Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lady Gaga - Applause
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: Lady Gaga - Applause
Nie spodziewałem się, że nagra nagle jakiś powalający numer na bardzo dobrym poziomie. Liczyłem bardziej na metodę małych kroczków, bo stać ją na porządne kawałki, których można posłuchać z przyjemnością, chociaż nie zachwytem. Ale tutaj rozsypała się totalnie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.08.2013 11:25 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #22
RE: Lady Gaga - Applause
nowy singiel PSB 1,5/5 Icon_razz

saferłel napisał(a):Ale tutaj rozsypała się totalnie.
ja coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że to przyzwoity numer.
Zresztą Gaga u mnie miała 4 numery jeden a u Ciebie chyba nigdy nie była na liście, więc jesteś bardziej krytyczny w swojej ocenie Icon_wink
tak jak było w filmiku promującym album - "nie podoba Ci się - nie kupuj nowej płyty" Icon_razz
13.08.2013 10:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #23
RE: Lady Gaga - Applause
no ja też wolę Katy Icon_smile Ten utwór i tak pewnie bedzie przebojem bo GAGA. A Katy... hmm... Roar jest sympatyczniejszy, ale trochę zawodzi - chyba nic nie przebije już I Kissed A Girl, Hot N' Cold czy chociażby The one that got away Icon_sad
13.08.2013 11:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
RE: Lady Gaga - Applause
Tomekk napisał(a):nowy singiel PSB 1,5/5 Icon_razz
I czemu to ma służyć? Zbędne złośliwości. PSB jedynie udowadaniają, że zasłużyli na tytuł najlepszej synthpopowej ekipy w historii, nagrywając takie utworu jak "Love" po 30 latach działania. A Gaga? Czy robi coś więcej niż kopiuje tandetne parkietowe trendy z amerykańskich dyskotek, kręci idiotyczne reklamówki nowej płyty (aż dziwie się, że Konrad tak przychylnie to komentuje, wszak motyw "jestem do dupy, nie kupujcie mojej muzyki" to kompletna dziecinada) i pozuje nago w jakichś pseudo-artystycznych filmikach? Ja wcale nie byłem negatywnie nastawiony do jej nowej muzyki. Pewnie nie pamiętasz, że jedna z jej piosenek znalazła się na mojej liście, która sumowała 25 czy tam 30 największych nieobecnych w historii DLP. I w ogóle nie rozumiem co ma fakt 4 numerów jeden u Ciebie i braku topowania u mnie z większą krytyką z mojej strony. Może to Ty żywisz w stosunku do niej jakieś złudne nadzieje i miotają Tobą sentymenty? Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.08.2013 11:24 PM przez saferłel.)
13.08.2013 11:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 597
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #25
RE: Lady Gaga - Applause



[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
15.08.2013 09:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #26
RE: Lady Gaga - Applause
saferłel napisał(a):I czemu to ma służyć? Zbędne złośliwości
a Twoja ocena nowego singla Katy Perry - zbędna złośliwości Icon_razz

saferłel napisał(a):i miotają Tobą sentymenty?
Nie miotają mną żadne sentymenty, bo nie jestem fanem Gagi. Jednak nagrała coś fajnego i mnie się to podoba.

saferłel napisał(a):największych nieobecnych w historii DLP
no to faktycznie wyróżnienie Icon_wink

saferłel napisał(a):I w ogóle nie rozumiem co ma fakt 4 numerów jeden u Ciebie i braku topowania u mnie z większą krytyką z mojej strony
Jakieś znaczenie chyba jednak ma, bo masz inny stosunek do jej muzyki niż te osoby, u których odnosiła sukcesy na listach. Te osoby (w tym ja) czują taką stylistykę i bardziej obiektywnie podchodzą do sprawy Icon_razz Z poprzedniej płyty jedynie "The Edge of Glory" było u mnie na miejscu pierwszym, nie wiem czy "Applause" tam dotrze, ale nigdy bym nie powiedział, że to słaba piosenka. Skoro "Blurred Lines" może być przez tyle tygodni na #1 Billboardu z debilnym tekstem, to czemu nie Gaga. Co do muzyki - taka jest teraz modna, przynajmniej nie powiela schematów jak Avicii, Harris czy Guetta i za to ją cenię Icon_smile

mike napisał(a):no ja też wolę Katy
ja też lubię Katy, ale "Roar" niestety trochę zawodzi. Katy zaczyna się powtarzać Icon_sad
15.08.2013 02:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #27
RE: Lady Gaga - Applause
lyric video jest okropne, a piosenka naprawdę marna
jak dla mnie z pojedynku Perry vs. Gaga, obronną ręką wyjdzie ta pierwsza; oba numery są bez szału, ale ten jest dużo bardziej przekombinowany, przy szczątkowym potencjale na przebój

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.08.2013 02:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #28
RE: Lady Gaga - Applause
aaktt napisał(a):przy szczątkowym potencjale na przebój
oj będzie hicior, będzie Icon_razz

aaktt napisał(a):jak dla mnie z pojedynku Perry vs. Gaga, obronną ręką wyjdzie ta pierwsza
no to tak, nie ma to jak skopiować czyjś hit ("Brave") Icon_lol
15.08.2013 02:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #29
RE: Lady Gaga - Applause
ja nie oceniam, "Roar" jest po prostu milsze dla ucha, przystępniejsze dla radia; a Gaga tu zrobiła megafail
zresztą nie zapominaj, że "Born This Way" było prawie idealną kopią "Express Yourself" Madonny [via przyganiał kocioł garnkowi]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.08.2013 04:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #30
RE: Lady Gaga - Applause
aaktt napisał(a):zresztą nie zapominaj, że "Born This Way" było prawie idealną kopią "Express Yourself" Madonny
jak dla mnie były tylko trochę podobne. Jeśli nawet to "Express Yourself" mógł być jedynie inspiracją dla Gagi (czy kompozytora). Nie są w 100% podobne do siebie. Maksymalnie w 50% Icon_smile
Natomiast "Roar" to jest ewidentna zżynka z "Brave" i co do tego nie ma wątpliwości.

aaktt napisał(a):jest po prostu milsze dla ucha, przystępniejsze dla radia; a Gaga tu zrobiła megafail
no właśnie, czyli Katy jest zachowawcza, nagrała coś co nikomu nie będzie przeszkadzało. Gaga natomiast postawiła na coś innego, mogła przecież nagrać drugie "The Edge of Glory" czy "Just Dance", ale wolała coś innego.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.08.2013 04:10 PM przez Tomekk.)
15.08.2013 04:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
RE: Lady Gaga - Applause
Może nagrała coś innego od starszych nagrań, ale zaczęła brzmieć jak cała reszta. To chyba zdecydowanie gorsza rzecz Icon_smile Kiedyś jej muzyka prowadziła w swojej lidze, teraz będzie nadal prowadzić, ale tylko i wyłącznie poprzez swoje nazwisko - przynajmniej tak będzie w przypadku tego singla.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.08.2013 04:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #32
RE: Lady Gaga - Applause
saferłel napisał(a):ale zaczęła brzmieć jak cała reszta
No to podaj przykład do czego "Applause" jest podobny.
Ja nie widzę podobieństwa do Rihanny czy innych gwiazd tego typu.
15.08.2013 04:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
RE: Lady Gaga - Applause
Już napisałem, że to brzmi jak cała ta electropopowa muzyka ze Stanów, która tam przewija się przez ostatnie lata (dla mnie to wszystko brzmi tak samo). Nie mam na myśli konkretnych podobieństw między jakimiś utworami i nawet mając czas nie zaprzątałbym sobie tym głowy.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.08.2013 04:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #34
RE: Lady Gaga - Applause
saferłel napisał(a):electropopowa muzyka ze Stanów, która tam przewija się przez ostatnie lata
Dla mnie to jest małe podobieństwo i uważam, że się wyróżnia na tle tejże muzyki.
To tylko moja opinia i czekam na caly album, bo na pewno będzie zróżnicowany Icon_wink
15.08.2013 04:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #35
RE: Lady Gaga - Applause
Tomekk napisał(a):jak dla mnie były tylko trochę podobne. Jeśli nawet to "Express Yourself" mógł być jedynie inspiracją dla Gagi (czy kompozytora). Nie są w 100% podobne do siebie. Maksymalnie w 50% Icon_smile
Natomiast "Roar" to jest ewidentna zżynka z "Brave" i co do tego nie ma wątpliwości.
DLA MNIE TAKA SAMA SYTUACJA

Tomekk napisał(a):no właśnie, czyli Katy jest zachowawcza, nagrała coś co nikomu nie będzie przeszkadzało. Gaga natomiast postawiła na coś innego, mogła przecież nagrać drugie "The Edge of Glory" czy "Just Dance", ale wolała coś innego.
nagrała przede wszystkim słabą piosenkę; tylko o to się rozchodzi

saferłel napisał(a):teraz będzie nadal prowadzić, ale tylko i wyłącznie poprzez swoje nazwisko - przynajmniej tak będzie w przypadku tego singla.
+1

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.08.2013 04:47 PM przez AKT!.)
15.08.2013 04:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #36
RE: Lady Gaga - Applause
aaktt napisał(a):nagrała przede wszystkim słabą piosenkę; tylko o to się rozchodzi
dla Ciebie może być słaba, dla mnie nie jest, kwestia gustu.

aaktt napisał(a):DLA MNIE TAKA SAMA SYTUACJA
Icon_lol
jeśli chodzi o plagiat to Katy się pod to pojęcie łapie, a Gaga nie, dziękuję Icon_cool
15.08.2013 04:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #37
RE: Lady Gaga - Applause
wykorzystanie tego samego bitu to jeszcze nie plagiat, zwłaszcza, jeśli producentem jest ta sama osoba; takie zabiegi wielokrotnie stosowano w muzyce; pierwszy z brzegu przykład:







moim zdaniem to zresztą celowy zabieg mający zwrócić na "Roar" uwagę -- co zresztą się udało

bliżej koncepcji plagiatu jest właśnie ta "inspiracja" Gagi Madonną

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.08.2013 05:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
RE: Lady Gaga - Applause
aaktt napisał(a):moim zdaniem to zresztą celowy zabieg mający zwrócić na "Roar" uwagę -- co zresztą się udało
To prawdopodobne (zbyt krótki czas między wydaniem obu piosenek + podobno ci sami songwriterzy + dwie artystki dużego kalibru), ale kurcze, te piosenki są do siebie tak podobne, że to trochę żenujące świadomie korzystać z takiej formy promocji. Dla mnie to byłoby ok, jeśli wyciągnęłaby jakiś stary motyw albo sampel z nieznanej nikomu piosenki. To jest przecież normalne.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.08.2013 05:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #39
RE: Lady Gaga - Applause
saferłel napisał(a):że to trochę żenujące świadomie korzystać z takiej formy promocji.
no dokładnie. Tym bardziej, że to Katy ma większą popularność niż Sara i powinna się wystrzegać tego typu działań.
Z tego co wiem, to Gaga ma wpływ na swoją muzykę. W końcu jest kompozytorką, a Katy zaśpiewa to, co jej podsuną...
15.08.2013 05:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 597
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #40
RE: Lady Gaga - Applause



[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
19.08.2013 05:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moby feat. Lady Blackbird - Dark Days Szymek79 1 66 20.03.2024 05:40 PM
Ostatni post: kajman
  The Last Dinner Party - My Lady of Mercy Szymek79 1 96 11.10.2023 06:22 PM
Ostatni post: kajman
  The Rolling Stones & Lady Gaga - Sweet Sounds Of Heaven Szymek79 7 423 29.09.2023 04:20 PM
Ostatni post: neo01
  Moby feat. Lady Blackbird - Walk With Me (Resound NYC Version) Szymek79 1 176 17.04.2023 06:13 PM
Ostatni post: kajman
  Lady Pank ft. Organek - Wojna Światów neo01 14 472 08.02.2023 09:20 PM
Ostatni post: EVENo
  Lady Pank - Wspinaczka (MTV Unplugged) neo01 9 614 20.11.2022 04:26 PM
Ostatni post: neo01
  Lady Pank - Krokodyle tańczą Szymek79 21 1 014 14.09.2022 09:07 AM
Ostatni post: Miszon
  Lady Gaga - Hold My Hand Szymek79 18 1 078 07.05.2022 11:43 AM
Ostatni post: kajman
  Lady Pank - Tego nie mogą zabrać nam Szymek79 5 323 18.10.2021 11:11 PM
Ostatni post: neo01
film Lady Pank - Drzewa kacper130700 28 1 230 24.02.2021 02:41 PM
Ostatni post: Sundrajta

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości