Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ATWC - edycja pierwsza
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #61
RE: ATWC - edycja pierwsza
Doczytałem teraz, na innym forum. Że też nas nie pozdrowił Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.08.2013 09:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 098
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #62
RE: ATWC - edycja pierwsza
Nie mam ostatnio zbytnio czasu, ale fajny top oczywiście.
Oczywiście mnie cieszą z reguły nieoczywiste wybory:
Bush - Swallowed - mało kto docenia dziś, każdy marudzi, że naśladowcy, gumno prawda!
Feeder - Just The Way I’m Feeling (dlaczego Buck Rogers jest nisko? I dlaczego nie ma High? Sporo można jeszcze zadać takich pytań)
Suede - So Young - brawo za ten wybór, mało kto docenia te wczesne nagrania
Billy Talent - Surrender - dobrze, że zmieniłeś zdanie, to jedna z najlepszych ballad ever
Lostprophets - Last Train Home - debiut to był podmuch mocy! Ta druga dojrzałem dzieło. Mam nadzieję, że wokalista wygrzebie się z tego całego syfu, w jakim się znalazł.
Sunna - I’m Not Trading - wow, wow, wow
Art. Brut. napisał(a):telesyk
- celowo to nazwałeś telesykiem? Jakiś hipsterski synonim?Icon_smile
Ultravox - Dancing With Tears In My Eyes - ciężko, by było u Ciebie dużo takich staroci, boś młody, ale uwierz mi takich pereł nie brakowało! Świetny wybór.
Beverly Craven - Promise Me - ciekawie, że wkomponowałeś ją tutaj,

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
30.08.2013 06:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #63
RE: ATWC - edycja pierwsza
a ja pytam kiedy dalszy ciąg, bo to już dwa tygodnie przerwy~!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
30.08.2013 06:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #64
RE: ATWC - edycja pierwsza
(15.08.2013 11:19 AM)meni napisał(a):  Są tacy, którzy twierdzą, że to w ogóle nie jest trance, no ale... w takim razie co to jest? Icon_wink

Euro dance, naturalnie!

(15.08.2013 06:58 PM)aaktt napisał(a):  Nie wiem odkąd się zaczęło, bo jakoś przegapiłem ten wątek, ale tym chętniej tu zaglądam, bo sam planuję na dniach zrobić kolejną edycję mojego corocznego topu (chociaż tym razem już bez publikacji) Icon_wink

I ja muszę kiedyś zajrzeć do twojego. Icon_smile W sumie ja już teraz wiem, że w przyszłym roku muszę zrobić drugą edycję swojego, bo już miesiąc po ułożeniu stwierdzam że kolejność nie jest taka, jaka powinna być. :o

Cytat:Mi gdzieś ten numer przecieka raz po raz przez palce, później znowu go zbieram i stwierdzam: wow i potem znowu. Ale to znowu ja, ojej.

Mam podobnie. Icon_wink Niby nic takiego, ale...
Muszę posłuchać reszty ich płyt (słyszałem tylko Pet Sounds i najnowszą). Icon_smile

Cytat:164. Siekiera - Bez końca (1986) odsłuch
Tak! To też jest u mnie. Wojna i gniew, miłość jak krew. Tak!
Szkoda trochę, w kontekście tego:
97. Siekiera - Ludzie wschodu
Ale nowofalowa Siekiera nie miała złych numerów.

A to jeszcze nie jej koniec w dwusetce. Icon_smile

Cytat:156. Blur - Song 2 (1997) telesyk (patrz Santana Icon_razz2 )
O, ja też mam to gdzieś z tyłu głowy od kilku lat. Teraz może zastąpię ich innym numerem, bo to jednak nie do końca ja, a w topie musi być zawsze więcej robiącego niż nagrań samych w sobie, przynajmniej ja wychodzę z takiego założenia.

A ja się nie mogłem zdecydować które ich piosenki dać do topu oprócz jednego-dwóch "pewniaków"... i padło m.in. na największą oczywistość.

Cytat:
Cytat:Hymn nowej rockowej rewolucji.
Albo revivalu garażowych lat 60. ^^

Myślałem, że to zamienne terminy Icon_razz2 Ale masz rację.

Cytat:Linkin Park

4 lata temu mój ulubiony zespół Icon_smile Ale na razie nie zdradzę, jak jest obecnie.
Powiem tylko że Korn z "Freak On A Leash" jest na 213. miejscu. Icon_razz2

(30.08.2013 06:23 PM)dziobaseczek napisał(a):  Bush - Swallowed - mało kto docenia dziś, każdy marudzi, że naśladowcy, gumno prawda!

Akurat ich debiut to faktycznie było naśladownictwo. ;P Późniejsze już mniej, ale to i tak singlowy zespół, choć ze świetnymi momentami.

Cytat:Feeder - Just The Way I’m Feeling (dlaczego Buck Rogers jest nisko? I dlaczego nie ma High? Sporo można jeszcze zadać takich pytań)

"Buck" miał być wysoko właśnie, nie wiem dlaczego go nie ma. Naprawdę. Icon_biggrin Zaś "High" nie wiem czy byłoby w moim top10 Feedera.

Cytat:
Art. Brut. napisał(a):telesyk
- celowo to nazwałeś telesykiem? Jakiś hipsterski synonim?Icon_smile

A kiedyś widziałem taką literówkę na innym forum i mi się spodobała. Icon_smile Choć i tak moją ulubioną (też stamtąd) jest "Chałwa Bogu". Icon_biggrin

(23.08.2013 09:27 PM)saferłel napisał(a):  Co z tym topem?

Przecież napisałem, że przerwa 2 tygodnie. Icon_razz2 Choć fakt, że teraz już rzeczywiście minęły 2 tygodnie. Jakoś po powrocie nie mogę się zebrać ani z tym, ani z listą. Ale będzie kontynuacja niebawem. Icon_smile
Miło że jest zainteresowanie. Icon_smile

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
30.08.2013 07:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #65
RE: ATWC - edycja pierwsza
if you want blood, you've got it Icon_exclaim
Eskcytujcie się jak zwykle znakomitymi opisami i jeszcze lepszą muzyką:

70. Barthezz - On The Move (2001) odsłuch

To co meni mówił w Gdańsku o wpływie Blank & Jones na muzykę trance jest aż za dobrze widoczne tutaj. Icon_razz2 Utwór - pochodzący z okresu szczytowej popularności komercyjnej wersji trance'u 1.0 - tak uproszczony, że jeszcze niedawno w ogóle nie zaliczałem go do trance'u. Niemniej główny motyw od lat należy do moich ulubionych, a radiowa wersja jest jedną z najlepiej "poskładanych" we wszech czasach.

69. Anberlin - Paperthin Hymn (2005) telesyk

Zostanę skrytykowany za tą pozycję. Icon_smile Emo u szczytu popularności. Nie ukrywam, że lubię takie brzmienia, choć wybiórczo. Ale Anberlin na swojej drugiej płycie jak dla mnie uchwycił całą istotę 'gatunku'.

68. A-ha - Lifelines (2002) telesyk

Jeden z najbardziej "coldplayowych" utworów A-ha.

67. Arnej - Strangers We’ve Become (feat. Josie) (2009) odsłuch

Jeden z dwóch utworów Arneja w którym pojawia się wokal.. i to właściwie zastosowany. Jest radiowy potencjał, ale przede wszystkim głos Josie nadaje nieziemski klimat utworowi.

66. Deep Dish feat. Stevie Nicks - Dreams (2005) telesyk

Stevie Nicks i "Dreams"? Pozory nie mylą, chodzi o utwór ze słynnej płyty "Rumours". Jeden z tych utworów które najpierw znałem w remiksie. Do teraz mam większy sentyment do tej wersji, choć oryginał również jest świetny. Zresztą i tak główną rolę gra tu wokal Stevie niezależnie od wersji.

65. Joy Division - Love Will Tear Us Apart (1980) telesyk

Joy Division wydali dwie świetne płyty, ale żadna nie zawierała przebojów. Był nim dopiero samotny singiel "Love Will Tear Us Apart". Utwór pełny mroku i chłodu, ale zawiera melodyjny refren i to wystarcza. Interpol i Editors chcieliby nagrać tak dobry utwór Icon_cool

64. Rammstein - Du hast (1997) http://www.youtube.com/watch?v=-gZ25MYwWpM

Jak połączyć muzykę metalową i dyskotekę? Oto odpowiedź! "Du hast" odznacza się mechanicznym, równym rytmem, elektroniczne elementy wspomagają gitarowe, a język niemiecki idealnie pasuje do tej muzyki. Aha i teledysk <3

63. Franz Ferdinand - Take Me Out (2004) telesyk

Jedna z tych oczywistości, które musiały się tu pojawić. Główny riff należy do jednych z najbardziej charakterystycznych, a zmiana tempa po "ostrym" wstępie jest genialna. Ktoś tam pisał że "FF to nie pop/rock". Jeśli taki chwytliwy utwór to nie "pop/rock" to ja nie wiem co nim jest.
Swoją drogą - "Love Illumination" od 2 dni znajduje się na playliście RMF FM Icon_lol

62. The Smashing Pumpkins - Today (1993) telesyk

Choć tamta płyta TSP ogólnie jest zbyt "szumiąca" jak dla mnie, to są tam dwie piosenki do których bardzo chętnie wracam, w tym "Today". Jest to po prostu genialny utwór z genialną melodią i genialnym klimatem.

61. 3 Doors Down - Kryptonite (2000) telesyk

O tym utworze mogę napisać tyle, co o "It's A Sin" Pet Shop Boys. No może jeszcze że w Polsce jest niedoceniony względem "Here Without You", a refren brzmi jakbym znał go od zawsze.
Aha - początkowo zamierzałem jako konkursowe zadać pytanie, ile jest superbohaterów w topie. Icon_razz2 Kryptonite to planeta z której pochodzi Superman, więc to pierwszy superbohater w topie. Jakich jeszcze można się spodziewać? Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
17.09.2013 12:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #66
RE: ATWC - edycja pierwsza
W końcu!

Artur.O napisał(a):Barthezz - On The Move
Barthez Dance? To raczej Dudek Dance! Icon_wink

Artur.O napisał(a):Anberlin - Paperthin Hymn (
Teraz z nimi nie mam kontaktu, ale lubiłem ich swego czasu, tak w 2007.

Artur.O napisał(a):Rammstein - Du hast
Podstawówkowy hit Icon_lol Nie no, miłe wspomnienia Icon_razz2

Artur.O napisał(a):Joy Division wydali dwie świetne płyty, ale żadna nie zawierała przebojów
Teoretycznie, bo w praktyce mieli "swoje hity", lepsze nawet od tego nagrania.

Artur.O napisał(a):68. A-ha - Lifelines
Widzę, że a-ha najbardziej lubisz z ich ostatnich lat.

Artur.O napisał(a):Ktoś tam pisał że "FF to nie pop/rock". Jeśli taki chwytliwy utwór to nie "pop/rock" to ja nie wiem co nim jest.
To tak w temacie naszej dyskusji z Tomkiem Icon_wink

Artur.O napisał(a):62. The Smashing Pumpkins - Today
Klasyk. I ma fajny teledysk!

Artur.O napisał(a):3 Doors Down - Kryptonite
Mój najlepszy kumpel to fan Supermana i....nie mogę tego nie znać. Ale nieszczególnie przepadam Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.09.2013 12:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #67
RE: ATWC - edycja pierwsza
Artur.O napisał(a):65. Joy Division - Love Will Tear Us Apart (1980)
63. Franz Ferdinand - Take Me Out (2004)
62. The Smashing Pumpkins - Today (1993)
to moje ulubione w tej odsłonie
17.09.2013 01:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #68
RE: ATWC - edycja pierwsza
Moje także.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.09.2013 02:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #69
RE: ATWC - edycja pierwsza
(17.09.2013 12:43 PM)saferłel napisał(a):  Barthez Dance? To raczej Dudek Dance! Icon_wink

Nie jarzę Icon_razz2

Cytat:
Artur.O napisał(a):Anberlin - Paperthin Hymn (
Teraz z nimi nie mam kontaktu, ale lubiłem ich swego czasu, tak w 2007.

W 2007 wydali chyba ostatnią w całości dobrą płytę, na dalszych podobają mi się tylko po 2-3 kawałki.

Cytat:Teoretycznie, bo w praktyce mieli "swoje hity", lepsze nawet od tego nagrania.

Są jednak mniej oczywiście-przebojowe, więc nie wyrywam ich z kontekstu płyty.

Cytat:
Artur.O napisał(a):68. A-ha - Lifelines
Widzę, że a-ha najbardziej lubisz z ich ostatnich lat.

Na to wychodzi. Icon_smile

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
17.09.2013 03:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 932
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #70
RE: ATWC - edycja pierwsza
Artur.O napisał(a):To co meni mówił w Gdańsku o wpływie Blank & Jones na muzykę trance jest aż za dobrze widoczne tutaj. Icon_razz
Icon_lol Prawda, lepszego przykładu nie znajdziesz. Dobrze, że Bart później mocno rozwinął swój warsztat. Icon_wink Bo chociaż lubię, to właśnie takie utwory tworzą stereotypy o banalnej muzyce.
Artur.O napisał(a):67. Arnej - Strangers We’ve Become (feat. Josie)
Dasz wiarę, że RMF Maxxx grał ten utwór? Może na wyrost, ale śmiem twierdzić że to najlepszy utwór jaki tam został kiedykolwiek zagrany. Icon_cool
Artur.O napisał(a):66. Deep Dish feat. Stevie Nicks - Dreams
4 lata szukałem tego utworu i dopiero w tym roku go rozgryzłem! Deep Dish zawsze spoko. Icon_smile
Artur.O napisał(a):65. Joy Division - Love Will Tear Us Apart
Absolutnie fantastyczne. Tyle. Gwarantowana pozycja w moim Topie.
Artur.O napisał(a):64. Rammstein - Du hast
Stały soundtrack podczas zawodów "Strongman" na TVN. Icon_lol

saferłel napisał(a):Barthez Dance? To raczej Dudek Dance! Icon_wink
Icon_lolIcon_lolIcon_lol
Artur.O napisał(a):Nie jarzę Icon_razz
Fabien Barthez. O tego pana chodzi:
[Obrazek: z10639919O.jpg]

http://rateyourmusic.com/~meni
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.09.2013 03:25 PM przez meni.)
17.09.2013 03:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #71
RE: ATWC - edycja pierwsza
(17.09.2013 03:24 PM)meni napisał(a):  Dasz wiarę, że RMF Maxxx grał ten utwór?

Tak, był w propozycjach Hop Bęc. Icon_biggrin Teraz to aż nie do uwierzenia, ale wtedy jeszcze takie perełki tam bywały.

Cytat:Może na wyrost, ale śmiem twierdzić że to najlepszy utwór jaki tam został kiedykolwiek zagrany. Icon_cool

Dokładnie to ósmy najlepszy. Icon_biggrin

Cytat:Fabien Barthez. O tego pana chodzi:

Hmm... a co to ma wspólnego z Dudkiem? Icon_razz2 Przepraszam, naprawdę jestem ignorantny jeśli chodzi o piłkę nożną :<

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
17.09.2013 03:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #72
RE: ATWC - edycja pierwsza
Dudek tańczył w "Tańcu z Gwiazdami"....edycja turecka Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.09.2013 03:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #73
RE: ATWC - edycja pierwsza
Postanowiłem chwilowo zrezygnować z opisów, za długo to trwa:

60. Antonio Vivaldi - La primavera, pt 1 (1725) odsłuch
59. Fragma - You Are Alive (2001) telesyk
58. The Killers - Somebody Told Me (2004) telesyk
57. Alanis Morrisette - Ironic (1995) telesyk
56. Foo Fighters - Everlong (1997) telesyk
55. The Offspring - Self Esteem (1994) telesyk
54. Arcade Fire - Wake Up (2004) odsłuch
53. Edyta Bartosiewicz - Zegar (1995) telesyk
52. Radiohead - Just (1995) telesyk
51. Armin - Communication (1999) odsłuch

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
18.09.2013 05:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #74
RE: ATWC - edycja pierwsza
Wiedziałem, że Vivaldiego dowalisz żeby mnie pobić :'(

Radiohead > Arcade > Vivaldi > Killers > Alanis > cała reszta
18.09.2013 05:29 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #75
RE: ATWC - edycja pierwsza
Jakaś abstrakcja z tym Vivaldim Icon_lol The Killers, AF, Foo, Radiohead i Edyta w formie! Armin jednak zbyt mało wyrafinowany, jakkolwiek zabawnie to nie zabrzmi Icon_wink

A opisy muszą wrócić!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.09.2013 06:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #76
RE: ATWC - edycja pierwsza
Haha, Vivaldi <3
Paradoksalnie "Wiosna" to mój najmniej lubiany z czterech koncertów Icon_wink
W ogóle co to za progresywny zapis tej pozycji Icon_surprised
Bardziej poprawnie byłoby: "Concerto for Violin and Strings in E, Op.8, No.1, R.269 "La Primavera" - I. Allegro" Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.09.2013 06:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #77
RE: ATWC - edycja pierwsza
aaktt napisał(a):Paradoksalnie "Wiosna" to mój najmniej lubiany z czterech koncertów Icon_wink
Ostro hejtujesz komerchę Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.09.2013 06:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #78
RE: ATWC - edycja pierwsza
(18.09.2013 05:29 PM)adik 303 napisał(a):  Wiedziałem, że Vivaldiego dowalisz żeby mnie pobić :'(

(18.09.2013 06:24 PM)saferłel napisał(a):  Jakaś abstrakcja z tym Vivaldim Icon_lol

Co wy chcecie od Antka :< Przyznajcie, że zawsze mieliście sentyment do tej melodii. Icon_smile

(18.09.2013 06:24 PM)saferłel napisał(a):  A opisy muszą wrócić!

Przy najściślejszej czołówce się o to postaram. ^^

(18.09.2013 06:28 PM)aaktt napisał(a):  Paradoksalnie "Wiosna" to mój najmniej lubiany z czterech koncertów Icon_wink

Hipster Icon_razz2 Ja muszę się jeszcze raz przysłuchać całości. W ogóle to nie wiem od której strony podejść do klasyki. Zawsze najbardziej mnie odstraszała ta tytulatura:

Cytat:"Concerto for Violin and Strings in E, Op.8, No.1, R.269 "La Primavera" - I. Allegro"

Postaram się to zapamiętać Icon_smile

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.09.2013 07:11 PM przez Dobromiera.)
18.09.2013 07:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #79
RE: ATWC - edycja pierwsza
Artur.O napisał(a):58. The Killers - Somebody Told Me (2004)
kto wie czy nie najlepsze intro XXI. wieku
Artur.O napisał(a):56. Foo Fighters - Everlong (1997)
polubiłem to nagranie gdy pojawiło się w "Małym Nicky"
Artur.O napisał(a):55. The Offspring - Self Esteem (1994)
ależ klasyka zapodałeś
Artur.O napisał(a):54. Arcade Fire - Wake Up (2004)
no to w takim razie mogę spodziewać się tu "Rebellion (Lies)" Icon_wink
18.09.2013 07:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #80
RE: ATWC - edycja pierwsza
Artur.O napisał(a):Hipster Icon_razz2 Ja muszę się jeszcze raz przysłuchać całości. W ogóle to nie wiem od której strony podejść do klasyki
Serio w tych koncertach kryje się dużo mniej oczywistych i bardziej kunsztownych fragmentów Icon_wink
To jest w ogóle bardzo dobry punkt startowy (też tu w sumie zaczynałem). Nie zniechęcaj się, bo muzyka klasyczna (i współczesna także, a może nawet szczególnie) ma mnóstwo wspaniałości do zaoferowania. Pomyślę i podeślę Ci w weekend jakieś sugestie, jeśli chcesz Icon_wink

Artur.O napisał(a):Zawsze najbardziej mnie odstraszała ta tytulatura:
"Concerto for Violin and Strings in E, Op.8, No.1, R.269 "La Primavera" - I. Allegro"
No, ej, ale to proste -- koncert to forma, skrzypce to instrument (tutaj akurat można by zapisać po prostu "Violin Concerto", ale tam są cztery pary skrzypiec solo + kwartet smyczkowy i stąd rozróżnienie), E-dur to tonacja, opus to standardowa chronologiczna numeracja w katalogu dzieł kompozytora (dla wszystkich koncertów 4 pory roku jest to opus ósmy, bo powstały razem w tym samym czasie), R.269 (albo RV 269) to numeracja w katalogu dzieł Vivaldiego -- nie wszyscy kompozytorzy mają takie katalogi, tylko niektórzy, którzy tworzyli wiele dzieł (np. Bach czy Mozart); "La primavera" to tytuł, a "I. Allegro" to oznaczenie części i tempa Icon_smile Proste Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.09.2013 07:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  eXpresovvy top wszechczasuff - edycja szusta Dobromiera 33 1 875 02.04.2021 01:13 AM
Ostatni post: Sundrajta
  ekspresowy top wszechczasuff - edycja pionta Dobromiera 42 3 994 03.04.2020 09:01 AM
Ostatni post: EVENo
  ekspresowy top WC edycja 4 Dobromiera 47 4 434 06.04.2019 03:35 PM
Ostatni post: EVENo
  Artur's top WC: Edycja druga poprawiona (2015) Dobromiera 18 3 216 23.12.2015 07:29 PM
Ostatni post: dziobaseczek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości