Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top wszech czasów — edycja pierwsza
2008
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #161
 
Z tego zestawu wybieram zdecydowanie Alicię Keys. Faktycznie ten utwór ma w sobie to coś, że chce się do niego wracać za każdym razem, szybko się nie nudzi Icon_smile2
Mi tam jej piosenki zawsze się podobały, bo ta artystka trzyma jednak poziom Icon_mrgreen

będzie If I Ain't Got You ?
25.02.2009 10:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #162
 
abd3mz napisał(a):Dolly Parton nie znalazłem, Aretha misie podoba. I właściwie tylko ona z tej dziesiątki. No jeszcze trochę Siostry. Icon_smile2
No właśnie nie wiem dlaczego uploadowała mi się dwa razy Alicia Keys, zamiast Parton na chomika Icon_surprised Skasować zdążyłem, ale uploadować zapomniałem Icon_wink2 Zaraz nadrobię.

saferłel napisał(a):Lauryn > Alicia > Marvin >>>> Dolly Parton.
W sumie spodziewałem się takich reakcji, bo Dolly traktowana jest przez pryzmat lalkowatego silikonowego imidżu, a nie jej muzyki. Wszyscy ją kojarzą, ale mało kto wie co tak naprawdę śpiewała. Inną kwestią jest, że można nie lubić jej głosu. Nie mniej jednak pod tym makijażem i różowymi ciuchami kryje się naprawdę wspaniała artystka, która nagrała wiele wartościowych kompozycji Icon_wink2

abd3mz napisał(a):Przecież podałeś link do youtube'a... :roll:
Może tak: Eva Cassidy swoim wykonaniem tego utworu miażdży te. Ale i tak misie podoba.
Zdziwiłbym się gdybyś napisał inaczej Icon_wink2 Ja się niestety z tym zgodzić nie mogę Icon_smile2

Tomekk napisał(a):będzie If I Ain't Got You ?
Niestety nie, choć zaraz obok właśnie "You Don't Know My Name" i "Unbreakable" to jej moje zdecydowanie ulubione utwory Icon_smile2 Zresztą jej trzy jedyne, które trafiły u mnie na #1 w czasach top 100 Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.02.2009 10:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #163
 
Według mnie może mieć piersi takie jak chce, mi to tam nie przeszkadza - po prostu muzykę gra mniej ciekawą niż np. Alicia Keys z tym numerem. To jest elegancki numer, może trochę zbyt sztywny jak na 6 minut, ale lubię to.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.02.2009 10:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #164
 
Wow... w takim razie cieszę się, że się podoba Icon_biggrin3
Nie napisałem, że Ty tak odbierasz Dolly, ale ogólnie panuje takie przekonanie Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.02.2009 11:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #165
 
aaktt napisał(a):Zdziwiłbym się gdybyś napisał inaczej Icon_wink2 Ja się niestety z tym zgodzić nie mogę Icon_smile2
Stety! Icon_smile2 Ja lubię się nie zgadzać. Kulturalnie, z szacunkiem i na poziomie. Icon_smile2
25.02.2009 11:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #166
 
#11. Whitney Houston, My Love Is Your Love
Album: My Love Is Your Love | Gatunek: R&B, Soul | Rok wydania: 1998 | 4:20

[Obrazek: 11whitneyhouston.png]
Whitney Houston szczerze mówiąc nigdy nie rzucała mnie na kolana, nigdy nie słuchałem z przejęciem jej muzyki i jakoś specjalnie się nią nie przejmowałem, co zresztą nie zmieniło się do dzisiaj. W dzieciństwie gdzieś w domu walała się jakaś jej kaseta i z braku laku słuchałem jej od czasu do czasu, ale ogólnie średnio mnie porywała, ale w 1998 zobaczyłem na MTV klip, który naprawdę mnie zainteresował. Ten klip był właśnie do "My Love Is Your Love" - zdecydowanie mojego ulubionego utworu Houston. Bardzo kameralny, soulujący klimat i dobry tekst. Tak patrząc z perspektywy czasu, myślę, że pozycja #11 jest nieco przesadzona, ale na pewno w kolejnym podsumowaniu ten utwór także się znajdzie. Polecam!

[zachomikuj] | [tekst] | [youtube] | [wikipedia]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.03.2009 08:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #167
 
#10. Lauryn Hill, Oh Jerusalem
Album: MTV Unplugged No. 2.0. | Gatunek: Acoustic, Singer-Songwriter | Rok wydania: 2002 | 8:54

[Obrazek: 10laurynhill.png]
Nie ma takich słów, które wyjaśniłyby dlaczego ten utwór znalazł się w pierwszej dziesiątce. Nie ma też takich, które usprawiedliwiłyby jego brak. Trzeba po prostu posłuchać i wczytać się w tekst.

Oh Jerusalem, Jerusalem, Jerusalem, Jerusalem…Realizing that there's no place else to go and there's nobody I know who can help me/Textbook solutions are so improbable 'cause everybody else is just as empty/Naked as the day that I was born, I try to hide behind education and philosophy/Hopeless explanation, to describe a situation/I can't see because the world's on top of me/Oh wretched man that I am, who will deliver me from the body of this death/Freeing me from dust and the superficial trust of an enemy that seeks to take my breath/Failing to connect 'cause I'm morally defect by reason of the god inside my head, causing me to see only what pertains to me, believing I'm alive when I'm still dead/Limited to earth, unable to find out my worth 'cause I can't see past my own vanity/If I'm not included then I just have to remove it from my mind because it has to be insanity

Oh wretched man that I am, who will deliver me from the body of this death/Can I even factor that I've only been an actor in the staged interpretation of this day/Focused on the shadow with my back turned to the light, too intelligent to see it's me in the way/What a paradox, having God trapped in a box/All this time professing to be spiritual, naturally pretending that I'm actually defending God, thru my façade, only material

Oh Jerusalem, wash thine heart from wickedness, that thou mayest be saved from thy deception/How long shall thy vain thoughts lodge within thee/Oh Jerusalem, keeping thee from perfection/Submit to truth, leave the deception of thy youth so we can walk in the council of authority/Forget the proof, a generation so aloof, only following the steps of the majority/Trust in the Lord with all thine heart, and lean not to thine own understanding/in all thy ways, acknowledge Him and He shall direct thy paths/Be not wise in thine own eyes or…

You can't follow Him/we judge and condemn, just as ignorant as them who religion tells us that we should ignore/Perpetrating, we're in covenant with Him, exposed by the very things that we adore/We grin and shake hands then lay ambush for the man who has a different point of view than us/Infuriated 'cause he doesn't understand, bringing up those things we don't want to discuss/Wise to do evil, we don't know how to do good/Walking on in darkness, running from the light/Led to believe because we live in neighborhoods, telling us what's going on will be alright

Oh so repressed, so convinced that I was blessed when I played with my game of monopoly/oh to suggest, that my life is still a mess would reveal the pride I'm hiding is what's stopping me/Oh Jerusalem, wash thine heart from wickedness that thou mayest be saved from thy deception/How long shall thy vain thoughts lodge within thee, Oh Jerusalem, keeping them from perfection/Abide in me, and I in you, as the branch cannot bear fruit of itself except in the vine/I am the vine, ye are the branches/he that live in me, and I in Him the same bring forth much fruit/For without me you can do nothing, Oh Jerusalem/Your traditions have deceived you/I've chosen you, you haven't chosen me/that whatsoever you ask in my name He may give to you/But in vain they call my name, teaching doctrines just the same, justified amongst themselves/But God knoweth the heart/What man esteems as smart is an abomination to Emmanuel/Just repent, turn from selfish motivation so iniquity will not cause your demise/Make you a new heart and a new spirit for why will ye die?/Oh Jerusalem, please tell me why?/I have no pleasure in the death of Him that dieth, says the Lord God wherefore turn yourselves and live/It's not the talkers, but the walkers in His word/Are the only ones the Father will forgive/Oh Jerusalem, wash thine heart from from wickedness, that thou mayest be saved from thy deception/How long shall thy vain thoughts lodge within thee, Oh Jerusalem/Providing you no protection, Oh Jerusalem… Oh.. ya.. oh.. Jerusalem oh.. ya.. oh…


Księga Jeremiasza 4,14
"Oczyść swe serce z nieprawości, Jerozolimo, abyś została ocalona!
Dokądże będziesz podtrzymywać w sobie swoje grzeszne myśli?"


[zachomikuj] | [tekst] | [youtube] | [laurynhillpl]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.03.2009 08:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #168
 
#9. Erykah Badu, Green Eyes
Album: Mama's Gun | Gatunek: Neo-Soul, Smooth Jazz | Rok wydania: 2000 | 10:04

[Obrazek: 09erykahbadu.png]
Uff, no więc dobiliśmy wreszcie do pierwszej dziesiątki. Pisząc o Badu nie mogę nie wspomnieć o tym, że rok 2006, a konkretnie jego pierwsza połowa upłynęła mi zdecydowanie pod znakiem Badu i jej lipcowego koncertu w Warszawie. Później nastąpiło nagłe i dość trwałe zmęczenie materiału aż do wydania ostatniego "New Amerykah Part I", w lutym 2008, kiedy to nowy krążek rzucił zdecydowanie inne światło na postać Eryki i jej twórczość. W każdym razie pochodzący z albumu "Mama's Gun" ponad dziesięciominutowy utwór, zresztą zamykający album, "Green Eyes" przetrwał w mojej świadomości ten ciężki okres i nadal stawiam go na piedestale. Nie chcę się powtarzać, że ma wspaniałe brzmienie i jeszcze lepszy tekst, bo to cechuje prawdopodobnie wszystkie utwory w top 20, jeśli nie w całym topie - można więc uznać to za oczywiste. W utworze Erykah nie potrafi pogodzić się z utraconą miłością i prowadzi ze sobą wewnętrzną walkę ostatecznie nadal licząc, że nie wszystko jeszcze stracone...

Piosenkę możemy podzielić na trzy części:

PART I

My eyes are green
Cause I eat a lot of vegetables
It don't have nothing to do with your new friend

I don't care, I swear
I'm too thru with you I am
You don't mean nothing to me
So go ahead and be with your friend

My eyes are green
Cause I eat a lot of vegetables
It don't have nothing to do with your new friend

PART II

I'm insecure
But I can't help it
My mind says move on
My heart lags behind
But I don't love you any more
I'm so insecure
Never knew that love did this
Ooh, ooh

I can't remember the last time I felt this way
About somebody
You've done something to my mind
And I can't control it
But I don't love you any more
Yes I do, I think
Loving you is wrong baby
Ooh, ooh

La-di-da
Dum-dee-da-da
Dum-didi-da-da-da
Dum-didi-da-dum-di

I'm so confused
You tried to trick me yeah
Ooh, ooh, oh
Never knew that love could hurt like this
Never thought I would but I got dissed
Makes me feel so sad and hurt inside
Feel embarrased so I want to hide
Silly me I thought your love was true
Change my name to Silly E. Badu
Before I heal, it's gonna be a while
I know it's gonna be a while, chile

I hope it's not too late
Too late, too late, too late
Feeling insecure
Your love has got me sore
I don't want no more

PART III

Oh, oh
It's too late, oh, oh ooh, ooh
I'm sorry I love you
At first it was cool
You told me you loved me too, ooh
And then you lost your love
And then you lost your love
And then you lost your love
You wanted me to go away
But I can't go
See I can't leave, it's too late
I can't leave, it's too late
I can't leave, it's too late
I can't leave, it's too late

Just make love to me
Just one more time and then you'll see
I can't believe I made a desparate plea
Believe me yeah, ye-ah, no, oh
You see I can't leave, it's too late
I can't leave, it's too late
Don't you know, I can't leave, it's too late
Can't go no where, no
It's too late
It's too late
It's too late
It's too late yeah
Come on babe

Don't you want be strong with me
You told me we could have a family
Want to run to me when you're down and low
But times get tough and there you go
Out the door, you wanna run again
Open your arms and you'll come back in
Wanna run cause you say you're afraid, afraid

Never knew what a friendship was
Never knew how to really love
You can't be what I need you to
And I don't know why I fuck with you

I know our love will never be the same
But I can't stand these growing pains


[zachomikuj] | [tekst] | [youtube]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.03.2009 08:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #169
 
Ciekawe czy jest możliwe, żebym nie znał tej Whitney. Icon_wink2 W każdym razie pobrałem 3 i napiszę coś jak przesłucham.
20.03.2009 08:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #170
 
Cieszę się i czekam na opinię Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.03.2009 10:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #171
 
Kilka razy pobierałem od Ciebie grupowo kilka piosenek, ale największą średnią mają te. Icon_smile2 Myślę, że gdzieś koło 5 albo 6 by wyszła.
Erykah Badu najbardziej mnie zaskoczyła, bo z zupełnie inną muzyką misie kojarzyła.
Whitney Houston znałem, ale nawet nie wiedziałem że to ona... Pewnie mnie to dyskwalifikuje jako dziennikarza, ale ja tam kiedyś słyszałem 'My Mama Is Your Mama'... :roll: Icon_lol
21.03.2009 01:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #172
 
Whitney Houston w swojej znośnej, a nawet niezłej wersji - 3/5. Jedna z lepszych jej piosenek jakie znam.
Badu wielowątkowa, ale jak dla mnie zbyt uboga muzycznie, a tego klimatu, który się tworzy nie potrafię odpowiednio złapać - 3/5
Hill ma za to przefajny tekst z tego co widzę, który pomaga trochę jednostajnej muzyce - 3'5/5

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.03.2009 02:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #173
 
Ale właśnie ten klimat w "Green Eyes" jest genialny, taki smooth jazzowy! Icon_surprised
No i ten wspaniały podział utworu niejako na trzy części (nieoficjalny nota bene, ale zdecydowanie wyraźny do zaobserwowania). W każdym razie mi ten utwór jest bardzo bliski Icon_frown

A co do Lauryn, to tekst może nie tyle przefajny, co prawdziwy, jak całe Unplugged zresztą, na którym forma muzyczna może być odbierana w pewnym sensie jako taka podpórka warstwy lirycznej, bo tu nie chodzi przede wszystkim o świetny błyskotliwy pomysł i zapierające dech w piersiach wykonanie (choć dla mnie akurat te dwie kwestie też obejmuje, ale krytycy byli bardzo podzieleni jeśli chodzi o ocenę tej płyty). No nieważne. Dziękuję za opinie, i cieszę się, że są dość pozytywne Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.03.2009 04:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #174
 
To nagranie Whitney Houston bardzo mi się podoba.
Pozostałych nie znam, chociaż po pierwszym przesłuchaniu Erykah brzmi całkiem nieźle. Icon_smile2
21.03.2009 08:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #175
 
#8. Duke Ellington & Ella Fitzgerald, Take the "A" Train
Album: Ella in Hollywood | Gatunek: Jazz | Rok wydania: 1961 | 9:04

[Obrazek: 08elladuke.png]
Jeśli układałbym top ściśle wg elementów estetycznych nie zważając na osobliwość i przesłanie tekstów czy osobiste asocjacje, ten utwór byłby na samym szczycie. To absolutne mistrzostwo, najlepszy utwór w historii muzyki, niezależnie od wersji, których sam Duke i Ella nagrali po kilka (i kilka wspólnie). Moim absolutnym faworytem ze wszystkich wykonań tego kawałka jest jednak dziewięcio-minutowa interpretacja Elli na żywo z 1961 roku, oryginalnie wydana na albumie "Ella in Hollywood". Tę właśnie wersję będziecie możecie znaleźć na chomiku i odsłuchać na youtube. Jeszcze raz powtórzę: muzyczne arcydzieło, mój absolutny numer jeden wszech czasów!

Dodam jako ciekawostkę, że w pierwszej wersji topu utwór znajdował się na pozycji #4, dopiero później okazało się, że większym sentymentem mimo wszystko darzę jeszcze kilka innych utworów.

[zachomikuj] | [tekst] | [youtube]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.05.2009 10:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #176
 
#7. Sheryl Crow, Perfect Lie
Album: Wildflower | Gatunek: Pop | Rok wydania: 2005 | 4:34

[Obrazek: 07sherylcrow.png]
Zdaję sobie sprawę jak blado musi wyglądać ta pozycja na tle poprzedniej, ale tak to już jest, że nie wszystko w muzyce doskonale się ze sobą komponuje, harmonizuje. "Wildflower" był swego czasu dla mnie bardzo ważnym albumem, zresztą wciąż uważam, że został bardzo niesprawiedliwie potraktowany przez krytykę i fanów, tylko dlatego, że spodziewano się czegoś, co będzie brzmiało inaczej. "Perfect Lie" to utwór o wspaniałym tekście, z rewelacyjną sekcją instrumentalną w tle i całą masą emocji płynącą do odbiorcy poprzez zaangażowany głos Crow. To inny rodzaj dobrej muzyki niż Ella, inny rodzaj wrażliwości, chyba bliższy nam obecnie, bardziej współczesny. Na youtube dostępna jedynie wersja live z oficjalnego DVD, ale zdecydowanie daje radę, toteż polecam!

[zachomikuj] | [tekst] | [youtube] | [myspace]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.05.2009 10:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #177
 
aaktt napisał(a):Jeszcze raz powtórzę: muzyczne arcydzieło, mój absolutny numer jeden wszech czasów!
Na miejscu ósmym. Icon_cool2

W każdym razie przesłuchałem i bardzo misie podoba. Icon_smile2
02.05.2009 08:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #178
 
abd3mz napisał(a):
aaktt napisał(a):Jeszcze raz powtórzę: muzyczne arcydzieło, mój absolutny numer jeden wszech czasów!
Na miejscu ósmym. Icon_cool2
Tak, tym razem wyszło, ale wkrótce będzie nowy top wszech czasów na 2009/2010 i wierzę, że będzie bardziej kompetentny Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.05.2009 08:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #179
 
#6. Lauryn Hill, I Get Out
Album: MTV Unplugged No. 2.0. | Gatunek: Acoustic, Singer-Songwriter | Rok wydania: 2002 | 5:17

[Obrazek: 06laurynhill.png]
Nie chcę po raz kolejny być melodramatyczny, tym bardziej, że chyba wyczerpałem już na to wszelkie limity przy okazji tego topu. Tak jak "Take the "A" Train" jest moim #1 jeśli chodzi o brzmienie, tak, jeśli miałbym oceniać jedynie tekst, to na szczycie znalazłoby się "I Get Out". Utwór jest o szeroko pojętej wolności, o tym, co ją ogranicza i że są to ludzie i ich "przykazania", a nie Bóg. "Unplugged 2.0." pomimo zarzutów zbyt jednostajnego brzmienia, to naprawdę uderzająco wręcz bogate źródło prawd życiowych. Ja bynajmniej nie znalazłem tu takiej linijki, z którą bym nie mógł się zgodzić. Na chomiku wyedytowana do 4:58 wersja utworu, a tymczasem tekst:

I get out
I get out of all your boxes
I'll get out, you can't hold me in these chains
I'll get out
Father free me from this bondage
Knowing my condition is the reason I must change
Your stinking resolution is no type of solution
Preventing me from freedom
Maintaining your pollution
I won't support your lie no more
I won't even try no more
Oh If I have to die oh lord that's how I choose to live
I won't be compromised no more
I can't be victimized no more
I just don't sympathize no more
Cause now I understand you just want to use me
You say love, then abuse me
You never thought you'd lose me
But how quickly we forget
That nothing is for certain
You thought I'd stay here hurtin
Your guilt trips just not working
Repressing me to death
Cause now I'm choosing life yo
I'll take the sacrifice yo
If everything must go then go
That's how I chose to live

No more comprises
I see past your disguises
Blinding me through mind control
Stealing my eternal soul
Appealing through material
Oh just to keep me as your slave
But I get out, oh I get out of all of your boxes I get out
Oh you can't hold me in these chains, I'll get out
Of this social pergutory
Knowing my condition is the reason I must change
See what you see is what you get
And oh, you ain't seen nothing yet
Oh, I don't care if you're upset
I could care less if you're upset
see it don't change the truth
And your hurt feelings no excuse
To keep me in this box
Psychological locks
Repressing true expression
Cementing this repression
Promoting mass deception
So that no one can be healed
I don't respect your system
I won't protect your system
When you talk I don't listen
Oh let my Fathers will be done
And just get out,
Oh just get out of all this bondage
Just get out, oh you can't hold me in these chains
Just get out
These traditions killing freedom
Knowing my condition is the reason I must change
I just accepted what you said
Keeping me amongst the dead
The only way to know
Is to walk then learn then grow
But faith is not your speed
You'd have everyone believe
That you're the sole authority
Just follow the majority
Afraid to face reality
This system is a joke
You'd be smart to save your soul
And escape this mind control
You spend your life in sacrifice
To a system for the dead
Where's the passion in this living
Are you sure it's God you're serving
Obligated to a system
Getting less than you're deserving
Who made up these rules I say
Who made up these schools I say
Animal conditioning just to keep you as a slave
Oh just get out of this social purgatory
Just get out
These traditions are a lie- just get out
Superstition killing freedom,
knowing my condition is the reason I must die
Just get out, just get out, just get out, let's get out, let's get out,
Knowing my condition is the reason I must die.


[zachomikuj] | [tekst] | [youtube] | [laurynhillpl]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.05.2009 11:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #180
 
#5. Simon & Garfunkel, Bridge over Troubled Water
Album: Bridge over Troubled Water | Gatunek: Folk rock | Rok wydania: 1970 | 4:55

[Obrazek: 05simongarfunkel.png]
Patrząc na muzykę nieco bardziej obiektywnie niż jedynie przez pryzmat mojego topu i własnych muzycznych fascynacji, muszę przyznać, że to z pewnością jeden z piękniejszych utworów w historii muzyki. Simon & Garfunkel w ogóle tworzyli wspaniałe rzeczy, ale tutaj pobili samych siebie. Utwór jest tak przejmujący i emocjonalny, że za każdym razem kiedy go słucham przechodzą mnie dreszcze. Muszę przyznać, że trochę sam zastawiłem na siebie pułapkę zaczynając top od kilku elaboratów, bo czułbym się głupio kończąc go dwu-zdaniowymi opisami. Tymczasem im bliżej #1, tym utwory stają się bardziej osobiste, a ja jestem coraz bardziej pod ich wrażeniem, tak że sam nie wiem co mógłbym o nich napisać. Utwór dostał w 1971 nagrodę Grammy dla "Song of the Year" i "Record of the Year", a sam album o tym tytule został albumem roku i w sumie otrzymał aż 6 statuetek. To #47 magazynu Rolling Stone na liście 500 najlepszych piosenek wszech czasów.

[zachomikuj] | [tekst] | [youtube]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.05.2009 11:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
serce PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/1 AKT! 231 4 198 22.01.2023 04:30 PM
Ostatni post: kajman
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja piąta AKT! 24 23 506 02.09.2012 09:01 PM
Ostatni post: AKT!
Zdjęcie Polski top wszech czasów — edycja pierwsza AKT! 102 77 037 29.07.2012 12:55 PM
Ostatni post: thestranglers
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja trzecia AKT! 288 136 310 23.12.2010 11:19 AM
Ostatni post: ku3a
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja druga AKT! 382 140 497 19.10.2009 10:49 PM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości