Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
//MADE MY YEAR: 2013 singles (top 5)
adik 303
Unregistered

 
Post: #41
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles
[Obrazek: 4846172.png]
#11 BANKS "Before I Ever Met You" (downtempo, art pop, contemporary r&b, Fall Over)
URL:

Najszczerszy porozstaniowy tekst roku wygrał jej życie, kto inny mógłby śpiewać o dzieleniu się rzeczami z taką gracją.

[Obrazek: 4946203.jpg]
#12 Charli XCX "Superlove" (dance-pop)
URL:
Bubblegum bitch.

[Obrazek: 4432174.jpg]
#13 Esben & The Witch (ethereal wave, darkwave, Wash the Sins Not Only the Face)
[Obrazek: tumblr_lza12fhuXK1qaruxco1_1280.jpg]
URL:

Uprogresywnienie^200, trochę za długa przygrywka, ale też ogromny chłód emanujące z nagrania i chęć zgubienia się w najbliższym lesie

[Obrazek: 4631319.jpg]
#14 Disclosure featuring AlunaGeorge "White Noise" (uk funky, house, Settle)
URL:

Oni wciąż są za młodzi, żeby wejść do niektórych klubów, w których ich muzyka jest grana, cholera.

[Obrazek: 4781438.jpg]
#15 Big Black Delta "Betamax" (indietronica, Big Black Delta)
URL:

Wyprodukowano na Marsie.
05.01.2014 05:22 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #42
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles
Naprawde aż taka nudna czołówka? :C
05.01.2014 10:25 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #43
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles
adik 303 napisał(a):Naprawde aż taka nudna czołówka? :C
Co za niecierpliwy młody człowiek. Zaledwie pięć godzin minęło, a on już narzeka na brak komentarzy.
Ostatnia piątka, trochę mniej mi się podoba niż wcześniejsze. Chociaż na duży plus Big Black Delta. No i oczywiście Esben And The Witch (chociaż nie podałeś tytułu) ale ich lubię już od czasów debiutu, bo "Marching Song" załapał się nawet na 141 miejsce w moim podsumowaniu 2011.

I jeszcze jedno, musisz poprawić te linki do youtube'a, bo teraz niewiele dają, jak wstawisz między (video=youtube)http:// a (/video) (tylko, że w innych nawiasach), to powinno być lepiej.
05.01.2014 11:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #44
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles
Rincewind napisał(a):Co za niecierpliwy młody człowiek. Zaledwie pięć godzin minęło, a on już narzeka na brak komentarzy.
24 godziny od pozycji 21-25!

Rincewind napisał(a):(chociaż nie podałeś tytułu)
Podałem na zdjęciu Icon_wink

Rincewind napisał(a):I jeszcze jedno, musisz poprawić te linki do youtube'a, bo teraz niewiele dają, jak wstawisz między (video=youtube)http:// a (/video) (tylko, że w innych nawiasach), to powinno być lepiej.
Niezbyt chciało mi się to robić, ale może się zmotywuję do ostatniej dziesiątki
05.01.2014 11:13 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #45
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles
[Obrazek: 4778418.jpg]
#6 Vampire Weekend "Diane Young" (indie pop, Modern Vampires of the City)
URL:
Frazes live fast/die young da się jeszcze zaśpiewać w oryginalny sposób, a Ostatnia Wieczerza niekoniecznie musi być obrazem.

[Obrazek: 4711281.jpg]
#7 Foals "Late Night" (art rock, post-punk, Holy Fire)
URL:
Napięty jak balonik nadmuchany do pełna, do którego ktoś przykłada igłę. Perfekcyjny.

[Obrazek: 4915894.jpg]
#8 Julia Holter "Horns Surrounding Me" (art pop, Loud City Song)
URL:
Dźwięki ucieczki mnie wygrały. Dęciaki w tle też. Podobnie jak wokal. Również wielki refren. Tak jak i zwrotki. Wszystko.

[Obrazek: 5031708.png]
#9 Sky Ferreira "Night Time, My Time" (dream pop, shoegaze, Night Time, My Time)
URL:
Pozwolę sobie przetłumaczyć recenzję, którą pod wpływem natchnienia napisałem przed paroma dniami:
Możecie sobie wyobrazić Skyler White jako główną bohaterkę Breaking Bad? Tak, mi też wydawało się to trudne, ale potem usłyszałem Night Time, My Time. Wśród innych, lepszych lub gorszych, cudownych dzieci hollywoodziego popu, Ferreira wydaje się być najbardziej niezależną. Idzie swoją własną drogą, z małą pomocą Shirley Manson, Blood Orange’a czy reżysera tego klipu. Mamy więc trochę pop-rocka, trochę electropopu i trochę lat ’90, a potem nadchodzi tytułowy utwór. Co mogę powiedzieć? To najbardziej nawiedzony utwór roku. Tak, piosenkarka która śpiewała (lub właściwie wciąż śpiewa) o szminkach, sukach i sypialniach wykonuje najstraszniejszy utwór roku. Wampiryczny, zadymiony, narkotyczny i przede wszystkim niebywale erotyczny, w stylu prostytutek mordujących klientów następnego ranka. To mogłoby być perwersyjne wyznanie wyszeptane do ucha księdza kochanka i fabuła klipu do Sacrilege pasowałaby idealnie. Jeżeli ta piosenka została stworzona na narkotykach, to – przykro mi to mówić – było warto. Wiem, że wygląda jak śmietnik, ze świetnym makijażem i ładnymi włosami, ale zniszczona przez nałóg i że to ona powinna być na billboardach walczących z dealerami i/lub reklamujących odwyki, ale to intro wprost z Breaking Bad i ten cały klimat jest nieziemski. I chociaż wciąż nie wiem w jakim celu Arcade Fire zmienili się w The Reflektors na jeden singiel (okej, hype), wydaje mi się że Sky Whiteirra byłoby dobrym posunięciem. I swoją drogą, czemu to nie zostało użyte w scenie rozmowy Waltera ze Sky po porwaniu Holly?


[Obrazek: 4813246.jpg]
#10 Mood Rings "The Line" (dream pop, VPI Harmony)
URL:
Trochę Rhye, trochę Beach House, a znajoma stwierdziła nawet że szept jak z Reflektora do czego nie do końca jestem jednak póki co przekonany.
05.01.2014 11:24 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #46
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles
adik 303 napisał(a):Niezbyt chciało mi się to robić, ale może się zmotywuję do ostatniej dziesiątki
Widzę, że się starałeś, ale coś nie wyszło.

adik 303 napisał(a):#10 Mood Rings "The Line" (dream pop, VPI Harmony)
Spodziewałem się wyższej pozycji.

adik 303 napisał(a):7 Foals "Late Night"
Słusznie - popieram.

adik 303 napisał(a):#6 Vampire Weekend "Diane Young"
Muszę przyznać, że dla mnie jest to dość zaskakująco wysoka pozycja.

Ten kawałek Sky Ferreiry słucham dopiero od niedawna, więc nie potrafię jeszcze go ostatecznie ocenić, a utworu Julii w ogóle nie kojarzę, więc dopisuję sobie do playlisty, skoro twierdzisz, że taki dobry.
05.01.2014 11:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #47
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles
Rincewind napisał(a):Widzę, że się starałeś, ale coś nie wyszło.
?? Pokazuje mi że zawartość jest nieobsługiwana, a że nie mam flasha to chyba dobrze wszystko jest

Rincewind napisał(a):Spodziewałem się wyższej pozycji.
Top 30 zasługuje na ołtarzyk to nie jest nisko

Rincewind napisał(a):Muszę przyznać, że dla mnie jest to dość zaskakująco wysoka pozycja.
Ale to jest perfekcyjny pop, wszystko w nim gra tak jak należy, od chwytliwości, przez, tekst, video i koncept. Chyba najlepszy ich utwór dotychczas.

Rincewind napisał(a):Ten kawałek Sky Ferreiry słucham dopiero od niedawna, więc nie potrafię jeszcze go ostatecznie ocenić
Ja niby też nie, ale słucha mi się go tak niesamowicie że nie mogłoby być inaczej

Rincewind napisał(a):a utworu Julii w ogóle nie kojarzę, więc dopisuję sobie do playlisty, skoro twierdzisz, że taki dobry.
Dobry, dobry!
05.01.2014 11:51 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #48
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles
[Obrazek: 5071097.png]

















[Obrazek: 4661312.jpg]
#1 Yeah Yeah Yeahs "Sacrilege" (neo-psychedelia, Mosquito)
URL:
Pewnego razu usłyszałem Sacrilege i od razu się zakochałem. W klipie, w utworze, w okładce, we wszystkim. Album mnie trochę sprowadził na ziemię, ale wciąż odlatuję gdy słyszę ten utwór. And i plead. And i pray. Tak, to jest najdoskonalsza piosenka roku.

[Obrazek: 4396808.jpg]
#2 Chvrches "The Mother We Share" (synth pop, The Bones of What You Believe)
URL:
Uroczy, nastrojowy, przebojowy, smutny, ładny, melancholijny, pełen nadziei i kontrastów.

[Obrazek: 4432174.jpg]
#3 Esben & The Witch "Deathwaltz" (ethereal wave, dream pop, Wash The Sins Not Only The Face)
URL:
Przez długi czas sądziłem, że to będzie mój utwór roku. Został jedynie najlepiej radzącym sobie utworem w historii Lego Tunes (2012-2013, spoczywaj w pokoju mały aniołku [*]), ale cóż, nie można mieć wszystkiego.

[Obrazek: 4940494.png]
#4 James Blake "Retrograde" (contemporary r&b, art pop, Overgrown)
URL:
Ten smutny chłoptaś zadebiutował z coverem dekady, świetnym i przez niektórych niedocenianym albumem, a na drugiej płycie pokazał hejterom czego jest wart i teraz opanował większość końcoworocznych podsumowń. Saferdrunk się nie liczy.

[Obrazek: 4669218.jpg]
#5 AlunaGeorge "Attracting Flies" (uk garage, contemporary r&b, Body Music)
URL:

Hook roku, popowa piosenka roku, albumowy zawód roku. Pasuje? Pasuje!
06.01.2014 04:11 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #49
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles (top 5)
Ojej, ten singiel YYY to mocny kandydat to hipotetycznej listy zawodów roku. Nie pojmuję. Próbowałem, nie udało się.
Z tej czwórki wybieram Blake'a, też go miałem w podsumowaniu, ale ostatnio coraz bardziej emocjonalny stosunek do jego muzyki zastępuje u mnie obojętność.
Aluna OK, płyta faktycznie nędzna.
Esben i Chvrches niekoniecznie, ale jakbym trafił w radiu, to bym nie przełączył Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.01.2014 06:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles (top 5)
Brak swego czasu piątkowego "Construct" na całej liście to znak, że...szkoda gadać :/

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.01.2014 06:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 925
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #51
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles (top 5)
Ej kurde wiedziałem, że coś od YYY's wygra. Icon_razz Brawa za docenienie Mayi Jane Coles (każda obecność już jest sukcesem), już dawno wiedziałem że ta kobieta ma olbrzymi potencjał. Icon_biggrin

http://rateyourmusic.com/~meni
06.01.2014 07:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #52
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles (top 5)
Dla mnie ostatnia piątka lepsza niż wcześniejsza. Zdecydowanie udany finisz. Jest Chvrches, jest Esben and the Witch, jest Yeah Yeah Yeahs, jest też Blake. Nawet AlunaGeorge może być.
06.01.2014 07:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #53
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles (top 5)
aaktt napisał(a):ale ostatnio coraz bardziej emocjonalny stosunek do jego muzyki zastępuje u mnie obojętność.
Smutno mi się zrobiło, chyba sobie puszczę Wilhelm Scream Icon_sad

aaktt napisał(a):płyta faktycznie nędzna.
Jak teraz sobie przypominam pozostałe piosenki, to nie chcę wracać, bo by mogło się skończyć na 2,5, poza you know you like it raczej hiciorki na chwilę lub koncert

saferłel napisał(a):Brak swego czasu piątkowego "Construct" na całej liście to znak, że...szkoda gadać :/
Bez sensu hejtujesz, specjalnie zrobiłem opisy, bo m.in. ty się strasznie dopominasz, a i tak skomentowałeś tylko raz i jeszcze to czego nie było

meni napisał(a):Ej kurde wiedziałem, że coś od YYY's wygra.
No to ci się upiekło, bo dosłownie w ostatniej chwili zmieniłem kolejność, to Chvrches mieli wygrać i zresztą stąd ich użyłem na koronę Icon_razz2

meni napisał(a):Brawa za docenienie Mayi Jane Coles
Jestem chyba największym sympatykiem tej płyty na forum (tak jak jej okładek <3), co oczywiście będzie do sprawdzenia w topie, który jednak trochę wcześniej, bo rezygnuję z relisteningu, zająłby za dużo czasu i miałbym zaległości z bieżącym rokiem, tylko checklistę jeszcze sprawdzę
06.01.2014 10:10 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #54
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles (top 5)
adik 303 napisał(a):#10 Mood Rings "The Line" (dream pop, VPI Harmony)
#7 Foals "Late Night" (art rock, post-punk, Holy Fire)
#5 AlunaGeorge "Attracting Flies" (uk garage, contemporary r&b, Body Music)
te też skończyły u mnie w top40 roku, Foalsi nawet na tej samej pozycji
adik 303 napisał(a):#3 Esben & The Witch "Deathwaltz" (ethereal wave, dream pop, Wash The Sins Not Only The Face)
#2 Chvrches "The Mother We Share" (synth pop, The Bones of What You Believe)
a te bardzo lubię

znak że faktycznie mamy podobne gusta Icon_smile
07.01.2014 09:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #55
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles (top 5)
thestranglers napisał(a):znak że faktycznie mamy podobne gusta
Widziałem więcej takich znaków Icon_wink posłuchaj miejsce 9 i 12 Icon_smile
07.01.2014 04:45 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #56
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles (top 5)
adik 303 napisał(a):posłuchaj miejsce 9 i 12
na to nagranie Sky ostrzyłem sobie już od dawna zęby a Charli... nawet nie wiedziałem że zapowiada już nowy album na czerwiec, posłucham promosingla, dzięki Icon_wink
07.01.2014 04:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #57
RE: //MADE MY YEAR: 2013 singles (top 5)
Epki
[Obrazek: 5071650.png]

[Obrazek: 4928980.jpg] #01 BANKS "LONDON" (art pop, downtempo, future garage)
Key track: Waiting Game

[Obrazek: 4747230.jpg] #02 Thee Oh Sees "Moon Sick" (psychedelic rock, garage punk)
Key track: Humans Be Swayed

[Obrazek: 5036511.jpg] #03 Burial "Rival Dealer" (future garage)
Key track: Hiders

[Obrazek: 4880250.jpg] #04 FKA Twigs "EP2" (trip hop, glitch pop, contemporary r&b)
Key track: Water Me

[Obrazek: 5033099.jpg] #05 RY X "Berlin" (indie pop)
Key track: Berlin

[Obrazek: 4846172.png] #06 BANKS "Fall Over" (downtempo, contemporary r&b)
Key track: Before I Ever Met You

[Obrazek: 4642391.jpg] #07 Miles Kane "Give Up" (indie rock)
Key track: Give Up

[Obrazek: 4968664.jpg] #08 Grizzly Bear "Shields: B-sides" (psychedelic folk, indie folk)
Key track: Will Calls (Marfa Demo)

[Obrazek: 4897926.jpg] #09 Parquet Courts "Tally All The Things That You Broke" (indie rock, punk rock)
Key track: He's Seeing Paths

[Obrazek: 4952818.jpg] #10 HAERTS "Hemiplegia" (indie pop)
Key track: Wings

#11 Lorde "Tennis Court"
#12 Annie "The A&R"
#13 FMLYBND "Gold"
#14 Chvrches "Recover"
#15 Hozier "Take Me To Church

#16 Young Wonder "Show Your Teeth"
#17 Phantogram "Phantogram"
#18 Fuka Lata "Electric Princess"
#19 Sir Sly "Ghost"
#20 BRAIDS "In Kind // Amends"

#21 MØ "Bikini Daze"
#22 Lorde "The Love Club"
#23 The 1975 "IV"
#24 Findlay "Greasy Love"
#25 fyfe "Solace"
07.01.2014 08:15 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości