Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
23 notowanie z 07.06.2008
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
abd3mz napisał(a):1. Zwracam i bardzo mnie to rozbawiło. Icon_biggrin3
kajman napisał(a):Tydzień temu debiut i już spada. Nim u mnie wejdzie do top50, to już będę musiał wyrzucać.
2. A u Ciebie to może tak nie ma? Icon_razz
kajman napisał(a):Teraz dałeś mi szansę na debiut. Tylko pytanie, czy ją wykorzystam.
3. Bardzo jestem ciekawy jak poradzi sobie Twój i mój numer 2 Knopflera i przypuszczam, że Mark też byłby gdyby tylko wiedział o Twojej liście. Icon_wink2
kajman napisał(a):Tytuł wyjątkowo zniechęcający, ale skoro jest na 2 listach, to może za tydzień się skuszę.
4. Już wiem, że ode mnie w tym tygodniu wsparcia nie dostaniesz. A co Cię tak zniechęciło? Pas? Icon_lol
5. A może Ty chcesz wytypować moje nowości? Icon_biggrin3 Jeszcze nie wiem czy będzie 5 czy 6, ale jeśli wyrazisz gotowość to się zdecyduję i podpowiem. Icon_smile2
1. Ja dzisiaj mam dziwne skojarzenia. Te było najgorsze. A do tego przypomniał mi się genialny dowcip, ale na tym forum chyba go nie opowiem, bo podejrzewam, że niektórzy mogą być zbyt wrażliwi.
2. Tak, tylko od ruchów na mojej liście nie zależy sytuacja na twojej, a Wicek Wersal tak.
3. To może nie proponuj mu tego w tym tygodniu.
4. Ja do pasów jestem przyzwyczajony, bo jestem stara brydżysta. Ale ogólnie biorąc uważam, że muzyka francuska, a szczególnie śpiewana w narodowym języku jest fatalna i trudno mnie namówić na poznawanie czegoś nowego.
5. Typowanie nowości u Ciebie jest samobójstwem. Może się okazać, że wszystkie pochodzą z jednej płyty, z której znam np. 2 utwory, ale akurat na tej płycie zajęły miejsce 6 i 8. Na upartego można typować płyty, z których nowości mogą pochodzić. U mnie jest o tyle łatwiej, że wybór utworów jest mocno ograniczony, a do tego daję trochę konkretnych wskazówek, chociaż czasem lekko zafałszowanych. Teraz będę miał 4, a o 3 z nich pisałem. Icon_wink2
12.06.2008 12:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #22
 
1. Oj kajman, kajman. Icon_wink2
2. Do trzydziestki jeszcze daleko. Icon_wink2
3. Mam nadzieję, że chociaż do 50-tki wejdzie...
4. Dlatego napisałem, że będą podpowiedzi jeśli wyrazisz chęć Icon_wink2 :
a) płytę znam od kilku dobrych tygodni i nawet jeden utwór dawno był u mnie na liście. Nie wiem dlaczego bez większych sukcesów. Słuchałem jej w poprzednim tygodniu. Utwór jest u Ciebie na liście.
b) tę płytę też znam od dłuższego czasu, inny utwór z tej płyty był u mnie bardzo nisko i bardzo krótko. Jest u Ciebie na liście.
c) utwór znam od kilku tygodni, płytę przesłuchałem dwa dni temu. Inny utwór z tej płyty jest u Ciebie na liście, ale mój też u kogoś jest.
d) utwór jest u Ciebie, poznałem w tym tygodniu, a poprzednio myślałem, że nie spełnia moich zasad.
e) artysta już kiedyś był u mnie na liście i odniósł spory sukces. Podoba Ci się singiel z nowej płyty.
Jeśli coś z tego zrozumiałeś to się cieszę. Icon_smile2
12.06.2008 08:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
i znowu musze zacząć tak samo - no co narobił?! takie spadki "Bog zaplac", "Hydro", "Czarnych", "mpa" i "Krystiana"?? Icon_frown
super, ze "Chromole" tak ladnie zadebiutowaly Icon_smile2. trzymam kciuki za dalsze dobre wyniki.
a juz myslalem, ze na 48. jest Jane's Addiction Icon_lol . to bym sie zdziwil.
12.06.2008 12:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #24
 
ku3a napisał(a):i znowu musze zacząć tak samo - no co narobił?! takie spadki "Bog zaplac", "Hydro", "Czarnych", "mpa" i "Krystiana"?? Icon_frown
Dlaczego "Krystiana"?
Dziwnie się czuję, że muszę się tłumaczyć ze spadków Lao. Icon_wink2 Ale "some things must spaść" [cytat by Niedźwiedź & abd3mz]. Icon_wink2
ku3a napisał(a):super, ze "Chromole" tak ladnie zadebiutowaly Icon_smile2 . trzymam kciuki za dalsze dobre wyniki.
Jeśli dobrym wynikiem jest utrzymanie pozycji to na to się zapowiada. Icon_wink2
ku3a napisał(a):a juz myslalem, ze na 48. jest Jane's Addiction Icon_lol . to bym sie zdziwil.
A co to za Jane, bo szczerze mówiąc nie słyszałem. [Co w moim przypadku wcale nie jest trudne.]
12.06.2008 02:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
abd3mz napisał(a):Dlaczego "Krystiana"?
o 5 oczek to nie tak źle jak w pozostalych przypadkach, ale i tak raczej nie ma sie z czego cieszyc...
abd3mz napisał(a):Jeśli dobrym wynikiem jest utrzymanie pozycji to na to się zapowiada.
myslalem o czyms wiecej Icon_smile2.
abd3mz napisał(a):A co to za Jane, bo szczerze mówiąc nie słyszałem
http://en.wikipedia.org/wiki/Jane's_Addiction (cos mi sie nie chce podlinkowac jak uzywam znacznika url)
12.06.2008 04:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #26
 
Wiem, że mogę sobie sprawdzić ale bardziej chodziło mi o to dlaczego Ci się kojarzy. Icon_smile2 Lubisz? Byli u Ciebie na liście?
ku3a napisał(a):o 5 oczek to nie tak źle jak w pozostalych przypadkach, ale i tak raczej nie ma sie z czego cieszyc...
Nie no wiem, że ubolewasz nad spadkiem "Do syna Józefa Cieślaka", ale ja tam słyszę "Chrystian". Icon_wink2 [I chyba nawet tak jest w książeczce.]
12.06.2008 04:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #27
 
Ja się na Twojej liście niestety nie odnajduję muzycznie. Najbliżej mi chyba do debiutującego na #44 Michaela Macdonalda, ale to chyba też nie do końca to Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.06.2008 04:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #28
 
Niedawno się zastanawiałem kto z nas pierwszy to napiszę. Icon_wink2 Chyba czego innego szukamy w muzyce. Zresztą nie jesteś jakimś wyjątkiem, bo ja różnie się z większością swoich rówieśników. Icon_smile2 [Zresztą nie tylko.]
12.06.2008 06:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
abd3mz napisał(a):Niedawno się zastanawiałem kto z nas pierwszy to napiszę. Icon_wink2 Chyba czego innego szukamy w muzyce. Zresztą nie jesteś jakimś wyjątkiem, bo ja różnie się z większością swoich rówieśników. Icon_smile2 [Zresztą nie tylko.]
Mam dziwne wrażenie, że tutaj najbliżej Ci do takiego zasuszonego dziadka jak ja.
Oj, sorry, mam już taką sklerozę, że zapomniałem, że mam tylko 8 lat.
12.06.2008 09:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #30
 
abd3mz napisał(a):Zresztą nie jesteś jakimś wyjątkiem, bo ja różnie się z większością swoich rówieśników. Icon_smile2 [Zresztą nie tylko.]
Ja mimo wszystko raczej też Icon_mrgreen
Ale to raczej przeciwległy biegun mimo wszystko Icon_wink2 Ja jestem jednak soulo-jazzo-rock&rollowo-country, a przynajmniej to to czego zwykle szukam w muzyce i co mi się podoba Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.06.2008 11:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #31
 
kajman napisał(a):Mam dziwne wrażenie, że tutaj najbliżej Ci do takiego zasuszonego dziadka jak ja.
Przecież Ty masz..
kajman napisał(a):Oj, sorry, mam już taką sklerozę, że zapomniałem, że mam tylko 8 lat.
... no właśnie.
aaktt napisał(a):Ja mimo wszystko raczej też Icon_mrgreen
Fakt. Spojrzałem przed chwilą na Twoją listę i moi rówieśnicy zarówno z Twojej jak i mojej listy znają dwóch, trzech artystów.
12.06.2008 11:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
aaktt napisał(a):Ja jestem jednak soulo-jazzo-rock&rollowo-country, a przynajmniej to to czego zwykle szukam w muzyce i co mi się podoba Icon_biggrin3
Może rock&rollowo-country, ale soulo-jazzowy to jakoś nie mogę dostrzec. Twoja lista wydaje mi się szczególnie od jazzu wyjątkowo odległa.
12.06.2008 11:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 883
Dołączył: Aug 2007
Post: #33
 
kajman napisał(a):Mam dziwne wrażenie, że tutaj najbliżej Ci do takiego zasuszonego dziadka jak ja.
Oj, sorry, mam już taką sklerozę, że zapomniałem, że mam tylko 8 lat.
Icon_lol Icon_lol Icon_lol
kajmanie, zafundowałes mi poprawę humoru na koniec dnia Icon_wink2 . fenks! Icon_smile2
13.06.2008 12:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #34
 
kajman napisał(a):
aaktt napisał(a):Ja jestem jednak soulo-jazzo-rock&rollowo-country, a przynajmniej to to czego zwykle szukam w muzyce i co mi się podoba Icon_biggrin3
Może rock&rollowo-country, ale soulo-jazzowy to jakoś nie mogę dostrzec. Twoja lista wydaje mi się szczególnie od jazzu wyjątkowo odległa.
Bo soul i jazz, to raczej jeśli chodzi o muzyczne archiwa Icon_wink2 Ostatnio bardzo mało ciekawych rzeczy słyszę w tym tonie niestety Icon_frown

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.06.2008 12:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #35
 
A Pospieszalscy, Melody Gardot, Stacey Kent, Michael McDonald czy Queen Latifah? Z tych co przychodzą mi na szybko w kręgu tych stylistyk.
13.06.2008 08:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
abd3mz napisał(a):Wiem, że mogę sobie sprawdzić ale bardziej chodziło mi o to dlaczego Ci się kojarzy. Icon_smile2
po prostu patrzylem na liste, zobaczylem J(cośtam) Addiction i w pierwszym ulamku sekundy myslalem, ze to Jane's Addiction Icon_smile2
abd3mz napisał(a):Nie no wiem, że ubolewasz nad spadkiem "Do syna Józefa Cieślaka", ale ja tam słyszę "Chrystian". Icon_wink2 [I chyba nawet tak jest w książeczce.]
moze, ja tam do ksiazeczek rzadko zagladam Icon_razz.
obydwa mi ładnie pasują i dobrze brzmią Icon_smile2.
13.06.2008 10:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Jopkolog Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 979
Dołączył: Sep 2007
Post: #37
 
Obydwie najlepsze piosenki Andzi z płyty ID w ścisłej czołówce! Pogratulować, pogratulować!!! Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen
13.06.2008 10:48 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #38
 
Jopkolog napisał(a):Obydwie najlepsze piosenki Andzi z płyty ID w ścisłej czołówce! Pogratulować, pogratulować!!! Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen
Gratulacje należą się Ani. Icon_smile2

To co kajmanie chcesz spróbować odgadnąć moje nowości? Icon_smile2 Notowanie dziś wieczorem albo jutro w godzinach przedpołudniowych. Icon_wink2
13.06.2008 01:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
 
aaktt napisał(a):Bo soul i jazz, to raczej jeśli chodzi o muzyczne archiwa Icon_wink2 Ostatnio bardzo mało ciekawych rzeczy słyszę w tym tonie niestety Icon_frown
Stacey Kent, Melody Gardot, Michaele: Bubble i McDonald, Kurt Elling, Paul Anka z tego, co przyszło mi w pierwszej chwili do głowy. Wszystko znakomite. A i w Polsce też by sporo ciekawego by się znalazło, ale Ty chyba nie przepadasz za polszczyzną.
13.06.2008 01:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
 
abd3mz napisał(a):A Pospieszalscy, Melody Gardot, Stacey Kent, Michael McDonald czy Queen Latifah? Z tych co przychodzą mi na szybko w kręgu tych stylistyk.
Nie doczytałem i sam wymieniłem. Icon_biggrin3 Z Polski to na pewno także Jopek, chociaż ona wyrasta ponad style. A QL zapomniałem i pewnie o wielu innych.
13.06.2008 01:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości