Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 79 (07.06.08)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 79 (07.06.08)
Pomimo, że jubileusz dość wątpliwy - 79 wydanie listy - postanowiłem właśnie w tym momencie rozszerzyć swoją listę. Planowałem kilka opcji np. 66 czy 75 (jak w UK) pozycji. Stanęło jednak na top 60. Dwie trzydziestki. Żadnych chyba dziwactw w tej liczbie nie ma.
Od razu zaznaczam, że zniknęło ta ostatnia piątka, która postowałem zwykle po top 50. W zamian za to jest 10 nowych pozycji, które są integralną częścią listy i nie są w żadnym wypadku żadną poczekalnią czy strefą spadkową.
Punktacji nie zmieniłem. Nadal lider otrzymuje 50 pkt i tak schodzimy do miejsce 50. Kolejne 10 numerów dostaje tyle samo punktów co piosenka numer 50 - czyli 1 pkt.
Myślę, że to idealne rozwiązanie, bo zwiększenie punktacji od 60 do 1 byłoby zamachem na piosenki, które na liście swoje już wycierpiały. Z pewnością w takiej sytuacji cała czołówka topu wszechczasów byłaby pozbawiona piosene, które wypadły przez dzisiejszym notowaniem. Po za tym na liście żadnych większych zmian nie ma. Chciałem coś graficznego zmienić, ale w końcu zostało tak jak jest. Płyty bez zmian. Top 10.

Nie było innej możliwości jak Radiohead z ich DVD na pierwszym miejscu. Mimo początkowych problemem tym albumem i wizycie ponownej w sklepie w celu wymiany płytki wszystko dobrze się skończyło i mogłem delektować się teledyskami jednego z 10 najlepszych zespołów świata.
Cranberries zacząłem słuchać przedwczoraj. To w ramach przypominania sobie dawno już ocenionych płyt, dodania teraz odpowiednich tagów i ewentualnej zmiany oceny. I pierwszy album wydaję się mi być najlepszym. 4'5. Fantastyczny, choć znany przede wszystkim z dwóch singli (Linger, Dreams) - potencjał ma o wiele większy. Szkoda, że teraz nikt nie gra w taki sposób jak ten zespół Icon_sad
Coldplay jeszcze nie ocenione, ale dużo słuchałem, więc na to 4 miejsce zasłużyli, za tydzień być może pojawią się jeszcze raz.
Ladytron - dawno nie słyszałem tak świetnej electropopowej płyty. Od razu sięgnąłem po całą dyskografię i efektów można się spodziewać za tydzień.
Miałem ochotę na melodię, to sięgnąłem po zbiór Number One grupy The Beatles. W pewnym sensie to the best, ale nie zawiera wszystkiego co najlepsze, tylko piosenki, które doszły do szczytu list w US lub UK. Nie ma kilku podstawowych numerów jak np. Strawberry Fields Forever. Bog Day okazał się miłym pop-rockowym albumem z kilkoma singlowymi wymiataczami (Jedyny Słodki Problem, Dusza Iskier, Czasami mam do ciebie), ale ogólnie poziom średni. Na końcu zestawu black metalowy Darkthrone z ich klasycznym albumem z 94. To taki eksperyment był, chciałem zobaczyć czy klasyka gatunku, które nie trawię do mnie przemówi. 2 dostał, ale mocną 2 - naprawdę to dobry wynik w tym wypadku ;]

Notowanie płyt:

01 - Radiohead - The Best Of [DVD] (2008)
02 - The Cranberries - Everybody Else Is Doing It, So Why Can't We? (1993)
03 - The Cranberries - No Need To Argue (1994)
04 - Coldplay - Viva La Vida And Death And All His Friends (2008)
05 - Ladytron - Velicofero (2008)
06 - The Dandy Warhols - Earth To The Dandy Warhols (2008)
07 - The Beatles - 1 (2000)
08 - Def Leppard - Songs From the Sparkle Lounge (2008)
09 - Big Day - Prawie proste piosenki (2008)
10 - Darkthrone - Transilvanian Hunger (1994)


Notowanie:

01. 01. 06. Nick Cave & The Bad Seeds - More News From Nowhere
02. 06. 09. Interpol - Pioneer To The Falls
03. 02. 06. Coldplay - Violet Hill
04. 08. 05. dEUS - Slow
[05. 05. 08. Goldfrapp - Happiness
06. 09. 05. The Jesus And Mary Chain - All Things Must Pass
07. 07. 10. Portishead - Machine Gun
08. 03. 05. Coldplay - Viva La Vida
09. 04. 06. R.E.M. - Hollow Man
10. 10. 04. The Cure - The Only One

11. NE. 01. Roisin Murphy - Movie Star
12. 21. 02. Renton - Walk Aside
13. 13. 07. Nine Inch Nails - Discipline
14. 17. 07. Guillemots - Get Over It
15. 12. 10. dEUS - The Architect
16. NE. 01. Blackfield - Where Is My Love?
17. 20. 04. The Last Shadow Puppets - The Age Of The Understatement
18. 18. 03. Death Cub For The Cutie - I Will Possess Your Heart
19. 22. 07. The Wombats - Backfire In The Disco
20. 11. 08. The Racounteurs - Salute Your Solution

21. 14. 12. Radiohead - Nude
22. 19. 04. Big Day - Jedyny Słodki Problem
23. 23. 06. Foo Fighters - Cheer Up Boys (Your Makeup Is Running)
24. 15. 09. Elbow - Grounds For Divorce
25. 16. 10. Lao Che - Hydropiekłowstąpienie
26. 25. 06. The Subways - Girls & Boys
27. NE. 01. Ladytron - Ghosts
28. 24. 08. Steve Lukather - Tell Me What You Want From Me
29. NE. 01. Lao Che - Czarne Kowboje
30. 30. 14. Carla Bruni - Autumn

31. 31. 03. M83 - Graveyard Girl
32. 33. 03. Organizm - Głowa
33. 26. 05. Muzyka Końca Lata - Chłopaki
34. 27. 09. Jarvis Cocker - Heavy Weather
35. 29. 15. PJ Harvey - The Devil
36. 34. 02. Martina Topley Bird - Carnies
37. 32. 13. Rufus Wainwright - Between My Legs
38. 38. 02. Guillemots - Falling Out Of Reach
39. 35. 13. Roisin Murphy - You Know Me Better
40. 43. 02. Hey - W Imieniu Dam (Live)

41. 36. 09. Rush - The Way The Wind Blows
42. 28. 11. Eric Avery & Shirley Manson - Maybe
43. 42. 03. Hercules And Love Affair - Blind
44. 39. 15. Lao Che - Drogi Panie
45. 46. 02. Gavin Rossdale - Love Remains The Same
46. 37. 14. The Futureheads - The Beginning Of The Twist
47. 40. 04. Pudelsi - Dziewczyny Z Podwórka, Chłopaki Z Mojej Ulicy
48. NE. 01. Elbow - An Audience With The Pope
49. NE. 01. The Good, The Bad And The Queen - The Good, The Bad And The Queen

50. 44. 12. Porcupine Tree - Normal

51. 47. 03. Stare Dobre Małżeństwo - Jednoczas
52. 45. 07. Satellite Party - Only Love Let's Celebrate
53. 49. 17. The Kills - U.R.A Fever
54. NE. 01. Morrissey - All You Need Is Me
55. 41. 11. Travis - Big Chair
56. 50. 11. The Kooks - Always Where I Need To Be
57. 48. 07. British Sea Power - No Lucifer
58. 51. 08. The Kills - Cheap And Cheerful
59. 55. 08. The Charlatans - You Cross My Path
60. 54. 10. Supergrass - Bad Blood


Z listy wypadły:

z 52 - Blonde Redhead - Spring And By Summer Fall - po 14 tyg.
z 53 - David Gahan - Saw Something - po 12 tyg.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.06.2008 11:29 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #2
 
saferłel 26 maja u Ara napisał(a):Prawdziwa lista przebojów to właśnie top 50 Icon_wink
Icon_lol
saferłel napisał(a):Na końcu zestawu black metalowy Darkthrone z ich klasycznym albumem z 94. To taki eksperyment był, chciałem zobaczyć czy klasyka gatunku, które nie trawię do mnie przemówi. 2 dostał, ale mocną 2 - naprawdę to dobry wynik w tym wypadku ;]
Przesłuchałeś w tym tygodniu tylko 10 płyt czy inne były jeszcze gorsze?
saferłel napisał(a):29. NE. 01. Lao Che - Czarne Kowboje
Rekompensata za spadek drugiego Lao. Icon_wink2
saferłel napisał(a):16. NE. 01. Blackfield - Where Is My Love?
Nie wspomniałeś o tym w komentarzu. Icon_wink2 Hmm... Może jednak przesłucham płytę.
saferłel napisał(a):49. NE. 01. The Good, The Bad And The Queen - The Good, The Bad And The Queen
Zabawnie wygląda. Icon_razz
saferłel napisał(a):51. 47. 03. Stare Dobre Małżeństwo - Jednoczas
Buuuu....
07.06.2008 12:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Widocznie moja lista już nie jest prawdziwa Icon_wink. Żartuję. Taka zmiana musiała nastąpić by dać szansę pokazania się większej części utworów. Jestem dumny, że swojej 60 ;] Wygląda równie ładnie jak 50 i zawiera równie dobre numery jak 50, więc czemu nie ;]

W tym tyg. przesłuchałem jeszcze chociażby kilka płyt blackmetalowych, ale doszedłem do wniosku, że ten gatunek to służyć może jedynie do wyrównywania proporcji między oceniami pozytywnymi a negatywnymi na RYM Icon_wink W tym tyg. przesłuchałem oczywiście więcej płyt.

Bo nie napisałem komentarza do listy utworów tylko do listy płyt, dlatego o Blackfield nie ma słowa Icon_smile Ale jak chcesz wiedzieć to już były u mnie ich 3 numery i teraz po pewnej przerwie postuję tu kolejny, chyba najbardziej nośny i melodyjny, ale jakże piękny Where Is My Love?

GBQ też pojawia się po dłuuugiej przerwie, bardzo długiej, ale to niesamowity kawałek, więcej może napiszę w przyszłym notowaniu o nim.

Moja lista się wydłuża i robi się mam nadzieję mniej przewidywalna dzięki temu Icon_razz2, więc nie narzekaj bo Jednoczas może zupełnie wypaść za tydzień, albo iść w górę znów ;]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.06.2008 12:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #4
 
Jestem z Ciebie dumny Icon_mrgreen
Rozszerzenie listy to krok w dobrą stronę, tylko trzeba uważać, żeby nie przesadzić ^_^

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.06.2008 03:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #5
 
saferłel napisał(a):08. 03. 05. Coldplay - Viva La Vida
U mnie na tej samej pozycji Icon_smile2
saferłel napisał(a):11. NE. 01. Roisin Murphy - Movie Star
Jutro zaczynam dzień od Overpowered Icon_exclaim
saferłel napisał(a):27. NE. 01. Ladytron - Ghosts
Na mojej liście to nagranie kariery nie zrobiło, zobaczymy co u Ciebie wskóra :roll:
saferłel napisał(a):49. NE. 01. The Good, The Bad And The Queen - The Good, The Bad And The Queen
Niespodzianka! Chyba nie możesz doczekac się ich nowej płyty :roll:
saferłel napisał(a):z 53 - David Gahan - Saw Something - po 12 tyg.
Czas na nowego singla z Kingdom. Czy ktoś wie jaki to będzie utwór?

[Obrazek: kleschko.png]
08.06.2008 12:47 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #6
 
Podoba mi , naprawde . Ponownie niesamowity wysyp nowości. Icon_biggrin3 z których najbardziej mi sie podobaja dwie najwyzsze. przyznam ze Czarne Kowboje mnie nie zachwycają, zreszta jak prawie cała płyta Lao.
No i wreszcie jest utwór który za tydzien pojawi sie u mnie (a drugi ma ogromne szanse) , a u Ciebie są w TOP 10 Icon_wink2 Pozdrawiam.
08.06.2008 10:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #7
 
saferłel napisał(a):Widocznie moja lista już nie jest prawdziwa Icon_wink.
Wpadłeś w swoje sidła. Icon_wink2
saferłel napisał(a):Taka zmiana musiała nastąpić by dać szansę pokazania się większej części utworów. Jestem dumny, że swojej 60 ;] Wygląda równie ładnie jak 50 i zawiera równie dobre numery jak 50, więc czemu nie ;]
Czy ja wiem czy musiała... Też czasami myślę, żeby poszerzyć listę, ale chyba to za dużo pracy. Icon_razz
saferłel napisał(a):Nadal lider otrzymuje 50 pkt i tak schodzimy do miejsce 50. Kolejne 10 numerów dostaje tyle samo punktów co piosenka numer 50 - czyli 1 pkt.
Myślę, że to idealne rozwiązanie, bo zwiększenie punktacji od 60 do 1 byłoby zamachem na piosenki, które na liście swoje już wycierpiały. Z pewnością w takiej sytuacji cała czołówka topu wszechczasów byłaby pozbawiona piosene, które wypadły przez dzisiejszym notowaniem.
Według mnie nie jest to idealne rozwiązanie. Ja w ogóle nie przyznawałbym punktów ostatniej dziesiątce. Utwór sprzed kilkunastu tygodni stracił co najmniej kilka punktów przez brak tej dziesiątki.
saferłel napisał(a):Moja lista się wydłuża i robi się mam nadzieję mniej przewidywalna dzięki temu Icon_razz2, więc nie narzekaj bo Jednoczas może zupełnie wypaść za tydzień, albo iść w górę znów ;]
Zobaczymy. Icon_wink2

BTW - jaką ocenę wystawiłbyś ostatniemu utworowi na liście?
08.06.2008 11:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
kleshko napisał(a):Jutro zaczynam dzień od Overpowered
Doskonała decyzja. Da ci powera na cały dzisiejszy dzień. Płyta pop 2007 roku Icon_smile
kleshko napisał(a):Niespodzianka! Chyba nie możesz doczekac się ich nowej płyty :roll:
Oczywiście. Dla mnie GBQ to druga najlepsza płyta 21 wieku, więc rozumiesz....Oczywiście zastrzegam sobie, że dość słabo znam lata 00-06 jak na razie.
kleshko napisał(a):Czas na nowego singla z Kingdom. Czy ktoś wie jaki to będzie utwór?
Czas może i nastał, ale nie sądzę by coś jeszcze wyszło jako singiel z płyty. Gahan już pracuje od miesiąca z DM nad nowym krążkiem. W 2009, na początku będą już tego wyniki. Jednak to, że nie będzie singla nie znaczy, że nie pojawi się u mnie coś z Hourglass.
abd3mz napisał(a):Też czasami myślę, żeby poszerzyć listę, ale chyba to za dużo pracy.

Nie wiem w jaki sposób ty tworzysz listę, ale dla mnie to jakieś maxymalnie dwie minuty pracy więcej ;] Zero problemów.
abd3mz napisał(a):Ja w ogóle nie przyznawałbym punktów ostatniej dziesiątce. Utwór sprzed kilkunastu tygodni stracił co najmniej kilka punktów przez brak tej dziesiątki.
Idealne, idealne Icon_smile Nie dając punktów byłoby to trochę bez sensu. Równie dobrze to może być poczekalnia, a to integralna część listy, mimo, że ostatnie miejsca. Tak jak pisałem: bez punktów źle, od 60 do 1 punkta też źle, więc zdecydowałem się na takie rozwiązanie. I sądzę, że oczywiście teoretycznie promuje to utwory które pojawią się na liście po 79 notowaniu, ale ogólnie mogą zarobić na tym do kilku punktów tylko. O żadnym większym wypaczeniu nie ma mowy. W tamtym roku na koniec podsumowania zdarzały się sytuację, że przewaga jednego kawałka nad innym wynosiła 1,2,3 punkty i tak będzie zawsze. Wcale nie będę cierpieć jeśli jakiś utwór wyprzedzi inny dzięki temu, że lista była w danym okresie powiększona i zarobił te 3,4 punkty dzięki miejscom 51-60 plus kolejne 3,4 za to że posiedział tam kilka tyg. Wszystko niesie za sobą pewne konsekwencje. Najważniejsze jest to, że utwór który posiedzi 5 tyg na pierwszym miejscu nie zdobędzie 300 pkt teraz, tylko tak jak zwykle 250 - to by było wypaczenie poważne....
abd3mz napisał(a):jaką ocenę wystawiłbyś ostatniemu utworowi na liście?
A ty na swojej ostatniemu ile byś dał Icon_razz2
To chyba jasne, że to musi być bardzo dobry numer, przynajmniej na chwilę kiedy jest na liście, jest w swoim najlepszym okresie i jest w najwyższej formie chartowej, że tak napiszę Icon_smile Bad Blood w tej chwili ma powiedzmy 4/5. Oczywiście nie wypieram się tego, że na mojej liście był chociażby utwór Linkin Park - Shadow Of The Day, który z racji bytu na niej musiał mi się podobać, a teraz daję mu 2/5, może niżej. Z czasem można spojrzeć na piosenki, które przechodziły na liście bardziej obiektywnie przy zachowaniu całego subiektywizmu ;] W sumie to dobrze, że tak jest. Kiedyś będzie można przejrzeć te wszystkie notowanie i pomyśleć: Czego to ja do cholery słuchałem, o Boże!, Jak to mogło się tam pojawić Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.06.2008 12:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #9
 
saferłel napisał(a):Nie wiem w jaki sposób ty tworzysz listę, ale dla mnie to jakieś maxymalnie dwie minuty pracy więcej ;] Zero problemów.
No to szybciej niż ja. Icon_wink2 Chociaż ja jeśli już to myślałem o setce.
saferłel napisał(a):A ty na swojej ostatniemu ile byś dał Icon_razz2
Mniej więcej tyle ile Ty. Icon_wink2
saferłel napisał(a):Z czasem można spojrzeć na piosenki, które przechodziły na liście bardziej obiektywnie przy zachowaniu całego subiektywizmu ;
Rewelacyjne zdanie! Icon_lol
saferłel napisał(a):Kiedyś będzie można przejrzeć te wszystkie notowanie i pomyśleć: Czego to ja do cholery słuchałem, o Boże!, Jak to mogło się tam pojawić Icon_smile
Ja już tak mam z kilkoma utworami z pierwszych notowań... Ale wtedy znałem dużo mniej muzyki...
08.06.2008 12:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Aro napisał(a):. Ponownie niesamowity wysyp nowości. Icon_biggrin3 z których najbardziej mi sie podobaja dwie najwyzsze. .
Ciekawe. Przyznam, że nie spodziewałem się, że taki rockman jak ty lubi Roisin Murphy Icon_biggrin...ale i o mnie można by tak powiedzieć heh ;P

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.06.2008 12:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Heh i co nie jest to zabawne uczucie Icon_razz2 Ja do dziś nie rozumiem jak MIKA mógł u mnie dojść do 21 miejsca Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.06.2008 12:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #12
 
Nie no, aż takiego koszmaru to u mnie nie było! Icon_lol [najsłabszy utwór, który u mnie był oceniam na około 6/10]
08.06.2008 12:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Wiesz co! To ty się lepiej nie wypowiadaj Icon_razz2 6/10 to jest hmmm 3/5 = niezłe. A taki Linkin Park to teraz brzmi dla mnie na 1'5 = słabiutkie. Icon_smile

PS - Ja bym chętnie widział twoją listę w takim stanie w jakim teraz jest. To oczywiście moje zdanie. Przyznam, że 100 to już naprawdę zbyt duża liczba i trochę za duży napływ muzyki do oglądania i....chyba też słuchania dla tego co tworzy listę. W dodatku nie dając punktów tym numerom czułbym, że to taka poczekalnia. W dodatku jak coś jest na 87,97, 100 miejscu to jakoś tak mało entuzjastycznie inni na pewno do tego podchodzą gdy komentują i patrzą na chart...Inny szkopuł to to, że ja tyle piosenek nie znam Icon_razz2 tzn. nie znam jednocześnie by umieścić na liście taką liczbę ;]
Chętnie przekonam się czy ty twoją 100 kiedyś wprowadzisz w życie i jak to by wyglądało.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.06.2008 12:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #14
 
saferłel napisał(a):6/10 to jest hmmm 3/5 = niezłe.
Ale ja mówiłem tylko o 30-tce. Icon_wink2 W 50-tce miałem gorsze utwory. Icon_wink2
saferłel napisał(a):W dodatku nie dając punktów tym numerom czułbym, że to taka poczekalnia.
Teraz u mnie punktuje tylko 30 utworów. Icon_wink2
saferłel napisał(a):Przyznam, że 100 to już naprawdę zbyt duża liczba i trochę za duży napływ muzyki do oglądania i....chyba też słuchania dla tego co tworzy listę. W dodatku jak coś jest na 87,97, 100 miejscu to jakoś tak mało entuzjastycznie inni na pewno do tego podchodzą gdy komentują i patrzą na chart...Inny szkopuł to to, że ja tyle piosenek nie znam Icon_razz2 tzn. nie znam jednocześnie by umieścić na liście taką liczbę ;]
Do oglądania pewnie tak, a do słuchania nie. Spokojnie mógłbym ułożyć 70-tkę bez "straty jakości", a setkę z niewielką stratą. Tylko wtedy nie byłoby/byłoby dużo mniej zaskakujących nowości i powrotów znikąd.
08.06.2008 03:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Ale u ciebie właśnie 30 uznajesz za główną część listy, a ja nie dzielę nic Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.06.2008 05:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #16
 
saferłel napisał(a):Ciekawe. Przyznam, że nie spodziewałem się, że taki rockman jak ty lubi Roisin Murphy Icon_biggrin...ale i o mnie można by tak powiedzieć heh ;P
Jak sie jest slepy jak kret, to tak czasami jest. Icon_wink2 Oczywiscie że chodziło mi o swietny moim zdaniem Ladytron. Muzyka elektroniczna czy dobry pop to jest to czego i ja czasami słucham. Dobre powiedzenie ma na ten temat p.u.r.h : "Nie samym łomotem człowiek zyje" Icon_mrgreen
A jesli idzie o Roisin Murphy nigdy nie słyszałem i nie bedę okreslał czy jest to g... czy inny koszmar. Nie znam nie oceniam. A gdy nawet zdarza mi sie zobaczyc jakis beznadziejny kawałek którego nie cierpię , staram się pomijać ten fakt. Icon_smile2
08.06.2008 07:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
;] Żałuj. Ladytron bardzo fajny, a Roisin gra w sumie podobą muzykę jak oni. Bardziej melodyjną chyba i tak jak już napisałem w temacie listy kleshka, nagrała płytę pop ubiegłego roku 4'5/5. Kocham ją Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.06.2008 08:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
saferłel napisał(a):To taki eksperyment był, chciałem zobaczyć czy klasyka gatunku, które nie trawię do mnie przemówi. 2 dostał, ale mocną 2 - naprawdę to dobry wynik w tym wypadku ;]
Uwielbiam Twoje komentarze Icon_lol
A już myślałem, że wejdzie u Ciebie Klotz... Icon_mrgreen
09.06.2008 07:07 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 722
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
Re: DLP - Notowanie 79 (07.06.08)
Czołowa siódemka ani mnie grzębi ani zieje.
08. 03. 05. Coldplay - Viva La Vida
A to z kolei cieszy - myślę o kierunku i tempie.
10. 10. 04. The Cure - The Only One
Była chwila, kiedy myślałem, że i u mnie zawalczy, ale niestety... Ala jak dla mni9e jak na Cure to rewelacja.
16. NE. 01. Blackfield - Where Is My Love?
Nie przekonało mnie, chociaż jest niezłe.
21. 14. 12. Radiohead - Nude
To mi się bardzo nie podoba. Dobrze, jak musi, to niech spada, ale czemu w takim tempie?
25. 16. 10. Lao Che - Hydropiekłowstąpienie
29. NE. 01. Lao Che - Czarne Kowboje
W tej parce wszystko jest tak, jak powinno być. Może za tydzień już będzie inna kolejnośc?
30. 30. 14. Carla Bruni - Autumn
Tydzień dobroci dla wielkich gadów trwa. Może wrzucę drugą listę jako pyton (bo kto pyton nie błondzin), to wtedy piosenka awansuje. Icon_lol
36. 34. 02. Martina Topley Bird - Carnies
Jakoś mnie to nagranie nie zachwyciło. A co sądzisz o Poison? (o odpowiedź na to pytanie proszę także innych chętnych).
40. 43. 02. Hey - W Imieniu Dam (Live)
A ja nie dam w imieniu.
09.06.2008 05:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 722
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
abd3mz napisał(a):
saferłel napisał(a):16. NE. 01. Blackfield - Where Is My Love?
Nie wspomniałeś o tym w komentarzu. Icon_wink2 Hmm... Może jednak przesłucham płytę.
saferłel napisał(a):49. NE. 01. The Good, The Bad And The Queen - The Good, The Bad And The Queen
Zabawnie wygląda. Icon_razz
16. Ja tam bym nie polecał.
49. Dodam, że to nagranie z płyty The Good, The Bad And The Queen (o ile się nie mylę).
09.06.2008 06:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości