Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
//MADE MY YEAR: 2013 singles (top 5)
adik 303
Unregistered

 
Post: #21
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles
Jeszcze w międzyczasie będę dawał seriami najfajniejsze okładki (nie najlepsze, nie najładniejsze, nie najciekawsze ani nie najbardziej trójkątne - te, których oglądanie sprawia mi przyjemność). Bez kolejności. *
[Obrazek: 4848844.jpg]
[Obrazek: 4945953.jpg]
[Obrazek: 4722340.jpg]
[Obrazek: 4762695.png]
[Obrazek: 4880250.jpg]

*Podpowiedź: pomarańczowy i błękitny mają u mnie fory.
03.01.2014 08:23 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #22
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles
jeszcze nie podliczyłem moich punktów, ale wydaje się, że to u mnie może być znacznie wyżej, oj znacznie, może nawet w top 10...

adik 303 napisał(a):#55 Primal Scream "2013"
#57 Austra "Home"
#58 Arcade Fire "Reflektor"
03.01.2014 08:28 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #23
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles
Czcionki też można komentować, ale prosiłbym żeby nie przysłoniły muzyki.

[Obrazek: 4795038.jpg]
#46 Moderat "Bad Kingdom" (indietronica, wonky, II)
Trzy słowa najlepiej opisujące koncert? Trans, trans, trans. Odmroziłem sobie stopy, zasypiałem, przez większość koncertu, czekając na jedyny utwór, który na tamtą chwilę pamiętałem, byłem na granicy snu i świadomości. A jednak, ani na moment nie byłem w bezruchu i przez cały ten czas tańczyłem. A gdy Bad Kingdom nadeszło, mogłem spokojnie powiedzieć: bez tego momentu Tauron nie byłby taki sam.

[Obrazek: 4855799.jpg]
#47 Sigur Rós "Kveikur" (post-rock, Kveikur)
Mogliby śpiewać o pikniku na łące, fitnessie lub też o tym co znaleźli w ciasteczkach z wróżbami, a i tak pół świata myślałaby o opętaniu przy ich muzyce.

[Obrazek: 4951018.jpg]
#48 M.I.A. "Know It Ain't Right" (electropop, Matangi)
Czy to jeszcze M.I.A., czy już Santigold? <słyszy flow> Wysoki sądzie, nie mam żadnych pytań.

[Obrazek: 4773078.jpg]
#49 Vampire Weekend "Hudson" (art pop, chamber pop, Modern Vampires of the City)
Marszowy hymn, historyczny (pod)tekst, ciężki i donośny.

[Obrazek: 4757760.jpg]
#50 Austra "Reconcile" (synth pop, Olympia)
Schizofremiczny, nerwowy, ciągle spoglądający za siebie utwór, z drżącym wokalem Katie i wielkim refrenem – to nie mogło nie wypalić.
03.01.2014 08:56 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #24
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles
[Obrazek: 4974855.jpg]
#41 Lorde "Everybody Wants To Rule The World" (art pop, synth pop, The Hunger Games: Catching Fire Soundtrack)
Najlepszy utwór Lorde to cover. Szkoda? Może i tak, ale ten filmowy klimat aż prosi się żeby go użyć w trailerze. Introwertyczny, zmysłowy i chłodny, aż w końcu wybucha. I znika. Nie wygrasz z nim niczym z filmowym Panem. A może jednak...

[Obrazek: 4868422.jpg]
#42 The Naked and Famous "Waltz" (indie pop, synth pop, In Rolling Waves)
Teraz to życia, huehuehue, hermetyczny żarcik.

[Obrazek: 4835418.jpg]
#43 Janelle Monae "Dance Apocalyptic" (contemporary r&b, funk, The Electric Lady)
Who are we? Black women! What do we want? To make creative r&b! What are we doing wrong? "The booty don't lie!". Ale nie martwcie się, tu tego nie ma.

[Obrazek: 4890289.jpg]
#44 XX△N△XX "Disappear" (ambient pop, downtempo, XX△N△XX EP)
Polska muzyka da się lubić - debiutancki utwór XXANAXX to psychotrop roku i nie wiem, czy można mieć co do tego jakiekolwiek wątpliwości.

[Obrazek: 5034417.jpg]
#45 Franz Ferdinand "Evil Eye" (indie pop, Right Thoughts, Right Words, Right Action)
/o\ ILLUMINATI


Psychopatyczny klimat z horroru klasy b znad Atlantyku spowodował nawałnicę zachwytów w Małopolsce.
03.01.2014 10:20 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #25
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles
[Obrazek: 5030617.jpg]
#36 Kanye West "Black Skinhead" (hardcore hip hop, Yeezus)
Pomijając odwieczne pytanie “Czy jest szaleńcem, czy geniuszem?” Black Skinhead to hip hopowy utwór roku. Prawda została wypowiedziana.

[Obrazek: 4474713.jpg]
#37 Chromatics "Cherry" (synthwave, dream pop, After Dark 2)
Nie wiem czemu. Nie wiem, po prostu nie wiem. Tak samo jak nie wiem czemu (bardzo) lubię Kill for Love, problem mam również z Cherry. Może to ta tajemnica jestza to odpowiedzialna?

[Obrazek: 4756570.jpg]
#38 Little Bloots "Motorway" (synth pop, Nocturnes)
Z jednej strony melancholijne, a z drugiej strony świetne się przy tym jedzie autem, oczywiście przynajmniej o zmroku.

[Obrazek: 4474852.jpg]
#39 Nick Cave & The Bad Seeds "Water's Edge" (art rock, chamber pop, Push The Sky Away)
To troche zrzędzenie starego dziadka w stylu „A za moich czasów”, ale mocne i dosadnie zaśpiewane.

[Obrazek: 4748878.jpg]
#40 Rhye "The Fall" (sophisti-pop, Woman)
Sophisti-pop w najlepszej odsłonie, prosty tekst a jakże chwytliwy i pianino prowadzące melodię, ciężko się temu oprzeć, co nie?
04.01.2014 12:09 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
jszmiles Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 895
Dołączył: Apr 2009
Last.fm
Post: #26
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles
#61 FKA Twigs "Water Me" (art pop, glitch pop, EP2) swietne ale i tak Bonobo najlepsze z całości

a jeszcze Rhye i Moderat fajne
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.01.2014 12:14 AM przez jszmiles.)
04.01.2014 12:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 611
Dołączył: May 2008
Post: #27
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles
Fajna czcionka (Chiller) Icon_surprised

Wśród ulubionych okładek jest i moja ulubiona Icon_biggrin

Z tej ostatniej piętnastki propsuję Westa, Franzów, "Kveikur" i Rhye. Janelle tym numerem mnie trochę rozczarowała. Wypada dobrze w kontekście płyty, ale na singiel trochę za słaby.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.01.2014 01:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #28
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles
adik 303 napisał(a):Moderat "Bad Kingdom"
ja mam serię skojarzeń - lato, noc, bose nogi, piach - zabrzmiało mi to wtedy idealnie
adik 303 napisał(a):The Naked and Famous "Waltz"
nie będę się już rozpisywał jak wypadła płyta, każdy wie, a przynjamniej tak mi się wydaje, ale wracając do niej pewnej nocy, zauważyłem, że jednak są tam jescze warte uwagi piosenki jw.
adik 303 napisał(a):Franz Ferdinand "Evil Eye"
dramatycznie wciaga, czasami mam wrażenie, że ich rozumiem, wkońcu też są psychiczni, bardzo
adik 303 napisał(a):Chromatics "Cherry"
im dłużej słucham, tym bardziej myślę - dlaczego?! DLACZEGO?! tak, późno
04.01.2014 02:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #29
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles
Remo napisał(a):ja mam serię skojarzeń - lato, noc, bose nogi, piach - zabrzmiało mi to wtedy idealnie
To dla mnie skojarzeniem są odmrożone nogi, zimna noc, rozładowany telefon i rozlana herbata Icon_lol

Remo napisał(a):nie będę się już rozpisywał jak wypadła płyta, każdy wie, a przynjamniej tak mi się wydaje, ale wracając do niej pewnej nocy, zauważyłem, że jednak są tam jescze warte uwagi piosenki jw.
Tak! Zaspoileruję i zacytuję opis z jednej z pozycji wyżej "In Rolling Waves nie zrobiło na mnie żadnego wrażenia przy pierwszym odsłuchu, ale im bardziej wsłuchuję się w highlighty, tym bardziej przekonuję się, że chciałbym wrócić do tej płyty. Jest w tych utworach coś co mnie rozczula i mimo tęsknoty za przebojowością Punching in a Dream, ciężko mi jest się uwolnić."

Remo napisał(a):im dłużej słucham, tym bardziej myślę - dlaczego?! DLACZEGO?! tak, późno
Dla mnie oni są jedną wielką zagadką, bo za nimi jednocześnie nie przepadam i bardzo lubię. Ehh, problemy

aaktt napisał(a):Fajna czcionka (Chiller)
Uznałem, że do top 50 warto się postarać, bo skończę z dwoma komentarzami do podium, a ta faktycznie jest niczego sobie

aaktt napisał(a):Wśród ulubionych okładek jest i moja ulubiona
Taaak czytałem opisy do topu, Swordsy!

To jeszcze może part II od razu:
[Obrazek: 4855799.jpg]
[Obrazek: 4868422.jpg]
[Obrazek: 4985487.jpg]
[Obrazek: 4894497.jpg]
[Obrazek: 4793801.jpg]
04.01.2014 03:13 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #30
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles
Przyjmuję zakłady odnośnie wyższych pozycji!


[Obrazek: 4689558.jpg]
#31 Wavves "Demon To Lean On" (indie rock, power pop, Afraid of Heights)
URL:

You and iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii pace along the graaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaass and think of what we haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaad – tak rozpoczyna się najlepszy indie-rockowy utwór ostatnich lat.

[Obrazek: 4445133.png]
#32 Foals "Inhaler" (indie rock, post-punk, Holy Fire)
URL:

Poznałem to troche za późno, a wielkość zrozumiałem o wiele za późno, ale jak to mówią - lepiej późno niż później.

[Obrazek: 4868422.jpg]
#33 The Naked and Famous "A Stillness" (synth pop, indie pop, In Rolling Waves)
URL:

In Rolling Waves wydało mi się mdłe przy pierwszym odsłuchu, ale im bardziej wsłuchuję się w highlighty, tym bardziej przekonuję się, że chciałbym wrócić do tej płyty. Jest w tych utworach coś co mnie rozczula i mimo tęsknoty za przebojowością Punching in a Dream ciężko mi jest się uwolnić od tej piosenki.

[Obrazek: 4643765.jpg]
#34 The History of Apple Pie "Glitch" (dream pop, twee pop, shoegaze, Out of View)
URL:

Najsłodsza szarlotka roku.

[Obrazek: 4757413.jpg]
#35 Annie "Tube Stops and Lonely Hearts" (house, Tube Stops and Lonely Hearts - single)
URL:

Triumf house’u, wielki powrót i zwycięstwo nad siłami nudnej przewidywalności.
04.01.2014 04:01 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #31
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles
[Obrazek: 4704034.png]
#26 MS MR "Bones" (art pop, Secondhand Rapture)
URL:

Z serii “debiutów roku”, po świetnych singlach nastała średnia płyta, ale to w sumie typowe. Ważne, że z owych singlów nie uleciała magia i eteryczność

[Obrazek: 4796760.jpg]
#27 Austra "Painful Like" (synth pop, Olympia)
URL:
Przebój lata, taktaktak. Co się stało że mimo wszystko nisko? Sam nie wiem, zaczęło mi brakować w tym utworze jakiegoś rozładowania energii, która kumuluje się, kumuluje i kumuluje i bęc nic nie ma.

[Obrazek: 4700037.jpeg]
#28 The Knife "A Tooth For An Eye" (electronic, Shaking The Habitual)
URL:

The Knife są jak sztuka nowoczesna - nie trzeba ich rozumieć, żeby mogli się podobać.

[Obrazek: 4788260.png]
#29 Still Corners "Midnight Drive" (dream pop, Strange Pleasures)
URL:

Szeptany dream pop to moja działka, wiadomo, a przy tym utworze aż chce wsiąść się do auta i jechać prosto przed siebie.

[Obrazek: 4740140.jpg]
#30 Daft Punk featuring Pharrell Williams & Nile Rodgers "Get Lucky" (nu-disco, funk, Random Access Memories)
URL:

Przesyt, średnia płyta, mejnstrim, zbyt proste, Liam Gallagher, World Trade Center... co tam, zdecydowanie przebój roku na świecie i, co więcej, pierwszy od dawien dawna tak zasłużony (tak, pieprzyć Gotye).
04.01.2014 09:30 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 611
Dołączył: May 2008
Post: #32
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles
Od Sigurów bardziej podobała mi się okładka epki w tym roku:
[Obrazek: 4739836.jpg]
W ogóle trzeba im oddać, jakkolwiek średnio ich lubię muzycznie, że okładki zazwyczaj mają niezłe.

A muzycznie?
Nie mogę przemilczeć Daft Punk Icon_wink
adik 303 napisał(a):przebój roku na świecie i, co więcej, pierwszy od dawien dawna tak zasłużony
Soczek

Austra i to The Knife mi nie podeszły. Annie i Wavves wyśmienici.
Czekam na kolejne odsłony Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.01.2014 10:38 PM przez AKT!.)
04.01.2014 09:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #33
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles
Epce się nigdy nie wpatrywałem, a albumu budzi we mnie luźne skojarzenie z (III)
aaktt napisał(a):Czekam na kolejne odsłony
Dzisiaj powinna być kolejna piątka, a single chcę skończyć do końca długiego weekendu
Potem najfajniejsze koncerty, epki i w pewnej przyszłości albumy, ale one to nie prędko
04.01.2014 09:52 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #34
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles
Kolejne okładki:
[Obrazek: 4946738.jpg]
[Obrazek: 4870593.jpg]
[Obrazek: 4946203.jpg]
[Obrazek: 4786180.jpg]
[Obrazek: 4968664.jpg]
04.01.2014 10:02 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #35
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles
powiem tyle: jestem oszołomiony twoim podsumowaniem, można z niego czerpać i czerpać garściami, pewnie tak będzie w moim przypadku

z okładek to lubię przypatrywać się The Naked And Famous, lubię spoglądać na napis London Grammar i lubię oglądać sobie Charli XCX

a czcionka super, taka filmowa i mrożąca krew w żyłach Icon_wink
04.01.2014 10:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #36
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles
thestranglers napisał(a):powiem tyle: jestem oszołomiony twoim podsumowaniem, można z niego czerpać i czerpać garściami, pewnie tak będzie w moim przypadku
I właśnie o to chodzi! Szczególnie M.I.A. z piątej dziesiątki powinna ci przypaść, zgodnie z opisem Icon_wink
04.01.2014 11:45 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #37
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles
Mnie żadna okładka w 2013 roku jakoś nie poruszyła, choć jest tu kilka bardzo fajnych obrazków faktycznie, jak Hozier, Maya czy Flaming Lips. A epka Grizzly Bear ma tą samą co album tylko z innymi kolorami. ^^
Dobra jest jeszcze okładka tego singla, jakoś się po tym zespole nie spodziewałem:
https://rateyourmusic.com/release/single..._is_dead_/

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
04.01.2014 11:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #38
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles
Artur.O napisał(a):Mnie żadna okładka w 2013 roku jakoś nie poruszyła, choć jest tu kilka bardzo fajnych obrazków faktycznie, jak Hozier, Maya czy Flaming Lips.
Ja najbardziej lubię patrzyć na Annie, Gotowa na Wszystko <3

Artur.O napisał(a):A epka Grizzly Bear ma tą samą co album tylko z innymi kolorami. ^^
Ale w zeszłym roku nie miałem jak ich odznaczyć Icon_razz
05.01.2014 12:14 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #39
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles
[Obrazek: 4823191.jpg]
#21 Arctic Monkeys "Do I Wanna Know?" (indie rock, blues rock, AM)
URL:

Jak widać wokal Alexa działa nie tylko na kobiety, bo w innym wykonaniu ten utwór nie byłby taki sam. <pije do MS MR, ale nie tylko>

[Obrazek: 4623967.jpg]
#22 Doldrums "Anomaly" (chillwave, synth pop, Lesser Evil)
URL:

Zawsze mam wrażenie, że już to kiedyś słyszałem, ale minął już prawie rok, a ja wciąż nie wiem jaka to była piosenka. Synth Pop XX Wspaniały.

[Obrazek: 4773875.jpg]
#23 Mood Rings "Pathos y Lagrimas" (dream pop, VPI Harmony)
URL:
Gdy pierwszy raz usłyszałem The Line byłem pewien, że na płycie nie znajdzie się nic równie perfekcyjnego jak ta piosenka, ale potem Spotify wylosowało mi Pathos y Lagrimas.

[Obrazek: 4884156.jpg]
#24 HAIM "Don't Save Me" (indie pop, Days Are Gone)
URL:

Ostatnio widziałem zdanie “Nikt w tym roku nie stworzył tylu świetnych refrenów co Haim” i choć co do liczby mnogiej nie jestem pewien, to Don't Save Me jest perfekcyjnym potwierdzeniem tej tezy.

[Obrazek: 5038557.jpg]
#25 BANKS "Waiting Game" (art pop, future garage, jessie blake, LONDON EP)
URL:

Z serii debiutów roku, seksowny wokal do beatów Jamiego Woona, Totally Enormous Extinct Dinosaurs czy SOHN okazał się być strzałem w dziesiątkę, trzymam kciuki za płytę i błagam, niech nie podzieli losu AlunaGeorge
05.01.2014 12:19 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #40
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles
[Obrazek: 4709134.jpg]
#16 Sigur Rós "Brennisteinn" (post-rock, Kveikur)
URL:

Tak już mam, że lubię wzniosłe hymny do niebios, więc Kveikur sprawdził się u mnie całkiem nieźle, a nawet nieporównywalnie lepiej od Varud.

[Obrazek: 4722340.jpg]
#17 James Blake "Life Round Here" (art pop, contemporary r&b, Overgrown)
URL:

Ciężko mi coś sensownego napisać, bo patetycznych tekstów o tonięciu w dźwięku i szczerym zachwycie chyba nie ma co powtarzać?

[Obrazek: 4977011.jpg]
#18 M.I.A. "Y.A.L.A." (experimental hip hop, electropop, Matangi)
URL:

O właśnie, banger roku. Nawiązanie do YOLO wydało mi się na początku pustą promocją, a potem puściłem ten utwór I zrozumiałem, że dla dużej części świata wciąż będzie “tą od Paper Planes”

[Obrazek: 4916947.jpg]
#19 Depeche Mode "Should Be Higher" (synth pop, Delta Machine)
URL:

Patos, patos, patos, pożyczyli go od Florence Welch, bo nie wierzę żeby oni sami go tyle stworzyli. Sountrack do wniebowstąpienia.

[Obrazek: 4846172.png]
#20 BANKS "Fall Over" (contemporary r&b, downtempo, Fall Over EP)
URL:

Banks po raz drugi, kto da więcej?
05.01.2014 02:21 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości