Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top wszech czasów — edycja pierwsza
2008
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #101
 
#36. The Beatles, Back In The U.S.S.R.
Album: White Album | Gatunek: Rock n' Roll, Surf Rock | Rok wydania: 1968 | 2:43

[Obrazek: 36beatles.png]
Moje relacje z Beatlesami są o tyle skomplikowanie, o ile cenię ich twórczość szalenie, uwielbiam wiele ich piosenek, ale jednocześnie nic nigdy nie porwało mnie na tyle, żebym w jakikolwiek sposób oszalał na ich punkcie. Zawsze stanowili dla mnie tło dla Beach Boysów, za których muzyką dla odmiany szaleję bezgranicznie. Długo zastanawiałem się co takiego mógłbym wybrać. Początkowym wyborem było Hello, Goodbye, później zmienione na Lady Madonna, a ostatecznie na Back In The U.S.S.R.. Dlaczego, napiszę za chwilę. Z Beatlesami mam jeszcze drugi, nawet większy problem - same kompozycje bowiem częstokroć bywają genialne, ale jednak zdecydowanie ciekawiej prezentują się jako covery wykonywane przez innych artystów. Ale do rzeczy - Back In The USSR kojarzy mi się przecudownie; nie jestem co prawda dzieckiem PRL-u, bom rocznik 1989, aczkolwiek uważam, PRL mimo ogromu swoich wad, posiadał pewien niepowtarzalny, nieodparty urok (przynajmniej z perspektywy czasu). Polska muzyka tego okresu (myślę tu raczej o latach 60, 70) także zawiera w sobie ten pierwiastek. Podobnie jest z tym kawałkiem. Rock and rollowy amerykański klimat, na nutę The Beach Boys i można rzec "prosowiecki" tekst tworzą naprawdę genialną całość. Mimo to, nadal nie jestem pewien czy to aby na pewno jest moja ulubiona piosenka Beatlesów...

[zachomikuj] | [divshare] | [tekst] | [youtube]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.08.2008 03:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #102
 
#35. Stevie Wonder, Joy Inside My Tears
Album: Songs In The Key Of Life| Gatunek: Motown Soul | Rok wydania: 1976 | 6:29

[Obrazek: 35steviewonder.png]
Stevie Wonder to klasyczny przykład mojego niedbalstwa i lenistwa tzn. może nie tyle on sam, co jego muzyka w moich oczach. Muszę przyznać, że przez całe 19 lat mojego życia, myliłem się co do niego. Sądziłem, że nagrywa jakieś nudne rzewne balladziny, a w istocie jego muzyka okazała się byc magiczna. A odkryłem to w sumie przez czysty przypadek i to najdalej miesiąc temu, kiedy to wieczorem wracając z jakiegoś wyjścia do miasta, weszliśmy na piwo do kumpla i okazało się, że ma sporą kolekcję płyt winylowych, jeszcze z czasów PRL-u i działający adapter. Gdzieś spośród nich wygrzebałem Stevie'go, a że o dziwo nikt nie protestował, stwierdziłem, że fajnie byłoby go włączyć. Chodził tak za mną kilka dni i zabrałem się za odkrywanie. Odkrywam go bardzo dokładnie i bardzo powoli, bo jego muzyka jest naprawdę warta odkrywania. Póki co od kilku tygodni katuję na zmianę Talking Book i dwupłytowe Songs In The Key Of Life. Ku mojej rozpaczy nigdzie nie mogę znaleźć tych albumów do zakupu w formie CD. Kolejny problem jest taki, że Stevie ma co najmniej kilka jeśli nie kilkanaście utworów predestynujących do pojawienia się w topie wszech czasów, o czym może świadczyć fakt, że jeszcze podczas pisania tego tekstu kilka razy zmieniałem swój wybór najpierw było Isn't She Lovely, później Pastime Paradise, Black Man, aż w końcu Joy Inside My Tears, ale z pewnym rozgoryczeniem, że nie mogą to być wszystkie cztery naraz...

Natomiast zanim w ogóle na horyzoncie pojawił się Stevie na pozycji #35 znaleźć miała się urocza kompozycja Solid Gold Cadillac Pearl Bailey z 1956 roku, której jednak od samego początku nie byłem do końca pewien (ach te topy wszech czasów!). Oczywiście w swoim czasie będziecie mogli ją usłyszeć i przeczytać o niej kilka zdań w specjalnej rubryce z kawałkami, które w topie się nie znalazły ostatecznie, chociaż było bardzo blisko.

[zachomikuj] | [divshare] | [tekst] | [youtube] | [steviewonder.net]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.08.2008 11:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #103
 
aaktt napisał(a):Natomiast zanim w ogóle na horyzoncie pojawił się Stevie na pozycji #35 znaleźć miała się urocza kompozycja Solid Gold Cadillac Pearl Bailey z 1956 roku
to czemu nie spadla o jedno oczko, tylko w ogole wyleciala??
18.08.2008 11:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #104
 
Bo oczko niżej byli Beatlesi. Poza tym top 50 to za mało, żeby tak naprawdę cokolwiek zobrazować, a na większy na nie mam głowy. Już ten mnie przeraża. Poza tym to tylko wersja próbna i Pearl Bailey mam w pamięci i znajdzie się zapewne na tym bardziej przemyślanym A.D. 2009.

Dzisiaj #34, bo jak już niektórzy sugerowali, nie wyrobię się do końca roku w tym tempie Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.08.2008 04:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #105
 
#34. Puff Daddy & Faith Evans featuring 112, I'll Be Missing You
Album: No Way Out| Gatunek: Rap Ballad | Rok wydania: 1997 | 5:10

[Obrazek: 34puffdaddy.png]
Zanim fani i sympatycy The Police doszczętnie zrównają mnie z ziemią za wybór tej wersji, muszę napisać, że Every Breath You Take, to jeden z tych nielicznych, później coverowanych, oryginałów z lat 80, które dla mnie brzmią dobrze w także pierwotnej wersji. Nie mniej jednak, to, co zrobiła z tym refrenem Faith Evans przeszło już do legendy. I'll Be Missing You to utwór nie mniej (jeśli nawet już nie bardziej) kultowy od Every Breath You Take. W 1997 roku spędził aż 11 tygodni na szczycie amerykańskiego The Billboard Hot 100. Został stworzony jako tribute dla Notorious'a B.I.G., wielkiego amerykańskiego rapera, zamordorwanego w 1997 roku, w wieku zalewdie 24 lat. Osobiście nie nigdy przepadałem za muzyką Notoriousa, może dlatego, że był zbyt czarny i to nie tylko wizualnie. Natomiast ten utwór, napisany na jego cześć, ma w sobie z pewnością coś niebiańskiego i pięknego. I tutaj właśnie po raz kolejny peany należą się Faith Evans i 112, za niesamowity refren, bridge i chórki. To zdecydowanie jeden z utworów mojego dzieciństwa, bo już od najmłodszych lat, pałałem do niego ogromną sympatią. Może z powodu teledysku, kojarzy mi się on bardzo pozytywnie - z gorącym, słonecznym, letnim dniem.

[zachomikuj] | [divshare] | [tekst] | [dailymotion]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.08.2008 05:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #106
 
aaktt napisał(a):które dla mnie brzmią dobrze w także pierwotnej wersji
dobre Icon_smile2
aaktt napisał(a):I'll Be Missing You to utwór nie mniej (jeśli nawet już nie bardziej) kultowy od Every Breath You Take
żart? Napisz, że to żart... Icon_smile2

własciwie to Twoje zdanie, bo ja ogólnie nie przepadam za coverami. Są może 3-4 które mi się naprawdę podobaja bardziej od oryginałów Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
18.08.2008 07:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #107
 
Z tym, że to do końca nie jest cover. Bo w zasadzie tylko refren i bridge są zaczerpnięte z "Every Breath You Take" (i to w zmienionej wersji) Icon_wink2

A ja lubię covery, jeśli niosą ze sobą coś nowego, a ten (o ile uznać go za cover) - niesie Icon_wink2

Cytat:
Cytat:I'll Be Missing You to utwór nie mniej (jeśli nawet już nie bardziej) kultowy od Every Breath You Take
żart? Napisz, że to żart... Icon_smile2
Jako że słucham zarówno rocka, jak i hip-hopu i śledzę trochę listy przebojów, akurat w tej kwestii, myślę, że jestem w miarę obiektywny. I nie chodziło tu o moją własną opinię, bo dla mnie oczywiście, jak pisałem, lepsze jest "I'll Be Missing You" Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.08.2008 07:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #108
 
Racja. Nie ma co się spierać. W sumie to dla różnych środowisk różne wersje są kultowe. Tak samo czasem jest z innymi coverami. Ja kocham oryginał, lubię go bardziej od tej wersji z 97, ale i ona jest według mnie bardzo udanym nagraniem. Zresztą tak jak pisze autor, to nie jest wcale cover, dokładnie, tam są tylko wsamplowane elementy.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.08.2008 05:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #109
 
#33. The Beach Boys, God Only Knows
Album: Pet Sounds | Gatunek: Baroque Pop | Rok wydania: 1968 | 2:54

[Obrazek: 33beachboys.png]
Na początku tych wakacji, czy najpewniej jeszcze sporo wcześniej, obiecałem sobie dość szumnie przesłuchać całą, liczącą sobie prawie 30 studyjnych albumów, dyskografię The Beach Boys. Oczywiście plany wzięły w łeb, bo chociaż oczywiście zacząłem i szło mi całkiem nieźle, szybko straciłem zapał i chęć, co oczywiście nie oznacza, że tego nie zrobię, bo nadal mam taki zamiar. Póki co ze wszystkich pozycji The Beach Boys, które słyszałem najbardziej lubię Pet Sounds - jest bardzo dojrzały brzmieniowo i tekstowo i zdecydowanie różni się od pierwszych nagrań zespołu. To zresztą też ich najlepiej oceniany przez krytyków album, na co dowodem jest druga pozycja na liście 500 Najlepszych Albumów Wszech Czasów magazynu Rolling Stone. Pet Sounds to przede wszystkim projekt Briana Wilsona, jego, szalona jak na owe czasy, koncepcja. Reszta zespołu tworzy tu raczej tło i były plany wydania go jako solowy album Briana. God Only Knows uznawany jest za jeden z najbardziej sztandarowych utworów Beach Boys. Mimo, że nigdy nie był singlem (a jedynie b-sidem) jeszcze w latach 60tych zyskał sobie ogromną popularność. Sam Brian mówił, że to był jeden z pierwszych, jeśli nie pierwszy utwór muzyki popularnej, zawierający w tytule słowo "Bóg". Sam utwór jest magiczny, ma w sobie coś niepodważalnie genialnego. Wokale chłopaków to majstersztyk muzyki popularnej naszych czasów. Podobnie zresztą jak w pozostałych utworach na płycie, wyczuwa się tu ogromny perfekcjonizm i idealne współgranie ze sobą wszystkich elementów. Chciałbym napisać bardzo wiele, ale ciężko znaleźć słowa, odpowiednie, by to opisać. Zresztą posłuchajcie sami!

[zachomikuj] | [divshare] | [tekst] | [youtube] | [thebeachboys.com]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.09.2008 08:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #110
 
Ciężko mi ten utwór ocenić, bo słyszę go 1 raz w życiu...
Nie ocenię go więc i kropka. Trzeba mu dać chyba trochę czasu. Nie mam na myśli bynajmniej, że to zła piosenka, chociaż i to żadnego topu bym jej nie wstawił na ten moment. W sumie najbardziej znany motyw występuje na początku (słyszałem go kilka razy, ale gdzie?). Z Beach Boysów to ja na razie najbardziej lubie Don't Worry Baby, tak? dobrze pamiętam tytuł?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.09.2008 09:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #111
 
Dobrze Icon_wink2
Mnie na początku też ten kawałek nie ruszył. Dopiero jak poznałem "Pet Sounds" w całości i obejrzałem film dokumentalny o powstawaniu tego krążka, zapadł mi w pamięć.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.09.2008 09:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #112
 
#32. Ella Fitzgerald, Nice Work If You Can Get It
Album: The George & Ira Gershwin Songbook | Gatunek: Jazz | Rok wydania: 1959 | 3:34

[Obrazek: 32ellafitzgerald.png]
Na szczęście Elli nie muszę nikomu przedstawiać, zresztą chyba bym nie umiał wobec mojego totalnie złego podejścia do jej wspaniałej muzyki (nie bierzcie ze mnie przykładu, słuchajcie dużo Elli!). A Ella jest cudowna, nie ma takiego utworu, którego w jej wykonaniu bym nie pokochał. Zresztą z Ellą jeszcze nie skończyliśmy, więc tę kwestię mam nadzieję kontynuować później. Dlaczego Nice Work If You Can Get It? Kawałek poznałem przy okazji sitcomu Cybill z Cybill Shephard w roli głównej. Ona zresztą także śpiewała ten utwór podczas czołówki. Niestety jej wersji (chociaż jest cudowna i została oficjalnie wydana na płycie) nie mogę nigdzie znaleźć, chociaż szukam już drugi rok. Znalazłem natomiast kilka innych włącznie z Frankiem Sinatrą, Billie Holiday, Andrews Sisters, Milesem Davisem czy Fredem Astaire. Utwór jednym słowem zacny. Mimo wszystko, wersja Elli wg mnie bije wszystkie na głowę, co nie znaczy, że tamte są złe - każda jest na swój sposób genialna. Utwór ma przede wszystkim cudowny tekst i to on mnie uderzył od samego początku. W dodatku wersja pani Fitzgerald ma wspaniały radosny, staromodny klimat, wyciągnięty żywcem z jakiegoś wspaniałego musicalu z lat 50tych.

[zachomikuj] | [divshare] | [tekst] | [wikipedia]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.09.2008 03:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #113
 
#31. Whoopi Goldberg, Lauryn Hill, Ryan Toby, Tanya Blount & The Cast, Ain't No Mountain High Enough
Album: Sister Act 2: Back In The Habit (Songs From The Motion Picture Soundtrack) | Gatunek: Soul | Rok wydania: 1993 | 3:02

[Obrazek: 31whoopiandthecast.png]
Wspaniały cover nie mniej wspaniałego klasyka z końca lat 60tych, w oryginale wykonywanego przez Marvina Gaye'a i Tammi Terrell. Ten utwór musiał się pojawić, bo mimo, że poznałem go za sprawą właśnie filmu Zakonnica w przebraniu 2 doskonale znany jest mi zarówno pierwowzór jak i późniejszy cover Diany Ross. W utworze pojawia się praktycznie cała obsada jednej z moich ulubionych komedii. Takich głosów jak Lauryn Hill, Ryan Toby czy Tanya Blount się nie ignoruje! Mimo wszystko więc, ta wersja przebija obie poprzednie, przede wszystkim gospelowym klimatem i cudownym feelingiem. Zresztą cała ścieżka dźwiękowa do filmu utrzymana jest w podobnym tonie - zarówno pierwsza jak i druga część prezentują nam gamę zupełnie nowych wykonań soulowych klasyków z lat 60tych. Motown podany z elementami oldschoolowego hip-hopu początku lat 90tych? Czemu nie! W każdym razie ja to kupuję! A Wy?

[zachomikuj] | [divshare] | [tekst] | [youtube]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.09.2008 06:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #114
 
Icon_biggrin3
Ile dostałeś od TVP za ten post?
Icon_biggrin3

Ja raczej nie jestem TVidzem, ale dzisiaj przypadkiem zobaczyłem, że w TVP1 o 20:z-minutami jest ... Sister Act 2: Back In The Habit czyli Zakonnica w przebraniu 2 Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
16.09.2008 07:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #115
 
Icon_surprised Icon_surprised

To przypadek! Nawet o tym nie wiedziałem Icon_surprised

Ja to co prawda oglądałem dwa dni temu, ale na pewno nie przegapię. Dzięki! Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.09.2008 07:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #116
 
#30. Rahsaan Patterson, Stars
Album: Wines & Spirits | Gatunek: Soul | Rok wydania: 2007 | 3:20

[Obrazek: 30rahsaanpatterson.png]
Wyobraźcie sobie, że w gorącą letnią noc pustym środkiem komunikacji miejskiej przemierzacie równie puste miasto. Jest bezwietrznie i bezchmurnie, na krystalicznie przejrzystym granatowym niebie widać wszystkie gwiazdy, a w słuchawkach rozbrzmiewa ta piosenka. Cudownie refleksyjne to były chwile i jakże realne. Tak pięknego utworu nie mogłem po prostu porzucić, musiał się tu znaleźć. Rahsaan to artysta znany i lubiany w środowiskach soulowych, komercyjnie niezbyt niestety uznany, ale na jego ostatnim albumie można znaleźć kilka perełek - w tym właśnie Stars. Wybaczcie, ale nie będę się rozwijał. Tego trzeba posłuchać. Na zakończenie dodam, że to jeden z tych ostatnich utworów na płytach. Tych, no wiecie, magicznych. Tych utworów jeszcze na pewno będzie tu kilka.

Tekstu niestety nigdzie nie znalazłem, ale jest wyraźnie zaśpiewany, więc nie powinno być z nim problemów. Ja o spisanie ze słuchu się nie pokuszę, bo zawsze się kompromituję robiąc błędy w bardzo oczywistych miejscach Icon_wink

[zachomikuj] | [divshare] | [youtube]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.09.2008 07:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #117
 
przyznam sie że z utworów z Twojego Topu, które nie były mi do tej pory znane, a po które sięgnąłem, ten jako jedyny zrobił na mnie duuuże wrażenie!!! Naprawdę świetny utwór, mimo że to nie do końca moja sytlistyka. Super!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
19.09.2008 07:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #118
 
#29. Dixie Chicks, I Hope
Album: Taking The Long Way | Gatunek: Country Pop | Rok wydania: 2005 | 5:25

[Obrazek: 29dixiechicks.png]
Lubię Dixie Chicks, bo nie śpiewają o głupotach, są szczere, prawdziwe i naprawdę mają talent do robienia dobrej muzyki. Przykre jest to, że mimo zdobytych trzynastu nagród Grammy, nadal są w Polsce właściwie anonimowe. W USA natomiast od 2003 roku, kiedy otwarcie skrytykowały Georga Busha i wojnę w Iraku, ich nagrania są bojkotowane przez stacje radiowe. W Dixie Chicks dostrzegam dużo podobieńst w Sheryl Crow, z którą zresztą wielokrotnie współpracowały. Muszę przyznać, że miałem niemały problem z wyborem utworu, który najbardziej mnie porusza i jest dla mnie najważniejszy. Na pewno w większym rankingu znalazłoby się ich kilka, tymczasem w moim top 50 postanowiłem dać szansę wspaniałemu I Hope. To chyba najbardziej pozytywny utwór z ostatniego krążka dziewczyn, zresztą jego sprzedaż w owym czasie zasiliła konto ofiar huraganu Katrina. Lubię utwory, w których słychać nadzieję i które głoszą wolę zmian. Ten niewątpliwie taki jest. W utworze na gitarze zagrał John Mayer. Posłuchajcie.

[zachomikuj] | [divshare] | [tekst] | [youtube] | [myspace]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.09.2008 11:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #119
 
#28. Norah Jones, Feeling The Same Way
Album: Come Away With Me | Gatunek: Jazz Pop | Rok wydania: 2002 | 2:57

[Obrazek: 28norahjones.png]
Norah Jones jest ujmująca i to chyba najlepsze określenie jej muzyki. Nieustannie mnie ujmuje - rozpoczynając z Come Away With Me w 2002, a kończąc kilka albumów później. Feelin' The Same Way to od samego początku mój faworyt z debiutu zaraz obok cudownego The Painter. Mimo wszystko Norah ma dziesiątki piosenek, które uwielbiam i tak naprawdę ciężko mi je porównywać przy okazji takich rankingów. Ten utwór wyjątkowo pozytywnie mi się kojarzy i to feelin' the same way all over again, singin' the same lines all over again przywodzi na myśl lepsze czasy i chciałoby się, żeby trwało wiecznie. W tym topie Nory już niestety nie będzie, ale w przyszłości na pewno się z nią spotkacie przy okazji mojej skromnej osoby.

[zachomikuj] | [tekst] | [youtube] | [myspace]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.10.2008 12:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #120
 
#27. Faith Hill, There You'll Be
Album: Pearl Harbour OST | Gatunek: Pop | Rok wydania: 2001 | 3:41

[Obrazek: 27faithhill.png]
There You'll Be było moją pierwszą i jeszcze do niedawna jedyną przygodą muzyczną z Faith. Dopiero jakoś w początku tego roku także właśnie dzięki temu utworowi zdecydowałem się poznać ją bliżej i okazało się, że to było to. Faith na pewno jest obecnie w czołówce moich ulubionych wokalistek i ma utwory takie chociażby jak ten czy Paris z ostatniego krążka, które chwytają za serce. Nie potrafię powiedzieć co jest takiego w tej piosence, co sprawia, że ją uwielbiam - może to miłe skojarzenia z dzieciństwem, a może fakt, że słuchając jej czuję się wolny i sprawia, że chcę wzlecieć ponad chmury? There You'll Be jest cudownie lekkie, uwalniające, a zarazem wzruszające i pełne uczuć. To chyba jeden z niewielu hitów ostatnich lat, które tak bardzo mi się podobają. Przy okazji dodam, że utwór spędził tydzień na szczycie mojej listy właśnie w 2001 roku.

[zachomikuj] | [tekst] | [youtube] | [faithhill.com]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.10.2008 12:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
serce PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/1 AKT! 231 4 162 22.01.2023 04:30 PM
Ostatni post: kajman
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja piąta AKT! 24 23 225 02.09.2012 09:01 PM
Ostatni post: AKT!
Zdjęcie Polski top wszech czasów — edycja pierwsza AKT! 102 76 248 29.07.2012 12:55 PM
Ostatni post: thestranglers
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja trzecia AKT! 288 135 101 23.12.2010 11:19 AM
Ostatni post: ku3a
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja druga AKT! 382 139 347 19.10.2009 10:49 PM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości