Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 351 (24.08.13)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: DLP - Notowanie 351 (24.08.13)
michal91d napisał(a):i Ty jesteś Gwiazdorem
Tak, tak, to już chyba będzie jakiś stały slogan w przypadku premier niektórych wykonawców na listach Icon_razz2 Teraz niech Gwiazdorami będą AM z nowym LP.

michal91d napisał(a):w sumie to mogłem się tego spodziewać.
Tak? Icon_wink

michal91d napisał(a):ale spadek White Lies..
Chrzanić pierwszy singiel. Jeszcze nie wiesz na co ich tu stać Icon_wink

michal91d napisał(a):za Blackfield muszę się w końcu wziąć, ale nie wiem czego się spodziewać...
Płyta jest niezła, lepsza od poprzedniej, ale nie ma startu do dwóch pierwszych. Najdłuższy kawałek z niej to właśnie "Jupiter" Icon_wink Reszta to trzy minuty góra, ale to raczej wystarczy, aby zespół przekazał wszystko, co ma do powiedzenia w tej popowej formule. Trochę zawiodły mnie numery z Brettem Andersonem (nie brzmi jak Brett!) i wokalistą Mercury Rev - koniec końców na singla nadaje się najbardziej ten z gościnnym udziałem głosu Anathemy. Jeden numer jest ostry (Porcupine Tree w pigułce), w jednym bawią się w ambientowe umca-umca (trochę przypomina mi Slowdive z bonusów do "Souvlaki"), a tak poza tym jest grzecznie i niezobowiązująco Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.08.2013 01:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #22
RE: DLP - Notowanie 351 (24.08.13)
michal91d napisał(a):(adik próbował)
Bzdury pleciesz, znowu Icon_razz2 Ponad 1/2 utworów ginie w otchłaniach plejlisty, a ten narzeka choć w poczekalni już są Icon_neutral
26.08.2013 02:36 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
albarn92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 458
Dołączył: Jun 2012
Post: #23
RE: DLP - Notowanie 351 (24.08.13)
saferłel napisał(a):01. 01. 06. She & Him - I've Got Your Number, Son
02. 08. 02. She & Him - Never Wanted Your Love
Szczerze powiem że przespałem premierę tej listy, a tu się dzieją jakieś nieprawdododobne historie. Icon_surprised

The Dismemberment Plan posłucham, chociaż wydaje mi się że kiedyś ich słuchałem i mi nie podeszło.
saferłel napisał(a):po piorących mózgi po lewicowemu Le Tigre
Icon_cool Le Tigre jest fajne, więc chyba się zapoznam z tą Julią. Ten utwór który masz na liście podoba mi się Icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.08.2013 02:43 PM przez albarn92.)
26.08.2013 02:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #24
RE: DLP - Notowanie 351 (24.08.13)
saferłel napisał(a):01. 01. 06. She & Him - I've Got Your Number, Son
02. 08. 02. She & Him - Never Wanted Your Love
Zaczynasz być przerażający z tą nagłą miłością do She & Him. Czyżbyś trafił przypadkiem po raz pierwszy na zdjęcie Zooey w sieci? Bo to by dużo wyjaśniało Icon_razz2
saferłel napisał(a):03. 02. 06. Depeche Mode - Should Be Higher
04. 04. 04. Pet Shop Boys - Love Is A Bourgeois Construct
Podbijam komentarze, według których te numery powinny tu miażdżyć konkurencję i ustanawiać rekordy. Ale wiem, wiem. Już pisałeś nieraz, że lista rządzi się swoimi prawami - które tylko ty rozumiesz Icon_smile
saferłel napisał(a):07. 09. 04. Arctic Monkeys - Why'd You Only Call Me When You're High?
Najlepszy ich numer od przesuwanych krzeseł.
saferłel napisał(a):11. 07. 08. Franz Ferdinand - Right Action
Doszło do pierwszego?
saferłel napisał(a):15. NE. 01. The Dismemberment Plan - Invisible
Słyszałem dwa nowe numery Dismembermentów. O ile pierwszy kompletnie po mnie spłynął, to ten jest już lepszy. Chociaż też niczego nie urywa. Będę słuchał i próbował coś z niego wycisnąć, ale nie wiem czy uda mu się wejść na listę.
saferłel napisał(a):30. 32. 03. Deerhunter - Dream Captain
Kilka dni temu też wybrałem to na singla Icon_wink
saferłel napisał(a):54. 44. 11. Pet Shop Boys - Vocal
Jaki jest peak tego nagrania?

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
26.08.2013 03:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
RE: DLP - Notowanie 351 (24.08.13)
aaktt napisał(a):nie wiem jak to skomentować -- ogarnij się i nie zachowuj jak nastoletnia księżniczka
To, że w obliczu śmierci jest to totalna pierdołka, nie znaczy, że w kategorii bardzo drobnych rzeczy nie jest to wkurzające.

Co do listy - przyznam, że jestem bardzo zaskoczony. Niespodziewani wykonawcy, zaskakujące utwory... Zdaje mi się, iż lista została odświeżona i przeżywa swój renesans. Moja zaś... Ale to temat na inną dyskusję.
26.08.2013 03:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: DLP - Notowanie 351 (24.08.13)
furbul napisał(a):Czyżbyś trafił przypadkiem po raz pierwszy na zdjęcie Zooey w sieci? Bo to by dużo wyjaśniało Icon_razz2
Hehe, nie Icon_wink Aczkolwiek już nadrobiłem wszystkie oficjalne sesje zdjęciowe i występy w programach telewizyjnych Icon_razz2

furbul napisał(a):Najlepszy ich numer od przesuwanych krzeseł.
Możliwe, ale nie wróżę mu aż takiej kariery.

furbul napisał(a):Doszło do pierwszego?
Tak.

furbul napisał(a):Jaki jest peak tego nagrania?
13. Ostatnio większość ich singli kończy na 13, tak się zabawnie składa.

furbul napisał(a):Ale wiem, wiem. Już pisałeś nieraz, że lista rządzi się swoimi prawami - które tylko ty rozumiesz Icon_smile
Ja zupełnie nie rozumiem Waszych komentarzy. Czemu zakładacie, że aktualne top 2 to według mnie gorsze piosenki od "Love" czy "Should" Icon_wink? - no takie można odnieść wrażenie, jak czytam te wszystki8e głosy oburzenia Icon_biggrin

prz_rulez napisał(a):To, że w obliczu śmierci jest to totalna pierdołka, nie znaczy, że w kategorii bardzo drobnych rzeczy nie jest to wkurzające.
Nikt Ci nie każe tutaj komentować, ani wylewać swoich żali.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.08.2013 04:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
RE: DLP - Notowanie 351 (24.08.13)
Nie każe, ale korzystam ze swojego prawa, dopóki jest to legalne.
26.08.2013 04:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kertoip Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 698
Dołączył: Apr 2009
Post: #28
RE: DLP - Notowanie 351 (24.08.13)
lol, DLP.
26.08.2013 06:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
albarn92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 458
Dołączył: Jun 2012
Post: #29
RE: DLP - Notowanie 351 (24.08.13)
Kertoip napisał(a):lol, DLP.
Lol, Kertoip tutaj? Icon_smile Może i bear zawita z braku innych miejsc efektywnej realizacji? Icon_wink
furbul napisał(a):Zaczynasz być przerażający z tą nagłą miłością do She & Him. Czyżbyś trafił przypadkiem po raz pierwszy na zdjęcie Zooey w sieci? Bo to by dużo wyjaśniało Icon_razz2
Ale Pawłowi się nie podoba Zooey, fenomen S&H na DLP nadal jest dla mnie zagadką Icon_lol
26.08.2013 08:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #30
RE: DLP - Notowanie 351 (24.08.13)
albarn92 napisał(a):Ale Pawłowi się nie podoba Zooey
Dlatego zakładam, że nigdy jej nie widział Icon_smile

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
26.08.2013 08:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
RE: DLP - Notowanie 351 (24.08.13)
albarn92 napisał(a):fenomen S&H na DLP nadal jest dla mnie zagadką Icon_lol
Podoba mi się. Ciężko, żeby było inaczej. Błędne wrażenie wynika z tego, że ja jakoś nie mam potrzeby podkreślania jej walorów fizycznych przy okazji każdego wątku związanego z grupą + zdarzyło mi się napisać kilka, nazwijmy to, krytycznych komentarzy pół-żartem pół-serio w jej kierunku, ale to tylko ze względu na zbytnie uprzedmiotowienie jej jako kobiety w szowinistycznym światku mycharts i sebastosa. Musiałem ją chronić w ten sposób Icon_lol A dzięki tej protekcji nasze relacje jeszcze bardziej się pogłębiły Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.08.2013 08:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
albarn92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 458
Dołączył: Jun 2012
Post: #32
RE: DLP - Notowanie 351 (24.08.13)
saferłel napisał(a):Ciężko, żeby było inaczej.
Znam takich którym się nie podoba, więc to nie takie oczywiste.
saferłel napisał(a):ja jakoś nie mam potrzeby podkreślania jej walorów fizycznych przy okazji każdego wątku związanego z grupą
My też nie mamy Icon_razz Znaczy tak mi się wydaje Icon_lol
saferłel napisał(a):zdarzyło mi się napisać kilka, nazwijmy to, krytycznych komentarzy pół-żartem pół-serio w jej kierunku
No ja pamiętam że kiedyś w moim listowym wątku napisałeś że wreszcie znalazłem jej jakieś ładne zdjęcie, albo coś w tym rodzaju. Icon_wink
saferłel napisał(a):uprzedmiotowienie jej jako kobiety w szowinistycznym światku mycharts i sebastosa
Feminista Icon_eek
Piszesz żartem, ale mam nadzieję że z naszych wypowiedzi o Zooey nie wyłania się jakieś uprzedmiotowienie... teraz się zacząłem o to martwic. Jeśli w jakimś moim poście uprzedmiotowię niechcący Zooey proszę mnie za to publicznie zganić Icon_razz
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.08.2013 08:41 PM przez albarn92.)
26.08.2013 08:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #33
RE: DLP - Notowanie 351 (24.08.13)
Ja tam kocham się w Zooey i otwarcie się do tego przyznaję Icon_lol
26.08.2013 08:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
RE: DLP - Notowanie 351 (24.08.13)
albarn92 napisał(a):Piszesz żartem, ale mam nadzieję że z naszych wypowiedzi o Zooey nie wyłania się jakieś uprzedmiotowienie... teraz się zacząłem o to martwic.
albarn92 napisał(a):Jeśli w jakimś moim poście uprzedmiotowię niechcący Zooey proszę mnie za to publicznie zganić Icon_razz
Daj spokój Icon_wink Przecież:
albarn92 napisał(a):Piszesz żartem

Ja, tak jak wspomniałem, nie jestem fanem tego duetu od pierwszej płyty. "Volume 1" zupełnie mi się nie spodobał w swoim prime time, dwójki w ogóle nie słuchałem (idąc niejako za ciosem), więc do She & Him byłem w jakimś stopniu uprzedzony. Ciężko pisać, że dorosłem do takiego grania, bo nie jest to jazz czy klasyka Icon_biggrin, ale może taki skrót myślowy byłby sensowny w tym przypadku. W sumie to nawet nie skrót myślowy - może faktycznie potrzebowałem latem posłuchać sobie wiązanki przebojów z lat 60. w takim frywolnym wydaniu. Inna sprawa, że trójka mimo wszystko wydaje mi się najlepszym LP w ich karierze i posiada największy potencjał przebojowości.

Kwestia wokalistki to rzecz odrębna. To miły dodatek, bardzo miły. Można sobie na YT dużo wywiadów, teledysków i "live'ów" obejrzeć i czas leci przez palce Icon_smile Ale, ale. Czytałem jeden wywiad, gdzie używała dużo słowa "fucking" i przyznała, że jest feministką Icon_razz2 Nie wiem czy to był żart, czy nie, ale po tym zdarzeniu na razie nie sięgnąłem do kolejnego artykuły na jej temat Icon_wink Może nie jest tak słodka i doskonała, jak myślimy Icon_razz2?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.08.2013 08:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
albarn92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 458
Dołączył: Jun 2012
Post: #35
RE: DLP - Notowanie 351 (24.08.13)
saferłel napisał(a):Daj spokój
No a ja myślisz że piszę poważnie? Icon_lol
saferłel napisał(a):trójka mimo wszystko wydaje mi się najlepszym LP w ich karierze
Zdecydowanie! Bez słabych punktów (no, może kower Blondie, chociaż mi się w sumie podoba Icon_wink
saferłel napisał(a):Może nie jest tak słodka i doskonała, jak myślimy
W "New Girl" postać Zooey moim zdaniem trochę kontrastuje z wyidealizowanym obrazem (przynajmniej moim Icon_lol
26.08.2013 08:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #36
RE: DLP - Notowanie 351 (24.08.13)
saferłel napisał(a):Może nie jest tak słodka i doskonała, jak myślimy ?
Bo tak serio to jest wamp i feministka, tylko w takiej słodkiej odsłonie. Mam taką samą na studiach Icon_biggrin
Pozory mylą

ale na dwójce mają świetne piosenki, przynajmniej dwie Icon_biggrin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.08.2013 09:00 PM przez Remo.)
26.08.2013 08:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
albarn92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 458
Dołączył: Jun 2012
Post: #37
RE: DLP - Notowanie 351 (24.08.13)
Remo napisał(a):Mam taką samą na studiach Icon_biggrin
A wygląda tak jak Zooey?
saferłel napisał(a):"fucking"
Zacząłem oglądać drugą serię serialu i tam nie było o niczym innym jak tylko o kontaktach seksualnych z przypadkowymi partnerami, że tak napiszę eufemistycznie. Nie zdzierżyłem Zooey w takich klimatach i już mam dość "New Girl".

Sorry Paweł, chyba zrujnowałem wątek tymi szowinistycznymi postami Icon_lol
26.08.2013 09:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #38
RE: DLP - Notowanie 351 (24.08.13)
albarn92 napisał(a):A wygląda tak jak Zooey?
Stylizuje się na taką, ale nie wygląda.
26.08.2013 09:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
RE: DLP - Notowanie 351 (24.08.13)
albarn92 napisał(a):No a ja myślisz że piszę poważnie?
A czemu mam nie myśleć, skoro sam sprowadziłeś wątek "na ziemię', pisząc o pewnych obawach względem swoich postów. Chyba, ze zastosowałeś potrójne dno Icon_razz2

albarn92 napisał(a):Bez słabych punktów
Dla mnie jest kilka słabszych piosenek, ale hity to balansują. Nie jest to idealny zespół, który mógłby wywrócić moje podsumowanie płyt - i pewnie nigdy nie będzie. Ale to dla mnie nie problem.

albarn92 napisał(a):W "New Girl"
To mam do obejrzenia, może jeszcze w te wakacje.

albarn92 napisał(a):Sorry Paweł, chyba zrujnowałem wątek tymi szowinistycznymi postami
I bardzo dobrze. Przecież forum jest od rozmawiania Icon_smile Ja tam swój wątek mam otwarty dla każdego tematu, no prawie każdego, bo niektóre marudzące posty można by usunąć Icon_wink

Remo napisał(a):Bo tak serio to jest wamp i feministka, tylko w takiej słodkiej odsłonie.
Takie są najgorsze czy najlepsze Icon_razz2? Sam nie wiem. Ale tak czy siak nie znoszę zideologizowanego feminizmu na poważnie. Straszny wybryk myśli ludzkiej Icon_sad Zoey na pewno jest taka pół-żartem pół-serio właśnie Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.08.2013 09:25 PM przez saferłel.)
26.08.2013 09:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #40
RE: DLP - Notowanie 351 (24.08.13)
saferłel napisał(a):Aczkolwiek już nadrobiłem wszystkie oficjalne sesje zdjęciowe i występy w programach telewizyjnych Icon_razz2
A "Saturday Night Live"? Icon_smile
saferłel napisał(a):13. Ostatnio większość ich singli kończy na 13, tak się zabawnie składa.
To straszne!
saferłel napisał(a):te wszystki8e głosy oburzenia Icon_biggrin
Oburzenia - nie, rozczarowania - tak.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
26.08.2013 10:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości