Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 79 (07.06.08)
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 396
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
aaktt napisał(a):Rozszerzenie listy to krok w dobrą stronę, tylko trzeba uważać, żeby nie przesadzić ^_^
Nie ma zagrożenia, bo w zestawie nie zauważyłem żadnych roślin Icon_wink2
09.06.2008 06:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
kajman napisał(a):49. Dodam, że to nagranie z płyty The Good, The Bad And The Queen (o ile się nie mylę).
To podobnie jak "Myslovitz" z płyty "Myslovitz" w wykonaniu Myslovitz. Znacie jakieś inne przykłady?
09.06.2008 06:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 396
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
abd3mz napisał(a):
saferłel napisał(a):Taka zmiana musiała nastąpić by dać szansę pokazania się większej części utworów. Jestem dumny, że swojej 60 ;] Wygląda równie ładnie jak 50 i zawiera równie dobre numery jak 50, więc czemu nie ;]
Czy ja wiem czy musiała... Też czasami myślę, żeby poszerzyć listę, ale chyba to za dużo pracy. Icon_razz
saferłel napisał(a):Nadal lider otrzymuje 50 pkt i tak schodzimy do miejsce 50. Kolejne 10 numerów dostaje tyle samo punktów co piosenka numer 50 - czyli 1 pkt.
Myślę, że to idealne rozwiązanie, bo zwiększenie punktacji od 60 do 1 byłoby zamachem na piosenki, które na liście swoje już wycierpiały. Z pewnością w takiej sytuacji cała czołówka topu wszechczasów byłaby pozbawiona piosene, które wypadły przez dzisiejszym notowaniem.
Według mnie nie jest to idealne rozwiązanie. Ja w ogóle nie przyznawałbym punktów ostatniej dziesiątce. Utwór sprzed kilkunastu tygodni stracił co najmniej kilka punktów przez brak tej dziesiątki.
Ja też myślałem, żeby poszerzyć swoją listę, bo u mnie to akutat nic trudnego. Ale wtedy te piosenki miałyby tylko miejsca bez ilości tygodni, a nowości... nie, chyba zrezygnuję, bo to byłoby jakieś szaleństwo.
A może dostawałyby po pół punkta lub 51 - 0,9... 59 - 0,1 a 60 - 0,05? Icon_lol
09.06.2008 06:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 396
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
saferłel napisał(a):1. Dla mnie GBQ to druga najlepsza płyta 21 wieku, więc rozumiesz....Oczywiście zastrzegam sobie, że dość słabo znam lata 00-06 jak na razie.
2. Gahan już pracuje od miesiąca z DM nad nowym krążkiem. W 2009, na początku będą już tego wyniki.
3. To chyba jasne, że to musi być bardzo dobry numer, przynajmniej na chwilę kiedy jest na liście, jest w swoim najlepszym okresie i jest w najwyższej formie chartowej, że tak napiszę Icon_smile Bad Blood w tej chwili ma powiedzmy 4/5. Oczywiście nie wypieram się tego, że na mojej liście był chociażby utwór Linkin Park - Shadow Of The Day, który z racji bytu na niej musiał mi się podobać, a teraz daję mu 2/5, może niżej. Z czasem można spojrzeć na piosenki, które przechodziły na liście bardziej obiektywnie przy zachowaniu całego subiektywizmu ;] W sumie to dobrze, że tak jest. Kiedyś będzie można przejrzeć te wszystkie notowanie i pomyśleć: Czego to ja do cholery słuchałem, o Boże!, Jak to mogło się tam pojawić Icon_smile
1. Nie wiem, jak w muzyce, ale poza nią 00 jest zalixczane jednak do XX wieku. Icon_confused
2. Myślę o tym z przerażeniem. Z poprzedniej płyty znam 4 utwory i ich oceny to 5, 3, 3, 1, 0 (w skali 10-stopniowej). Jeżeli kolejna płyta będzie podobna do poprzedniej, to znowu będą nas katować przez rok z górą utworami z płyty, a pewnie i u Niedźwiedzia też coś się załapie. Icon_evil
3. U mnie najgorszy utwór, który jest na liście ma 8 i może znalazłbym kilka utworów, które były ma mojej liście, które teraz mają tylko 7, ale o niższej nocie nie może być mowy. Jeżeli utwór mi się spodobał, to będzie mi się podobał zawsze.
P.S. Ta 5 to ocena 2 utworu na mojej liście wszechczasów DM (jeżeli nie liczyć jednego niepewnego).
09.06.2008 06:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 396
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
1981 napisał(a):
kajman napisał(a):49. Dodam, że to nagranie z płyty The Good, The Bad And The Queen (o ile się nie mylę).
To podobnie jak "Myslovitz" z płyty "Myslovitz" w wykonaniu Myslovitz. Znacie jakieś inne przykłady?
Pewnie znalazłoby się tego trochę, ale przy całym szacunku do Myslovitz to wygląda mniej efektownie ze względu na długość. Icon_wink2
09.06.2008 06:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #26
 
kajman - Ty czasami jesteś nie do wytrzymania! Icon_biggrin3
kajman napisał(a):36. 34. 02. Martina Topley Bird - Carnies
Jakoś mnie to nagranie nie zachwyciło. A co sądzisz o Poison? (o odpowiedź na to pytanie proszę także innych chętnych).
Słabo kojarzyłem, ale przed chwilą oba ściągnąłem. Dla mnie Poison jest dużo lepsze.
kajman napisał(a):Ja też myślałem, żeby poszerzyć swoją listę, bo u mnie to akutat nic trudnego.
Wydaje misie, że już rozgryzłem jak to szybciej robić. Icon_wink2
kajman napisał(a):2. Myślę o tym z przerażeniem. Z poprzedniej płyty znam 4 utwory i ich oceny to 5, 3, 3, 1, 0 (w skali 10-stopniowej). Jeżeli kolejna płyta będzie podobna do poprzedniej, to znowu będą nas katować przez rok z górą utworami z płyty, a pewnie i u Niedźwiedzia też coś się załapie. Icon_evil
A może pójdą śladami Klepsydry? Icon_wink2
kajman napisał(a):3. U mnie najgorszy utwór, który jest na liście ma 8 i może znalazłbym kilka utworów, które były ma mojej liście, które teraz mają tylko 7, ale o niższej nocie nie może być mowy. Jeżeli utwór mi się spodobał, to będzie mi się podobał zawsze.
Teraz to ja też tak mam, ale mówiłem o wczesnych etapie listy. A można gdzieś zobaczyć Twoje pierwsze notowania? Jeśli dobrze kojarzę to ogólnodostępne są od 31-ego.
09.06.2008 07:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
Utworu Poison jeszcze nie znam, ale zamierzam posłuchać cały album - wtedy wypowiem się.
Co do DM to ja się nie zgodzę. PTA to 4'5/5. Najlepszy album DM w 21 wieku (heh co prawda miał słabą konkurencje bo Excitera z 2001, ale zawsze ...)
Ogólnie DM oprócz wpadki z Exciterem (w sumie dobra płyta, ale przy innych pozycjach blado wypada) od 1985 roku nagrywają SAME ZNAKOMITE PŁYTY i dlatego są w top 3 moich artystów wszechczasów i pokłon im biję! A Co!.

Faktycznie, sądzę, że nie uda się nikomu znaleźć już tak imponującego zestawu jak 3x The Good The Bad And The Queen. Pod względem długości nazwy oczywiście Icon_biggrin

kajmanie, propo punktacji 0'5, 0'07, 0'00005...to ja może ją sobie zostawie do rozpatrzenia w dalekiej przyszłości Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.06.2008 07:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 396
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
abd3mz napisał(a):1. kajman - Ty czasami jesteś nie do wytrzymania! Icon_biggrin3
kajman napisał(a):36. 34. 02. Martina Topley Bird - Carnies
Jakoś mnie to nagranie nie zachwyciło. A co sądzisz o Poison? (o odpowiedź na to pytanie proszę także innych chętnych).
Słabo kojarzyłem, ale przed chwilą oba ściągnąłem. Dla mnie Poison jest dużo lepsze.
2. A można gdzieś zobaczyć Twoje pierwsze notowania? Jeśli dobrze kojarzę to ogólnodostępne są od 31-ego.
1. Nie zgadzam się z tą opinią. Ja czasem jestem do wytrzymania. Icon_wink2
36. Znalazł się chętny, o którym myślałem. Icon_biggrin3 A z opinią zgadzam się w zupełności.
2. Zobaczę, co da się zrobić, ale pewnie dopiero w wakacje i nie wiem, czy wszystkie uda mi się znaleźć. Ale na początku nie były ciekawe. Pierwsze dwa notowania to było Top10, od 3-12 Top30 (stąd kajman30), a dopiero w 13 notowaniu znalazły się pierwsze piosenki spoza zestawu do głosowania na LP3 i przez 2 notowania była 40, a potem już 50. Z tego co widzę na pewno mam notowania począwszy od 14, ale może gdzieś znajdę poprzednie. W każdym razie pierwszym liderem był Sting z Karamazovem.
09.06.2008 08:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #29
 
kajman napisał(a):1. Nie zgadzam się z tą opinią. Ja czasem jestem do wytrzymania. Icon_wink2
Icon_lol
kajman napisał(a):2. Zobaczę, co da się zrobić, ale pewnie dopiero w wakacje i nie wiem, czy wszystkie uda mi się znaleźć.
Z góry dziękuję.
kajman napisał(a):36. Znalazł się chętny, o którym myślałem. Icon_biggrin3 A z opinią zgadzam się w zupełności.
I jedno i drugie mnie nie dziwi. Icon_wink2 [Ciekawe czy na poważnie myśli o Twojej liście...]
09.06.2008 10:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 396
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
abd3mz napisał(a):
kajman napisał(a):36. Znalazł się chętny, o którym myślałem. Icon_biggrin3 A z opinią zgadzam się w zupełności.
I jedno i drugie mnie nie dziwi. Icon_wink2 [Ciekawe czy na poważnie myśli o Twojej liście...]
Na poważnie, ale jeżeli się cud nie zdarzy, to tym razem będzie poczekalnia (jest na pierwszym miejscu do kolejnego przesłuchania czyli ma szansę, ale jest daleko Icon_wink2 ).
09.06.2008 10:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #31
 
saferłel 26 maja u Ara napisał(a):Prawdziwa lista przebojów to właśnie top 50 Icon_wink
Prawdziwa lista, to top 100 Icon_biggrin3
10.06.2008 03:39 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
No dobra, dobra, koniec już z tą prawdziwą listą. Jest nią i top 50 i top 60 i 75 i 100 ;]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.06.2008 07:22 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #33
 
vingoe napisał(a):Prawdziwa lista, to top 100 Icon_biggrin3
Prawdziwa lista to lista tadzia3. Icon_lol

EDIT:
kajman napisał(a):Na poważnie, ale jeżeli się cud nie zdarzy, to tym razem będzie poczekalnia (jest na pierwszym miejscu do kolejnego przesłuchania czyli ma szansę, ale jest daleko Icon_wink2 ).
Niestety... A zresztą zajrzyj do vingoe.
10.06.2008 09:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
rozszerzenia listy wlasciwie mozna sie bylo spodziewac. skoro bylo Ci ciasno z tym co miales, to trzeba bylo troche poluzowac kolnierzyk Icon_wink2.

mozna sie bylo domyslic, ze na pierwszym w plytach bedzie jeden z Twoim zdaniem dziesieciu najlepszych zespolow swiata. za tydzien juz tego nie bedzie w dziesiatce?...
Coldplaya ja wciaz nie sluchalem, choc sciagnalem na poczatku tygodnia. przeciwnik bardzo powazny i trudny do pokonania - Euro Icon_mrgreen. przez to plyt slucham w calosci wlasciwie tylko w drodze do pracy i z powrotem, a w domu pojedynczych piosenek w przerwie meczów i przerwie pomiedzy jednym a drugim Icon_razz. ciekawe jak to wplynie na nastepne notowanie.

wow, Nick Cave znowu na pierwszym. znakomicie sobie radzi! u mnie byl juz o malutki krok od wejscia. moze juz za tydzien sie uda.
"Viva La Vida" mocno spada z podium. nie powiem, zebym jakos specjalnie narzekal Icon_razz.
wow, "Czarne kowboje"! Icon_biggrin3 szkoda, ze odbilo sie to na "Hydro", ale moze jeszcze kryzys zostanie powstrzymany.
no i wylecialo "Saw Something". i jak z tym "A Little Lie"? bedziesz probowac?
12.06.2008 03:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
Po co chcesz bym zdradzał niespodzianki Icon_razz2 I co ja mam teraz odpowiedzieć na pytanie odnośnie A Little Lie - kłamać czy zdradzać Icon_biggrin?
W sumie to jak sam widzisz GBQ z nowym numerem po ponad roku od premiery płyty się pojawią więc wiele Gahan jeszcze może wejść - tak jakoś spróbowałem ominąć twoje pytanie Icon_biggrin
Na pytanie odnośnie płyt odpowiem: Pewnie nie. Czy to, że to płyta znakomita zobowiązuje ją do ciągłego okupowania 1 miejsca? W przypadku listy płyt jak wiesz: Nie! Tu są trochę inne zasady i kryteria...

U mnie też Euro wygrywa z muzyką. Wracam ze szkoły, to mam 2 godzinki wolnego i mecze od 17:30 do 23:00 nie schodzę z TV Icon_biggrin Nawet ostatnio na dwór nie wychodziłem Icon_biggrin, ale to już wyjątkowo bo przez ostatnie 3 dni pierniczy mi się internet i jest dostępny 3 godziny dziennie około w różnych jego momentach:/, więc naprawdę muszę odrobić netowe zaległości. Teraz pisze odp. na twój koment korzystając z ''dobrego czasu''. Oby już się wszystko uspokoiło :/

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.06.2008 06:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Jopkolog Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 979
Dołączył: Sep 2007
Post: #36
 
No pięknie! Gratuluję rozszerzenia! Niedawno wykonałem podobny ruch, czyli 30+30 i jestem z tego bardzo zadowolony, choć to i tak momentami za mało Icon_mrgreen

Cieszę się z dobrych notowań grupy Big Day. Właśnie zapoznałem się z płytką w całości. Jest taka, jakiej oczekiwałem...

Pozdrawiam!
13.06.2008 10:33 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości