Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M.I.A. zagrała ostatni koncert w karierze?
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
M.I.A. zagrała ostatni koncert w karierze?
Jeszcze niedawno cieszyliśmy się, że już wkrótce będziemy mogli zobaczyć M.I.A. na Heineken Open'er Festival 2008 . W zeszłym tygodniu okazało się jednak, że artystka odwołała swoją europejską trasę. Czy może być jeszcze gorzej? Okazało się, że tak.
W ostatni weekend odbył się w USA festiwal Bonnaroo, a M.I.A. była na nim jedną z gwiazd. W trakcie występu zaszokowała fanów mówiąc, że jest to jej ostatni koncert w ogóle. Mało tego - powtórzyła tę informację trzy razy.
W ostatnich newsach na temat tej artystki pisaliśmy, że czas wolny od koncertowania zamierza poświęcić na dopracowywanie następcy albumu "Kala". Mamy nadzieję, że te pożegnania znaczyły "tylko" koniec jej działalności na scenie, a nie koniec jej działalności muzycznej w ogóle.
To nie pierwsza wiadomość, którą M.I.A . przekazuje fanom prosto ze sceny: w podobny sposób widzowie jej koncertu dowiedzieli się również o jej zaręczynach z Benjaminem Brewerem i o tym, że odwołuje europejską trasę.
20.06.2008 10:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
W sumie koniec aktywności muzycznej na scenie artystki tego typu powinien równać się koniec kariery w ogóle. Jednak takie gwiazdy to koncerty. Nie znam przypadku grupy czy też artysty z podobnych kręgów, który by nie koncertował i tylko nagrywał..
W każdym razie mała to strata dla sceny muzycznej. Dwa przeciętne albumy, trochę zbyt bardzo nakręcone przez krytykę....:/

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.06.2008 11:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
mi tam ani troche nie zalezalo, zeby na Open'erze zobaczyc jej wystep, ale pewnie jest masa osob, dla ktorych to byla jedna z najwazniejszych osob na festiwalu i takie cos to jakby pokazanie srodkowego palca w twarz - 2 tygodnie przed wystepem powiedziec takie cos i to bez zadnej przyczyny - kontuzji czy czegos takiego.
21.06.2008 12:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
saferłel napisał(a):W każdym razie mała to strata dla sceny muzycznej. Dwa przeciętne albumy, trochę zbyt bardzo nakręcone przez krytykę....:/
Pozwolisz, że się nie zgodzę Icon_wink2 A że M.I.A. była bardzo słabo promowana to już nie jej wina...
21.06.2008 09:41 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Najbardziej kretyńskie byłoby teraz wycofanie się ze słów i powrót na scenę - odbiła by sobie tym tą słabą promocję Icon_wink
Może M.I.A. nie jest wielką gwiazdą mainstreamu, ale środowiska alternatywne ją uwielbiają. Wiem, bo widzę kto jej daje wysokie noty na RYM, wiem kto jedzie albo miał zamiary jechać na nią na Opener i wiem jaka prasa ją chwali. To ważna artystka, ale do mnie totalnie nie trafia. Jimmy to jeden z większych koszmarków ostatniego roku Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.06.2008 11:31 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
i znow sie z Tobą nie zgadzam Icon_wink2
21.06.2008 11:59 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
W czym tym razem>

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.06.2008 12:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #8
 
Ojej, ja też się nie zgadzam. "Arular" było wspaniałym początkiem, ale "Kala" zdecydowanie go przyćmiła i tym samym stała się jednym z najlepszych albumów poprzedniego roku! Krążek jest naprawdę niezły, M.I.A. ma niepowtarzalny, ale faktycznie nie do każdego trafiający styl, stąd brak większych sukcesów na listach przebojów. To trzeba poczuć, nie da się tego opisać.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.06.2008 12:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
nie tylko poczuc, to trzeba w chociaż najmniejszej części przezyc. ludzie ktorzy przez cale zycie mieli landrynki nie zrozumieją tekstów w stylu "all i wanna do is <bang> <bang> <bang>" czy "how many boys start a war?"
21.06.2008 12:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #10
 
prz_rulez napisał(a):ludzie ktorzy przez cale zycie mieli landrynki nie zrozumieją tekstów w stylu "all i wanna do is <bang> <bang> <bang>" czy "how many boys start a war?"
To chyba ja też miałem landrynki, bo w ogóle to do mnie nie trafia. Icon_wink2 [I nie chodzi tu o rozumienie tekstu. Póki co muzyka w muzyce jest najważniejsza.]
21.06.2008 12:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
brzmienie to juz zupelnie inna kwestia Icon_wink2 pewnie dla niektorych to disco polo, ale to tylko takie pozory
21.06.2008 01:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Wcale nie uważam, że to Disco Polo, a co rozumiesz przez to sformułowanie : ludzie, którzy przez całe życie mieli landrynki :/ Nie rozumiem tego :roll:

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.06.2008 01:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #13
 
Ja myślę, że teksty powinniśmy odłożyć na bok, bo to zupełnie inna kwestia. Ja się nie czuję dzieckiem wojny na przykład, chociaż rozumiem, że Maya porusza istotne (choć często dość kontrowersyjne kwestie) i w ogóle lubię takie zaangażowane utwory, ale to inna sprawa. Jej muzyka jest specyficzna i faktycznie czerpie wiele z różnych nurtów, Jimmy np. brzmi jak żywcem wyciągnięty z lat 70, Hussel jest rodem z afrykańskiej dżungli, a XR2 to klubowy banger. To taka bardziej czarna bliższa hip-hopowi i r&b alternatywa i myślę, że to jest jednym z tych czynników, które decydują o tym, że wiele osób nie może się do niej przekonywać. Dla mnie jej płyty nie są przeciętne pod jakimkolwiek względem!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.06.2008 04:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
W tym momencie zachęciłeś mnie do tego co miałem zrobić już dawno temu, czyli do ściągnięcia Galangu!
saferłel napisał(a):a co rozumiesz przez to sformułowanie : ludzie, którzy przez całe życie mieli landrynki :/ Nie rozumiem tego

Myślę, że aaktt to świetnie wyjaśnił. Dzieckiem wojny też się nie czuję Icon_wink2 Ale doskonale widzę co się dzieje dokoła nas i wcale nie trzeba jechać do Afryki by to zobaczyć - wystarczy przejść z kilometr lub dwa...
21.06.2008 08:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HEY WRACA DO SPODKA - KONCERT NA 30 ROCZNICĘ DEBIUTU neo01 14 532 12.04.2023 04:59 PM
Ostatni post: neo01
  Koncert Garbage w Krakowie, klub "Kwadrat", 16.11.2012 - relacje, wrażenia, opinie prz_rulez 24 3 820 18.11.2012 03:33 AM
Ostatni post: prz_rulez
  Arcade Fire - koncert na Torwarze michal91d 5 1 452 28.02.2011 08:01 PM
Ostatni post: michal91d

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości