Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 81 (21.06.08)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Notowanie 81 (21.06.08)
Pozwólcie, że dziś nic nie napiszę, bo słuchałem w nocy Audycji Atelier w 3 i kurczę, to chyba moja ulubiona audycja się stanie Icon_biggrin Bodajże włączyłem się jakoś po północy (wcześniej jeszcze od 23:00 słuchałem dwóch płytek na mp3) i tak do 5 rano...Trochę jestem taired...
Nowości na chomiku, lista również na blogu z kilkoma nowymi notkami...

Lista płyt:
01 - Portishead - Dummy (1994)
02 - Portishead - Portishead (1997)
03 - Portishead - Third (2008)
04 - Ladytron - Witching Hour (2005)
05 - Sparks - Exotic Creatures of the Deep (2008)
06 - The Raveonettes - Whip It On [EP] (2002)
07 - Mick Hucknall - Tribute to Bobby (2008)
08 - Tricky - Knowle West Boy (2008)
09 - The Offspring - Rise and Fall, Rage and Grace (2008)
10 - Pet Shop Boys - Please (1986)


Notowanie:

01. 01. 03. The Good, The Bad And The Queen - The Good, The Bad And The Queen
02. 04. 08. Nick Cave & The Bad Seeds - More News From Nowhere
03. 05. 08. Coldplay - Violet Hill
04. 02. 11. Interpol - Pioneer To The Falls
05. 06. 07. The Jesus And Mary Chain - All Things Must Pass
06. 17. 02. The Dresden Dolls - Lonesome Organist Rapes Page-Turner
07. 07. 06. The Cure - The Only One
08. 08. 03. Roisin Murphy - Movie Star
09. 03. 07. dEUS - Slow
10. 23. 02. Tindersticks - The Hungry Saw

11. 11. 03. Blackfield - Where Is My Love?
12. 45. 03. Elbow - An Audience With The Pope
13. 35. 02. The Cure - Freakshow
14. 09. 10. Goldfrapp - Happiness
15. 15. 06. The Last Shadow Puppets - The Age Of The Understatement
16. 21. 03. Ladytron - Ghosts
17. 10. 12. Portishead - Machine Gun
18. 12. 04. Renton - Walk Aside
19. 16. 08. R.E.M. - Hollow Man
20. 22. 03. Lao Che - Czarne Kowboje

21. 13. 07. Coldplay - Viva La Vida
22. 14. 09. Guillemots - Get Over It
23. 18. 05. Death Cub For The Cutie - I Will Possess Your Heart
24. NE. 01. Portishead - The Rip
25. 27. 08. The Subways - Girls & Boys
26. 20. 09. Nine Inch Nails - Discipline
27. 19. 12. dEUS - The Architect
28. 25. 08. Foo Fighters - Cheer Up Boys (Your Makeup Is Running)
29. 31. 05. M83 - Graveyard Girl
30. 24. 14. Radiohead - Nude

31. 42. 03. Morrissey - All You Need Is Me
32. NE. 01. R.E.M. - Sing For The Submarine
33. NE. 01. The Music - Strenght In Numbers

34. 26. 09. The Wombats - Backfire In The Disco
35. 32. 12. Lao Che - Hydropiekłowstąpienie
36. 29. 11. Elbow - Grounds For Divorce
37. 33. 10. Steve Lukather - Tell Me What You Want From Me
38. 36. 05. Organizm - Głowa
39. 34. 16. Carla Bruni - Autumn
40. 30. 10. The Racounteurs - Salute Your Solution

41. NE. 01. Amy Macdonald - Poison Price

42. 43. 04. Gavin Rossdale - Love Remains The Same
43. 49. 02. The Dandy Warhols - Wasp In The Lotus
44. 28. 06. Big Day - Jedyny Słodki Problem
45. 40. 04. Martina Topley Bird - Carnies
46. 50. 05. Hercules And Love Affair - Blind
47. 37. 04. Guillemots - Falling Out Of Reach
48. 41. 17. PJ Harvey - The Devil
49. 39. 11. Jarvis Cocker - Heavy Weather
50. 44. 15. Roisin Murphy - You Know Me Better

51. 46. 15. Rufus Wainwright - Between My Legs
52. 51. 17. Lao Che - Drogi Panie
53. NE. 01. The Kooks - Shine On
54. 38. 04. Hey - W Imieniu Dam (Live)
55. 47. 07. Muzyka Końca Lata - Chłopaki
56. 52. 13. Eric Avery & Shirley Manson - Maybe
57. NE. 01. Editors - Bones
58. 48. 11. Rush - The Way The Wind Blows
59. 58. 02. The Hoosiers - Coops And Robbers
60. 54 14. Porcupine Tree - Normal

Z listy wypadły:

z 53 - The Futureheads - The Beginning Of The Twist - po 15 tyg.
z 55 - Stare Dobre Małżeństwo - Jednoczas - po 4 tyg.
z 56 - Pudelsi - Dziewczyny Z Podwórka, Chłopaki Z Mojej Ulicy - po 5 tyg.
z 57 - Satellite Party - Only Love Let's Celebrate - po 8 tyg.
z 59 - The Kills - U.R.A Fever - po 18 tyg.
z 60 - Travis - Big Chair - po 12 tyg.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.06.2008 03:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #2
 
saferłel napisał(a):Pozwólcie, że dziś nic nie napiszę, bo słuchałem w nocy Audycji Atelier w 3 i kurczę, to chyba moja ulubiona audycja się stanie Icon_biggrin
U mnie na chomiku do pobrania. Icon_wink2
saferłel napisał(a):01. 01. 03. The Good, The Bad And The Queen - The Good, The Bad And The Queen
Ciekawe, fajne ale czegoś mi brakuje, ale będę słuchał! [Może nawet sięgnę po album Icon_wink2]
saferłel napisał(a):32. NE. 01. R.E.M. - Sing For The Submarine
Zbieram się od kilkunastu dni do przesłuchania albumu...
saferłel napisał(a):41. NE. 01. Amy Macdonald - Poison Price
Pół roku temu u mnie na liście. Icon_lol
saferłel napisał(a):10. 23. 02. Tindersticks - The Hungry Saw
Album już mam, ale ciągle nie przesłuchany...
22.06.2008 03:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Akurat Poison Price zostało ponownie wydane na singlu pod koniec maja tego roku, więc śmiało po niego sięgam i nie tłumaczę się dlaczego niby tak późno u mnie się pojawia Icon_wink

Taak....mi też czegoś (a konkretnie jeszcze trochę wokalu) brakuje w The Good...a przynajmniej takie miałem wrażenie na początku. Teraz i tak uwielbiam ten numer. Albarn jak zwykle jest geniuszem i jednym z najzdolniejszych muzyków w historii świata.

Nie wiem czy audycje mam ochotę pobrać, nie miałbym gdzie to zgrywać i potem na płyty pakować....po prostu lubię posłuchać Icon_smile

Przecież słuchałeś R.E.M. z tego co pamiętam, czyli rozumiem, że to druga szansa byłaby Icon_biggrin?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.06.2008 03:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #4
 
saferłel napisał(a):Nie wiem czy audycje mam ochotę pobrać, nie miałbym gdzie to zgrywać i potem na płyty pakować....po prostu lubię posłuchać Icon_smile
Jak nie straciłeś świadomości podczas to nie bardzo jest sens. Icon_wink2
saferłel napisał(a):Przecież słuchałeś R.E.M. z tego co pamiętam, czyli rozumiem, że to druga szansa byłaby Icon_biggrin?
Zdecydowanie nie. Słuchałem co najmniej cztery razy.

PS. Teraz w głośnikach Do syna Józefa Cieślaka [live w Trójce]. Icon_mrgreen
22.06.2008 03:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
To tym bardziej podziwiam cię, że masz plany powrócisz do tego łomotu Icon_razz2

Nie, świadomości nie straciłem. Pamiętam wszystko Icon_biggrin

A propo Cieślaka to posłuchałem ten koncert Lao z Trójki, podoba mi się. Jak znalazłbym kiedyś chwilę czasu (nie no wakacje są, mam tylko wolny czas Icon_biggrin) to postaram się jakoś skimbinować ich poprzednie płyty.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.06.2008 03:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #6
 
saferłel napisał(a):To tym bardziej podziwiam cię, że masz plany powrócisz do tego łomotu Icon_razz2
To trafne określenie, bo jak na razie płyta jest dla mnie bardzo nieskładna. Taka gra bez celu trochę.
saferłel napisał(a):Nie, świadomości nie straciłem. Pamiętam wszystko Icon_biggrin
No to jesteś lepszy ode mnie, bo ja w Twoim wieku to chwilę po północy odpływałem. Icon_wink2 [Kurde jak to brzmi "ja w Twoim wieku"?! Icon_wink2]
saferłel napisał(a):A propo Cieślaka to posłuchałem ten koncert Lao z Trójki, podoba mi się.
Super! EDIT: Nie no jednak musisz napisać coś więcej. Icon_mrgreen
saferłel napisał(a):aj na śniadanie? Icon_biggrin3 Icon_mrgreen [quote="saferłel"]Jak znalazłbym kiedyś chwilę czasu (nie no wakacje są, mam tylko wolny czas Icon_biggrin) to postaram się jakoś skimbinować ich poprzednie płyty.
Jeżeli chodzi Ci o linki to trzy sekundy i masz całą oficjalną dyskografię + demo + singiel + przystanek woodstock 2006.
22.06.2008 03:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Skoro dysponujesz linkami to byłbym wdzięczny, tylko na razie prosiłbym tylko do dwóch poprzednich studyjnych albumów.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.06.2008 03:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #8
 
Nie mam zainstalowanej takiej opcji. Icon_mrgreen Icon_wink2 Tu masz wszystko:
Kod:
http://peb.pl/albumy-rock-i-metal/216110-4s-ff-lao-che-dyskografia.html
22.06.2008 03:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Kurcze, nie trafiłem na Happy Hour Icon_biggrin
Dzięki. Postaram się dziś posłuchać.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.06.2008 04:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #10
 
z pierwszej dziesiątki podobają mi się najbardziej te oczywiste rzeczy, więc nie będę wymieniać Icon_wink2 .
uwielbiam 'Where Is My Love?'..., Elbow z 12 też jest całkiem niezły, obydwóm życzę kolejnego skoku za tydzień.
uuu.. The Kills wyleciało... a z tą piosenką to chyba już tylko u Ciebie było... :?:

41. NE. 01. Amy Macdonald - Poison Price
oj, pójdziesz z torbami, jak będziesz się zgadzał żeby płacić Amy takie zatruwające życie ceny Icon_razz .

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
22.06.2008 04:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
oś mi rapid nie chce odpalić :/ Jakiś błąd się pojawia, że niby nie mogę zgrywać, mimo, że kody przepisałem poprawnie, coś z Javą....kurcze :/ Spróbuję jeszcze raz, albo poczekam....lub wybiorę inne źródło na razie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.06.2008 04:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
neon.ka napisał(a):a z tą piosenką to chyba już tylko u Ciebie było... :?:
U.R.A. Fever przetrzymała 18 tyg....chociaż weszła wcześniej niż u wielu osób, może ktoś ma, w każdym razie nie przypominam sobie w tym momencie ;] Niedługo czas na nowe Kills.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.06.2008 04:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Editorsi debiutują, ale w kiepskim stylu... Nowego R.E.M. nie znam, ale nie ciągnie mnie do zapoznania się z nim, bo dwa poprzednie w prawdzie były blisko wejścia na moją listę, ale zabrakło siły przebicia...
Debiutuje za to Amy Macdonald. Zastanawiam się który z jej utworów będzie miał największe szanse zaistnieć na mojej liście. Płyta jest bardzo wyrównana i ciężko jest coś z niej wybrać.
The Music pewnie już wkrótce pojawi się na obydwu moich listach. Nowa płyta jest znakomita.
Kooksi nie zachwycili mnie jak do tej pory tym drugim singlem, więc... chyba sięgnę po całą płytę Icon_mrgreen
Portishead, dEUS, The Subways - tym zespołom będę musiał się przyjrzeć z bliska. Do tego dochodzi konieczność zapoznania się z płytą Roisin Murphy przed Open'erem.
Miejsce piąte nic mi nie mówi i też bardzo chętnie się z nim zapoznam.
Na koniec kolejna dobra informacja - bardzo spodobał mi się nowy album zespołu Elbow. "Grounds For Divorce" dobija się na moją listę od bardzo dawna. W tym tygodniu zajmuje pozycję #51...

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
22.06.2008 05:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Oj jak ja przestrzegałem przed pisaniem o mojej liście, że coś kiepsko coś robi, tylko dlatego, że jest daleko. Widzę, że urodzony pesymista z ciebie Icon_razz2
Cieszę się, że Music się podoba. Po tym co piszesz sądzę, że nawet bardziej niż mi ;]
Jesusów trzeba znać, fakt Icon_wink Szczególnie taki fan rocka jak ty musi!!!
Ja tam się ciesze, że zauważyłeś Elbow i są na tym 51 miejscu Icon_razz2 Liczę, że trochę pokombinujesz i kolejne utwory wprowadzisz. Jak dla mnie Seldom Seen Kid to płyta roku i muszę zapoznać się w pozostałymi ich krążkami.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.06.2008 06:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
saferłel napisał(a):Oj jak ja przestrzegałem przed pisaniem o mojej liście, że coś kiepsko coś robi, tylko dlatego, że jest daleko. Widzę, że urodzony pesymista z ciebie Icon_razz2
Raczej błędny wniosek Icon_wink2 Wiem na co stać ten utwór i spodziewam się, że dojdzie do pierwszej dziesiatki, dlatego zdziwiłem się widząc, że tak nisko debituje. Ale przecież to normalne w sytuacji, gdy jest tak wiele dobrych zespołów.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
22.06.2008 07:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Ale ładnie, dyplomatycznie z tego wyszedłeś Icon_razz2 Masz rację, że Editors na wiele stać...i na razie tylko tyle mogę o tym napisać. Najbliższe tyg. przyniosą dalsze odpowiedzi.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.06.2008 07:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #17
 
Napiszę tak, szanuję Twój gust muzyczny, bo mimo, że to nie moje poletko, to jednak po Twoich wypowiedziach wnioskuję, że wiesz co robisz i o co chodzi w muzyce, nawet mimo tego najazdu na Majkę i jej "dwa przeciętne albumy" ostatnio Icon_mrgreen ale na Twojej liście za cholerę nie mogę znaleźć zbyt wiele dla siebie Icon_razz

A oto co mi się udało:
Cytat:21. 13. 07. Coldplay - Viva La Vida
28. 25. 08. Foo Fighters - Cheer Up Boys (Your Makeup Is Running)
30. 24. 14. Radiohead - Nude
31. 42. 03. Morrissey - All You Need Is Me
38. 36. 05. Organizm - Głowa
40. 30. 10. The Racounteurs - Salute Your Solution
42. 43. 04. Gavin Rossdale - Love Remains The Same
50. 44. 15. Roisin Murphy - You Know Me Better
54. 38. 04. Hey - W Imieniu Dam (Live)
Pozycje 21, 28 i 30 lubię zdecydowanie najbardziej Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.06.2008 08:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Hehe miło, że tak twierdzisz Icon_razz2 Ja też wierzę, że jesteś ekspertem w swoich dziedzinach.
Nie przesadzajmy jednak z tym najazdem. Naprawdę jest mi to artysta obojętny, z dwie przeciętnymi krążkami - tu się zgodzę, ale nie pałam do niego żadną niechęcią czy nienawiścią wręcz Icon_smile
No jednak znalazłeś kilka fajnych kawałków jak widzę Icon_wink Idzie lato, może ''weźmie'' mnie na pop itp, i będzie więcej wspólnych numerów.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.06.2008 08:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #19
 
W ogóle ja się cieszę, że jest różnorodnie na listach na forum, jeśli chodzi o style, bo przez to można dużo zyskać dla siebie. Ja na przykład przez to półtora miesiąca już czuję się bogatszy o rzeczy, których sam, bez takich rekomendacji w życiu bym nie tknął Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.06.2008 08:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Dokładnie, szkoda tylko, że chomiki właścicieli list, którzy mają najwięcej do zaoferowana i najciekawsze listy są zwykle nieuzupełniane Icon_biggrinIcon_biggrin
Napisz mi jeszcze aaktt jaki jest twój chomik, czy masz w ogóle. Pytałem się o to w którymś twoim notowaniu, ale zapomniałem i teraz szukać nie będę pośród sterty tych postów. Wybacz, jeśli mi już odpisywałeś na to pytanie Icon_sad

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.06.2008 08:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości