Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10 lat z Listą Przebojów Trójki
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #81
 
ku3a napisał(a):14 Two Shots Of Happy, One Shot Of Sad U2 (863)
9, to jest z singla "If God Will Send His Angels"
To mi trochę rozjaśniło sprawę. Jeśli ktokolwiek jest w posiadaniu mp3 tego utworu lub czegokolwiek innego, to byłbym bardzo wdzięczny, gdyby mi to udostępnił.

Została już tylko dziesiątka.
Jutro (a w zasadzie dzisiaj) przedstawię miejsca 10-8 i 7-6.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
15.08.2007 01:19 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #82
 
mrsap napisał(a):To mi trochę rozjaśniło sprawę. Jeśli ktokolwiek jest w posiadaniu mp3 tego utworu lub czegokolwiek innego, to byłbym bardzo wdzięczny, gdyby mi to udostępnił.
poszlo
15.08.2007 01:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #83
 
ku3a napisał(a):
mrsap napisał(a):To mi trochę rozjaśniło sprawę. Jeśli ktokolwiek jest w posiadaniu mp3 tego utworu lub czegokolwiek innego, to byłbym bardzo wdzięczny, gdyby mi to udostępnił.
poszlo
Przesłuchanie "Two Shots Of Happy, One Shot Of Sad" utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest to jeden z najlepszych utworów U2. A już na pewno najlepszy spośród nastrojowych...

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
15.08.2007 12:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #84
 
10 OTHERSIDE - Red Hot Chili Peppers

Pierwszy utwór Red Hot Chili Peppers, który skojarzyłem z nazwą zespołu. Wcześniej słyszałem na liście "Around The World" i "Scar Tissue", ale dopiero po przesłuchaniu płyty "Californication" odkryłem, że były to utwory tego samego zespołu. To był szok, ponieważ już samo "Otherside" nakłoniło mnie do zakupienia tej płyty...
"Otherside" było na liście w czasach gdy słuchałem jej wyłącznie dla przyjemności Icon_wink2 . Dopiero gdy spadło z pierwszego miejsca zacząłem notować. Już wspominałem o tym, że zostało zdetronizowane przez "The Last Day Of Summer".
Kilka lat temu "Otherside" byłby pewniakiem na pierwszą piątkę...

9 NIEPOKONANI - Perfect

Wielki hit z początków słuchania listy. Niestety to ostatni wielki przebój Perfectu. Tekst zapada w pamięć bardzo mocno. Ktoś, chyba prz_rulez, wspomniał kiedyś, że dla niego to taka "Autobiografia" naszych czasów. Ja się z tym w pełni zgadzam. Tekst może nie wyznacza stylu życia pokolenia, ale na pewno zapisał już się bardzo mocno w historii polskiej muzyki.
Dodam jeszcze, że nie jest to najwyżej notowany polski utwór w tym zestawieniu, ale to chyba nie jest niespodzianka. Zabierając się do tego Topu nie widziałem "Niepokonanych" nawet w dwudziestce najważniejszych utworów...

8 SING - Travis

Kiedy ten wielki przebój Travisa wchodził na listę, miałem wątpliwości czy to ten sam zespół, który ponad rok wcześniej był na liście z przeróbką wielkiego hitu Britney Spears "Baby One More Time". Ale wówczs myślałem, że tamten cover był zagrany na poważnie Icon_mrgreen
Już kiedy pierwszy raz usłyszałem ten kawałek na liście, wiedzialem że to będzie wielki przebój u mnie na liście. Miłym zaskoczeniem był dla mnie sukces tego singla na LP3.
To też dosyć prosty utwór z mało treściwym refrenem, ale jak widać to dobry sposób na sukces. Zwłaszcza, że to do dziś największy przebój Travisa na liście Trójki.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
15.08.2007 12:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #85
 
10 OTHERSIDE - Red Hot Chili Peppers
6
9 NIEPOKONANI - Perfect
4
8 SING - Travis
6
15.08.2007 05:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #86
 
10 OTHERSIDE - Red Hot Chili Peppers
10
9 NIEPOKONANI - Perfect
7
8 SING - Travis
7
15.08.2007 06:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #87
 
ku3a napisał(a):9 NIEPOKONANI - Perfect
4
8 SING - Travis
6
Nie za ostro :?: :->

.
15.08.2007 07:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #88
 
nie, dokladnie takie same kryteria jak przy wszystkich piosenkach ktore w ten sam sposob ocenialem. Akurat tak sie zlozylo, ze koncowka pierwszej dziesiatki to jedna piosenka ktorej po prostu nie lubie i 2 ktore sa mi zupelnie obojetne z lekkim wskazaniem na +.
15.08.2007 08:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #89
 
ku3a napisał(a):nie, dokladnie takie same kryteria jak przy wszystkich piosenkach ktore w ten sam sposob ocenialem. Akurat tak sie zlozylo, ze koncowka pierwszej dziesiatki to jedna piosenka ktorej po prostu nie lubie i 2 ktore sa mi zupelnie obojetne z lekkim wskazaniem na +.
Spodziewałem się tak niskiej oceny dla "Niepokonanych". Myślę jednak, że będzie jeszcze kilka piosenek, które ocenisz znacznie wyżej Icon_smile2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
15.08.2007 09:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #90
 
10 OTHERSIDE - Red Hot Chili Peppers
9
9 NIEPOKONANI - Perfect
7
8 SING - Travis
5

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
15.08.2007 09:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #91
 
7 SUPERGIRL Reamonn (968)

Pierwszy i zdecydoowanie największy przebój Reamonn na liście. Poznałem go dosyć późno. Na pewno był już od kilku tygodni na liście, ale tak to już bywało w wakacje... Te są zdecydowanie najbardziej muzyczne i najmniej wyjazdowe od bardzo dawna Icon_wink2
Na mojej liście wielki przebój. Najpierw siedem tygodni z rzędu na pierwszym miejscu, a potem jeszcze pięć na drugim, w tym raz za utworem, który nie istnieje, a cztery razy za "Josephine".
Ostatnio wspomnienia wróciły gdy Piotr Baron zagrał to w "Dookoła Listy" szczególnie pięknie zabrzmiało w towarzystwie Coldplay "Don't Panic".
Skoro zabrzmiało tak pięknie, to pewnie i tutaj będzie pięknie wyglądać w parze z "Don't Panic" Icon_wink2 Icon_mrgreen

..........................................................................................................

6 DON'T PANIC Coldplay (999)

No właśnie Icon_razz Tak się dziwnie złożyło...
Jak widać ten singiel zaliczył debiut w Top 30 o jeden tydzień za wcześnie Icon_wink2
Przy "Sing" Travisa pisałem o tym, że członkowie zespołu Travis znaleźli bardzo prostą receptę na wielki przebój. Ale co by nie mówić o Travisie, to na pewno "Don't Panic" jest najprostszym utworem w całym zestawieniu i prawdopodobnie również najkrótszym, bo ten utwór trwa zaledwie 2:17 Icon_exclaim Co więcej, tekst jest również bardzo prosty, a jednocześnie zabójczo optymistyczny. Przecież refren składa się wyłącznie ze słów "We live in a beautiful world", a zwrotka jest też dosyć krótka i w dodatku się powtarza.
To na zawsze pozostanie dla mnie fenomenem. Po co się męczyć i pisać 5 minutowe utwory, jak można napisać coś tak prostego i... wywalczyć szóste miejsce w tym podsumowaniu Icon_mrgreen
Dodam jeszcze, że to jest mój numer jeden podsumowania roku 2001, ale to nic dziwnego, bo mimo tylko 4 razy na szczycie, "Don't Panic" było 6 razy na miejscu drugim i 5 razy na trzecim...

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
15.08.2007 10:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #92
 
7 SUPERGIRL Reamonn (968)
9 - ich zdecydowanie najlepszy kawałek z całkiem niezłej płyty
6 DON'T PANIC Coldplay (999)
8 - nie jestem ich zagorzałym fanem ale alurat ten utwór fajnie mi sie kojarzy...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
15.08.2007 11:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #93
 
A może ktoś już wie co będzie w pierwszej piątce? Icon_wink2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
15.08.2007 11:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #94
 
7 SUPERGIRL Reamonn (968)
10
genialnie, ze to tak wysoko w tym podsumowaniu!!
6 DON'T PANIC Coldplay (999)
9
chyba drugie miejsce jak dla mnie jesli chodzi o Coldplay
15.08.2007 11:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #95
 
7 SUPERGIRL Reamonn (968)
10
6 DON'T PANIC Coldplay (999)
10


A w pierwszej 5 będzie; Hmmmmmmmmmmmmmmmm

Na pewno będzie "Californication". Icon_mrgreen
16.08.2007 05:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #96
 
Miałem spore problemy z ustawieniem tej piątki.
Te dwie pozycje zamieniły się w ostatniej chwili.
Kolejne miejsca będę już przedstawiał pojedynczo.

5 I DON'T WANT TO MISS A THING Aerosmith (862)

Wielki przebój lata 1998. Do dziś jest on bardzo często grany w komercyjnych rozgłośniach, ale nigdy mnie to nie zniechęciło do tego utworu, gdyż wiążą się z nim piękne wspomnienia. Przede wszystkim są to wspomnienia związane z Listą Przebojów Trójki w tamtym okresie. Wówczas nie było tam utworów, do których odnosiłbym się z obrzydzeniem, dlatego z wielką przyjemnością zabrałem się do słuchania płyty Listy z 1998 roku (tej z okazji 25-lecia LP3). Z nieznanych przyczyn brakuje tam Aerosmith...
Wcześniejsze przeboje tego zespołu również bardzo lubię, ale żaden z nich nie może się równać z "I Don't Want To Miss A Thing" ze względu na moje zżycie z tym utworem.
Niestety później Aerosmith już nie nagrał przeboju na miarę...

--------------------------------------------------------------------------------------------

4 CALIFORNICATION Red Hot Chili Peppers (961)

A to z kolei przebój lata 2000.
Ten utwór bardzo często wygrywał tego typu plebiscyty. To największy przebój Red Hot Chili Peppers, czego świetnie dowodzi Top Wszechczasów i Top Red Hotów na forum lp3.
Już wiedziałem, że to będzie wielki przebój, jeszcze zanim to usłyszałem. Utwierdził mnie w tym przekonaniu bardzo wysoki debiut na LP3. Potem był kilkakrotny numer jeden. U mnie na liście było na topie tylko cztery razy, ale to były początki mojej listy. Poza tym na dobre zapoznałem się z tym utworem jak już dawno święcił triumfy na LP3.
Potem było pamiętne notowanie 966, które słuchałem przy stoliku przed domkiem nad morzem. Wówczas po raz czwarty z rzędu "Californication" było na pierwszym.
Na wyższych miejscach ulokowały się dwa utwory, z którymi "Californication" jeszcze nigdy nie przegrało w żadnym moim plebiscycie i jeden, który jakiś czas temu zdetronizował Red Hotów.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
16.08.2007 01:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #97
 
5 I DON'T WANT TO MISS A THING Aerosmith (862)
8 - oj dawno tego nie słyszałem, dawno, ale więcej raczej bym nie dał.

4 CALIFORNICATION Red Hot Chili Peppers (961)
10 - najlepszy ich kawałek ez dwóch zdań




a top 3? myślałem że będą w top5 dwa RHCP - jakoś tak mi przyszło do głowy - ale skoro jest najlepszy
Twoim zdaniem na 4 to wyżej już nic ich nie będzie. Travis? MSP? Depeche Mode? Kult? Myslovitz? Eeee, polskich chyba nie będzie..?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
16.08.2007 02:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #98
 
tym razem prosta rzecz Icon_smile2 :

5 I DON'T WANT TO MISS A THING Aerosmith (862)
10
4 CALIFORNICATION Red Hot Chili Peppers (961)
10

w wolnej chwili z przyjemnoscia pomysle co moze byc w trojce, ale byc moze dopiero wieczorem...
16.08.2007 02:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #99
 
5 I DON'T WANT TO MISS A THING Aerosmith (862)
9
4 CALIFORNICATION Red Hot Chili Peppers (961)
10 jeden z kilkudziesięciu utworów doskonałych od początku do końca w każdym elemencie.

"Californication" typowałem na podium, więc co tam będzie? "If you tolerate", a może "The Everlasting"? Icon_smile2
16.08.2007 04:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #100
 
Jak dla mnie zestawienie w moim guście z tym że za dużo Red Hotów oraz CUT Here The Cure Icon_confused Icon_confused2

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
16.08.2007 06:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości