Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pet Shop Boys - Love Is a Bourgeois Construct
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Pet Shop Boys - Love Is a Bourgeois Construct
[Obrazek: 131811268_pet-shop-_429214c.jpg]

Zespół Pet Shop Boys właśnie ogłosił, że drugim (lub trzecim - zależy jak bardzo lubicie promo "Axis" Icon_razz2) singlem z płyty "Electric" zostanie nagranie "Love Is a Bourgeois Construct". Singiel trafi do sprzedaży drugiego września i będzie dostępny w formacie CD, DD oraz na 12 calowym vinylu. Oprócz nagrania tytułowego, które pojawi się w dwóch skróconych wersjach radiowych, na płytkach znajdziemy szereg remiksów oraz dwa nowe b-sidy - "Get It Online" oraz podobno zaśpiewany w całości po niemiecku "Entschuldigung!". Więcej informacji związanych z zawartością poszczególnych wersji "Love" zostanie ogłoszonych wkrótce.

Jakby ktoś jeszcze nie słyszał:





Doskonała wiadomość, jeszcze lepszy wybór.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.07.2013 10:14 PM przez saferłel.)
22.07.2013 10:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #2
RE: Pet Shop Boys - Love Is a Bourgeios Construct
Najlepszy utwór na płycie. Absolutny megahit. Icon_smile

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
22.07.2013 10:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #3
RE: Pet Shop Boys - Love Is a Bourgeois Construct
nie, od 5 minut to już nie dla mnie Icon_razz
skądś kojarzę ten motyw...
tym razem PSB się nie popisali...
22.07.2013 11:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Pet Shop Boys - Love Is a Bourgeois Construct
Jak znam życie jeszcze pojawi się na Twojej liście ;] Akurat ten breakdown zostanie wycięty w wersji singlowej. Mi on absolutnie nie przeszkadza, ale na potrzeby singla na pewno nie było sensu tego zostawiać. Generalnie uważam podobnie jak Artur, że to megahit, pewnie numer 1 w UK "x lat temu" i lepiej wybrać nie mogli. I muzycznie, i przede wszystkim tekstowo (chociaż ma to pewnie małe znaczenie dla większości).

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.07.2013 11:21 PM przez saferłel.)
22.07.2013 11:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #5
RE: Pet Shop Boys - Love Is a Bourgeois Construct
Czy tylko ja uważam, że to taka łupanka w stylu Calvina Harrisa, która pewnie byłaby "zjechana" tuż po premierze? Icon_cool
23.07.2013 02:30 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #6
RE: Pet Shop Boys - Love Is a Bourgeois Construct
(23.07.2013 02:30 PM)michal91d napisał(a):  Czy tylko ja uważam, że to taka łupanka w stylu Calvina Harrisa, która pewnie byłaby "zjechana" tuż po premierze? Icon_cool

Na pewno mówimy o tym samym utworze?

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
23.07.2013 02:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Pet Shop Boys - Love Is a Bourgeois Construct
A ponieważ tę łupankę nagrało PSB, to nie została zjechana i generalnie nie wiadomo dlaczego przyjęło się, że to najlepszy numer z płyty i jedna z ich lepszych piosenek w ostatnich latach? Icon_razz2 Michał, ostatnio takie rzeczy wypisujesz w związku z tym duetem, ze głowa mała, przebijasz kajmana w podkopywaniu wszystkich ich ruchów i to w dosyć mało przekonywujący sposób Icon_razz2 Rozumiem, że "Vocal" mógł być dla Ciebie zbyt rave'owy , chociaż nie wiem co znasz z tego nurtu z przełomu lat 80./90., bo też porównywałeś go nie wiadomo dlaczego z Harrisem. Ale żeby wyskakiwać z takimi tekstami na temat nowego singla? Harris pisze takie teksty? Robi tak smakowite aranże? Potrafi tak zabawnie samplować klasykę? Ma odwagę robić tak pastiszowe kawałki? Dajta spokój...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.07.2013 02:58 PM przez saferłel.)
23.07.2013 02:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #8
RE: Pet Shop Boys - Love Is a Bourgeois Construct
saferłel napisał(a):ponieważ tę łupankę nagrało PSB, to nie została zjechana i generalnie nie wiadomo dlaczego przyjęło się, że to najlepszy numer z płyty i jedna z ich lepszych piosenek w ostatnich latach? Icon_razz2
Dokładnie Icon_biggrin
saferłel napisał(a):Michał, ostatnio takie rzeczy wypisujesz w związku z tym duetem, ze głowa mała, przebijasz kajmana w podkopywaniu wszystkich ich ruchów i to w dosyć mało przekonywujący sposób Icon_razz2
słucham? Icon_razz napisałem o "Vocal", że mi się nie podoba i też przypominało mi Harrisa Icon_biggrin Coś może jeszcze w temacie koncertu (ale chyba wiesz czemu Icon_cool ) Ale jakieś inne podkopywanie? Nie przypominam sobie Icon_wink Nic nie mam do PSB. Też byli na mojej liścieIcon_wink
23.07.2013 03:03 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: Pet Shop Boys - Love Is a Bourgeois Construct
Mi tylko wybałusza oczy twierdzenie, że to w jakikolwiek sposób przypomina Harrisa i że ktokolwiek inny zostałby zjechany za taki numer. Nikt inny nie potrafiłby skomponować takiego kawałka w 2013 roku i obdarzyć go takim tytułem - to jest kwintesencja ich stylu w każdym detalu, dlatego tej piosence, jak i całej płycie kłania się cały świat (z nielicznymi wyjątkami Icon_wink).

Nie bierz tego jakoś śmiertelnie poważnie. Wiesz dobrze, że ja niemal permanentnie używam stylu "pół-żartem pół-serio" (jak to ja - taka też jest swoją drogą wspomniana piosenka) i nie ma dla mnie problemu, jeśli ten czy inny singiel na forum się nie przyjmie, lubię się podroczyć po prostu Icon_smile Tutaj jest o co, bo uważam Twoją retorykę względem PSB za zabawną w wielu momentach (z mojego punktu widzenia oczywiście). A w sumie to taki horror-komediowy Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.07.2013 03:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #10
RE: Pet Shop Boys - Love Is a Bourgeois Construct
michal91d napisał(a):Czy tylko ja uważam, że to taka łupanka w stylu Calvina Harrisa, która pewnie byłaby "zjechana" tuż po premierze?
Tak.
A wiesz dlaczego? Bo wbrew pozorom muzyka nie zaczęła się w 2007 roku.

A Calvin potrafi być całkiem spoko na swoim podwórku.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
23.07.2013 03:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #11
RE: Pet Shop Boys - Love Is a Bourgeois Construct
michal91d napisał(a):Czy tylko ja uważam, że to taka łupanka w stylu Calvina Harrisa, która pewnie byłaby "zjechana" tuż po premierze?
nie, ale mi to Calvisa nie przypomina.
Jak wytną to po 5 minucie, to może będą na 31. miejscu mojej listy. Wyżej raczej nie Icon_wink
23.07.2013 03:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: Pet Shop Boys - Love Is a Bourgeois Construct
Cały dzień chodzi mi po głowie ten kawałek. Świetny! Icon_biggrin
Czapki z głów, panowie z PSB!
23.07.2013 04:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 934
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #13
RE: Pet Shop Boys - Love Is a Bourgeois Construct
Kto nie czuje tego numeru ten nigdy nie zrozumie za co wielbi się PSB. Icon_wink Przecież to jest kwintesencja ich stylu. 27 lat tworzenia w pigułce (od debiutanckiej płyty liczę). Orkiestralny przepych, barokowa, arystokratyczna, bajecznie chwytliwa melodia, jest barwnie niczym na kolorowych jarmarkach (tylko nie wyskakiwać mi z Laskowskim!), nawet pojawia się charakterystyczne dla nich "aaaaa" (tutaj od 3:34; w chociażby "A Red Letter Day" pojawia się taka zagrywka). Jedynym nowum jest to szalone przejście pojawiające się w tej 5 minucie. Reszta to brzmienie jakie umożliwiają współczesne maszyny. Icon_wink

Akurat do Calvina wciąż mam szacunek (chociaż stara się z całej siły go nadwątlić), ale żeby coś takiego wyczarować musiałby na nowo się narodzić. Icon_wink

http://rateyourmusic.com/~meni
23.07.2013 06:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #14
RE: Pet Shop Boys - Love Is a Bourgeois Construct
saferłel napisał(a):Nie bierz tego jakoś śmiertelnie poważnie.
nie biorę i Ty też nie powinieneś Icon_wink
furbul napisał(a):Tak.
A wiesz dlaczego? Bo wbrew pozorom muzyka nie zaczęła się w 2007 roku.
domyślam się do czego nawiązujesz, ale chciałbym Cię poinformować, że... a zresztą, szkoda czasu
23.07.2013 08:14 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: Pet Shop Boys - Love Is a Bourgeois Construct
saferłel napisał(a):lubię się podroczyć po prostu Icon_smile
No, w końcu się przyznałeś.

Myślę, że znów jest to kwestia tych drobnych smaczków, które Paweł słyszy, a wielu nie i dlatego to tak wkurza Icon_razz2
23.07.2013 09:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #16
RE: Pet Shop Boys - Love Is a Bourgeois Construct
Najlepsze PSB od czasu Leaving. Icon_wink
23.07.2013 09:35 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
RE: Pet Shop Boys - Love Is a Bourgeois Construct
prz_rulez napisał(a):Myślę, że znów jest to kwestia tych drobnych smaczków, które Paweł słyszy, a wielu nie i dlatego to tak wkurza Icon_razz2
To jest tak nadęta, w pewien sposób cyniczna i rozbudowana piosenka, że nikt tu nie słyszy smaczków, tu nic nie jest ukryte. A jedyną osobą, która się wkurza, że ja coś słyszę, a inni nie jesteś chyba Ty (i już pisałem, że w to ogóle niemądra postawa - bierz z muzyki swoją część, nie patrz na innych).

prz_rulez napisał(a):No, w końcu się przyznałeś.
Zależy z kim (mogę sobie na to pozwolić), kiedy i na jaki temat.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.07.2013 12:42 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
RE: Pet Shop Boys - Love Is a Bourgeois Construct
[Obrazek: 4352.jpg]

Zespół poinformował o szczegółach związanych z wydaniem singla. Do grona remikserów, ku mojej wielkiej uciesze, dołączyła Little Boots. Oba przygotowane przez nią miksy trafią na płytkę CD, która ukaże się dopiero pod koniec września. Natomiast data cyfrowej premiery nie ulega zmianie. Poniżej szczegółowa zawartość każdej z dostępnych wersji:

CD singiel:

1. Love is a bourgeois construct (Radio edit)
2. Entschuldigung!
3. Get it online
4. Love is a bourgeois construct (The Penelopes remix)
5. Love is a bourgeois construct (Claptone remix)
6. Love is a bourgeois construct (Little Boots Discothèque)
7. Love is a bourgeois construct (Dave Audé Big Dirty Dub)
8. Love is a bourgeois construct (Claptone instrumental)
9. Love is a bourgeois construct (Little Boots Discothèque Dub)

Digital bundle 1:

1. Love is a bourgeois construct (Nighttime Radio Edit)
2. Entschuldigung!
3. Get it Online
4. Love is a bourgeois construct (The Penelopes Remix Radio Edit)

Digital bundle 2:

1. Love is a bourgeois construct (The Penelopes Remix)
2. Love is a bourgeois construct (Claptone Remix)
3. Love is a bourgeois construct (Little Boots Discotheque)
4. Love is a bourgeois construct (Dave Audé Big Dirty Dub Remix)
5. Love is a bourgeois construct (Claptone instrumental)

Miks radiowy:

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.08.2013 01:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Marek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 145
Dołączył: Nov 2008
Post: #19
RE: Pet Shop Boys - Love Is a Bourgeois Construct
niesamowite ,że oni jeszcze cokolwiek nagrywają i się tego nie wstydzą.Masakra.
23.08.2013 08:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #20
RE: Pet Shop Boys - Love Is a Bourgeois Construct
???

dokładnie w ten sam sposób mógłbym skomentować twoje posty

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.08.2013 09:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sorry Boys - Jan neo01 1 99 07.10.2023 03:25 PM
Ostatni post: kajman
  Blanka - Boys Like Toys Szymek79 3 412 06.07.2023 01:55 PM
Ostatni post: Miszon
  Pet Shop Boys - Lost (EP) kacper130700 2 511 22.04.2023 08:34 AM
Ostatni post: Szymek79
  Sorry Boys - Fudżi neo01 1 182 19.04.2023 07:55 PM
Ostatni post: kajman
  Mikolas Josef - Boys Don't Cry Szymek79 5 171 25.03.2023 11:49 AM
Ostatni post: Szymek79
  Omar Apollo - 3 Boys Szymek79 1 238 17.02.2023 02:14 PM
Ostatni post: AKT!
  Pet Shop Boys - Living in the past (home demo) Szymek79 1 120 11.02.2023 03:28 PM
Ostatni post: kajman
  Sorry Boys - Na Spalonym Moście Szymek79 0 111 22.11.2022 02:48 PM
Ostatni post: Szymek79
  Backstreet Boys - Last Christmas Szymek79 1 195 02.11.2022 07:38 PM
Ostatni post: kajman
  Sorry Boys - Mapy Gwiazd neo01 0 218 18.08.2022 03:08 PM
Ostatni post: neo01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości