Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top wszech czasów — edycja pierwsza
2008
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #21
 
#44. Aaliyah, Try Again
Album: Romeo Must Die OST | Gatunek: R&B | Rok wydania: 2000 | 4:46

[Obrazek: 44aaliyah.png]
Nie wiem nawet do końca jak zacząć. Aaliyah była aniołem jeszcze za życia. Tragicznie zmarła w wieku 22 lat w katastrofie lotniczej, wokalistka R&B, rozpoczęła swoją karierę w wieku piętnastu lat, kiedy wydała swój debiutancki album Age Ain't Nothing But A Number. Jednak zdecydowanie najważniejsze utwory jej krótkiej, ale intensywnej kariery muzycznej pojawiły się dopiero przy okazji drugiego i trzeciego krążka, kolejno One In A Million i Aaliyah. Nie potrafię wyrazić słowami jak bardzo jest mi przykro, że odeszła. Odeszła w momencie, w którym w zasadzie dopiero co ją poznałem, a poznałem ją w roku 2000 przy okazji Try Again. Przez długi czas był to definitywnie mój numer #1 ever. Z czasem usłyszałem wiele innych, równie wspaniałych kompozycji Liyah i Try Again zeszło na dalszy plan. Mimo wszystko, jest to nieśmiertelny utwór, z mądrym i życiowym tekstem. Bardzo długo wahałem się nad wyborem utworu. Początkowo miało być to niewydane Steady Ground, ale chyba przez sentyment ostatecznie zmieniłem swoją decyzję. Sam nie wiem dlaczego, ale Aaliyah jest bardzo bliska mojemu sercu i zawsze będzie tam dla niej miejsce. Rest In Peace, Babygirl!

[zachomikuj] | [divshare] | [tekst] | [youtube] | [aaliyah.com]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.06.2008 06:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
m@rek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 599
Dołączył: Apr 2008
Facebook Last.fm
Post: #22
 
Try Again - znakomity utwór. Icon_smile2
28.06.2008 07:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #23
 
W związku z awarią serwera i utratą danych kolejne, zapostowane już wcześniej pozycje pojawią się w tym temacie kolejno w sobotę i niedzielę.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.07.2008 01:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #24
 
#43. The Verve, Bitter Sweet Symphony
Album: Urban Hymns | Gatunek: Alternative Rock | Rok wydania: 1997 | 5:58

[Obrazek: 43verve.png]
Jeśli chodzi o moje doświadczenie muzyczne z The Verve, to muszę przyznać się bez bicia, że nigdy nawet nie myślałem poważnie, żeby sięgnąć po któryś z ich albumów w całości, nawet ze względu na Bitter Sweet Symphony. Utwór znam od zawsze, a przynajmniej nie pamiętam czasów, w których nie znałem. Pewnie zwyczajnie tego nie zauważyłem, tym bardziej, że zainteresowałem się nim bardziej dopiero po obejrzeniu Cruel Intentions, filmu, który ten utwór, w rewelacyjny sposób zamykał i podsumowywał. Nie potrafię powiedzieć do końca dlaczego akurat ta piosenka. Może to kwestia sekcji smyczkowej w tle grającej bardzo chwytliwy i powszechnie znany motyw, a może raczej pokazującego prawdę bez żadnych ogródek tekstu? Jedno jest pewne, ten utwór ma charakter oczyszczający. Zawsze gdy czuję się w jakiś sposób źle, niesprawiedliwie, gdy jestem to ja winny czy może oszukany, włączam Bitter Sweet Symphony. Bo przecież i tak kiedyś wszyscy umrzemy Icon_smile

[zachomikuj] | [divshare] | [tekst] | [youtube] | [myspace]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.07.2008 03:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #25
 
Gdy bam miał wybrać numer 1 z dotychczas opublikowanych utworów z Twojego topu , wybrałbym zdecydowanie Bitter Sweet Symphony Icon_biggrin3

[Obrazek: kleschko.png]
05.07.2008 11:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #26
 
No i z tych dotychczasowych jest najwyżej, więc póki co się zgadzamy Icon_mrgreen
Ale myślę, że już przy kolejnej pozycji, możemy się trochę poróżnić Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.07.2008 02:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #27
 
aaktt napisał(a):myślę, że już przy kolejnej pozycji, możemy się trochę poróżnić Icon_razz
poczekamy zobaczymy :roll:

[Obrazek: kleschko.png]
06.07.2008 10:37 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #28
 
#42. OutKast featuring Kelis, Dracula's Wedding
Album: Speakerboxxx/The Love Below | Gatunek: Pop, Funk, Soul | Rok wydania: 2003 | 2:32

[Obrazek: 42outkast.png]
Lubię OutKast, bo grają świetny kolorowy hip-hop z domieszką popu, funku, electro i muzyki big bandowej. Ukoronowaniem tego wspaniałego połączenia jest ich mistrzowskie Speakerboxxx/The Love Below, do tej pory jeden z moich ulubionych albumów. Wśród blisko 30-stu wspaniałych kompozycji trudno znaleźć tę jedną jedyną, ale już od pierwszych przesłuchań moją uwagę szczególnie zwróciło Dracula's Wedding z CD2, czyli The Love Below André 3000 z gościnnym udziałem Kelis. Utwór jest krótki, przyjemny, gitarowy, a tekst zabawny i magiczny. André wciela się w nim w postać Draculi przeraźliwie bojącego się małżeństwa, a Kelis w potencjalną kandydatkę na to stanowisko jego żony. Jeśli ktoś uważa, że zna OutKast, bo słyszał kilka singli w radiu, to nie wie w jak wielkim jest błędzie, bo na ich płytach można znaleźć o wiele wiele więcej... Polecam!

[zachomikuj] | [divshare] | [tekst] | [youtube] | [myspace]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.07.2008 01:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
Odrabiam wyjazdowe zaległości ;]

Lionel Hampton and His Orchestra, Hey! Ba-Ba-Re-Bop - naprawdę ciekawa rzecz ujrzeć taki numer w Topie obok takiego Verve np. Icon_smile - 3/5

Carrie Underwood, Some Hearts - to nie jest to co lubię. Nie przepadam za takimi nudnymi panienkami z USA, które wykonują muzykę z pogranicza boring popu i country. To amerykański wynalazek i nie jest mi przydatny w niczym - 2/5

Aaliyah, Try Again - nie przepadam za RNB, ostatnio nawet mam dość złe z nim skojarzenia. Ciężko mi się go słucha. Nie jestem specem, więc mogę tylko napisać, że brzmi to dość klasycznie jak na moje ucho jeśli chodzi o gatunek, więc - 2'5/5

The Verve - Bittesweet Symphony - cóż mogę tu napisać. Ostatnio Verve stało się moim ulubionym wykonawcom. Wszystko dzięki przypadkowemu powrotowi do słynnej płyty Urban Hymns, potem od razu się okazało, że nowa płyta wychodzi, nowy singiel. Kumulacja kilku wypadków spowodowała, że pokochałem ten zespół, a ten utwór przetrwa ludzkość...pewnie za kilka tysięcy lat będzie jako najlepsze co pozostało po ziemianinach obok pozycji grup pokroju Pink Floyd, Nirvana, Beatles.... - 5/5

OutKast featuring Kelis, Dracula's Wedding - trochę razi mnie wokal, może to też wina youtube i jakości nagrania, niezły mościk i fajne (śmieszne bo takie ''trumpetowe'' ) syntezatory - 3/5

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.07.2008 03:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #30
 
Cytat:Carrie Underwood, Some Hearts - to nie jest to co lubię. Nie przepadam za takimi nudnymi panienkami z USA, które wykonują muzykę z pogranicza boring popu i country. To amerykański wynalazek i nie jest mi przydatny w niczym - 2/5
A ja szczególnie latem, lubię takie organiczne beztroskie piosenki. Mieszkam w mieście i bardzo mi się niedobrze żyje, kiedy wszędzie dookoła jest beton. Trzeba jakoś odreagować. Carrie, Faith Hill, Shania Twain, Kellie Pickler... Icon_wink2

Cytat:Aaliyah, Try Again - nie przepadam za RNB, ostatnio nawet mam dość złe z nim skojarzenia. Ciężko mi się go słucha. Nie jestem specem, więc mogę tylko napisać, że brzmi to dość klasycznie jak na moje ucho jeśli chodzi o gatunek, więc - 2'5/5
Akurat w moim topie contemporary R&B jest bardzo mało mimo, że na co dzień słucham go dość dużo od dobrych kilku lat Icon_wink2 Lubię takie brzmienia, ale jeszcze bardziej lubię wolną muzykę bez masy elektroniki Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.07.2008 04:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
Ja też mieszkam w betonie....a odreagowuje...chyba słuchając tego co lubię. Chociaż wyobraź sobie, że teraz siedzę w ciemnym pokoju, bo zasłony jednej nie odsunąłem Icon_biggrin, cholernie pochmurno za oknem, ogólnie nawet moje ''żółte'' osiedle dziś szaro wygląda, a jako wisienka na torce - Massive Attack w moich głośnikach, takie szorstkie, ciemne, techniczne....- no to może właśnie czas odreagować Icon_razz2?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.07.2008 04:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #32
 
W inny sposób odreagowujemy widocznie, bo ja lubię raczej coś słonecznego, prostego i wesołego Icon_wink2
I lubię taką muzyką. A dlaczego? Więcej przy okazji pozycji #40, która już jutro Icon_wink2
A dzisiaj jeszcze #41 Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.07.2008 05:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #33
 
#41. Fugees, Ready Or Not
Album: The Score | Gatunek: Hip-Hop | Rok wydania: 1996 | 3:49

[Obrazek: 41fugees.png]
Świetny pożytek z Boadicei Enyi i w magiczny wręcz sposób wyśpiewany hook The Delfonics, Ready Or Not, Here I Come (Can't Hide From Love). Mimo, że z samym przekazem nie identyfikuję się tak do końca, to z decydowanie ten kawałek towarzyszy mi od wielu lat i gdziekolwiek i kiedykolwiek go usłyszę, tworzy iście magiczną atmosferę. The Score to zresztą wspaniały album i na pewno jeden z najlepszych i najbardziej rozchwytywanych krążków hip-hopowych w historii. To już klasyka, a Ready Or Not to jej nieodłączna część. Fugees bowiem po nagraniu tej płyty rozpadli się i mimo próby reaktywacji w 2005 roku, niestety nic z tego nie wyszło, poza trzema nowymi utworami, które mimo wszystko jednak nie dorównują tym "back in 1996". Nie wiem co więcej mogę napisać. Jestem wielkim fanem Fugees jakoś od 2003 roku, kiedy to zrobiło się o nich głośno po raz kolejny za sprawą wydanej kompilacji Greatest Hits. Pamiętam doskonale pewne sobotnie przedpołudnie, kiedy właśnie z tej okazji w którejś z Trójkowych audycji zabrzmiało właśnie Ready Or Not, Killing Me Softly i Fu-Gee-La. Ja oczywiście nagrałem te utwory na kasetę (jako że miałem wtedy 13 lat, a płyty nigdzie w Kaliszu nie mogłem dostać). Teraz posiadam praktycznie większość z dyskografii Fugees, brakuje mi jedynie kilku rzadkich singli z okresu pierwszego albumu i naprawdę przez te wszystkie lata ten utwór nadal mnie ostro jara. Zdecydowanie polecam acapellę ze śpiewanymi partiami Lauryn, bo brzmi to iście magicznie oraz wspaniały widowiskowy klip, którego realizacja kosztowała kilka milionów dolarów! Dodam jeszcze tylko, że Fugees się jeszcze pojawią w moim zestawieniu.

[zachomikuj] | [divshare] | [tekst] | [youtube]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.07.2008 07:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
Podoba mi się w tym utworze ta bardzo delikatna linia melodyczna, w dodatku taki HH akceptuje. Nie jest to ani puste, ani brutalne....masz nosa do tych kawałków Icon_razz2 U ciebie właśnie na początku znalazłem jeden dobry hh numer, teraz drugi - aaa zaszaleje. Sądzę, ze to bardzo fajny utwór 4/5!!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.07.2008 08:54 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
aaktt napisał(a):W inny sposób odreagowujemy widocznie, bo ja lubię raczej coś słonecznego, prostego i wesołego

Witaj w klubie! (Chyba wiesz, o którym szczególnie kawałku myślę w tym momencie Icon_mrgreen )
08.07.2008 10:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #36
 
Zabij mnie, ale nie wiem Icon_redface2

"Qele qele"? [Obrazek: guilty_h4h.gif]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.07.2008 02:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
 
Icon_mrgreen
09.07.2008 07:50 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
 
Ale tą prostą i wesołą rzecz musisz też lubieć Icon_smile bo nie wszystko ''takie i takie'' musi być świetne Icon_smile, a więc jednak chyba nie różnimy się tak bardzo....po prostu ŚWIETNA MUZYKA ma być....a gatunki niech się schowają Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.07.2008 04:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #39
 
Oj tak Icon_wink2 Mądrze prawisz Icon_smile2
Tylko świetna muzyka dla mnie nie równa się świetna muzyka dla Ciebie, co z kolei nie równa się świetnej muzyce dla prz_rulez Icon_wink2 Chociaż pewnie coś wspólnego by się znalazło Icon_cool2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.07.2008 05:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
 
to co, szukamy punktów wspólnych? Icon_lol
09.07.2008 08:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
serce PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/1 AKT! 231 4 162 22.01.2023 04:30 PM
Ostatni post: kajman
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja piąta AKT! 24 23 229 02.09.2012 09:01 PM
Ostatni post: AKT!
Zdjęcie Polski top wszech czasów — edycja pierwsza AKT! 102 76 257 29.07.2012 12:55 PM
Ostatni post: thestranglers
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja trzecia AKT! 288 135 116 23.12.2010 11:19 AM
Ostatni post: ku3a
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja druga AKT! 382 139 362 19.10.2009 10:49 PM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości