Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajman30 nr 83 z 13.06.08
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 775
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
kajman30 nr 83 z 13.06.08
Piątek, 13 czyli powinno być pechowo. Dla niektórych na pewno jest, ale ja skoncentruję się na pozytywach.
Znowu ruchy w czołowce, ale część to ruchy powrotne, więc dla niektórych może to być stagnacja. Poza tym walka była niesamowicie zacięta i każde przesłuchanie zmieniało kolejność, a 4 piosenki stoczyły morderczy bój o fotel lidera.
Zasada mówi, gdzie 4 się bije, tam wygrywa To co nienazwane. To już 32 tydzień na szczycie, ale czy zdoła za tydzień obronić miejsce to trudno przewidzieć, bo na pewno Summers lost, które spadło z 2 na 3 miejsce, jak i zdetronizowany lider Jeszcze w zielone gramy, który znalazł się za podium nie będą chciały odpuścić. Ale największe niebezpieczeństwo wydaje się grozić ze strony Breakfast on a morning tram, które w drugim tygodniu pobytu skoczyło z 6 na 2 miejsce.
Niezaprzeczalnie był to wyjątkowo dobry tydzień dla Opetha. Po pierwsze wielki skok z 22 miejsca na 6 (The lotus eater), a po drugie prawie najwyższa nowość w zestawieniu na miejscu 14(Porcelain heart).
Trzeba przyznać, że ogólnie był to dobry tydzień dla starych grzybów, a najstarszy czyli The fumeral powrócił do Top10 na szczęśliwe 7 miejsce.
Najwyższa nowość na 11, a jeszcze wyżej powrót (i to nie regulaminowy, lecz zwykły - z poczekalni). Anesthetize jest jednak rewelacyjnym kawałkiem i kiedy się w niego wczuje, to muszą być efekty.
Melody Gardot radziła sobie w tym tygodniu różnie, ale w sumie notowanie może sobie zapisać zdecydowanie na plus, bo wprawdzie Worrisome heart spada na miejsce 15, ale za to Love me like a river does debiutuje najwyżej, bo na 11 miejscu.
13 wyraźnie nie była pechowa dla Dybuka, który awansował z 30 na 13 miejsce. Róbcie miejsce na Forumowej.
Po tych szalonych ruchach 16-oczkowy awans Encore jeszcze raz na koniec Top20 robi takie sobie wrażenie, ale wart jest wspomnienia.
Ładny awans zanotował Czas, ale że częściowo kosztem Nie zabijaj to Kasia Groniec nie do końca może być zadowolona.
Jak powrót Porcupine Tree do zestawienia cały czas brałem pod uwagę, to samego mnie totalnie zaskoczył come back Thank you for listening, który wprawdzie ostatnio nieco poprawiał swoje notowania, ale że tak wystrzeli...
Żeby nie zanudzać wspomnę jeszcze o dwóch pozostałych nowościach. Zbawiciel diesel po pierwszym przesłuchaniu nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia, ale na tyle mi się spodobał, że dałem mu kolejną szansę, którą wykorzystał. Każde przesłuchanie odkrywało kolejne smaczki, które wystarczyły na 37 miejsce.
Kolejna piosenka miała szansę zadebiutować kilka tygodni temu, ale z niewiadomych powodów wyrzucono ją z zestawu do głosowania LP3 po kilku dniach. Teraz jednak debiut Lonesome travellera w 30 u kscha spowodował, że mógł to uczynić i wykorzystał to pojawiając się na 42 miejscu.
1. 3. 41 TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
2. 6. 2 BREAKFAST ON A MORNING TRAM - Stacey Kent
3. 2. 9 SUMMERS LOST - Hurt
4. 1. 22 JESZCZE W ZIELONE GRAMY - Raz Dwa Trzy
5. 5. 37 ZRÓB CO MOŻESZ - Anna Maria Jopek
6. 22. 2 THE LOTUS EATER - Opeth
7. 11. 62 THE FUNERAL - Band Of Horses
8. 7. 18 NAGLE - Anna Maria Jopek
9. P 34 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
10. 4. 9 10000 DAYS (WINGS PT 2) - Tool
11. N 1 LOVE ME LIKE A RIVER DOES - Melody Gardot
12. 15. 10 NIEPOJĘTE I ULOTNE - Anna Maria Jopek
13. 30. 21 DYBUK - Żywiołak
14. N 1 PORCELAIN HEART - Opeth
15. 9. 4 WORRISOME HEART - Melody Gardot
16. 14. 5 13TH STAR - Fish
17. 10. 16 GOLIATH - The Mars Volta
18. 8. 20 ARC OF THE CURVE - Fish
19. 20. 16 LAUDANUM - The Chronicles of Israfel
20. 36. 25 ENCORE JESZCZE RAZ - Strachy na Lachy
21. 18. 2 KANA ME - Mateo Pospieszalski Project
22. 41. 17 CZAS - Katarzyna Groniec
23. 12. 5 SCORPION FLOWER - Moonspell
24. 23. 10 SING FOR THE SUBMARINE - REM
25. P 6 THANK YOU FOR LISTENING - Hurt
26. 13. 10 WANDERLUST - Bjork
27. 28. 43 M.I.A. - Avenged Sevenfold
28. 17. 6 CHROMOLĘ - Waglewski Fisz Emade
29. 24. 10 SPRÓBUJ MÓWIĆ KOCHAM - Anna Maria Jopek
30. 19. 19 THE ICE HOTEL - Stacey Kent
31. 21. 42 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec
32. 35. 2 STAIRWAY TO HEAVEN - Rodrigo y Gabriela
33. 25. 3 UNTIL THE DAY IS DONE - REM
34. 26. 10 CHODŹMY - Grzegorz Turnau
35. 27. 12 I'M NOT IN LOVE - Queen Latifah
36. 49. 14 CITIZEN / SOLDIERS - 3 Doors Down
37. N 1 ZBAWICIEL DIESEL - Lao Che
38. 50. 43 SOLAR WINDS - Devin Townsend
39. 29. 17 AUTUMN - Carla Bruni
40. 37. 6 CZARNE KOWBOJE - Lao Che
41. 40. 9 WIERSZ O PŁACZU - Stare Dobre Małżeństwo
42. N 1 LONESOME TRAVELLER - Anita Lipnicka & John Porter
43. 42. 18 MATULU - Digitalllove
44. 32. 15 THE STATE OF MASSACHUSETTS - Dropkick Murphys
45. 31. 9 NUDE - Radiohead
46. 34. 15 LYRA - Kate Bush
47. 44. 9 SHINE A LIGHT - The Rolling Stones
48. 45. 3 PRETTY AMAZING GRACE - Neil Diamond
49. 48. 5 COPS AND ROBBERS - The Hoosiers
50. 33. 4 FIRE - Zbigniew Hołdys


poczekalnia:
AFTERLIFE - Avenged Sevenfold
EVERYONE NOSE - N.E.R.D.
38. (YOUR LOVE KEEPS LIFTING ME) HIGHER AND HIGHER - Michael McDonald
COMIN' HOME BABY - Michael Buble & Boyz II Men
DEVOUR - Shinedown
47. WIOŚNIE NIE - Basia Stępniak-Wilk & Wojciech Mann
CHINA BLUE - Julia Fordham
THE GHOST OF YOU LINGERS - Spoon
43. PUSH YOUR HEAD TOWARDS THE AIR - Editors
LOST - Avenged Sevenfold
NOTHING IS RETURN (WALK AWAY) - Down
46. GDZIEKOLWIEK - Grzegorz Turnau
NIE OMIJAJ MNIE - Anna Maria Jopek
OUROBOROUS - The Mars Volta
FUNKY BAHIA - Sergio Mendes & Will.I.Am & Sideah Garrett
AKT MIŁOSNY ALBO ŻYCIE - Stare Dobre Małżeństwo
GOBBLEDIGOOK - Sigur Ros
I JUST WANNA ROCK - Joe Satriani
REPENTANCE - Dream Theater
IF I DON'T SEE YOU AGAIN - Neil Diamond
WITCH'S BREW - Peter Cincotti
A LITTLE PIECE OF HEAVEN - Avenged Sevenfold
SIEDMIU NIE ZAWSZE WSPANIAŁYCH - Lao Che
FEELING GOOD - Muse
SAW SOMETHING - Dave Gahan
BOYS & GIRLS - The Subways
UNFURL - Katatonia
I DON'T WANNA HURT - Anouk
FIGHTING FOR A LOST CAUSE - Antimatter
NIC NIE PACHNIE JAK TY - Plateau & Renata Przemyk
SHADOWS - Jamie Scott & the Town
ALONE WITH THE SEA - Hurt
WISH YOU WERE HERE - David Gilmour
ACTIONS & MOTIVES - 10 Years
EPITAPH - Antimatter

leżalownia:
16. INTENSION - Tool
39. NOTHING COMPARES 2 U - Jimmy Scott

nieszczęśliwa 666:
SKŁAMAŁABYM - Anna Maria Jopek
KAZIMIERZ WIERZYŃSKI - Strachy na Lachy
SKY IS OVER - Serj Tankian
MANSARD ROOF - Vampire Weekend
14.06.2008 11:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
kajman napisał(a):zdetronizowany lider Jeszcze w zielone gramy, który znalazł się na podium
kajman napisał(a):Breakfast on a morning tram, które w drugim tygodniu pobytu skoczyło z 6 na 4 miejsce.
kajman napisał(a):2. 6. 2 BREAKFAST ON A MORNING TRAM - Stacey Kent
4. 1. 22 JESZCZE W ZIELONE GRAMY - Raz Dwa Trzy
Oj oj. Icon_smile2
Przetasowania były chyba jeszcze w trakcie postowania?
14.06.2008 11:58 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #3
 
kajman napisał(a):21. 18. 2 KANA ME - Mateo Pospieszalski Project
faworyci jak zwykle zawodzą Icon_wink2

[Obrazek: kleschko.png]
14.06.2008 12:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #4
 
kajman napisał(a):7. 11. 62 THE FUNERAL - Band Of Horses
przyznam sie że nie kojarzę tego na 1 miejscu... Mylę się? A jeśli nie to jakie jest najwyższe miejsce BOH? Dziękuję... Jak później zajrzę to się jeszcze popiszę Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
14.06.2008 12:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
Re: kajman30 nr 83 z 13.06.08
kajman napisał(a):3. 2. 9 SUMMERS LOST - Hurt
Jednak nie udało się... Icon_wink2

kajman napisał(a):6. 22. 2 THE LOTUS EATER - Opeth
Icon_eek2

kajman napisał(a):9. P 34 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
Potrafisz zaskoczyć... Icon_wink2

kajman napisał(a):14. N 1 PORCELAIN HEART - Opeth
Icon_biggrin3
Aż dziwne, że przez tyle tygodni musieli się dobijać... Icon_smile2

kajman napisał(a):38. 50. 43 SOLAR WINDS - Devin Townsend
Jeszcze walczy Icon_mrgreen Niech korzysta, dopóki jeszcze ma taką możliwość Icon_wink2

kajman napisał(a):DEVOUR - Shinedown
Niewiele zabrakło Icon_smile2

Co tu dużo pisać, lista jak zwykle obfituje w świetne utwory i bardzo miłe niespodzianki Icon_biggrin3

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
14.06.2008 01:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Heh tak jak pisałem tydzień temu Anna wraca na 1 miejsce ;] Stacey Kent niespodziewanie wbiła na 2! Wielu już było w 10 nawet w pierwszym tyg., ale potem był pewien przestój i nic nie wychodziło z tego szturmu na czołówkę, a tutaj jest mała szansa na 1 miejsce....gdyby to był INNA lista, nie twoja to bym w ciemno strzelał, że będzie liderką za tydzień ;]
Z nowości znam dwie ostatnie. Niezbyt genialny Lao jak na poziom całej płyty plus fajny duet Portera i Lipnickiej, który i u mnie przymierza się do awansu na listę. R.E.M. na minus, ale nadal jest bardzo dobrze. Znów wahania formy ma Carla Bruni i niestety za tydzień pewnie jej już tu nie będzie ;] Czarne Kowboje spadają, a liczyłem, że po wychwaleniu tego numeru w komecie to mojej listy i tutaj pokuszą się o jeszcze lepszą lokatę.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.06.2008 01:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 775
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
1981 napisał(a):
kajman napisał(a):zdetronizowany lider Jeszcze w zielone gramy, który znalazł się na podium
kajman napisał(a):Breakfast on a morning tram, które w drugim tygodniu pobytu skoczyło z 6 na 4 miejsce.
kajman napisał(a):2. 6. 2 BREAKFAST ON A MORNING TRAM - Stacey Kent
4. 1. 22 JESZCZE W ZIELONE GRAMY - Raz Dwa Trzy
Oj oj. Icon_smile2
Przetasowania były chyba jeszcze w trakcie postowania?
Nie, po prostu pisałem zdekoncentrowany. Zamiast 2 napisałem 4, a zamiast Z- N (tu akurat sam text brzmi idiotycznie). Icon_redface2
Dzięki! Już poprawione.
14.06.2008 05:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 775
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Yacy napisał(a):
kajman napisał(a):7. 11. 62 THE FUNERAL - Band Of Horses
przyznam sie że nie kojarzę tego na 1 miejscu... Mylę się? A jeśli nie to jakie jest najwyższe miejsce BOH? Dziękuję... Jak później zajrzę to się jeszcze popiszę Icon_wink2
Najwyższe miejsce to 5 ponad rok temu.
14.06.2008 05:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 775
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
Re: kajman30 nr 83 z 13.06.08
p.u.r.h. napisał(a):
kajman napisał(a):3. 2. 9 SUMMERS LOST - Hurt
Jednak nie udało się... Icon_wink2
kajman napisał(a):6. 22. 2 THE LOTUS EATER - Opeth
Icon_eek2
kajman napisał(a):9. P 34 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
Potrafisz zaskoczyć... Icon_wink2
kajman napisał(a):14. N 1 PORCELAIN HEART - Opeth
Icon_biggrin3
Aż dziwne, że przez tyle tygodni musieli się dobijać... Icon_smile2
kajman napisał(a):38. 50. 43 SOLAR WINDS - Devin Townsend
Jeszcze walczy Icon_mrgreen Niech korzysta, dopóki jeszcze ma taką możliwość Icon_wink2
99. Co tu dużo pisać, lista jak zwykle obfituje w świetne utwory i bardzo miłe niespodzianki Icon_biggrin3
3. Nie udało, ale dzięki temu miejscu stało się ich najlepszą piosenką w podsumowaniu. Poza tym będzie jeszcze walczyć.
6. Po takim debiucie miało prawo.
9. Siebie też. Zdawałem sobie sprawę, że może wrócić, ale że aż tak wysoko?
14. Długo był w cieniu Lotusa (i nadal jest) i jaloś to im obu szkodziło.
38. No fakt, pewnie już niedużo pobędzie.
99. Cieszy, że się podoba, ale jak tak będziesz pisał, to zostaniesz zaliczony przez Listoholika do jednego kółka ze mną. Icon_confused
14.06.2008 05:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 775
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
saferłel napisał(a):1. Heh tak jak pisałem tydzień temu Anna wraca na 1 miejsce ;]
2. Stacey Kent niespodziewanie wbiła na 2! Wielu już było w 10 nawet w pierwszym tyg., ale potem był pewien przestój i nic nie wychodziło z tego szturmu na czołówkę, a tutaj jest mała szansa na 1 miejsce....gdyby to był INNA lista, nie twoja to bym w ciemno strzelał, że będzie liderką za tydzień ;]
3. Z nowości znam dwie ostatnie. Niezbyt genialny Lao jak na poziom całej płyty
4. plus fajny duet Portera i Lipnickiej, który i u mnie przymierza się do awansu na listę.
5. R.E.M. na minus, ale nadal jest bardzo dobrze.
6. Znów wahania formy ma Carla Bruni i niestety za tydzień pewnie jej już tu nie będzie ;] 7. Czarne Kowboje spadają, a liczyłem, że po wychwaleniu tego numeru w komecie to mojej listy i tutaj pokuszą się o jeszcze lepszą lokatę.
1. To akurat można było przewidzieć. Jeżeli nie stałoby się to teraz, to nastąpiłoby wkrótce.
2. Masz rację, bo za tydzień wszystko może się zdarzyć. Na tą chwilę widzę 5 kandydatów na szczyt za tydzień.
3. No cóż, ja bym z kolei napisał że to świetne Lao szczególnie na poziom tej dość słabej płyty.
4. Też mi się podoba. Jak słucham, to mam skojarzenia z Murder ballads - jest coś podobnego w klimacie.
5. No niestety, nie wszystko może awansować, a na mojej liście jest jak w Alicji po drugiej stronie lustra.
6. Nie będzie. Icon_frown
7. To świetny utwór, ale jednak o najwyższe miejsca u mnie raczej nie ma szans walczyć.
P.S. Chociaż jestem najedzony, to właśnie słucham pewnego Głodnego kawałka. Niezły, ale pewnie u mnie skończy się na 2 szansie.
14.06.2008 06:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Być może będzie to dość zaskakujący komentarz ale cieszę się że chociaż top3 nie składa się litylko z Anny Marii Jopek

Szkoda że spada Kaśka Krzak. Mam tylko nadzieje że nie w krzaki Icon_lol

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
14.06.2008 06:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #12
 
kajman napisał(a):Najwyższe miejsce to 5 ponad rok temu.
aj nie byłem pewien ale liczyłem na podium...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
15.06.2008 02:43 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #13
 
Przeczytałem listę 2 minuty po opublikowaniu, ale komentarz dopiero teraz bo wydaje misie, że będzie długi. Icon_wink2

Na początek napiszę, że przewidziałem wszystkie Twoje nowości oprócz Melody. Icon_biggrin3
kajman napisał(a):Najwyższa nowość na 11, a jeszcze wyżej powrót (i to nie regulaminowy, lecz zwykły - z poczekalni). Anesthetize jest jednak rewelacyjnym kawałkiem i kiedy się w niego wczuje, to muszą być efekty.
Pisałeś, że powróci, ale że aż tak to nie myślałem. Jaka była najwyższa pozycja tego utworu?
kajman napisał(a):13 wyraźnie nie była pechowa dla Dybuka, który awansował z 30 na 13 miejsce. Róbcie miejsce na Forumowej.
Chyba jednak trochę zabraknie.
kajman napisał(a):Żeby nie zanudzać wspomnę jeszcze o dwóch pozostałych nowościach. Zbawiciel diesel po pierwszym przesłuchaniu nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia, ale na tyle mi się spodobał, że dałem mu kolejną szansę, którą wykorzystał. Każde przesłuchanie odkrywało kolejne smaczki, które wystarczyły na 37 miejsce.
Icon_biggrin3 Icon_exclaim Po tym co napisałem u Ara to wiedziałem, ale myślałem że niżej niż Kowboje. Jak interpretacja tekstu? Icon_wink2 [Mi podoba się coraz bardziej, ale poczekam aż będę miał mniej Lao na liście. Icon_wink2]
kajman napisał(a):Kolejna piosenka miała szansę zadebiutować kilka tygodni temu, ale z niewiadomych powodów wyrzucono ją z zestawu do głosowania LP3 po kilku dniach. Teraz jednak debiut Lonesome travellera w 30 u kscha spowodował, że mógł to uczynić i wykorzystał to pojawiając się na 42 miejscu.
Jeśli dobrze kojarzę to się zgapiłeś i późno zacząłeś brać ten utwór pod uwagę. Ciekawe jak wpłynęło to na pozycję utworu. Przyznam, że go utworu nie kojarzę, ale sobie przypomnę.
kajman napisał(a):1. 3. 41 TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
Możliwa jest podobna seria jak była wcześniej?
kajman napisał(a):11. N 1 LOVE ME LIKE A RIVER DOES - Melody Gardot
Jak na coś co Cię rozczarowało zadziwiająco wysoko. Icon_wink2 [Bardzo cieszy, ale z hurraoptymizmem poczekam do stabilizacji formy.]
kajman napisał(a):21. 18. 2 KANA ME - Mateo Pospieszalski Project
Wycofuję się z tego co napisałem tydzień. Ani to trudne, ani to jazz. Zmylił mnie pierwszy utwór z płyty, który puściła Ola Kaczkowska, bo występuje tam taki instrument za dźwiękiem którego nie przepadam. Nie wiem jak się nazywa. W każdym razie jakaś tuba. A ten utwór razem z innym z tej płyty jest aktualnie w mojej 70-tce.
kajman napisał(a):37. N 1 ZBAWICIEL DIESEL - Lao Che
40. 37. 6 CZARNE KOWBOJE - Lao Che
73. SIEDMIU NIE ZAWSZE WSPANIAŁYCH - Lao Che
Całkiem nieźle to wygląda. Icon_wink2
kajman napisał(a):poczekalnia:
EVERYONE NOSE - N.E.R.D.
THE GHOST OF YOU LINGERS - Spoon
43. PUSH YOUR HEAD TOWARDS THE AIR - Editors
FUNKY BAHIA - Sergio Mendes & Will.I.Am & Sideah Garrett
BOYS & GIRLS - The Subways
Nie znam albo nie kojarzę, a właśnie się pobrały.
kajman napisał(a):DEVOUR - Shinedown
Pierwsze wrażenie rewelacyjne. Później trochę mniej, ale nadal walczy.
kajman napisał(a):NOTHING IS RETURN (WALK AWAY) - Down
Ten utwór z założenia powinien mieć zakaz powrotu. Icon_lol
kajman napisał(a):REPENTANCE - Dream Theater
Chyba nie robi już takiego wrażenia jak na początku... Co ciekawe inny utwór, Good Day My Angel, który też określiłeś jako "doorsowy" też najwyższą pozycję miał na początku.
kajman napisał(a):IF I DON'T SEE YOU AGAIN - Neil Diamond
Nie wiem czy był tydzień temu, ale właśnie miałem się zapytać czy już usunąłeś z dysku. Icon_wink2 [Jak na kolejny utwór, który Cię rozczarował całkiem nieźle sobie radzi. A co się dzieje ze Scarlett?]
kajman napisał(a):leżalownia:
39. NOTHING COMPARES 2 U - Jimmy Scott
Mam nadzieję, że zbyszu zapostuje listę, bo u niego ostatnio był na pierwszym.

Jeśli łatwo możesz wydobyć takie dane to interesowałoby mnie ile utworów ma wsparcie tylko na jednej liście.

To pisałem ja. Icon_wink2
15.06.2008 12:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 775
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
abd3mz napisał(a):7. Przeczytałem listę 2 minuty po opublikowaniu, ale komentarz dopiero teraz bo wydaje misie, że będzie długi. Icon_wink2
2. Na początek napiszę, że przewidziałem wszystkie Twoje nowości oprócz Melody. Icon_biggrin3
kajman napisał(a):Najwyższa nowość na 11, a jeszcze wyżej powrót (i to nie regulaminowy, lecz zwykły - z poczekalni). Anesthetize jest jednak rewelacyjnym kawałkiem i kiedy się w niego wczuje, to muszą być efekty.
3. Pisałeś, że powróci, ale że aż tak to nie myślałem. Jaka była najwyższa pozycja tego utworu?
kajman napisał(a):13 wyraźnie nie była pechowa dla Dybuka, który awansował z 30 na 13 miejsce. Róbcie miejsce na Forumowej.
4. Chyba jednak trochę zabraknie.
kajman napisał(a):Żeby nie zanudzać wspomnę jeszcze o dwóch pozostałych nowościach. Zbawiciel diesel po pierwszym przesłuchaniu nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia, ale na tyle mi się spodobał, że dałem mu kolejną szansę, którą wykorzystał. Każde przesłuchanie odkrywało kolejne smaczki, które wystarczyły na 37 miejsce.
Icon_biggrin3 Icon_exclaim 5. Po tym co napisałem u Ara to wiedziałem, ale myślałem że niżej niż Kowboje. Jak interpretacja tekstu? Icon_wink2 [Mi podoba się coraz bardziej, ale poczekam aż będę miał mniej Lao na liście. Icon_wink2]
kajman napisał(a):Kolejna piosenka miała szansę zadebiutować kilka tygodni temu, ale z niewiadomych powodów wyrzucono ją z zestawu do głosowania LP3 po kilku dniach. Teraz jednak debiut Lonesome travellera w 30 u kscha spowodował, że mógł to uczynić i wykorzystał to pojawiając się na 42 miejscu.
6. Jeśli dobrze kojarzę to się zgapiłeś i późno zacząłeś brać ten utwór pod uwagę. Ciekawe jak wpłynęło to na pozycję utworu. Przyznam, że go utworu nie kojarzę, ale sobie przypomnę.
kajman napisał(a):1. 3. 41 TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
Możliwa jest podobna seria jak była wcześniej?
kajman napisał(a):11. N 1 LOVE ME LIKE A RIVER DOES - Melody Gardot
Jak na coś co Cię rozczarowało zadziwiająco wysoko. Icon_wink2 [Bardzo cieszy, ale z hurraoptymizmem poczekam do stabilizacji formy.]
kajman napisał(a):21. 18. 2 KANA ME - Mateo Pospieszalski Project
Wycofuję się z tego co napisałem tydzień. Ani to trudne, ani to jazz.
22. Zmylił mnie pierwszy utwór z płyty, który puściła Ola Kaczkowska, bo występuje tam taki instrument za dźwiękiem którego nie przepadam. Nie wiem jak się nazywa. W każdym razie jakaś tuba. A ten utwór razem z innym z tej płyty jest aktualnie w mojej 70-tce.
kajman napisał(a):37. N 1 ZBAWICIEL DIESEL - Lao Che
40. 37. 6 CZARNE KOWBOJE - Lao Che
73. SIEDMIU NIE ZAWSZE WSPANIAŁYCH - Lao Che
Całkiem nieźle to wygląda. Icon_wink2
kajman napisał(a):poczekalnia:
8. EVERYONE NOSE - N.E.R.D.
THE GHOST OF YOU LINGERS - Spoon
9. PUSH YOUR HEAD TOWARDS THE AIR - Editors
FUNKY BAHIA - Sergio Mendes & Will.I.Am & Sideah Garrett
Nie znam albo nie kojarzę, a właśnie się pobrały.
kajman napisał(a):DEVOUR - Shinedown
12. Pierwsze wrażenie rewelacyjne. Później trochę mniej, ale nadal walczy.
kajman napisał(a):NOTHING IS RETURN (WALK AWAY) - Down
13. Ten utwór z założenia powinien mieć zakaz powrotu. Icon_lol
kajman napisał(a):REPENTANCE - Dream Theater
14. Chyba nie robi już takiego wrażenia jak na początku... Co ciekawe inny utwór, Good Day My Angel, który też określiłeś jako "doorsowy" też najwyższą pozycję miał na początku.
kajman napisał(a):IF I DON'T SEE YOU AGAIN - Neil Diamond
15. Nie wiem czy był tydzień temu, ale właśnie miałem się zapytać czy już usunąłeś z dysku. Icon_wink2 [Jak na kolejny utwór, który Cię rozczarował całkiem nieźle sobie radzi.
16. A co się dzieje ze Scarlett?]
kajman napisał(a):leżalownia:
39. NOTHING COMPARES 2 U - Jimmy Scott
Mam nadzieję, że zbyszu zapostuje listę, bo u niego ostatnio był na pierwszym.
17. Jeśli łatwo możesz wydobyć takie dane to interesowałoby mnie ile utworów ma wsparcie tylko na jednej liście.
18. To pisałem ja. Icon_wink2
7. Wygląda na to, że masz rację. Odpowiedź też najkrótsza nie będzie.
2. Faktycznie, nic nie pisałem, chociaż ten debiut w poczekalni mógł coś sugerować.
3. Był już na 5 jakiś rok temu. Chyba mam jakiś de żawó, bo wydawało mi się, że gdzieś to pisałem niedawno, ale nie do Ciebie. Icon_wink2
4. Aro chyba nie postował jeszcze listy, a jeżeli będzie potrzeba tyle punktów co tydzień temu, to miejsce u niego w 10 może wystarczyć.
5. Na razie nie interpretowałem textu, zresztą w tym utworze zaskakuje mnie co chwila muzyka.
6. Przez to zagapienie utwór być może wylądował nieco wyżej niż powinien, chociaż nie wydaje mi się.
1. Możliwe jest wszystko, ale bardzo nieprawdopodobne. Pomijając inne rzeczy, to w moim odczuciu czołówka jest silna jak nigdy.
11. Bo to taki utwór, który powoli wsącza się w duszę. W pierwszej chwili robił wrażenie ubogiego.
Dodatek: Niedawno słuchałem dwa utwory Melody, które mi się nie spodobały specjalnie za pierwszym przesłuchaniem, a teraz zyskały.
21. Na pewno utwór z jazzem ma wiele wspólnego, więc nie musisz się wycofywać. Mateo lubi krążyć na pograniczach różnych form, a jazz jest prawie zawsze w jego muzyce obecny.
22. No cóż, każdy ma takie instrumenty, które uwielbia i których nie trawi. U mnie ich obecność bądź nieobecność ma wpływ na odbiór muzyki.
37. U innych to wygląda zdecydowanie efektowniej.
8. Obawiam się, że to może być muzyka zupełnie nie w Twoim stylu, ale kto wie. W zasadzie zdecydowanie nie jest w moim, ale jakoś się łapie.
9. A to chyba pobrałeś ze swojego chomika, bo to utwory z zestawu do głosowania. Icon_lol
12. U mnie pierwsze wrażenie też było najlepsze, a potem jakby trochę mniej.
13. Dobrze, że nie znam dobrze angielskiego. Ale chyba niedługo wypadnie bez szansy powrotu.
15. Podejrzewam, że jednak będzie miał spore trudności z załapaniem się do Top50. A tak w ogóle to mało utworów likwiduję. Tylko takie, od których mnie odrzuca, a takich to z kolei mało ściągam.
16. Dzisiaj dostała kolejną szansę.
17. To jest do sprawdzenia, ale kiedy będę miał więcej czasu, więc pewnie najwcześniej za tydzień.
18. Gdybyś tego nie napisał, to nigdy bym na to nie wpadł. Icon_wink2
15.06.2008 03:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #15
 
2. Sugerował, ale myślałem że jeszcze nie w tym tygodniu.
3. Icon_lol
4. Albo jestem ślepy albo u Ara nie ma Dybuka. [U yavosza jest na 10.]
11. No to ciekawe czy jeszcze coś z niego wyciśniesz. Icon_wink2 To dobrze, że nie tylko mnie przekonują z czasem niektóre utwory. [Wiem o jakich dwóch utworach mówisz. Icon_wink2]
21. Raczej wycofywałem się z trudnego jazzu niż z jazzu.
37. Inni znają więcej utworów. Icon_wink2
8. Nie masz się czego obawiać. Nic gorszego oprócz tego, że u mnie nie wejdą je nie spotka. Icon_wink2 [NERD - średnio misie podoba po pierwszym przesłuchaniu, a Spoon jeszcze się nie ściągnął.]
9. Wyobraź sobie, że nie. Icon_razz Wiem, że są w zestawie i wiem, że je słuchałem. [To chyba najlepszy utwór Editorsów jaki słyszałem, ale raczej to nie wystarczy na Top50, a Funky bahia bardzo przyjemny.]
14. Wcięło Ci komentarz czy się rozmyśliłeś?
15. Ja się cieszę, że w ogóle jest. Ja usuwam około 5GB tygodniowo [i mniej więcej tyle ściągam], bo inaczej już dawno nie miałbym miejsca na nową muzykę. [A taki bałagan jaki ja mam na dysku to nikt nie ma. Niektóre pliki mam po kilka razy, bo szybciej jest mi je ściągnąć niż znaleźć gdzie je schowałem...]
18. To dobrze, że w ostatniej chwili na to wpadłem.

A zapomniałem zapytać się o Marka. Coś słabo mu poszło...
15.06.2008 05:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 775
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
abd3mz napisał(a):4. Albo jestem ślepy albo u Ara nie ma Dybuka. [U yavosza jest na 10.]
11. No to ciekawe czy jeszcze coś z niego wyciśniesz. Icon_wink2
111. To dobrze, że nie tylko mnie przekonują z czasem niektóre utwory.
21. Raczej wycofywałem się z trudnego jazzu niż z jazzu.
8. Nie masz się czego obawiać. Nic gorszego oprócz tego, że u mnie nie wejdą je nie spotka. Icon_wink2 [NERD - średnio misie podoba po pierwszym przesłuchaniu, a Spoon jeszcze się nie ściągnął.]
9. Wyobraź sobie, że nie. Icon_razz Wiem, że są w zestawie i wiem, że je słuchałem. [To chyba najlepszy utwór Editorsów jaki słyszałem, ale raczej to nie wystarczy na Top50, a Funky bahia bardzo przyjemny.]
14. Wcięło Ci komentarz czy się rozmyśliłeś?
15. Ja się cieszę, że w ogóle jest. Ja usuwam około 5GB tygodniowo [i mniej więcej tyle ściągam], bo inaczej już dawno nie miałbym miejsca na nową muzykę. [A taki bałagan jaki ja mam na dysku to nikt nie ma. Niektóre pliki mam po kilka razy, bo szybciej jest mi je ściągnąć niż znaleźć gdzie je schowałem...]
23. A zapomniałem zapytać się o Marka. Coś słabo mu poszło...
4. To mnie zaćmiło. 10 miejsce to przy bardzo korzystnych układach mogłoby wystarczyć (ale nie za bardzo w to wierzę).
11. 11 miejsce to już niezły wycisk, ale zobaczymy. Mi to się rzadko zdarza, ale jednak.
21. Myślę, że to kwestia osłuchania, bo jak dla mnie to nie ma trudnego jazzu. Oj, chyba wyszedłem na zarozumialca. Icon_confused
8. Raczej ostrzegałem niż się obawiałem. To dosyć specyficzne utwory.
9. Co do Editors to zgadzam się całkowicie. Żaden z innych nawet nie myślał, żeby być na mojej liście. A FB faktycznie przyjemny.
14. Pierwotnie chciałem odpowiedzieć, potem zrezygnowałem i zapomniałem wyrzucić.
15. Ja ściągam tylko to, czego jestem pewien, że przesłucham, w związku z tym jest tego znacznie mniej niż u Ciebie. Większość archiwizuję. Poza tym mam dosyć duży porządek i prawie wszystkie utwory skatalogowane.
23. Mark nigdy nie był moim ajdolem, ale dostał w tym tygodniu kolejną szansę.
15.06.2008 10:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #17
 
kajman napisał(a):21. Myślę, że to kwestia osłuchania, bo jak dla mnie to nie ma trudnego jazzu. Oj, chyba wyszedłem na zarozumialca. Icon_confused
Raczej na fana jazzu. Icon_smile2 Dla mnie trudny jazz [i w ogóle muzyka] to taki, który mnie męczy. Głównie mają na to wpływ moje nieulubione instrumenty.
kajman napisał(a):15. Ja ściągam tylko to, czego jestem pewien, że przesłucham, w związku z tym jest tego znacznie mniej niż u Ciebie. Większość archiwizuję. Poza tym mam dosyć duży porządek i prawie wszystkie utwory skatalogowane.
Zdecydowanie muszę zacząć nagrywać muzykę na płyty... Z tymi 5GB to się walnąłem, bo nie policzyłem płyty podwójnie. W archiwach i po rozpakowaniu.
Dodane o 15:41:
Jak będziesz miał wolną chwilę to zajrzyj do topu Crimsonów. Jakiś dwóch natrętów czegoś od Ciebie chce. Icon_wink2
15.06.2008 11:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #18
 
Ok co my tu mamy . Przepiekna lista . [Wciąż sie powtarzam] :roll: Icon_mrgreen
kajman napisał(a):6. 22. 2 THE LOTUS EATER - Opeth
9. P 34 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
14. N 1 PORCELAIN HEART - Opeth
37. N 1 ZBAWICIEL DIESEL - Lao Che
Genialne Icon_biggrin3 Z szczegolnym wyróznieniem na powrót mego obecnego lidera.
Kurcze, zadroszczę Tobie wciąż pieknej kariery AMJ , bo u mnie cos ostatnio się wypala Icon_redface2 . I nijak nie moge zdiagnozować przyczyny i zastosować odpowiedniego leczenia. Pozdrawiam.
17.06.2008 07:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
nie znam drugiego miejsca, ale mam nadzieje, że na dluzej zagosci w czolowce i powalczy o pierwszej miejsce, bo poki co w tym wzgledzie jest mocno nudno.
wiekszosc tego co lubie, spada.
dobrze, ze chociaz Lao Che debiutuje.
18.06.2008 01:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości