Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajman30 nr 84 z 20.06.08
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #21
 
Ale po co to tak analizować? Icon_razz
Nie lepiej po prostu posłuchać, jeśli się podoba? Odkryć głębię, duszę utworu, a nie go tak mechanicznie rozkładać na części? Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.06.2008 08:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #22
 
Ja myślę, że ta analiza przychodzi sama, a kajman nie słucha utworu, żeby ją zrobić. Icon_wink2 Muzyka służy do słuchania, a pisanie o niej to już rzecz dużo mniej istotna.
22.06.2008 09:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #23
 
to mi się teraz w pierwszej dziesiątce najbardziej podobają dwie piosenki, które mają tam najdłuższy staż...
piękna najwyższa nowość! dobrze, że u Ciebie miejsce debiutu nie jest najwyższym, które może osiągnąć piosenka Icon_wink2 [tak tak, wiem, że tam, gdzie tak było, już tak nie jest Icon_smile2 ]. i przy okazji:
abd3mz napisał(a):Spodziewałem się dużo niżej [Myślałem, żeby wstawić do Naszej Listy, ale Ty już znasz, neon.ka też...]
to co z tego? znamy i nam się podoba, więc to dobrze wróży Icon_smile2 .

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
22.06.2008 11:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
To tylko ciekawostka aakt. Obu nam się ten numer podoba, więc tylko to nam zostaje do roboty, analizowanie Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.06.2008 11:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #25
 
Mimo wszystko taka analiza zabija w pewien sposób naturalne emocjonalne podejście do muzyki moim zdaniem Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.06.2008 11:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #26
 
neon.ka napisał(a):[tak tak, wiem, że tam, gdzie tak było, już tak nie jest Icon_smile2 ].
Teraz u mnie to w ogóle jest chaos i szczerze mówiąc w ogóle mi to nie przeszkadza. Icon_smile2
neon.ka napisał(a):to co z tego? znamy i nam się podoba, więc to dobrze wróży Icon_smile2 .
Głównie to chodzi o to, że nie chcę już więcej umieszczać znanych utworów.
22.06.2008 11:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #27
 
abd3mz napisał(a):Głównie to chodzi o to, że nie chcę już więcej umieszczać znanych utworów.
jeśli znają go dwie osoby z dwudziestu, to jest raczej nieznany Icon_smile2 .

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
22.06.2008 11:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #28
 
Przekonałaś mnie. Icon_wink2 [To może jeszcze Songdoga? Icon_wink2 Tylko muszę przesłuchać jeszcze raz płyty i sprawdzić co jest moim numerem jeden.]
22.06.2008 11:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 628
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
abd3mz napisał(a):1. Tym razem postaram się krótko.
kajman napisał(a):40 tygodni bez przerwy szczyt mojej listy okupowały polskie piosenki, jednak każda seria musi się skończyć. Przerwał ją Hurt perfekcyjnie dopracowanym Summers z genialną partią perkusji.
2. Tak samo jak saferłel myślałem, że najpierw szczyt zdobędzie Śniadanie, a dopiero potem Lato.
kajman napisał(a):Na początku drugiej dziesiątki dwa wielkie skoki odnotowali weterani: M.I.A. i Nie zabijaj. No cóż, nie patrzę do metryki, jeżeli ktoś jest w formie. Icon_wink2
3. Super! [A Maję sobie przypomnę, bo niedługo skończę przesłuchania pierwszych dwóch edycji NL i biorę się za następne dwie.]
kajman napisał(a):No ale np. One day you will teach me to let go of my fears weszło do walki z opóźnieniem po ukazaniu się listy P.U.R.H.-a. Piosenka była gotowa do debiutu, gdy nagle straciła wsparcie, ale kiedy je z powrotem otrzymała, od razu wystrzeliła do 2 dziesiątki.
4. Icon_eek2 Spodziewałem się dużo niżej Icon_exclaim Icon_biggrin3 [Myślałem, żeby wstawić do Naszej Listy, ale Ty już znasz, neon.ka też...]
kajman napisał(a):najszybciej zadebiutowały Lights in the sky, które uczyniły to zaraz po pierwszym przesłuchaniu (ale takie nowości często nie radzą sobie w kolejnych notowaniach - może tym razem będzie inaczej).
Poproszę na chomiku.
kajman napisał(a):13. 13. 22 DYBUK - Żywiołak
14. 31. 43 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec
15. 10. 10 10000 DAYS (WINGS PT 2) - Tool
Nie wiem jak Ty dochodzisz do takiej kolejności. Icon_wink2 [Wiem, że w ogóle ciężko porównuje się utwory, ale 14 szczególnie.]
kajman napisał(a):36. 40. 7 CZARNE KOWBOJE - Lao Che
49. 37. 2 ZBAWICIEL DIESEL - Lao Che
Ciekawe czy to tylko na chwilę czy Kowboje to Twój numer jeden z płyty.
kajman napisał(a):44. P 14 NOTHING IS RETURN (WALK AWAY) - Down
NOTHING IN RETURN (WALK AWAY)
1. Chyba nie do końca Ci się to udało.
2. Ja nawet kiedy Śniadanie wchodziło na drugie miejscenie miałem wrazżenia, że to będzie następny numer 1.
3. Szkoda, że M.I.A. nie ma szans załapać się na Twoją listę.
4. Ja w przypadku NL mam trochę inną filozofię. Jeżeli spełnia regulaminowe wymogi, to go wrzucam i nie troszczę się, na ile on jest znany, bo na pewno znajdą się takie osoby, którym nie jest znany. A moim celem jest, żeby jak najwięcej osób poznało muzykę, którą ja uważam za wartościową.
13. Z wielkim trudem. Zawsze mam mnóstwo wątpliwości, która z dwóch piosenek bardziej mi się w danej chwili podoba. W końcu jednak podejmuję jakąś decyzję. Nie zabijaj na początku sprawiała znacznie więcej trudności, a teraz już jakoś wkomponowuje się w całość. Przyznam, że miałbym znacznie więcej problemów z obstawieniem Preisnera, gdyby się jednak załapał.
36. Kowboje byli bardzo długo moim nr 1 i tylko na chwilę oddali prowadzenie. Czy oddadzą je ponownie, tego nie wiem. Mam wrażenie, że powinni.
44. Poprawiłem, ale tylko w bazie.
23.06.2008 11:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 628
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
abd3mz napisał(a):Ja myślę, że ta analiza przychodzi sama, a kajman nie słucha utworu, żeby ją zrobić. Icon_wink2 Muzyka służy do słuchania, a pisanie o niej to już rzecz dużo mniej istotna.
Nie do końca. Tym razem posłuchałem utworu i to nie raz i także fragmentami, żeby ją zrobić. Oczywiście sporo rzeczy było dla mnie oczywiste wcześniej i pojawiło się w sposób naturalny, jednak na potrzębę dyskusji z saferłelem rozebrałem utwór na częśći.
23.06.2008 11:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 628
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
neon.ka napisał(a):1. to mi się teraz w pierwszej dziesiątce najbardziej podobają dwie piosenki, które mają tam najdłuższy staż...
2. piękna najwyższa nowość! dobrze, że u Ciebie miejsce debiutu nie jest najwyższym, które może osiągnąć piosenka Icon_wink2 [tak tak, wiem, że tam, gdzie tak było, już tak nie jest Icon_smile2 ]. i przy okazji:
abd3mz napisał(a):Spodziewałem się dużo niżej [Myślałem, żeby wstawić do Naszej Listy, ale Ty już znasz, neon.ka też...]
3. to co z tego? znamy i nam się podoba, więc to dobrze wróży Icon_smile2 .
1. Na wszelki wypadek sprawdziłem, która jest ta druga. Icon_biggrin3
2. Różnie z tym bywa. Czasami bywa najwyższym, a bardzo często dochodzi niewiele wyżej. Nie jestem w stanie przewidzieć, jak będzie w tym przypadku.
3. Bardzo podoba mi się to podejście.
23.06.2008 11:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 628
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
aaktt napisał(a):Mimo wszystko taka analiza zabija w pewien sposób naturalne emocjonalne podejście do muzyki moim zdaniem Icon_wink2
Wtedy kiedy się analizuje w pewien sposób tak, ale przy kolejnym przesłuchaniu wszystko wraca do normy.
23.06.2008 12:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #33
 
kajman napisał(a):1. Chyba nie do końca Ci się to udało.
Przynajmniej się starałem.
kajman napisał(a):3. Szkoda, że M.I.A. nie ma szans załapać się na Twoją listę.
Nie ma i to z kilku powodów. [na pewno dwóch, a musiałbym sprawdzić czy nie trzech.]
kajman napisał(a):Przyznam, że miałbym znacznie więcej problemów z obstawieniem Preisnera, gdyby się jednak załapał.
Widzę, że Ty też uważasz że jest podobny do Kasi. Icon_wink2
kajman napisał(a):36. Kowboje byli bardzo długo moim nr 1 i tylko na chwilę oddali prowadzenie. Czy oddadzą je ponownie, tego nie wiem. Mam wrażenie, że powinni.
Ciekawe czy dobrze odczytuje.
23.06.2008 12:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 628
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
abd3mz napisał(a):
kajman napisał(a):Przyznam, że miałbym znacznie więcej problemów z obstawieniem Preisnera, gdyby się jednak załapał.
1. Widzę, że Ty też uważasz że jest podobny do Kasi. Icon_wink2
kajman napisał(a):36. Kowboje byli bardzo długo moim nr 1 i tylko na chwilę oddali prowadzenie. Czy oddadzą je ponownie, tego nie wiem. Mam wrażenie, że powinni.
Ciekawe czy dobrze odczytuje.
1. Podobny to może zbyt mocne określenie, ale coś w tym jest.
36. Nie wiem, jak to odczytujesz, więc trudno mi się ustosunkować.
23.06.2008 01:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #35
 
kajman napisał(a):
aaktt napisał(a):Mimo wszystko taka analiza zabija w pewien sposób naturalne emocjonalne podejście do muzyki moim zdaniem Icon_wink2
Wtedy kiedy się analizuje w pewien sposób tak, ale przy kolejnym przesłuchaniu wszystko wraca do normy.
No nie wiem, ja od razu zaczynam patrzeć na dany utwór nieco inaczej Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.06.2008 01:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
Heh Ja mam tak samo jak kajman. Wszystko wraca do normy. Jak lubię jakieś numery, bardzo chętnie zgrywam to na mp3, biorę dobre douszne słuchawki, ustawiam odpowiednio Equalizera i bawię się dokładnie w analizaowanie, rozkładanie utworu - śledzenie partii klawiszy, basu, giatry, drumsów....sprawia mi to dużą frajdę. Ale też utwór musi być do tego dobry. Potem przez 1 czy 2 przesłuchania faktycznie najbardziej wyraźnym elementem i nawet czasem trochę wkurzającym (dlatego, że słychać go najwyraźniej i już jest się nauczonym jak on się prowadzi w danym numerze - jest przewidywalnie po prostu) jest ten, który się ostatnio ''sprawdzało'', ale potem wszystko wraca do normy Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.06.2008 01:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
 
Ja jeszcze z małym PS - baaaardzo mi się spodobał utwór Queen Latifah Icon_biggrin. I'm Not In Love bardzo mi jednak przypomina jakiś standard (utrzymany w podobnym stylu zresztą), te zwrotki! jakby żywcem skądś wzięte, ta ich melodia....

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.06.2008 11:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 628
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
 
saferłel napisał(a):Ja jeszcze z małym PS - baaaardzo mi się spodobał utwór Queen Latifah Icon_biggrin. I'm Not In Love bardzo mi jednak przypomina jakiś standard (utrzymany w podobnym stylu zresztą), te zwrotki! jakby żywcem skądś wzięte, ta ich melodia....
Bo to jest cover wielkiego hitu 10 c.c. sprzed 33 lat. Icon_biggrin3
23.06.2008 11:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #39
 
Cytat:27. N 1 BOYS & GIRLS - The Subways
No! Tak trzymać! Poproszę duzy awans Icon_smile2
24.06.2008 02:53 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości