Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
drwycior poleca
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #1
drwycior poleca
Pojawia się coraz więcej różnych propozycji których nie zna świat i jestem ciekawy Waszych opinii.
Z polskich będę zamieszczał zgłoszenia które do mnie docierają i wg mnie są interesujące.
Z zagranicznych zgłoszenia nie docierają ale radar sam działa Icon_wink

---------------------------------------------------------------------------------------------

Dziś warszawski electropopowy duetu Divines.
Ich ostatni singiel "Neverending stories" zdobył podobno spory rozgłos dzięki
promocji portalu torrentowego The Pirate Bay.
Muzyka zespołu to połączenie electroclashu, rapu i popu, porównywano ich do The Antwoord, Peaches czy M.I.A.
W połowie grudnia planują wydanie nowej EPki: "Minor crimes", promowanej
przez klip do utworu "Warsaw, what you've done to me".

Finalne wersje miksów utworów z minor crimes EP:



https://radio-orbit.pl/
10.12.2013 11:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #2
RE: drwycior poleca
O proszę - zapomniałem że nawet taką ru-brykę miałem Icon_wink

Polecam coś co jest wciąż unikatem u nas i myślałem że na takie produkcje w Polsce trzeba będzie czekać jeszcze z 10 lat.. A tu proszę to jest polski RY X, Moses Sumney i Sevdaliza w jednym.
Debiut. Zobczymy w którym kierunku to pójdzie.
Oby więcej takich rzeczy.


https://radio-orbit.pl/
25.11.2018 04:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #3
RE: drwycior poleca
Faktycznie bardzo ciekawy utwór, taki inny od reszty popu, ale to zupełnie nie moje klimaty (5/10). Icon_rolleyes

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
25.11.2018 06:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: drwycior poleca
Divines bardzo ciekawi, choć szkoda, że żeby dobić się do jednego z klipów, musiałem wchodzić na rosyjskie serwery...
Co do Blasku - to pojawia się u mnie nieco kontrowersyjne pytanie... A czy w ogóle potrzebujemy w Polsce takiej muzyki?
25.11.2018 08:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 378
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: drwycior poleca
Ciekawy koncepcyjnie, mniej realizacyjnie (podkład).
28.11.2018 07:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #6
RE: drwycior poleca
No nie mogłem się powstrzymać bo to jest jeden z lepszych kawalków hardrockowych jakie słyszałem ostatnio w Polsce. Może się komuś przydać.

https://radio-orbit.pl/
27.01.2019 12:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: drwycior poleca
Ależ z chęcią widziałbym to, żebyś częściej się w ten sposób nie mógł powstrzymać Icon_smile
Co do utworu - kurczę, niby nie mogę się do niczego przyczepić... Ale nie widzę też w nim niczego oryginalnego.
27.01.2019 01:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #8
RE: drwycior poleca
Dzięki.
No to jest pytanie w jakich czasach żyjemy i czego oczekujemy w muzyce. Bo jeśli poprzeczkę zawiesić faktycznie tak wysoko że wszystko musi być tak oryginalne, to spośród 500 płyt z minionego roku, może zostało by 10. A może jeszcze mniej. A reszty nie warto słuchać?

To może jeszcze przykład. Nic oryginalnego... ALE ileż emocji Icon_wink

https://radio-orbit.pl/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.01.2019 03:11 PM przez drwycior.)
27.01.2019 03:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: drwycior poleca
O, "Planetarium" bardziej mi podchodzi Icon_smile
Jednakże główną rzeczą na którą narzekam w obecnej muzyce rockowej/metalowej (powiedzmy w ostatnich kilku latach) jest problem z przebojowością. Tak jakby prawie wszyscy się zmówili, że skoro nie mają już żadnych szans w mainstreamie, to się totalnie od niego odetną i specjalnie będą brzmieli nieprzebojowo.
A kiedyś były takie czasy, że Metallica i Rammstein mieli mocne rockowe numery świetnie skrojone do radia (dobra, akurat Metallica miała na ostatniej płycie kilka przebojowych utworów Icon_smile ), a Linkin Park mogli brzmieć chropowato, a i tak byli bardzo przebojowi. Gdzie te czasy do jasnej ciasnej? Icon_sad Skoro już nawet Arctic Monkeys nagrywają smęty...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.01.2019 03:36 PM przez prz_rulez.)
27.01.2019 03:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #10
RE: drwycior poleca
Racja, dokładnie tak. Ja nie deprecjonuję słowa przebojowość. Przy czym samo słowo przebojowość to taka umowna nazwa bo każdy rozumie ją trochę inaczej. Niektórzy bardzo negatywnie bo łączą od razu z miałkością i pojęciem "mainstream". Niestety, a nie musi tak być, no bo czy takie powyższe Planetarium nie jest przebojowe? No jest, ale może gdyby 20 lat temu występowali jako support przed Green Day to byliby grani w radiu i zaliczani do mainstreamu a dziś już nie. Pozatym mainstream w USA i Europie to jest co innego, mainstream w Polsce to jest co innego niż w WB... Wszystko pokręcone.
Więc dla mnie te określenia nic nie znaczą osobiście, oczywiście czasami się ich używa, ale w muzyce chodzi przede wszystkmi o spełnienie oczekiwań. A każdy ma inne. Oczekiwań często nie wypowiedzianych bo muzyka tez ma zaskakiwać, czyli nie tylko dostajemy to czego się spodziewamy co lubimy w muzyce, ale też jakieś połączenia które wydają nam się nowe i interesujące, wciągają. Ale tak czy siak, musi to wszystko trafić na podatny grunt, czyli na te podświadome oczekiwania, jak mają wyglądać harmonie, jakie jest wykonanie, to musi trafić pod skórę po prostu, wywołać emocje.
Bez emocji nie ma muzyki, to jest zlepek emocji, dlatego nie można tylko czysto technicznie oceniać muzyki.
A jeśli to nie trafia do większości jak płyta Arctic Monkeys - nie daje nam emocji, wszystko jedno czy tych nie oczekiwanych czy oczekiwanych, to już nie jest to nasz problem tylko problem Arctic Monkeys.
Dlaczego? Bo dziś jest tyle muzyki że zawsze można sobie znaleźć antidotum Icon_wink

https://radio-orbit.pl/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.01.2019 04:26 PM przez drwycior.)
27.01.2019 04:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #11
RE: drwycior poleca
No to jeszcze jeden przykład. Ostatni na dziś Icon_wink
Ja będę zresztą "atakował" forum bo przygotowuję się do tego od dłuższego czasu, ale wciąż kończę "projekt".


https://radio-orbit.pl/
27.01.2019 04:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: drwycior poleca
"Projekt". Brzmi ciekawie.
Właściwie zgadzam się prawie ze wszystkim, co napisałeś - poza tym, że jakoś nie znajduję zbyt wielu antidotów... Nawet nie wiem gdzie ich szukać.
27.01.2019 04:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #13
RE: drwycior poleca
No niestety, ale ten kawałek White Highway solidnie spartolony. Gitary grają jak trzeba i są świetną podstawą do zajebistego utworu, a i wokal bez problemu mógłby się obronić... ale jak to zwykle bywa ktoś podjął kretyńską decyzję o napisaniu tekstu po angielsku. I tu sobie frontmenka nie poradziła. Całą naturalność szlag trafił, jak i pierwsze dobre wrażenie. Szkoda, bo utwór faktycznie bardzo dobry.

Radio Epsilon
27.01.2019 04:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #14
RE: drwycior poleca
Nooo też bym wolał po polsku i wtedy to by był hicior gdyby jeszcze słowa były w sedno. Ale mam wysoki poziom tolerancji i słyszałem gorszy angielski Icon_wink "bad english" zresztą się pojawia w teledysku czyli może mają świadomość i podchodzą z dystansem do siebie, to jest plus.

https://radio-orbit.pl/
03.02.2019 10:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #15
RE: drwycior poleca
(27.01.2019 04:27 PM)prz_rulez napisał(a):  jakoś nie znajduję zbyt wielu antidotów... Nawet nie wiem gdzie ich szukać.
a ja znajduję, chociażby takie Estrons albo Black Honey w 2018.

https://radio-orbit.pl/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.02.2019 10:31 PM przez drwycior.)
03.02.2019 10:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #16
RE: drwycior poleca
Jest tylko jedno takie nagranie na nowej płycie Whitesnake i - nie ma lepszego!!!!


https://radio-orbit.pl/
10.05.2019 03:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #17
RE: drwycior poleca
nawet tego nie ma Icon_razz

"film niedostępny" Icon_frown

podmieniłbym, ale nie znalazłem na yt.
ale na deezerze sobie słucham.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
10.05.2019 03:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #18
RE: drwycior poleca
w Moim internecie dostępny Icon_wink
Utwór jako jedyny pasowałby jak ulał na płytę (moją ulu-bioną) Restless Heart.
A cała reszta jako dodatek do płyt z lat 80ych Icon_wink

https://radio-orbit.pl/
13.05.2019 12:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #19
RE: drwycior poleca
ależ dziwnie się tego dziś słucha Icon_smile Świetne, mimo, że niedzisiejsze

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
06.09.2019 10:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #20
RE: drwycior poleca
Dawno mnie nie było, pora na coś nowego Icon_wink

Ten projekt o którym pisałem to będę miał wrzucić tutaj w okolicach grudnia, stycznia, bo jest sporo roboty. Ale jak wrzucę to potem już pójdzie mocno, ale Yacy niech mnie trzyma w zamrażarce bo nigdy nic nie wiadomo...

Przypomniało mi się to

https://radio-orbit.pl/
25.10.2019 02:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  drwycior - Lista przebojow drwycior 23 3 606 12.09.2007 10:10 PM
Ostatni post: ku3a

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości