Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Robimy smutną dyskotekę
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #21
RE: Robimy smutną dyskotekę
"Love Will Tear Us Apart" i "Sun" (ale może bardziej "Kaili") znalazłyby się pewnie i na mojej playliście w cyklu smutna dyskoteka

a Paweł w cytacie wcale niczego bezpośrednio nie wyjaśnił; jedynie odrobinę doprecyzował przy pomocy dwóch przykładów

natomiast No Doubt to jak dla mnie kolejna pomyłka w tym temacie

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
03.09.2013 10:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
RE: Robimy smutną dyskotekę
Dlaczego od razu pomyłka? Ludzie mogą odbierać różne rzeczy... różnie i nie widzę w tym nic złego.

Znaczy się, ja mniej więcej wiem, co Saf przez to rozumie, ale jednocześnie zaczyna mi się tworzyć w głowie alternatywna wizja smutnej dyskoteki. Spokojnie, Paweł wróci z koncertu, to nas zasypie linkami.

Póki co ode mnie:


(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.09.2013 09:25 AM przez prz_rulez.)
04.09.2013 09:25 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
albarn92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 458
Dołączył: Jun 2012
Post: #23
RE: Robimy smutną dyskotekę
Moim zdaniem kolejny niecelny strzał, prza chyba naprawdę łatwo zdołować Icon_lol skądinąd słodkie "ajaj" nie brzmi jak jęk zbolałej duszy Zosi Icon_wink Niemniej jednak dzięki prz_ za przypomnienie super kawałka, którego nie słuchałem od lat Icon_smile dawniej bardzo lubiłem Sophie, zdecydowanie trzeba odświeżyć znajomość Icon_smile

Aż dziwne że do tej pory nikt wywołał tej grupy.

Na smutnej imprezie podbiłoby parkiet:

To chyba nieoficjalny remix, ale miażdży łeb (i do tego to chyba najsmutniejszy utwór grupy Icon_smile

Ten na smutną party byłby za wesoły, ale byłby genialny na normalną imprezę. Muszę kiedyś zastosować, rewelacja! Icon_smile Icon_smile Icon_smile

04.09.2013 10:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #24
RE: Robimy smutną dyskotekę
Albarn podkradł mi pomysł. Ultravox i wogóle całe new romantic to kopalnia smutnie tanecznych piosenek. Z resztą to zależy, bo co jednego smuci innego wzrusza, a jeszcze innego cieszy Icon_biggrin

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
04.09.2013 10:43 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
albarn92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 458
Dołączył: Jun 2012
Post: #25
RE: Robimy smutną dyskotekę
dziobaseczek napisał(a):Albarn podkradł mi pomysł.
Icon_neutral ale to tak ogólnie napisałem, a ciągle czekamy na konkrety - przy jakich piosenkach mógłbyś zrealizować postulat z tytułu największego hitu Ultravox Icon_wink
04.09.2013 10:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #26
RE: Robimy smutną dyskotekę
to ja wkleję w końcu tę Charlottę




i jeszcze coś



— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.09.2013 11:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
RE: Robimy smutną dyskotekę
albarn92 napisał(a):prza chyba naprawdę łatwo zdołować
Icon_sad

Dobra, to teraz utwór, który rozrusza każdą dyskotekę, nie tylko smutną:



Że co, że tekst wesoły, że teledysk wesoły, że melodia wesoła? Nie dajcie się zwieść pozorom. Mam nadzieję, że nie zdradzę wielkiego sekretu, ale nawet Safer kiedyś powiedział, że to taki utwór, który wprawia w melancholię, gdy ktoś tego "beautiful life" nie ma [czy coś w ten deseń].
W każdym razie, mnie zawsze bierze przy tym melancholia. Zresztą, przy "All That She Wants" też.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.09.2013 11:32 AM przez prz_rulez.)
04.09.2013 11:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #28
RE: Robimy smutną dyskotekę
(04.09.2013 11:32 AM)prz_rulez napisał(a):  
albarn92 napisał(a):prza chyba naprawdę łatwo zdołować
Icon_sad
zdołowałeś prza!

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
04.09.2013 12:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #29
RE: Robimy smutną dyskotekę
nikczemniku!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.09.2013 01:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
albarn92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 458
Dołączył: Jun 2012
Post: #30
RE: Robimy smutną dyskotekę
Druga propozycja aaktta świetna, takich kawałków powinniśmy szukać. Szarlota wcale mnie nie smuci Icon_razz a tym bardziej Ace of Base, co wydaje mi się najdziwniejszą jak dotąd propozycją - idąc argumentacją prza, każdą piosenkę można uznać za smutną, jeśli, no nie wiem, przypomina mi utracone dzieciństwo, nieszczęśliwą miłość albo coś w tym guście. No ale niech będzie, każdego smuci co innego. Mnie jako dzieciaka w depresję wpędzała Hey Jude.
furbul napisał(a):zdołowałeś prza!
nawet nie chciałem Icon_lol
04.09.2013 01:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #31
RE: Robimy smutną dyskotekę
a mi się wydaje, że Maus jest weselszy od Charlotty, ratują go te zimne coldwave'owe synthy
Charlotta może nie jest melancholijna, ale jest przede wszystkim kompletnie rozstrojona, jest drętwa, rozkładająca się gdzieś od środka, zaburzona i wywołuje właśnie uczucie takiego niepokoju, jakiejś antyharmonii

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.09.2013 01:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
RE: Robimy smutną dyskotekę
albarn92 napisał(a):nawet nie chciałem Icon_lol
Nie no, po prostu przypadkowo Furbul trafił w sedno.

Co do Ace Of Base - spójrzcie sobie na tekst.

Hmm, może czas trochę rozruszać tę smutną dyskotekę:



...I tak się zastanawiam nad Nicolą Roberts - Disco, Blisters and A Comedown, ale nie jestem pewien.

No i oczywiście:


(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.09.2013 05:48 PM przez prz_rulez.)
04.09.2013 05:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #33
RE: Robimy smutną dyskotekę
prz_rulez napisał(a):Co do Ace Of Base - spójrzcie sobie na tekst.
furbul napisał(a):Na dyskotece nie ma czasu na zadumy. Nie ma postojów na parkiecie!
albarn92 napisał(a):Na dyskotece nikt nie słucha tekstów!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.09.2013 06:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
RE: Robimy smutną dyskotekę
Okej, to teraz wyraźnie widać różnice w percepcji. Mój koncept polegał na tym, że mamy utwór z wesołą melodią, głupi ludzie tańczą, nie będąc świadomi tego [albo udając,, że nie są świadomi], że uprawiają niejako chocholi taniec.

Off-top: chyba do końca życia pamiętam, jak na pewnej dyskotece szkolnej byłemk świadkiem tego, jak ludzie szaleńczo bawili się do "W życiu piękne są tylko chwile".
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.09.2013 06:12 PM przez prz_rulez.)
04.09.2013 06:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #35
RE: Robimy smutną dyskotekę
No tak, widzę że wątek rozrósł się w krótkim czasie, więc już prawdziwym faux pas będzie w nim nie zaistnieć. Poza tym sympatia do Piotrka sprawia że mimo pewnej awersji z dzieciństwa do słowa "dyskoteka" i ja dołożę swoje, w końcu to smutna dyskoteka więc jest i sacrum i profanum, i wilk syty i owca cała Icon_wink
Zacznę od tego że już sam pomysł tłumnego uczestnictwa w sformalizowanym przedsięwzięciu jakim jest dyskoteka odstraszał mnie od lat dziecinnych. Sformatowane zasoby dj'skie i skonformizowany ruch osób tańczących przywołuje dziś zupełnie słusznie i u mnie konotacje z tańcem chochoła. Swoją drogą to ciekawe jak łatwo właśnie na dyskotece nasi krajanie poddają się ogólnie panującemu trendowi, starając się wręcz na siłę przypasować w utarty kanon.
Dla mnie jako zażartego wroga wszelkich schematów, póz i "jedynie słusznych" rozwiązań prawdziwą męką było dopasowanie się raz do ruchu scenicznego a dwa do ogólnie panującego poczucia (nie)wymuszonej radości i wykonywania niezliczonej ilości bezmyślnych ruchów. I tu dochodzimy do meritum, do próby odpowiedzi czym dla mnie byłaby w obliczu tego owa "smutna dyskoteka". Już przymiot ją określający sugeruje że wpływa ona na nasze odczucia, może i uczucia, na pewno powoduje że świadomie ją przeżywamy, bo czy można być nieświadomie smutnym? Skoro każdy inaczej przeżywa to wypada obowiązek dostosowania się do ogółu. I to już mi się bardzo podoba. Więc teraz uchyla nam się okienko z naszym subiektywnym podejściem do rzeczy. Nikt już nie będzie wymagał jednej konkretnej pozy. Chcesz zamartwiać się przy "Beautiful Life" Ace of Base, proszę. Chcesz wyszaleć się się przy "Hello" Lionela Richie, też miło. Ważne by tylko muzyka wpływała na Ciebie.
Długą przemowę zakończę moim wspomnieniem ze "smutnej" dyskoteki. Był przełom lat 80. i 90. kiedy świadomy z nieuchronności czasu nie znałem jeszcze znaczenia tych słów:
I know you'll never stay the same.
In time, most of us lose it.

Tak, nie tylko wspomnienia z przeszłości zdecydowały, że listę moich wymarzonych utworów tanecznych otwiera to nagranie:


04.09.2013 07:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
albarn92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 458
Dołączył: Jun 2012
Post: #36
RE: Robimy smutną dyskotekę
prz_rulez napisał(a):Hmm, może czas trochę rozruszać tę smutną dyskotekę:
Wreszcie jakieś propozycje do rzeczy; ta Gaga się nadaje, jest jakiś mrok w tym; LDR to może niezły trop, ale może np. Dark Paradise byłoby lepsze?
prz_rulez napisał(a):Off-top: chyba do końca życia pamiętam, jak na pewnej dyskotece szkolnej byłemk świadkiem tego, jak ludzie szaleńczo bawili się do "W życiu piękne są tylko chwile".
Ja byłem na imprezie gdzie się bawiono na Show Must Go On i co Ty na to? Icon_cool
thestranglers napisał(a):Tak, nie tylko wspomnienia z przeszłości zdecydowały, że listę moich wymarzonych utworów tanecznych otwiera to nagranie:
dla mnie za mało mroczne, ale piosenka fajna Icon_smile za to teledysk - jeden z najgorszych jakie widziałem Icon_lol
04.09.2013 07:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
RE: Robimy smutną dyskotekę
"Dark Paradise" nie ma tak osławionego [już] remiksu Icon_lol
Hmm, Nicola Roberts naprawdę mi pasuje, albo ze wspomnianym "Disco..." albo z "Gladiator". Z tym, że tu znowu brzmienie będzie raczej wesołe.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.09.2013 08:00 PM przez prz_rulez.)
04.09.2013 07:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
albarn92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 458
Dołączył: Jun 2012
Post: #38
RE: Robimy smutną dyskotekę
Słucham sobie ostatnio starych dobrych kawałków tej zacnej grupy, i stwierdziłem, że ten numer świetnie się nadaje na smutne dicho, i nie tylko tytułem. Tekst też nie należy do jakichś wesołkowatych, ale ten refren zawsze pobrzmiewał mi taką pewną melancholią... Co myślicie?

15.09.2013 10:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
RE: Robimy smutną dyskotekę


Wiem, dla was pewnie zbyt wesołe, ale...
Jak dla mnie jest w tym coś melancholijnego.
01.11.2016 01:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
RE: Robimy smutną dyskotekę
Myślę, że ten utwór, w tej wersji, powinien się tu pojawić.
04.11.2019 12:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości