Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Domowe Melodie - Grażka
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #1
Domowe Melodie - Grażka
Jakby ktoś nie wiedział to śpieszę donieść że to obecnie No. 2 na LPP3. Zaczynam żałować, że nie obejrzałem ich na tegorocznym Open'erze.



04.08.2013 05:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 702
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #2
RE: Domowe Melodie - Grażka
Icon_twisted

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
04.08.2013 05:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #3
RE: Domowe Melodie - Grażka
wiem jak obudzić złego Szymka Icon_wink
04.08.2013 06:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 702
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #4
RE: Domowe Melodie - Grażka
thestranglers napisał(a):wiem jak obudzić złego Szymka Icon_wink
bo to trochę frustrujące że coś takiego debiutuje z pominięciem poczekalni na drugim miejscu. Ogólnie całe podium jest jak nie z tej epoki jakby trójkowi redaktorzy nadrabiali brak Lp3 w latach 70-tych i niezbyt mi się to podoba szczerze mówiąc.
Ciekawe kogo zaczną grać jak te wszystkie dinozaury wreszcie odejdą na emeryturę nagle przeproszą się z wszystkimi tymi wykonawcami których olewali w ostatnich4 latachIcon_question

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
04.08.2013 06:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #5
RE: Domowe Melodie - Grażka
Szymek79 napisał(a):Ogólnie całe podium jest jak nie z tej epoki

co Ty piszesz... podium jest wyśmienite Chytry
szczególnie numer 1, zresztą taki sam jak na mojej liście! Icon_smile

pees.
a Grażki słuchałem dziś z 15 razy Icon_wink2
04.08.2013 06:19 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 702
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #6
RE: Domowe Melodie - Grażka
Listoholik napisał(a):co Ty piszesz... podium jest wyśmienite Chytry
ja nie napisałem, że jest złe tylko że jest archaiczne.Icon_razz

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
04.08.2013 06:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #7
RE: Domowe Melodie - Grażka
czyli reasumując, jest idealne Icon_wink2
04.08.2013 06:27 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 702
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #8
RE: Domowe Melodie - Grażka
Listoholik napisał(a):czyli reasumując, jest idealne Icon_wink2
byłoby 40-lat temu.Icon_razz

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
04.08.2013 06:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #9
RE: Domowe Melodie - Grażka
40-lat temu to byłby tam Nalepa i Grechuta Icon_razz2
04.08.2013 06:33 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #10
RE: Domowe Melodie - Grażka
Podium nie jest złe, ale debiut tej "Grażyny" to jest śmiech na sali...
Czyżby wyrastał nam nowy "Andrus" Icon_lol
ale faktem jest, że na LP3 królują starzy wyjadacze, z paroma wyjątkami typu Podsiadło. Widocznie na listę głosują głównie osoby w wieku 35+ Icon_razz
04.08.2013 06:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 071
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: Domowe Melodie - Grażka
Popieram Szymka w całej rozciągłości. Sporo nowości w trójce to rzeczy wysoce archaiczne. Ja już dawno dałem sobie spokój z zapoznawaniem się z nimi, bo to strata czasu. Nie wiem kto odpowiada za ten zestaw, ale na pewno już nie Niedźwiedź. On przyjął strategię „byle do emerytury” bo i entuzjazmu w zapowiadaniu Black Sabbath nie widzę. A te nowości z pominięciem poczekalni zdarzają się coraz częściej, bo słuchalność spada, a ci co głosują prezentują zawężony gust ogółu. I stąd Andrusy, Karpie i inna cepeliada. Przykład Heaven Depeche Mode nigdy nie nabiłby tyle punktów w latach 80-tych, a teraz są różne fankluby to i głosy nabijają. DM miał wiele o wiele lepszych kawałków, które tyle nie zdobyły. Kolejny koszmarek WHEN A BLIND MAN CRIES Metallicy, który nawet zagorzałemu fanowi ku3ie się nie podobał. Ta Grażka to kolejna piosenka typu burger czy kebab. Przy tym wszystkim NOVEMBER Rain Gunów czy nawet THESE ARE THE DAYS OF OUR LIVES Queenów (których nota bene niezbyt lubiłem 20 lat temu) to obiady w Sheratonie.
Listoholiku, z całym szacunkiem dla Twojego numeru jeden, ale mówienie o Black Sabbath świeżość to raczej jakiś żart. Owszem jest to pierwszy numer tej grupy na LP3, ale Ozzy już „dziewicą” nie jest. Ten gość już tyle wypił i wyćpał, że na pewno nie wiele ma wspólnego ze świeżością. Zrobił kawałek w stylu lat 80-tych i nic innego nie wymyśli gdyż może do końca życia już nic nie robić.
Co do słuchaczy to trochę się zgadzam, że to raczej osoby 35+. Jak ostatnio po raz enty ludzie produkowali się z jakimiś niedorzecznymi wierszykami wyłączyłem radio. Nie ma tam w tym wszystkim świeżej krwi. Jest non top wałkowanie tych samych artystów i tych samych pomysłów na audycje.

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
04.08.2013 08:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
albarn92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 458
Dołączył: Jun 2012
Post: #12
RE: Domowe Melodie - Grażka
Szymek79 napisał(a):bo to trochę frustrujące że coś takiego debiutuje z pominięciem poczekalni na drugim miejscu. Ogólnie całe podium jest jak nie z tej epoki jakby trójkowi redaktorzy nadrabiali brak Lp3 w latach 70-tych i niezbyt mi się to podoba szczerze mówiąc.
Domowe Melodie nagrywały już w latach 70.? Icon_eek
Zgadzam się, jeśli chodzi o "dinozaurów". I dlatego cieszę się, że zupełnie świeża krew jaką prezentują DM święci sukcesy.
Tomekk napisał(a):Czyżby wyrastał nam nowy "Andrus" Icon_lol
Porównanie z kosmosu. Domowe nie są z tego co wiem w żaden sposób związane z Trójką, są internetowym fenomenem. Do-it-yourself w najbardziej klasycznej formie. Właściwie żywy dowód, że każdy (tak!) może wedrzeć się na szczyty skostniałej LP3.
04.08.2013 08:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #13
RE: Domowe Melodie - Grażka
Tomekk napisał(a):Widocznie na listę głosują głównie osoby w wieku 35+

sorry, ale właśnie piszesz o mnie Chytry
04.08.2013 08:25 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 702
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #14
RE: Domowe Melodie - Grażka
albarn92 napisał(a):Domowe Melodie nagrywały już w latach 70.? Icon_eek
oczywiście, że nie ale coś takiego czyli "Grażka" zupełnie nie brzmi jakby było nagrane w drugiej dekadzie XXI wieku.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
04.08.2013 08:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #15
RE: Domowe Melodie - Grażka
albarn92 napisał(a):Właściwie żywy dowód, że każdy (tak!) może wedrzeć się na szczyty skostniałej LP3.
no tak, każdy zna Domowe Melodie, to istny fenomen w stylu Gotye, tyle, że na polskiej scenie muzycznej Icon_rolleyes
jeśli tak wysoko debiutuje, Karp, Adele, Andrus - to jeszcze rozumiem. Są rozpoznawalni, ich utwory "wałkuje" Trójka, więc zbierają dużo głosów.
natomiast "Grażka" nie jest hitem internetu ani stacji radiowych. Pewnie nawet przeciętny słuchacz Trójki, który był na 2 tygodniowych wakacjach i nie słuchał Programu Trzeciego, sprawdzając wyniki ostatniego notowania nie wiedział co to jest za "Grażka" Icon_razz
Nie mówię, że utwór jest zły. Mógłby nawet i pominąć poczekalnię, ale w porównaniu chociażby do Arctic Monkeys, to przepaść jest ogromna.

Listoholik napisał(a):sorry, ale właśnie piszesz o mnie
ale czy ja mówię, że to źle. To tylko moje przypuszczenia Icon_razz
04.08.2013 09:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 702
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #16
RE: Domowe Melodie - Grażka
Mam nadzieję że to tylko kilkutygodniowa internetowa akcja tak jak to miało wcześniej miejsce w przypadku Tres B. czy Myslovitz "Predzej...".

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
04.08.2013 09:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #17
RE: Domowe Melodie - Grażka
Jedyny ratunek dla LPP3 tego lata to Do I Wanna Know? na pierwszym, tylko żeby to grali w audycjach.

Konrad napisał(a):DM miał wiele o wiele lepszych kawałków, które tyle nie zdobyły.
zgadzam się całkowicie
albarn92 napisał(a):Właściwie żywy dowód, że każdy (tak!) może wedrzeć się na szczyty skostniałej LP3.
ten argument przekonuje mnie
Szymek79 napisał(a):Mam nadzieję że to tylko kilkutygodniowa internetowa akcja tak jak to miało wcześniej miejsce w przypadku Tres B. czy Myslovitz "Predzej..."
Szymku, nie łączyłbym Tres B. (oryginalnej grupy z ambicjami) z tym co ostatnio reprezentuje Myslovitz

Konrad napisał(a):Co do słuchaczy to trochę się zgadzam, że to raczej osoby 35+. Jak ostatnio po raz enty ludzie produkowali się z jakimiś niedorzecznymi wierszykami wyłączyłem radio. Nie ma tam w tym wszystkim świeżej krwi. Jest non top wałkowanie tych samych artystów i tych samych pomysłów na audycje.
Poruszasz istotny problem. Mi akurat Niedźwiedź nigdy się nie znudzi, może słuchać i puszczać co chce ale ma dar. Nawet gdy pyta dzieciaki o roczniki to nie pomyślę przez chwilę żeby przełączyć na inną stację bo wiem że gdzie indziej są tylko zapowiadacze a tu jest dziennikarz. A wakacyjne audycje skończą się niedługo i wrócą normalne wydania ze studia.
Wielokrotnie już poruszaliśmy problem samej Trójki. Słucham wybiórczo, głównie programów które mi osobiście bardzo leżą. Myślę tu o GH+, w których pan Grzegorz puszcza cyklicznie kawałki sprzed lat (Bauhaus, Kraftwerk więc nie ma to tamto, oczekuję tylko szerszego w przyszłości spojrzenia na starą muzykę, wyjścia poza ulubione marki), Myśliwieckiej 3/5/7 (Stelmi wpasował się w ramy starej sobotniej "Zapraszamy do Trójki") czy Programie Alternatywnym, który powinien wciąż nawiązywać do nieodżałowanego Trójkowego Ekspresu.
Wracając do listy... Wielokrotnie utyskiwaliśmy na jej sformatowanie, na powtarzających się w niej artystów z coraz gorszymi utworami. Dzieje się tak mimo tego że właściwie na playlistę wchodzą też nowi wykonawcy. Błędem jest jego ogrywanie w popołudniowych audycjach starych nagrań, kiedyś było inaczej (pamiętacie sygnał "yesterday" - miał on wtedy rację bytu) i nowe utwory w szerszej skali zostawały przebojami...
Popiszemy sobie a i tak jak było tak będzie...
04.08.2013 10:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 702
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #18
RE: Domowe Melodie - Grażka
thestranglers napisał(a):Szymku, nie łączyłbym Tres B. (oryginalnej grupy z ambicjami) z tym co ostatnio reprezentuje Myslovitz
chodziło mi tylko o akcję na facebooku z głosamiIcon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
04.08.2013 10:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #19
RE: Domowe Melodie - Grażka
no potem załapałem że w tym znaczeniu, piszesz, to sorka, a to Myslo już się do tego muszą posunąć żeby wejść na listę? Shame on them!
04.08.2013 10:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #20
RE: Domowe Melodie - Grażka
dobra, już nie wrzucam na nich ale niech Stelmi tak nie chwali ich bo w drugą stronę przegina
04.08.2013 10:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości