Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czego teraz słuchacie?
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #101
RE: Czego teraz słuchacie?
No niestety. Indila nie zdziałała w tym roku tego, czego można się było spodziewać po tym nagłym wyskoku. Choć i tak, jak na dzisiejsze standardy...
19.10.2014 08:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #102
RE: Czego teraz słuchacie?
wracając do przełomu lat 80. i 90. w polskiej muzyce...

ten Delator świetny, fajny klimat dodaje ten chórek pani... nazwę kojarzę, ale myślę że na liście (albo wokół jej) krążył jeszcze inny ich kawałek
mam dla Was pewnie znany ale zacny numer, "Kochaj, nie zabijaj" - kawał historii: http://www.youtube.com/watch?v=2MSaK6O1aYY

nie znalazłem niestety nigdzie utworu "Postwar Lullaby" zespołu The Friends of Doctor Caba Icon_sad
19.10.2014 10:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #103
RE: Czego teraz słuchacie?
Buzu Squat - Przebudzenie http://www.youtube.com/watch?v=zYMHFSc7Tsg
Buzu Squat - Kocie sprawy http://www.youtube.com/watch?v=ioGopMBhu1Y
Mancu - Wyprawy http://www.youtube.com/watch?v=B61K_4yU1pY
Mancu - Zawsze inny http://www.youtube.com/watch?v=v5xO1bbMINg
polecam jeszcze Antosh ‎– What Fuels Your Fire? i proszę o link Icon_sad
19.10.2014 11:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #104
RE: Czego teraz słuchacie?
prz_rulez napisał(a):Ale Rojek to Rojek, Rojek jest tam za nazwisko. No i nie powiedziałbym, że to popik jednak.
Biznes muzyczny tak działa od lat. Nazwisko jest warte więcej niż sama muzyka. Ale w tym przypadku nie widzę problemu, bo muzyka jest bardzo udana. Nie jest to może bardzo oczywisty pop, ale bezwzględnie pop. Gdyby inne stacje grały rzeczy na jakimś poziomie, to nie miałbyś żadnych obiekcji. A mogłyby grać chociażby ten numer, choćby ze względu na edmowe wstawki.

thestranglers napisał(a):a największa dla Was plama na pierwszym?
Ja szczerze mówiąc, nigdy nie śledziłem LP3 pod tym kątem. Nawet jeśli słucham, rzadko kiedy do samego końca, bo górne rejony od lat są raczej nudne. Najbardziej zawsze lubiłem poczekalnię.

prz_rulez napisał(a):To co powiesz o "Ja wiedziałem, że tak będzie"? Icon_wink
A to było na LP3?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.10.2014 11:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #105
RE: Czego teraz słuchacie?
AKT! napisał(a):A to było na LP3?
ba, i to na pierwszym nie raz...

pamiętam też NKOTB na pierwszym Icon_smile
19.10.2014 11:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #106
RE: Czego teraz słuchacie?
thestranglers napisał(a):ba, i to na pierwszym nie raz...
[Obrazek: stretcher.gif]

Andrus przy tym to mistrzostwo świata.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.10.2014 11:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #107
RE: Czego teraz słuchacie?
no jeśli przyjąć że na listę mogą wchodzić gagi kabaretowe to się przełknie... a pamiętacie tak bez sprawdzania który NKOTB był na szczycie? Icon_lol
19.10.2014 11:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #108
RE: Czego teraz słuchacie?
podejrzewam, że mogło mnie wtedy nie być na świecie, więc nie Icon_razz2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.10.2014 12:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #109
RE: Czego teraz słuchacie?
"If You Go Away" chyba Icon_smile
słyszałem kiedyś w jakimś podsumowaniu ListyIcon_wink
20.10.2014 12:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #110
RE: Czego teraz słuchacie?
racja Tomkku, wolę jednak ich Tonight i oczywiście Step By Step
20.10.2014 03:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #111
RE: Czego teraz słuchacie?
"If You Go Away" kojarzy mi się tylko z Brelem Icon_eek2
w każdym razie jednak byłem na świecie
ja od nich lubię całkiem "You Got It (The Right Stuff)"

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.10.2014 06:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #112
RE: Czego teraz słuchacie?
Oszalałem na punkcie Moniki BorysIcon_exclaimIcon_eekIcon_eekIcon_eek
http://chomikuj.pl/mariuszschulzch.mario...na+i+Groch

I w ogóle okazało się, że polska muzyka jest (była?) naprawdę fascynująca. Mieliśmy alternatywę, ale i hity godne szwedzkiej Caroli. I co się z tą różnorodnością stało? Dzisiaj albo klimaty à la Rojek (a jeśli już przebojowe à la Brodka z Grandą - to ogromny sukces!), albo Brzozowski i Ania Wyszkoni. Ewentualnie jakieś, dość archaiczne, mocniejsze brzmienia. Na inne rzeczy zostaje niewiele miejsca.
21.10.2014 10:17 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #113
RE: Czego teraz słuchacie?
pierwsze skojarzenie z Moniką to "Nie masz prawa"
21.10.2014 01:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #114
RE: Czego teraz słuchacie?
Icon_lol
21.10.2014 02:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #115
RE: Czego teraz słuchacie?
prz_rulez napisał(a):I co się z tą różnorodnością stało?
Nie uważam, że mamy aż tak wyraźną dwubiegunowość, jak sugerujesz.
Ale zgadzam się, że kiedyś było ciekawiej, choć Monika Borys ma się akurat do tego nijak moim zdaniem.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.10.2014 02:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #116
RE: Czego teraz słuchacie?
Konradzie, ja wiem, że mamy w Polsce mocny jazz i mocną klasykę, ale to jest nisza i tak jest przynajmniej od 20 lat.
A Monika Borys również się ma - brakuje nam takiego niewinnego, acz przebojowego popu jak Sixteen czy wspomniana Monika Borys. Kiedyś w Polsce była tego cała masa, a teraz?
Przesłuchałem sobie fragmenty polskich utworów z Poplisty i jestem zdołowany. Okej, jest "Nasze rendez-vous" w wersji Eneja, ale ten kawałek chyba ogólnie ciężko doszczętnie zepsuć, więc to żadna ich zasługa.
----------------------------------------
Witold Antkowiak - W świat wertepami.



A na last.fmie dotychczas... ZERO odsłuchów. Tyle właśnie znaczy dawna polska muzyka!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.10.2014 05:25 PM przez prz_rulez.)
21.10.2014 04:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #117
RE: Czego teraz słuchacie?
Aż się muszę podzielić - takich rzeczy słucha się na lektoracie z tureckiego na UJ-ocie...


31.10.2014 09:24 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #118
RE: Czego teraz słuchacie?
prz_rulez napisał(a):Konradzie, ja wiem, że mamy w Polsce mocny jazz i mocną klasykę, ale to jest nisza i tak jest przynajmniej od 20 lat.
To zawsze była nisza (kiedyś może trochę mniej niż teraz, ale jednak). Ale wcale o tym nie myślałem, pisząc tamtego posta. Chodziło mi o muzykę popularną.

prz_rulez napisał(a):A na last.fmie dotychczas... ZERO odsłuchów. Tyle właśnie znaczy dawna polska muzyka!
Weź przestań, Last.fm to nie jądro wszechświata. Ludzie wciąż słuchają muzyki poza internetem. Poza tym zawsze były rzeczy mniej i bardziej znane. To, że nie słuchają zależy też od dostępności.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
31.10.2014 02:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #119
RE: Czego teraz słuchacie?
No cóż, być może słuchają jej niemal wyłącznie ludki 50+
-----------



Gdyby w latach dziewięćdziesiątych na Bałkanach nie było wojny, to mogłoby być wtedy naprawdę fajne miejsce do życia...
31.10.2014 03:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #120
RE: Czego teraz słuchacie?



Tak jakoś pasuje do dzisiejszego dnia...
07.11.2014 10:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości