Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 856 - 05.08.2007
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
stavanger napisał(a):
ku3a napisał(a):11. NN. 09. Somewhere Over The Rainbow - Katie Melua & Eva Cassidy
Uważam to za raczej przeciętne nagranie, zdecydowanie najsłabsze jakie dotąd słyszałem w wykonaniu Katie. :roll:
No ja słyszałem kilka słabszych, ale ogólnie uważam, że akurat w coverach nie wypada najlepiej. O ile dobrze kojarzę to nie podobała mi się ani w Lucy In The Sky With Diamonds ani w Blowin' In The Wind a i w Just Like Heaven mnie nie zachwyciło...
No i się narobiło. Bo Blues In The Night też jest coverem, a to jedno z moich ulubionych nagrań.
06.08.2007 12:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
Yacy napisał(a):
kajman napisał(a):DFla mnie jedynym bodźcem jest to, czy piosenka mi się podoba czy nie. A to, kto ją puścił i w jakich okolicznościach, nie ma wplywu na jej miejsce.
Ale to przecież oczywiste że gdyby na zakończenie wybrał utwór Gosi Andrzejewicz czy Piaska, to by się u mnie nie znalazł. Chodzi mi raczej o bodźce dodatkowe...
Akurat na mnie bodźce dodatkowe mają minimalny wpływ. Do tego mam sztywne reguły rządzące listą.
06.08.2007 12:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
ku3a napisał(a):kurde, denerwuje mnie, ze nie ma szybkiego cytowania jak chce odpowiedziec na posty ktore sa na stronie wczesniejszej niz ostatnia Icon_confused2
kajman napisał(a):No cóż, Goodbye to całkiem dobra piosenka, ale jak dla mnie bez rewelacji.
a mi sie ogromnie podoba. Nawet w normalnych okolicznosciach bardzo by mi sie spodobala, a kontekst w jakim ja uslyszalem tylko spotegowal wrazenie.
kajman napisał(a):A co do Maniców, to byłbym jednak za utrzymaniem się obecnej tendencji, bo boję się zajrzeć do lodówki.
u mnie w domu to dopiero moglbys sie bac Icon_mrgreen .
za to u Ciebie pewnie na najwyzszych polkach same narzedzia, w koncu tyle tygodni na szczycie Icon_wink2
W ogóle z tą pierwszą stroną jest kłopot.
Piosenka Richiego faktycznie może bardzo się podobać, ale Richie nigdy mi specjalnie nie leżał z wyjątkiem All night long.
Zmusiłeś mnie do sięgnięcia po słownik, bo do tej pory nie wiedziałem co znaczy Tool.
06.08.2007 01:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
ku3a napisał(a):
kajman napisał(a):DFla mnie jedynym bodźcem jest to, czy piosenka mi się podoba czy nie. A to, kto ją puścił i w jakich okolicznościach, nie ma wplywu na jej miejsce.
oczywiscie, ze najwazniejsze jest to czy sie podoba. Ale u mnie osobiscie na ten fakt ma wiele czynnikow. Okolicznosci w jakich piosenke uslyszalem, to z czym mi sie ona kojarzy, to o czym mysle gdy ja slysze i jakie oraz jak silne wzbudza we mnie uczucia - to wszystko ma wplyw na to jak bardzo mi sie podoba. Nie zawsze wszystko mozna oceniac tylko rozumem...
Muzykę w ogóle trudno ocenić czystym rozumem. Najważniejsze są odczucia, ale one u mnie są one uzależnione przede wszystkim od samej muzyki. Okoliczności, wspomnienia itp. mają wpływ na sympatię do utworu, ale na ocenę praktycznie minimalny.
06.08.2007 01:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
ku3a napisał(a):
stavanger napisał(a):Uważam to za raczej przeciętne nagranie, zdecydowanie najsłabsze jakie dotąd słyszałem w wykonaniu Katie.
a mi najmniej podoba sie... "Nine Million Bicycles" Icon_cool2 . Juz nawet "It's Only Pain" darze wieksza sympatia, choc i tak nie moge powiedziec, zebym to jakos specjalnie lubil.
No cóż, a dla mnie One million bicycles jest dla mnie numerem 1 i potwierdzeniem rozwoju po znakomitej pierwszej płycie. Natomiast It's only pain, chociaż całkiem sympatycznej jest po prostu pomyłką, a może tylko ukłonem artyzmu w stronę komercji.
06.08.2007 01:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
osz w mordę, czyżbyś lubił MSP tak jak ja Evanescence :?: Icon_exclaim no tak...lionel prawie na szczycie, tego sie mozna bylo spodziewac... a ogolnie niezly zestaw tylko nie wiem co to to to robi na 29.
09.08.2007 04:03 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
prz_rulez napisał(a):osz w mordę, czyżbyś lubił MSP tak jak ja Evanescence
nigdy nie nalezeli do moich ulubionych zespolow. Najprawdopodobniej nie zalapaliby sie do piecdziesiatki moich ulubionych zespolow, gdybym zrobil takie zestawienie. Po prostu ta plyta tak ogromnie mi sie podoba. Do tego roku w mojej dziesiatce byly tylko 2 ich piosenki, a w tym roku juz 5!
09.08.2007 10:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
No cóż. Spodziewałem się wysokiego debiutu piosenki "Goodbye"

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
09.08.2007 03:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
Ale ciekawa dyskusja tu rozgorzała ^^^^^^ Dodam, że moje życie w ostatnim czasie też w dużej mierze kręciło się wokół Lp3. I choć jak wiecie, wiele złych słów napisałem o ostatnim półroczu listy to jednak była częścią mojego życia. Dlatego rozumiem tych, dla których może była jeszcze ważniejsza niż dla mnie. I nie dziwi mnie, że pojawia się na tak wysokim miejscu piosenka, którą Niedźwiedź pożegnał się z nami (miejmy nadzieję, że na krótko). A o to, że dużo piosenek na liście mi się zwyczajnie nie podobało nigdy do niego pretensji nie miałem. Kończę wątek, bo nadal trudno mi o tym pisać.

A teraz kilka słów o liście. Icon_smile2
Mimo, że Maniacy gromadnie spadają to jednak liczę, że w następnym notowaniu, chociaż część z nich się pozbiera. Poza Lionelem debiutuje także Tori, która i mnie bardzo się podoba. Na pewno bardziej niż "Big Wheel", więc niedługo także i u mnie zagości na liście. Wraca także, co cieszy, Katie z Evą. Icon_smile2
Spadku Arcade Fire można było się spodziewać, choć dwóch jednocześnie to już trudniej.
Czekam na następną "prostującą" listę. Icon_wink2 Choć nie mówię, że ta jest zła. Icon_smile2
09.08.2007 10:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
Nowości super chociaż Lionel chyba nieco za wysoko chociaż w porównaniu z przeciętnym Mansonem wolałbym Lionela na 1-szym. Lista bardzo udana jednak wciąż Manic Street Preachers przytłaczają :roll:

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
12.08.2007 07:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości