Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Empire Of The Sun - DNA
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 688
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #1
Empire Of The Sun - DNA
"DNA" to drugi oficjalny singiel australijskiego duetu Empire Of The Sun z ich drugiego studyjnego albumu “Ice on the Dune".

[Obrazek: Empire-of-the-Sun-DNA-promo-300x300.png]




[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
05.09.2013 01:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #2
RE: Empire Of The Sun - DNA
Ha! Czyli to ja miałem rację ;p
05.09.2013 01:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #3
RE: Empire Of The Sun - DNA
Szkoda, że sukces Daft Punk przyćmił ich nowy album.
"Alive" było przecież bardzo dobre.
07.09.2013 01:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Empire Of The Sun - DNA
Nie widzę związku między jednym i drugim. W jaki sposób DF miało ich przyćmić? Co mieli konkretnie przyćmić? Zresztą płyta tych drugich to też na dłuższą metę rodzaj muzycznej wydmuszki i po czasie wiele takich głosów można dostrzec w sieci czy prasie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.09.2013 01:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #5
RE: Empire Of The Sun - DNA
No tym, że grają podobną muzykę. Jedni się na drugich wzorują (może nieświadomie). Wydali plyty w tym samy czasie, "Get Lucky" przyćmiło "Alive", które pozostało niezauważone. Kolejne single obu tych grup są znacznie słabsze, z tym się zgadzam. Wiem, że to tylko gdybanie, ale ciekawi mnie, czy jeśli EOTS wydaliby ten swój krążek trochę wcześniej, to czy "Alive" byłoby większym hitem Icon_razz
07.09.2013 01:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: Empire Of The Sun - DNA
Podobną muzykę? Hmmm...chyba jednak nie Icon_wink

Empire nie miał takiego potencjału komercyjnego jak DF i niezależnie od daty wydania nie przyćmiłoby Daft Punk na żadnym polu. To zupełnie dwie różne bajki. Wystarczy wygooglować sobie kilka rzeczy Icon_wink Empire nawet w swoim popowym światku nie są predysponowani do osiągania jakichś wyższych celów, zresztą ich muzyka doskonale to pokazuje. Jest nawet słabsza niż nowa płyta DF, która dla wielu po czasie również okazuje się być wydmuszką. Gdyby właśnie muzycznie było dobrze, to o żadne przyćmiewanie nie trzeba byłoby się bać Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.09.2013 01:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #7
RE: Empire Of The Sun - DNA
saferłel napisał(a):chyba jednak nie
Wiadomo, że nie taką samą, ani nie identyczną, ale zbliżoną Icon_razz

saferłel napisał(a):Empire nawet w swoim popowym światku nie są predysponowani do osiągania jakichś wyższych celów
ejj, tutaj chyba nie masz racji. Sukces "We Are The People" był niezaprzeczalny. Daft Punk do czasów "Get Lucky" nie mieli żadnego większego przeboju...
07.09.2013 01:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 688
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #8
RE: Empire Of The Sun - DNA
Tomekk napisał(a):Daft Punk do czasów "Get Lucky" nie mieli żadnego większego przeboju...
"Around The World" i "One More Time" to były duże przeboje Tomku.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
07.09.2013 02:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: Empire Of The Sun - DNA
Tomekk napisał(a):Wiadomo, że nie taką samą, ani nie identyczną, ale zbliżoną Icon_razz
Jeśli napiszesz, że obie te ekipy grają elektroniczny pop, to wtedy się zgodzę, że są w jakiejś jednej podgrupie Icon_wink

Tomekk napisał(a):ejj, tutaj chyba nie masz racji. Sukces "We Are The People" był niezaprzeczalny. Daft Punk do czasów "Get Lucky" nie mieli żadnego większego przeboju...
Ja patrzę na to z innej perspektywy. Przecież wiesz. Ale i tak lata temu takie Empire byłoby artystą z rodzaju "one hit wonder", jeśli podążymy zgodnie z Twoim tokiem myślenia. Dzisiaj ten termin dzięki powszechności muzyki ma już bardzo wąskie znaczenie, więc oczywiście nie podpadają pod tego typu szufladki, ale jednak całościowo jest to ekipa raczej przeciętna. Nawet we własnej lidze nie biją się o żadne tytuły na końcoworocznych listach sprzedaży czy też tych tworzonych przez krytyków. Sytuacja DP jest inna, bo oni nie potrzebowali do szczęścia "Get Lucky". Tzn. mieli już ugruntowaną pozycję w branży, byli nieco zapomnianymi mistrzami swojego fachu. I nieprawdziwe jest stwierdzenie, że nie mieli przebojów (nie wszystko mierzy się liczbą sprzedanych płyt i pozycjami w top 3 konkretnych list). Z drugiej strony, ich ostatnie płyty przędły tak nieciekawie, że musieli chyba napisać hit z murzynem. I udało się. Dla mnie to bez znaczenia, bo na liście ich nie miałem i mieć nie będę.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.09.2013 02:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #10
RE: Empire Of The Sun - DNA
Szymek79 napisał(a):"Around The World" i "One More Time" to były duże przeboje Tomku.
ale w porównaniu do "Get Lucky" czy "We Are The People" niewiele zdziałały Icon_razz

saferłel napisał(a):Jeśli napiszesz, że obie te ekipy grają elektroniczny pop, to wtedy się zgodzę, że są w jakiejś jednej podgrupie
nie wiem czy to elektroniczny pop, na pewno obie mają związki z muzyką elektroniczą, disco no i może z tym popem.

saferłel napisał(a):Dla mnie to bez znaczenia, bo na liście ich nie miałem i mieć nie będę
no i to jest Twój błąd Icon_razz

saferłel napisał(a):Tzn. mieli już ugruntowaną pozycję w branży,
pozycję może i mieli, ale przeciętny słuchacz w ciągu ostatnich pięciu lat bardziej kojarzył EOTS niż Daft Punk. DP raczej byli poza mainstreamem i do niego weszli, natomiast z Empire of The Sun było odwrotnie.
07.09.2013 02:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: Empire Of The Sun - DNA
Tomekk napisał(a):pozycję może i mieli, ale przeciętny słuchacz w ciągu ostatnich pięciu lat bardziej kojarzył EOTS niż Daft Punk. DP raczej byli poza mainstreamem i do niego weszli, natomiast z Empire of The Sun było odwrotnie.

Przy tak dynamicznie zmieniającej się muzyce to oczywiste, że nowe pokolenie słuchaczy nie pamiętało DA, ale pisanie, że był to zespól poza mainstreamem jest błędem równie poważnym, jak mój brak "Get Lucky" na liście....a w sumie to większym Icon_smile Wystarczy, że poczytasz trochę w sieci na ten temat czy zajrzysz na wikipedie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.09.2013 02:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 688
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #12
RE: Empire Of The Sun - DNA
Tomekk napisał(a):ale w porównaniu do "Get Lucky" czy "We Are The People" niewiele zdziałały Icon_razz
muszę cię niestety zmartwić może rzeczywiści nie były to takie wielkie przeboje jak "Get Lucky" ale były na pewno wiekszymi przebojami niż "We Are The People", które poza Antypodami i krajami niemieckojęzycznymi nie zrobiło większej kariery.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
07.09.2013 02:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #13
RE: Empire Of The Sun - DNA
No ok, może macie rację Icon_razz
Chyba za bardzo odnosiłem się do sytuacji w naszym kraju, gdzie DP byli do tej pory anonimowi.
07.09.2013 02:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #14
RE: Empire Of The Sun - DNA
(07.09.2013 02:30 PM)Tomekk napisał(a):  w naszym kraju, gdzie DP byli do tej pory anonimowi.

Gdzie tam.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
07.09.2013 08:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #15
RE: Empire Of The Sun - DNA
Ale Tomekk cały czas mówi o głównym nurcie, weźcie to pod uwagę Icon_wink
07.09.2013 08:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #16
RE: Empire Of The Sun - DNA
No właśnie. Proszę czytać uważnie Icon_twisted
08.09.2013 07:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #17
RE: Empire Of The Sun - DNA
"One More Time" wieele razy słyszałem w Esce, poza tym było hitem na Hop Bęcu jeszcze w czasach RMF FM. "Around The World" też nieraz leciało w RMF Maxxx. Jeśli to nie jest "główny nurt" to... nie wiem co nim jest. Icon_wink Zaraz mi napiszecie że ATB czy Faithless to podziemie.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
08.09.2013 07:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 688
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #18
RE: Empire Of The Sun - DNA
Ponad milion sprzedanych kopii singla "One More Time" w UK to rzeczywiście poza głównym nurtem.Icon_lol

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
08.09.2013 07:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #19
RE: Empire Of The Sun - DNA
Ich Troje w Polsce sprzedawali ponad 1mln płyt, więc to nie argument Icon_razz
09.09.2013 04:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #20
RE: Empire Of The Sun - DNA
saferłel napisał(a):Nie widzę związku między jednym i drugim.
+1

Tomekk napisał(a):Kolejne single obu tych grup są znacznie słabsze, z tym się zgadzam
Są na tę samą modłę -- wcale nie ewidentnie słabsze, po prostu kolejne, drugie.

Tomekk napisał(a):Daft Punk do czasów "Get Lucky" nie mieli żadnego większego przeboju...
Icon_lol

Tomekk napisał(a):pozycję może i mieli, ale przeciętny słuchacz w ciągu ostatnich pięciu lat bardziej kojarzył EOTS niż Daft Punk
nie

Remo napisał(a):Ale Tomekk cały czas mówi o głównym nurcie, weźcie to pod uwagę
wiele razy trafiałem na "Around the World" czy "One More Time" w polskiej telewizji; zna to chyba każdy, kto ma więcej niż 12 lat

Tomekk napisał(a):Ich Troje w Polsce sprzedawali ponad 1mln płyt, więc to nie argument Icon_razz
jest zasadnicza różnica między Polską a UK, między singlem a płytą i wreszcie między Ich Troje a Daft Punk(!)

to co się dzieje w tym temacie przekracza moją zdolność rozumienia

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.09.2013 06:56 PM przez AKT!.)
09.09.2013 04:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Empire Of The Sun - Changes Szymek79 1 43 04.04.2024 05:21 PM
Ostatni post: kajman
  PNAU & Empire Of The Sun - AEIOU Szymek79 0 88 11.10.2023 11:48 PM
Ostatni post: Szymek79
  Big Thief - Vampire Empire Szymek79 2 278 21.07.2023 11:11 AM
Ostatni post: kajman
  Imogen Heap - Last Night Of An Empire youdah14me 0 299 13.12.2020 02:35 PM
Ostatni post: youdah14me
  MISSIO - Roman Empire Szymek79 0 626 30.10.2020 12:44 PM
Ostatni post: Szymek79
  Blanche - Empire Szymek79 3 482 16.02.2020 01:26 AM
Ostatni post: Szymek79
  Karin Park - Empire Rising Szymek79 0 513 10.01.2020 10:45 AM
Ostatni post: Szymek79
  Nazca Linez - Casablanca / Inland Empire prz_rulez 0 418 31.07.2019 04:05 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Empire Of The Sun - Chrysalis Szymek79 0 740 01.02.2019 12:48 PM
Ostatni post: Szymek79
  Empire Of The Sun - On Our Way Home EP Szymek79 8 2 415 22.01.2018 07:40 PM
Ostatni post: thestranglers

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości