Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 50 z 4 sierpnia 2007r.
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Notowanie 50 z 4 sierpnia 2007r.
uff...jak fajnie być znowu w domu. Icon_smile2 Mimo, że lubię wszelkiego rodzaju wyjazdy, to kiedy wracam do domu mam uczucie, że w końcu wszystko jest na swoim miejscu. No dobra, ale pora teraz na wyniki mojej listy.
Cóż, obejmują one tydzień, w którym wiadomo co się wydarzyło. Praktycznie przez 3 dni słuchałem prawie wyłącznie piosenki z czołówki podsumowania LP3, zresztą razem z Yacym Icon_wink2 . Jeśli już sięgałem po piosenki ze swojej listy to raczej te posępniejsze i generalnie ten typ poradził sobie zdecydowanie lepiej. No, ale była jeszcze druga część tygodnia - wyjazdowa. Choć w pierwsze dni również nie miałem nastroju do słuchania muzyki, a ostatnie wydanie LP3 ograniczyłem tylko do słuchania środkowej części listy. A i tak bardziej to była walka z lekką gorączką.
Jedna sprawa miała decydujące znaczenie dla ostatecznych wyników. Mianowicie większość utworów słuchałem z mp3-ki na słuchawkach. A w tych słuchawkach zdecydowanie "Lights" - Archive wypadało najokazalej i to ta piosenka zdobyła 1 miejsce w tym notowaniu. Icon_smile2 Trochę nieoczekiwanie, ale w pełni zasłużenie.
Do pierwszej 10 udało się przedrzeć po wysokich awansach piosenkom "Humanity", "Another Face In Window" i co jest największą niespodzianką zestawienia "My Gift of Silence" zespołu Blackfield Icon_exclaim To powrót po kilku tygodniach przebywania raczej w dolnych rejonach listy. Natomiast spadek zaliczyła piosenka, która wydawało się, że włączy się nawet w walkę o pierwsze miejsce, czyli "AutumnSong". Tu jednak wydaje się, że to chwilowy kryzys. I jeszcze jedno. Pomimo tych wszystkich ruchów miejsce w trójce utrzymał "Icky Thump", przy czym przy okazji odkryłem, że ta piosenka jest dla mnie dobra na wszystko: na radość i na smutek. Icon_smile2 W związku z kilkoma wysokimi awansami jest sporo niespodziewanych spadków, ale nie będę na ich temat na razie pisał, bo wydaje się że to wszystko przejściowe.
Natomiast z przyjemnością napiszę o nowościach, a jest ich 5. Nie ukrywam, że Gary Moore jest wykonawcą, którego bardzo lubię. Największy jego okres świetności u mnie to początek lat 90tych. Nigdy bym nie pomyślał, że zadebiutuje na mojej liście. Stało się inaczej, a powody wszyscy znamy. Muszę powiedzieć, że te "puste pokoje" wywarły na mnie zdecydowanie większe wrażenie, choć "Goodbye" Lionela też przejmująco zabrzmiało.
Pozostałe nowości też raczej takie sentymentalne, zwłaszcza "Sentimental" Icon_wink2 Porcupine Tree. Ale tak na poważnie to piosenka ta od paru tygodni krążyła wokół mojej listy i widać teraz skutecznie wykorzystała okazję. Trzy pozostałe nowości to piosenki poznane w ciągu ostatnich 2 tygodni, które zwłaszcza "na wyjeździe" nieźle brzmiały. Od razu w trzydziestce debiutuje Jason Mraz, natomiast pod koniec stawki piosenki zespołów Band of Horses i Radio Bagdad. O tej ostatniej piosence to napiszę tyle, iż wydaje się, że to będzie "ostatnia nadzieja białych" Icon_wink2 A to z powodów jak widać poniżej - bardzo słabych wyników polskich wykonawców.
Przepraszam, że trochę nieskładnie, ale nie zdążyłem jeszcze wypocząć po....wypoczynku Icon_lol Przechodzę, więc już do wyników.





Notowanie 50 z 04.08.2007r.



01 07 11 LIGHTS - Archive
02 01 13 MAP OF THE PROBLEMATIQUE - Muse
03 03 14 ICKY THUMP - The White Stripes
04 02 07 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
05 05 07 BROKEN PROMISE - Placebo feat. Michael Stipe
06 06 21 RUNNING UP THAT HILL - Placebo
07 19 05 HUMANITY - Scorpions
08 16 03 ANOTHER FACE IN THE WINDOW - Antimatter
09 04 07 AUTUMNSONG - Manic Street Preachers
10 23 17 MY GIFT OF SILENCE - Blackfield

11 09 09 SURRENDER - Billy Talent
12 12 13 STADIUM ARCADIUM - Red Hot Chili Peppers
13 25 03 PIONEER TO THE FALLS - Interpol
14 15 08 NO CARS GO - Arcade Fire
15 08 08 RAG AND BONE - The White Stripes
16 13 06 EARTH INTRUDERS - Björk
17 11 10 SMOKERS OUTSIDE THE HOSPITAL DOORS - Editors
18 NE 01 EMPTY ROOMS - Gary Moore
19 10 10 TARANTULA - The Smashing Pumpkins
20 NE 01 SENTIMENTAL - Porcupine Tree wesja akustyczna S. Wilsona

21 28 02 HUNTING FOR WITCHES - Bloc Party
22 24 03 WORKING CLASS HERO - Manic Street Preachers
23 14 04 HEART-SHAPED GLASSES - Marylin Manson
24 17 04 DANCE OF THE MANATEE - Fair to Midland
25 18 17 FEAR OF A BLANK PLANET - Porcupine Tree
26 21 03 LITTLE CREAM SODA - The White Stripes
27 22 03 OUR SOLEMN HOUR - Within Temptation
28 26 13 UNDERDOGS - Manic Street Preachers
29 27 31 MEDS - Placebo
30 NE 01 THE BEAUTY IN UGLY - Jason Mraz
YouTube


31 32 1000 PEOPLE - Blackfield
32 20 NO QUARTER - Tool
33 33 McFEARLESS - Kings of Leon
34 34 YOUR LOVE ALONE IS NOT ENOUGH - Manic Street Preachers
35 37 JA TU CZEKAM - Mr. Z'oob
36 35 MOHEROWY NINJA - L-Dojpa
37 40 GOOD ENOUGH - Evanescense
38 NE ST.AUGUSTINE - Band of Horses
39 39 TANIEC WESELNY - Kosmofski i Muniek
40 NE LONDYN DZWONI - Radio Bagdad free download


wypadły:

29 BACK TO THE RIVER - Riverside (4 tyg, 24 miejsce)
30 THE HEINRICH MANEUVER - Interpol (10 tyg, 11)
31 UCZUCIA - Kombajn do zbierania kur po wioskach (4, 21)
36 SERENITY - Godsmack (33)
38 ELIZABETH - XIII Stoleti (34)
08.08.2007 09:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #2
 
Gary napisał(a):07 19 05 HUMANITY - Scorpions
Mam nadzieję, że to nie jest jednorazowy "wybryk" Icon_razz
Gary napisał(a):10 23 17 MY GIFT OF SILENCE - Blackfield
Piękny skok, a w trójce nawet do nieszczęśliwej nie może wejść Icon_confused
Gary napisał(a):29 BACK TO THE RIVER - Riverside (4 tyg, 24 miejsce)
Dosyć szybki wypad, ale u mnie może być podobnie :roll:

.
08.08.2007 10:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
Re: Notowanie 50 z 4 sierpnia 2007r.
Gary napisał(a):01 07 11 LIGHTS - Archive
Icon_smile2 Wolę tego lidera od poprzedniego, ale bardziej liczyłem na PT Icon_wink2

04 02 07 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
Icon_frown A u mnie już blisko listy Icon_wink2

08 16 03 ANOTHER FACE IN THE WINDOW - Antimatter
Icon_biggrin3 Też blisko mojej listy Icon_smile2

10 23 17 MY GIFT OF SILENCE - Blackfield
Icon_eek2

19 10 10 TARANTULA - The Smashing Pumpkins
Icon_frown

20 NE 01 SENTIMENTAL - Porcupine Tree
Icon_smile2 Każde PT na liście cieszy, chociaż z ostatniego albumu akurat ten kawałek podoba mi się najmniej Icon_wink2

23 14 04 HEART-SHAPED GLASSES - Marylin Manson
24 17 04 DANCE OF THE MANATEE - Fair to Midland
Icon_frown Mam nadzieję że jednak jeszcze powalczą Icon_wink2
Generalnie nietypowe notowanie, ale zdaję sobie sprawę że powstawało w nietypowych okolicznościach Icon_wink2
Mimo wszystko wolałbym żeby za tydzień już było bardziej typowe Icon_smile2
I rzecz jasna gratuluję jubileuszu! Icon_cool2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
08.08.2007 11:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
gratuluje piecdziesiatki Icon_smile2
za 2 tygodnie jakis torcik fundujesz? Icon_mrgreen

jak sam napisales, prawdopodobnie niektore ruchy sa przejsciowe, wiec trudno je komentowac. Wydaje sie jednak, ze "Tarantula" w dalszym ciagu bedzie spadac, bo taka teraz jest juz tendencja na wszystkich listach.
Radio Bagdad juz sciagniete Icon_smile2. Wyslechane juz w Trojce wiele razy, zobaczymy jak sobie bedzie radzic odtwarzane na kompie.
08.08.2007 11:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Bardzo dobry numer jeden. U mnie w tym tygodniu podskoczy chyba...
Największe skoki raczej już mnie nie interesują. Moża poza Interpolem, który trzeba będzie trochę pomęczyć. Ale u mnie poprzedni singiel nawet jeszcze nie zadebiutował w Top50.

Z nowości najwyższej nie znam, ale ta z miejsca 20 bardzo mi odpowiada. Niestety u mnie Porcupine Tree chyba będzie musiało poczekać do jesieni...
Niestety spada sporo moich faworytów, a w tym Fair To Midland... Jednak rozumiem to doskonale, zwłaszcza że ja też teraz słucham dużo utworów ze starych lat... I to nie tylko z listy. Ten tydzień będzie u mnie o wiele bardziej smutny niż poprzedni...

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
09.08.2007 01:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
A tu jeszcze Meds? Icon_smile Swietny debiut na 40., within i evanescence do gory. niestety z przykroscia musze stwierdzic, ze "Good Enough" (potwierdzony nowy singiel czy jeszcze nie?) w ogole mnie nie chwyta Icon_sad za to u mnie znow powrocilo do lask "sweet sacrifice"
09.08.2007 04:43 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #7
 
Wypoczywać po wypoczynku - słyszę to nie po raz pierwszy i ... cieszę się że nie mam w tym roku urlopu w lecie Icon_wink2
No zmiany zaskakujące...
Nr 1, mimo że go u mnie nie ma i już raczej nie będzie - to bardzo mi się podoba!
Co do Icky Thump - to u mnie podobnie dzięją się różne akcje a oni wciąż w top 3!!! Przeciwnie niż Tarantula, która poleciała w dół i ... mi się wydaje że to nie do końca wypadek przy pracy... Może jeszcze podskoczy ale pewnie nie za wysoko.
Cieszą mnie dwie najniższe nowości. Być może Radio Bagdad pojawi się już w tym tygodniu u mnie Icon_smile2
Riverside u mnie też ledwo dycha Icon_frown

Najbardziej zaskoczyłeś mnie Reg & Bone... I tu wydaje sie że to jest przejściowe...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.08.2007 08:16 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
stavanger napisał(a):Gary napisał/a:
07 19 05 HUMANITY - Scorpions
Mam nadzieję, że to nie jest jednorazowy "wybryk" Icon_razz
chyba nie, bo piosenka wyraźnie złapała drugi oddech. Icon_wink2
p.u.r.h. napisał(a):04 02 07 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
Icon_frown A u mnie już blisko listy Icon_wink2
ten spadek nic jeszcze nie przesądza. Icon_smile2 Mam nadzieję, że niedługo u Ciebie wejdzie.
p.u.r.h. napisał(a):19 10 10 TARANTULA - The Smashing Pumpkins
Icon_frown
mnie to też smuci. Zwłaszcza w kontekście, że przerasta wszystkie utwory z nowej płyty o klasę.
p.u.r.h. napisał(a):20 NE 01 SENTIMENTAL - Porcupine Tree
Icon_smile2 Każde PT na liście cieszy, chociaż z ostatniego albumu akurat ten kawałek podoba mi się najmniej Icon_wink2
przy tak znakomitym albumie raczej trudno mówić o słabych punktach. Dla mnie akurat jest nim utwór ostatni.
ku3a napisał(a):gratuluje piecdziesiatki Icon_smile2
za 2 tygodnie jakis torcik fundujesz? Icon_mrgreen
obiecuję, że postaram się Icon_wink2
mrsap napisał(a):Bardzo dobry numer jeden. U mnie w tym tygodniu podskoczy chyba...
a u mnie już widzę, że będzie miał "problemy" by odeprzeć ....atak Icon_wink2
mrsap napisał(a):Moża poza Interpolem, który trzeba będzie trochę pomęczyć. Ale u mnie poprzedni singiel nawet jeszcze nie zadebiutował w Top50.
Ten akurat jest znacznie lepszy od poprzedniego.
prz_rulez napisał(a):A tu jeszcze Meds? Icon_smile
a jak... Icon_cool2
prz_rulez napisał(a):niestety z przykroscia musze stwierdzic, ze "Good Enough" (potwierdzony nowy singiel czy jeszcze nie?) w ogole mnie nie chwyta Icon_sad za to u mnie znow powrocilo do lask "sweet sacrifice"
Jeśli chodzi o te dwie piosenki to "Sweet sacrifice" nie zrobiło na mnie, aż takiego wrażenia jak "Good Enough". Z tego co wyczytałem to jest w zapowiedziach singlowych. Icon_smile2
Yacy napisał(a):Przeciwnie niż Tarantula, która poleciała w dół i ... mi się wydaje że to nie do końca wypadek przy pracy... Może jeszcze podskoczy ale pewnie nie za wysoko.
Dużo prawdy jest w tym co napisałeś.
Yacy napisał(a):Najbardziej zaskoczyłeś mnie Reg & Bone... I tu wydaje sie że to jest przejściowe...
tu chyba też się z Tobą zgodzę, choć....zobaczymy. Icon_smile2
09.08.2007 01:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Dziwne nowości nie znam, oprócz chyba Radia Bagdad...które raz i to dawno słyszałem, więc....nic nie pamiętam Icon_smile
Świetny top 6 (Tak, tak numer 1 też, posłuchałem go sobie w trójce, interesujące Icon_wink )
Szkoda, że Manic Street Preachers spadają. Liczę, że na tej liście pojawi się ich nowy singiel Icon_smile Interpol na 13 !! i to z tym kawałkiem - bajecznie Icon_wink To może być numer 1.
TWS ma aż 3 kawałki na liście. Wszystkie bardzo lubię...bardziej od nowego ich singla.
Jeszcze Meds się w 30 mieści - niesamowite Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.08.2007 01:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
saferłel napisał(a):Szkoda, że Manic Street Preachers spadają. Liczę, że na tej liście pojawi się ich nowy singiel Icon_smile Interpol na 13 !! i to z tym kawałkiem - bajecznie Icon_wink To może być numer 1.
Jeśli mówimy o "Indian Summer" to na płycie widzę co najmniej 4 inne, lepsze i to one w tej chwili mają większe szanse na wejście na moją listę.
Strasznie przekorni są Ci Maniacy. Latem wydają singiel "AutumnSong", natomiast jesienią "Indian Summer". A na płycie jest jeszcze "Winterlovers", więc... Icon_lol Tylko o wiośnie nic nie ma. Icon_wink2
saferłel napisał(a):Interpol na 13 !! i to z tym kawałkiem - bajecznie Icon_wink To może być numer 1.
Jedyna piosenka z płyty, która rozłożyła mnie na łopatki. Icon_wink2 Choć "mamut", który będzie następnym singlem też jest niezły.
09.08.2007 01:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Mnie rozłożyła cała płyta. Coraz więcej słyszę też jednak głosów krytyki. W 3 w Programie Alt. podobno są wtórni jak mało kto, TR daje tylko ***, ale dla mnie to jedna z lepszych płyt w tym roku i ma mały przestój (dlatego nie ma 5) gdzieś tam w połowie, ale materiał ogólnie jest bardzo bardzo dobry.
U mnie niedługo pojawi się drugi singiel z płyty, którym jest świetne - Mammoth.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.08.2007 01:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
No ale jak się posłucha takiego "Rolanda", nie mówiąc już o "Obstacle 1" to wszystko przy tym blado wygląda. Icon_smile2
09.08.2007 01:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Gary napisał(a):
p.u.r.h. napisał(a):19 10 10 TARANTULA - The Smashing Pumpkins
Icon_frown
mnie to też smuci. Zwłaszcza w kontekście, że przerasta wszystkie utwory z nowej płyty o klasę.
Ja tak tego nie odbieram, co prawda nie wszystkie kawałki mnie zachwyciły, ale nie uważam żeby Tarantula aż tak się wyróżniała, bardzo mi się np. spodobało "Starz"

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
09.08.2007 10:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
A mi "United States" jeszcze, choć nie tak jak "Tarantula". Icon_smile2
09.08.2007 10:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Notowanie 106 z dnia 30 sierpnia 2008r. Gary 7 1 357 02.09.2008 06:04 PM
Ostatni post: Gary
  Notowanie 104/105 z dnia 23 sierpnia 2008r. Gary 8 1 549 28.08.2008 12:05 PM
Ostatni post: stavanger
  Notowanie 104/105 z dnia 23 sierpnia 2008r. Gary 0 444 27.08.2008 06:27 PM
Ostatni post: Gary
  Notowanie 103 z dnia 11 sierpnia 2008r. Gary 8 1 405 26.08.2008 04:27 PM
Ostatni post: zbyszu
  Notowanie 102 z dnia 4 sierpnia 2008r. Gary 8 1 514 08.08.2008 04:47 PM
Ostatni post: 1981
  Notowanie 71 z dnia 29 grudnia 2007r. Gary 11 1 941 01.01.2008 10:41 PM
Ostatni post: Gary
  Notowanie 70 z dnia 22 grudnia 2007r. Gary 14 3 179 27.12.2007 11:57 PM
Ostatni post: kajman
  Notowanie 69 z dnia 15 grudnia 2007r. Gary 11 2 096 21.12.2007 09:58 PM
Ostatni post: Gary
  Notowanie 56 z 15 września 2007r. Gary 13 2 635 19.09.2007 04:48 PM
Ostatni post: kajman
  Notowanie 55 z 8 września 2007r. Gary 19 4 230 14.09.2007 04:20 AM
Ostatni post: mr.vingoe

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości