2008 06:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #58
 
Ona w ogóle jest bardzo nieprofesjonalna, ale to swoją drogą....Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.07.2008 06:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #59
 
Ej, ja ją lubię Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.07.2008 09:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #60
 
aaktt napisał(a):#43. The Verve, Bitter Sweet Symphony
Jeśli chodzi o The Verve, to najbardziej podoba mi się: "The Drugs Don't Work" Icon_smile2

.
16.07.2008 12:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
serce PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/1 AKT! 231 4 160 22.01.2023 04:30 PM
Ostatni post: kajman
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja piąta AKT! 24 23 212 02.09.2012 09:01 PM
Ostatni post: AKT!
Zdjęcie Polski top wszech czasów — edycja pierwsza AKT! 102 76 207 29.07.2012 12:55 PM
Ostatni post: thestranglers
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja trzecia AKT! 288 135 048 23.12.2010 11:19 AM
Ostatni post: ku3a
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja druga AKT! 382 139 298 19.10.2009 10:49 PM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości