Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Perfume - LEVEL3
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #21
RE: Perfume - LEVEL3
No "Jenny" definitywnie jest w czołówce japońskich piosenek wszech czasów, chociaż ja od wersji oryginalnej wolę szaleńczo-picopopowe wykonanie Hi-Posi, które później odtworzyły też Perfume gdzieś na początku swojej kariery wciągając ten numer do swojego repertuaru Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.09.2013 11:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
RE: Perfume - LEVEL3
Wersji Hi nie znam, ale jeśli jest na jakiejś jej płycie, to poznam Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.09.2013 12:00 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #23
RE: Perfume - LEVEL3
Jest na ostatniej ("Seizensetsu") i na tej składance shibuya-kei, której zapomniałeś zabrać na wieś Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.09.2013 12:14 AM przez AKT!.)
10.09.2013 12:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
albarn92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 458
Dołączył: Jun 2012
Post: #24
RE: Perfume - LEVEL3
saferłel napisał(a):Świetna rzecz, jedna z najlepszych piosenek z JPN ever!
Fajne to. Ale czemu te wszystkie wokalistki japońskie muszą śpiewać głosem Pikachu? Nie mają tam jakiejś skośnej Siouxsie albo chociaż Stevie Nicks? Icon_razz
prz_rulez napisał(a):Mi się skojarzyło z jakimś wielkim zlotem nacjonalistów
Icon_lol
-Jak się bawicie?
-ŁAAAAAAAA~
-Kolejną piosenkę zadedykujemy naszym dzielnym kamikaze.
-ŁAAAAAAAA~
-Kto nie skacze ten z Korei!
-ŁAAAAAAAA~
prz_rulez napisał(a):To, że ja źle się czułbym w takim tłumie nie oznacza, że w klipie nie może wyglądać fenomenalnie.
Ja sądzę, że Japończycy się czują w takim tłumie doskonale. Icon_smile

aaktt napisał(a):teledysk do "1mm"
Coraz lepiej. Chyba poznam tą nową płytę gdy wyjdzie.
10.09.2013 10:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
RE: Perfume - LEVEL3
albarn92 napisał(a):ajne to. Ale czemu te wszystkie wokalistki japońskie muszą śpiewać głosem Pikachu? Nie mają tam jakiejś skośnej Siouxsie albo chociaż Stevie Nicks? Icon_razz
To akurat wyjątek, bo na płycie operuje głosem w inny sposób..

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.09.2013 10:23 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: Perfume - LEVEL3
albarn napisał(a):-Jak się bawicie?
-ŁAAAAAAAA~
-Kolejną piosenkę zadedykujemy naszym dzielnym kamikaze.
-ŁAAAAAAAA~
-Kto nie skacze ten z Korei!
-ŁAAAAAAAA~
500(2)
Cytat tygodniaIcon_exclaim
10.09.2013 10:47 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #27
RE: Perfume - LEVEL3
Płyta oczywiście już jest od ponad tygodnia. Nie miałem wcześniej szansy na skomentowanie, ale oczywiście jestem już po wielu odsłuchach, co więcej w zeszłym tygodniu nie za bardzo miałem czego słuchać, więc słuchałem głównie "LEVEL3". I jak? Inaczej. Krążek jest zdecydowanie bardziej klubowy od poprzednich, Nakata tym razem naprawdę zaszalał i wprowadził do muzyki Perfume elementy dość twardego elektro-house'u doskonale znane z płyt Capsule. W przeciwieństwie jednak do Capsule, to mamy jeszcze elementy bardziej piosenkowe i naturalnie dziewczyny, które też robią niesamowitą robotę, tym razem dodając życia robotycznym kompozycjom. Napisałem, że piosenkowe są elementy, bo tak naprawdę duża część utworów jest poszatkowana i nietypowa. Krążek strukturalnie, muzycznie, klimatycznie bardzo przypomina mi "Electric" PSB i myślę, że mógłbym nawet na pewnym poletku postawić między nimi znak równości. Albumowe wersje singlowych numerów, jak to zwykle bywa w przypadku Nakaty, są lepsze od oryginalnych -- te kawałki naprawdę dostały nowe życie, znakomicie wtapiając się w klimat płyty. Jedynym istotnym mankamentem jest wrzucenie na tracklistę "Mirai no Museum", które od samego momentu było mankamentem samym w sobie, a tutaj po raz kolejny daje się we znaki.

Płyta naturalnie zadebiutowała w Japonii na szczycie sprzedając ponad 150 tysięcy kopii. To mniej niż w przypadku dwóch poprzednich płyt grupy, ale i tak całkiem sporo. Planowane jest fizyczne wydanie w Azji i Europie, ale nie wiadomo jeszcze na kiedy -- szkoda, że tego jakoś nie zsynchronizowano.

Warto dodać, że samo wydanie jest hiperestetyczne!



— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.10.2013 05:13 PM przez AKT!.)
12.10.2013 05:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
RE: Perfume - LEVEL3
Podeślij mi ten album w zippyshare najlepiej albo na chomika w jednym pliku. Dzisiaj. Jeśli nie zdążysz, to jak wrócę z weekendu, to sam sobie poradzę.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.10.2013 05:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #29
RE: Perfume - LEVEL3
Cóż za kategoryczne żądanie. A nie lepiej slsk?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.10.2013 06:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
RE: Perfume - LEVEL3
Chcę bardzo usłyszeć Perfume piosenkowe Icon_wink Nawet poszatkowane.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.10.2013 06:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
RE: Perfume - LEVEL3
Ta nowa wersja "Spending All My Time" jest bardziej klubowa, na razie stwierdzam iż preferuję bardziej kompatkową, singlową wersję. No, ale jeśli dzięki temu ten utwór wszedł na szczyt u aaktta...
12.10.2013 08:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Perfume - Future Pop AKT! 0 515 08.08.2018 12:24 PM
Ostatni post: AKT!
serce Perfume - JPN AKT! 3 1 038 30.11.2011 09:32 PM
Ostatni post: saferłel

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości